|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
14.6.2023 8:06:26   
Bicesuper
Jako mi je zao da je tako ispalo.Mogu misliti kako se osećate.Mada uvek ima ono… ko zna zašto.Polako sada, pokušajte da se relaksirate malo.Meni je npr poranilo kada smo isli taj prvi put na stimulaciju i sve ostalo…Posle toga smo svaki put isli kolima, tako smo bili dosta fleksibilniji…Jeste malo duži put ali ništa sto se ne može voziti.

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 2076
   RE: Azoospermija
26.6.2023 10:33:39   
pudlicica
Cao, koliko je koštao prevoz taksijem od aerodroma do klinike, od aerodroma do klinke imamo 45 min, nama u sklopu hotela traže 50 evra u jednom smeru

(odgovor članu videst)
Direktna veza do poruke: 2077
   RE: Azoospermija
26.6.2023 15:01:04   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: pudlicica

Cao, koliko je koštao prevoz taksijem od aerodroma do klinike, od aerodroma do klinke imamo 45 min, nama u sklopu hotela traže 50 evra u jednom smeru



Zdravo, nama su uvek uzimali 50e za rezervisan prevoz, osim kada hvataš zuti taksi, tada kosta oko 25e otprilike.

(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2078
   RE: Azoospermija
26.6.2023 15:44:36   
pudlicica
Hvala ti puno znaci žuti taksi da hvatamo, zanima me još ovo ako je nečiji muz uzimao hormonsku terapiju,npr 3 meseca, jel to znaci da ja moram odmah nakon uzimanje njegove hormonske terapije da radim vto?

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 2079
   RE: Azoospermija
26.6.2023 17:17:19   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: pudlicica

Hvala ti puno znaci žuti taksi da hvatamo, zanima me još ovo ako je nečiji muz uzimao hormonsku terapiju,npr 3 meseca, jel to znaci da ja moram odmah nakon uzimanje njegove hormonske terapije da radim vto?



Mislim da ne moras, ali svakako pitaj svog doktora. Jer njemu uvek mogu zamrznuti materijal, pa da narednog puta radite stimulaciju i vto, s tim da racunas na to da ce transfer biti opet narednog puta, jer ne preferiraju transfer odmah nakon stimulacije.

(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2080
   RE: Azoospermija
26.6.2023 17:44:10   
pudlicica
Hvala ti puno na odgovoru,problem mi idemo za mesec dana, ali na razgovor jel on ima Fsh povišen i inhibin B nizak, ja sam morala da se vakcinisem pre 5 dana i ne smem da ostanem trudna narednih 3 meseca,morala sam zbog posla, 22 avgusta morama opet do kraja novembra ne smem da ostajem trudna, jedina opcija za zaledi spermatozoide i tek u januaru da radimo, 

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 2081
   RE: Azoospermija
26.6.2023 18:10:48   
bopsich
Pozdrav, ja bih rekla da je 50 eura previše od aerodroma do klinike. Nama su toliko naplatili i kasnije nam je rekla žena u čijem smo apartmanu odsjeli da je to previše. Za nazad nam je ona dogovorila prijevoz i platili smo 25 eura istu udaljenost. Ja bih vam preporučila aplikaciju Intersfer, oni su oko 30 eura. Za njih sam tek kasnije saznala.
Također što se tiče zamrzavanja i postupka, to trebate vidjeti s dr. Emreom. Kod nas je slučaj da nikako ne preporučuje zamrzavanje i mi moramo odmah u postupak ako operacija bude uspješna. 
Izgleda da ćemo biti u isto vrijeme tamo. Mi idemo ponovno 23.07. Sad uzimam tablete koje mi je Suleyman prepisao pa se ne bi trebalo ponoviti onoliko kašnjenje menstruacije. 
Jedino me malo brine što će Suleyman vjerojatno tada biti na godišnjem pa će me pregledati njegov kolega. Ali nadam se da će se on vratiti dok dođe vrijeme za postupak ako Micro Tese bude uspješna. 

(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2082
   RE: Azoospermija
26.6.2023 18:58:17   
pudlicica
Hvala vam puno, mnogi mi znace saveti i iskustva, mi smo prvo pisali dr Emre, poslala sam mu sve analize, on je rekao micro tese, moj muz hoće da izbegne, operaciju i misli da lekovi srede hormone, mi smo se odlucili za bahceci, 6 avgusta imamo termin, da ga pregleda urolog da da spermogram, da li može hormonska terapija, sad to se uzima oko 3 meseca, ja ne mogu da radim vto, ako se opet vakcinisem do kraja novembra, bas imam veliki stres, nama je ova sto prevodi rezervisala hotel mia berre 85 evra

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 2083
   RE: Azoospermija
26.6.2023 19:27:49   
bopsich
Koji terapiju vam je prepisao? Moj muz je uzimao Ovitrelle injekcije 3 mjeseca, ali sad je produžio s obzirom da se nama sve produžilo zbog toga što je meni kasnila menstruacija.
Nama je nažalost operacija jedina opcija jer je kod mog muža riječ o Klinefelteru. Čak ni s tim ne pokažem velike nade. Ali bilo bi glupo da ne pokušamo kad već imamo tu mogućnost. 
Mi smo ipak uzeli stan jer je riječ o dužem boravku, a meni je komodnije biti u stanu da si mogu oprati robu prvenstveno.. 
Mi ostajemo do 7.8. ako sve bude po planu.. Ali ja se nekako bojim i nadati..

(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2084
   RE: Azoospermija
26.6.2023 20:00:11   
pudlicica
Mi idemo 6 og avgusta, bahceci kod njih, ne znam još koju terapiju će da mu da i da, dal ce da dobije, preko email dr Emre je rekao micro tese, mi smo se na kraju odlucili za bahceci kliniku, opet kažem Fsh mu je visok a inhibin b nizak, videćemo šta će da kaže dr Bülent Erol

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 2085
   RE: Azoospermija
26.6.2023 20:02:55   
pudlicica
Ja sam videla kod ovog urologa na klinici bahceci, imaš na instagramu i ko ima problem sa Klinefelteru sindrom, oni nadju dobre spermatozoide, radi micro tese

(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2086
   RE: Azoospermija
1.7.2023 9:29:00   
Anoniman
Cao svima, pisala sam par puta ranije nase iskustvo sa mictotese i Emreom i Sulejmanom i posto znam koliko je meni znacio forum...i koliko ohrabruju pozitivne vijesti da podijelim sa vama da je u drugom pokusaju sada beta pozitivna i juce sam bila na prvi uv vidi se gest.mikesak sa srcanom radnjom (6 nedelja sam i jedan dan) i nadam se da ce sve biti ok. Mada svaki dan je ringespil od srece juce kad je dr rekla sve djeluje ok iako je rano do straha...pojavio mi se brao trag prije neki dan ali ne intezivan poklapa se sa aplikacijom progestana svaki put...i za koji i Sulejma i dr ovdje kazu da je ok. A onda mi je Sulejman rekao juce poslije prvog UV da prestanem sa estofemom i tokom noci mi se pojavilo tackasto blijedo krvarenje... nije intezivno ali tu je..mada jutros ga za sada i nema. Naravno odmah sam pomislila na najgore ali on kaze da se to desava kada se prestane sa estofemom i da najcesce nije bitno i prodje. Na uv dr nije vidjela nikakav hematom za sada niti sam imala bolove stomaka. Ne znam da li ste imale slicna iskustva? Razmisljam opet danas da idem na uv... Hvala i drzim palceve svima. Ako igdje moze da uspije to je Istanbul  

(odgovor članu pudlicica)
  Direktna veza do poruke: 2087
   RE: Azoospermija
2.7.2023 15:09:46   
bopsich
Anoniman tako mi je drago zbog vas. Uvijek me veseli kada vidim da je nekome s foruma uspjelo  :)
Samo dalje tako i želim da vam sve prođe u redu i mirno do kraja trudnoće. 
Svakako mi daje nadu svaki put kad pročitam da je netko uspio. Jedva čekam da prođe još ovih 20-ak dana pa da mi ponovno krenemo za Istanbul :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2088
   RE: Azoospermija
2.7.2023 16:26:05   
Anoniman
Hvala puno. Drzim palceve i za vas! Bila sam ponovo na UV sve je ok. Sulejman mi napisa to zna zbog prestanka upotrebe estofema da se desi sa tackastim krvarenjem i da nije nista strasno eto da znate...nadam se da nece biti vise slicnih "potresa". Javljacu.Drzim palceve svima...ovo je dug i tezak put, mora se biti uporan i psihicki jak ali se moze doci do cilja sto je najvaznije! 

(odgovor članu bopsich)
  Direktna veza do poruke: 2089
   RE: Azoospermija
2.7.2023 16:34:12   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Hvala puno. Drzim palceve i za vas! Bila sam ponovo na UV sve je ok. Sulejman mi napisa to zna zbog prestanka upotrebe estofema da se desi sa tackastim krvarenjem i da nije nista strasno eto da znate...nadam se da nece biti vise slicnih "potresa". Javljacu.Drzim palceve svima...ovo je dug i tezak put, mora se biti uporan i psihicki jak ali se moze doci do cilja sto je najvaznije! 



Drago mi je zbog vas. ❤ Samo polako, i sto manje brige. I ja sam imala krvarenja, dva hematoma, pa su se resorbovala. Jedino, ako pijes aspirin ili tako nesto, trebala bi prestati i izbegavaj toplu vodu tokom kupanja, bar do 10 nedelje. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2090
   RE: Azoospermija
2.7.2023 18:13:11   
Anoniman
E hvala puno. Pila sam aspirin i prestala bas juce jer sam i pomislila da su ove nus pojave intezivnije kada ga popijem..i evo od tada nema ih.. javljam sa vremena na vrijeme kako ide sve. Puno pozdrava 

(odgovor članu Prolecee)
  Direktna veza do poruke: 2091
   RE: Azoospermija
17.7.2023 13:10:53   
bopsich
Pozdrav svima, nadam se da ste svi dobro.
Imam jedno pitanje za one koji su prošli postupak u Turskoj s dr. Emreom i  Suleymanom.. 
Da li su vam prepisali tablete Femara u kombinaciji sa Gonal injekcijama? 
Sutra ih trebam početi uzimati pa sam išla malo pročitati čemu služe, kako se uzimaju, nuspojave i slično.. Pa me to sve skupa malo preplašilo i voljela bih čuti vaša iskustva ako je netko to isto uzimao..


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2092
   RE: Azoospermija
17.7.2023 23:50:28   
Anoniman
Ja nisam tako da ne znam ali bi ih svakako poslusala...inace ok sam i dalje u par navrata sa tragovima krvi iako nije hematom..ne zna se razlog tako da sam sebi prepisala strogo mirovanje do daljnjeg...valjda bude ok.

(odgovor članu bopsich)
  Direktna veza do poruke: 2093
   RE: Azoospermija
18.7.2023 20:53:07   
bopsich
Svakako sam ih poslušala, danas sam krenula s terapijom i tek sad mi je došlo do glave što se zapravo događa. Inače nisam paničar, i možda će nekome biti smiješno, ali ne mogu si sama dati inekciju nikako, i sva sam si nekako prestrašena od svega ovoga što se događa i što nas tek čeka... 
Uglavnom, u nedjelju letimo ponovno za Istanbul, nadam se da ćemo ovaj put uspjeti sve obaviti.
Anoniman sigurna sam da će sve biti dobro, samo se čuvajte i pazite. Svakako javljaj kako napredujete :)


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2094
   RE: Azoospermija
20.7.2023 20:11:51   
Bicesuper
Ćao.Ja ne znam šta mi je davao doktor, id početka ciklusa sam bila tamo i nisam se bavila lekovima u smislu koji su i za šta služe.Nemoj se time opterecivati, ima dosta stvari o kojima mislimo, ne treba ti još to na umu.Meni je sestra davala injekcije…Držim fige, srećan put, biće sve to dobro…Ostali @prolecee @marinkovicm@anoniman odmaraj i miruj, uz tebe smo

(odgovor članu bopsich)
Direktna veza do poruke: 2095
   RE: Azoospermija
28.7.2023 8:26:05   
Anoniman
Zdravo svima i nama je dijagnostifikovana Azospermia. Naime,moj suprug je imao operaciju spustanja testisa sa 10 i 12 godina i to je sada dovelo do azzo... Uradili smo hormone, FSH i LH su mu malo poviseni (za FSH gornja granica je 19.5 njemu je 24), Inhibin B mu je nizi (donja granica 42 njemu je 31), testosteron je malo iznad donje granice (granica je 1.98 on ima 2.15). Bili smo kod Vinke na pregledu, bukvalno nas je ohladila i rekla kako su nam i za VTO jako male sanse. Svesni smo da mora da ide na microtese, ne bismo gubili vreme na ove druge nacine...Njen stav mi nije prijao da nas bukvalno tako "otrese" (pri cemu je imala rezultate samo FSH, LH i testosterona).Poslali smo joj u medjuvremenu inhibin pa cekamo sta ce da kaze. Jos uvek cekamo rezultate genetike (microdel Y hromozoma i kariotip). Za 10.08. nam je zakazan ponovo spermogram kod nje i kontrola u medjuvremenu pije hormonsku terapiju. Da li je neko imao iskustvo sa tim vidom azzo, da je problem usled spustanja testisa? Citala sam vasa iskustva ali ne pronadjoh da je neko imao taj problem. Nama nije problem ni Istanbul, cak sam razmisljala da kontaktiramo dr EMre i da preskocimo Srbiju... volela bih da cujem ako je neko imao iskustvo sa azzo usled spustanja testisa, da podeli sa mnom... Svima vam drzim fige :)

(odgovor članu Bicesuper)
  Direktna veza do poruke: 2096
   RE: Azoospermija
28.7.2023 9:11:34   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zdravo svima i nama je dijagnostifikovana Azospermia. Naime,moj suprug je imao operaciju spustanja testisa sa 10 i 12 godina i to je sada dovelo do azzo... Uradili smo hormone, FSH i LH su mu malo poviseni (za FSH gornja granica je 19.5 njemu je 24), Inhibin B mu je nizi (donja granica 42 njemu je 31), testosteron je malo iznad donje granice (granica je 1.98 on ima 2.15). Bili smo kod Vinke na pregledu, bukvalno nas je ohladila i rekla kako su nam i za VTO jako male sanse. Svesni smo da mora da ide na microtese, ne bismo gubili vreme na ove druge nacine...Njen stav mi nije prijao da nas bukvalno tako "otrese" (pri cemu je imala rezultate samo FSH, LH i testosterona).Poslali smo joj u medjuvremenu inhibin pa cekamo sta ce da kaze. Jos uvek cekamo rezultate genetike (microdel Y hromozoma i kariotip). Za 10.08. nam je zakazan ponovo spermogram kod nje i kontrola u medjuvremenu pije hormonsku terapiju. Da li je neko imao iskustvo sa tim vidom azzo, da je problem usled spustanja testisa? Citala sam vasa iskustva ali ne pronadjoh da je neko imao taj problem. Nama nije problem ni Istanbul, cak sam razmisljala da kontaktiramo dr EMre i da preskocimo Srbiju... volela bih da cujem ako je neko imao iskustvo sa azzo usled spustanja testisa, da podeli sa mnom... Svima vam drzim fige :)
[/quot



Zdravo :)  Mi smo imali identican problem kao i vi, mozete naci to ako citate od marta prosle godine. Takodje kasno spustanje testisa, neopstruktivna azoo, takodje poset_e Vinki uzaludne, uzimanje hormona nepotrebno, dok nismo otisli Emreu. I evo sad cekamo blizance. Tako da moj vam je savet, kontakirajte odmah njega i izbegnite dodatne stresove. Sto se tice hormona, i mom suprugu su bili nesto kao vama, pamtim da mu je fsh bio oko 29. Tako da, eto to vam je nase iskustvo i savet.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2097
   RE: Azoospermija
28.7.2023 13:13:40   
Nektarina
Hvala puno, ovo mi je zaista ohrabrujuće! Inače nisam koristila forume, pa ne znam kako funkcioniše, slučajno sam kliknula Anoniman u prvoj poruci :) Lično bih preskočila dr Vinku jer u startu te neko tako otpiše i kaže ti da si beznadežan slučaj na prvo viđanje. Ne bih pod takvom energijom ni da radimo kod nje. Ne znam da li joj nije bio dan ali to mi je sve nekako i neetički. Još je rekla da su njemu testisi manji i mekši, nema tu puno šanse. A možete da zamislite samo u njegovoj glavi i emocijama šta je nakon toga. Ali dobro neću dalje da komentarišem. Sačekaćemo da nam se javi da ne vršim pritisak na supruga jer je zaista ovih dana potonuo i trebaće mu da se malo oporavi od šoka. Ali ja sam već umemorisala broj dr Emre i spremna sam kao zapeta puška da ga pozovemo. Wau blizanci :):) Eto, celog života govorim kako bih volela blizance pa ću da gledam na celu ovu situaciju sa vedrije strane! Hvala puno i javljam šta smo uradili.:)

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 2098
   RE: Azoospermija
28.7.2023 13:26:15   
emily88
Pozdrav :) Ja bih samo da se nadovežem.. pisala sam vec da smo bili kod Vinke u aprilu i da nas je otpisala isto kao i vas. Rekla nam je da nam je opcija samo donor.. Kao i vi, nismo se obeshrabrili i pisali smo Emreu, rekao je da možemo da odradimo drugu Micro tese i da se nada da će nešto naći. U septembru treba da mu pisemo i da se dogovorimo oko dolaska. Poenta mi je bila da postupate ispravno sto gurate dalje a za Vinku i njenu hladnokrvnost nemam reči.

(odgovor članu Nektarina)
Direktna veza do poruke: 2099
   RE: Azoospermija
28.7.2023 15:11:34   
Nektarina
Želim vam puno sreće i uspeha!!

(odgovor članu emily88)
Direktna veza do poruke: 2100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here