|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
5.7.2009 21:33:00   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Pa eto nešto se tešim da bi tih proteklih 5 ultrazvuka već pokazalo da imam neke tumore? Šta misliš...?


meni na uz nisu nista videli osim , kao sto sam vec pisala uvecan jajnik, a ustvari jajnik bio ok a jajovodi katastrofa, nisu bas okarakterisali to kao tumore ali svakakao uzas koji se morao odstraniti tako da ih ni ja vise nemam ( jajovode ) kao ni Vodolijicauser posted image , ne bih Guppy da te plasim, izvini, samo draga sto pre to dijagnostifikuj molim te, verovatno je nesto banalno ali ipak proveri....

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
5.7.2009 21:38:11   
guppy RR
neću HORMONSKU spiralu user posted image


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
5.7.2009 21:42:04   
simke
Guppy nemoj da lupash glavu,vec sutra pravac kod ginekologa,pa cesh videti shta je!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
5.7.2009 22:54:09   
Jeca*
I ne samo kod ginekologa. Obavezno idi kod interniste i uradi kompletnu analizu krvi i hormone.
molim te nemoj se igrati sa tim! Čim nešto nije "normalno" ti proveravaj. I ne razmišljaj sad o tome kako da sprečiš, nego traži uzrok. Mora da postoji objašnjenje zašto to tebi traje 3 nedelje....user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
5.7.2009 23:08:54   
mihi
Guppy to mi liči na hormonski disbalans, popričaj sa dr pa eventualno uradi hormone ja mislim 4-og dana ciklusa, tada ćeš znata u kom pravcu treba da se ide.......

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
6.7.2009 22:38:09   
guppy RR

Danas sam bila kod lekara. TRI sata... iznervirala sam se već od čekanja.

Sve u svemu... kao i uvek: pregled i UZ pokazali sve normalno. Sve, sem PCO. Ciste blokiraju ovulacije. Prevod: ja nemam ovulacije... UOPŠTE. Kad se materica "zasiti", onda funkcionalno prokrvari, da bi se očistila. I krvari dok ne bude "čista".

Ne smem hormonski da se lečim. Bar ne na klasičan način. Ne smeju da mi daju estrogen. Pokušaćemo sa terapijom progesteronom od 16. dana ciklusa. Znači na 16. dan (brojim od 1. dana M), moram uzeti 10 tableta progesterona. Svaki dan jednu.

Je**š život.
Razmišljam, koliko ustvari imam sreće... da sam rodila dvoje zdrave dece. Da nemam rak, endometriozu, polipe, miome, rane, ... već samo ciste. Ciste. Zbog kojih nemam ovulaciju. Ali imam dvoje dece.

Stvarno musaka...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
6.7.2009 22:42:32   
Anoniman
Joj guppy, deca su ti sreća u nesreći! Nesreća kažem zbog tih dosadnih cisti. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
6.7.2009 22:44:19   
Sneža
Baš kao što si rekla,j**š život,uvek,ali uvek negde mora da te udariuser posted image
Ali opet imaš dvoje divne dečice,nemoj biti alava Gupy pa da hoćeš još da imaš i ovulacijuuser posted image
Šalim se,naravno!

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
7.7.2009 0:19:55   
kumara
Joj bre guppy user posted image user posted image user posted image Dobro je sto je to sad tako ispalo, ali opet uzas sto se stalno tako mucis!!!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
11.7.2009 1:39:04   
Verus
guppy...sreca u nesreci kao sto kazes, hvala bogu pa imas decicu.....kazi mi-na UZ su videli da imas sve te silne ciste?

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
11.7.2009 1:54:56   
guppy RR
da, uvek ih vide.... gomilu.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
11.7.2009 1:58:33   
Verus
bas bzvz.  Stvarno se kao zene napatismo oko ovih stvari....bas danas mislim o tome, uz sve ove grceve, i krvarenje koje imam...nadam se da ce proci uskoro, ne bih da uzimam estrogen tablete....

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
11.7.2009 14:21:13   
Lu
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Je**š život.
Razmišljam, koliko ustvari imam sreće... da sam rodila dvoje zdrave dece. Da nemam rak, endometriozu, polipe, miome, rane, ... već samo ciste. Ciste. Zbog kojih nemam ovulaciju. Ali imam dvoje dece. 


Eto vidiš,ispalo je relativno dobro a ti si jedna pozitivna,realna  osoba i proći ćeš kroz ovo dok kažeš keksuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
11.7.2009 14:48:39   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: vodolija 82

draga,ja sam imala slican problm,ciklus mi je trajao od 18 do 20 dana tri mjeseca,isla sam doktorima radila preglede uz i nije bilo nista,mada me za svo to vreme nisu slali da da radim neke druge nalazeuser posted image na kraju je ustanovljeno da su mi se u jajovodima formirali neki tumori(srecom benigni)ali je tada bilo prekasno spasiti ih,negdje sam vec pisala o ovome.zato draga obavezno doktoru i uradi sve,ama bas sve analize.


kod mene sve isto...user posted image


Pa p*** im materina, da li bi se tako ponašali prema mami svojoj ili sestri, smradovi jedni !!!!!
UFFFFFF!!!!!!!!!

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
11.7.2009 14:51:45   
ljubičica
Gupika, samo polako i rešiće se to, pa ćeš i ti imati O user posted image

< Poruku je uredio ljubičica -- 11.7.2009 14:52:09 >


_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
11.7.2009 19:10:50   
guppy RR
Volela bi i ja da imam O, ne toliko zbog neke nove trudnoće, već više zbog načina funkcionisanja tela. Zdravije je.

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
11.7.2009 19:17:58   
Koukla
Guppy, ja sam u februaru/martu imala krvavljenje od 4 nedelje!!! Počelo kao ciklus, pa se smanjilo, pa tako trajalo još dve nedelje, i onda poslednje opet krenulo kao pravi ciklus, i hvala Bogu posle toga prestalo. Bila sam nekoliko puta na ultrazvuku, sve je bilo ok, čak i folikul na levom jajniku! desni pun malih cistica!!! Bila sam i kod ginekologa i kod endokrinologa, nisu mi nista prepisali! Kazu da je bilo izazvano hormonski, posle klomifena. Kad je prestalo uradila sam sve analize i sve je ok! Znam kako je grozno i nadam se da će uskoro da prodje!user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
11.7.2009 19:21:54   
guppy RR
Hvala mila!
Ali meni se ovo dešava stalno, otkad nisam na kontracepciji. Svaka menstruacija koja dođe, traje tako po 3 nedelje. I taman se oporavim, evo je opet.

Kao što rekoh... hvala bogu, pa sam zdrava. Pogledala me već 3 različita ginekologa na klinici. Ovaj zadnji je baš stručko za takve probleme, hormone i neplodnost. Svaka im čast.

(odgovor članu Koukla)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
26.7.2009 1:19:10   
guppy RR
Otvorila sam ovu temu 5.7. i bilo je 3 nedelje kako sam krvarila.
Posle je krvarenje stalo. A onda svaki drugi, treći dan malo krvi na wc papiru.

Čim počnem da se bavim nekim malo težim fizičkim poslom, opet krv... nikako da stane.

I ja sam protivnik toga, da se M zaustavlja hormonima nasred ciklusa. Telo želi da se očisti, što mu ne bi dala priliku? Ali u drugu ruku, ne smem ni predugo da krvarim user posted image

Kako je sve to komplikovano.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
26.7.2009 1:32:34   
Verus
Bas sam mislila na tebe, jer smo, eto nekako u isto vreme krenule sa tim krvarenjima.  Cudno mi je to sto ti krece od fizickog napora?  Da li su dr ista rekli kada si bila na kontroli?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
27.7.2009 22:01:40   
guppy RR
Danas sam imala kontrolu, pošto sam opet prokrvarila tj. krvavim. Nema mi druge nego da počnem sa Cerazette tableticama (progesteron).
Stanje je isto kao i pre, danas me pregledao moj ginekolog. Ciste. Funkcionalno krvarenje.

Ajd' da vidimo da li rade ove tabletice ili ne.
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
27.7.2009 22:04:07   
Ana RR
E jbg... nadam se da će pomoći user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Menstruacija traje 3 nedelje!
28.7.2009 0:04:24   
Anoniman
Jao guppzka... valjda ce progesteron pomoci... user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Menstruacija traje 2 meseca!
26.8.2009 9:31:58   
guppy RR
Popravila sam naziv teme, pošto mi se stanje pogoršalo pre par nedelja.

To krvarenje nije i nije htelo da stane. Možda je bilo par dana pauze, da se je skroz smirilo, a onda opet. Cerazette je pomogao da malo stane krvarenje za dan-dva... i to je to.

Pre dve nedelje (čini mi se?) sam toliko prokrvarila, da su me uputili direkt u hitnu pomoć na abraziju materice. Tamo su me pogledale dve doktorice (i gomila studenata) i zaključili su da abrazija ne može da se uradi, jer me materica već prilično tanka, tu oko 4 mm. Nisu imali šta da čiste, a krv je samo lila van na ginekološki sto. Stanje po ultrazvuku u ovaj put sve super... znači nema rana, nema tumora, nema mioma, nema, ... nema ... nema... nema.... ima samo neki disbalans hormona, koji zajedno sa PCO prouzrokuje to krvarenje.

Dobila sam tabletice Primolut Nor <-- KLIK o kojima već ima otvorena tema, možda u drugom kontekstu.

< Poruku je uredio guppy RR -- 26.8.2009 9:35:02 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Menstruacija traje 2 meseca!
26.8.2009 9:34:32   
prolece
strašno. jesi li počela da ih piješ?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here