|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:57:04   
buhla
videćemo šta će sutra dr da mi da...
mada mi je i ranije bio nizak hemoglobin, ja sam dobrovoljni davalac krvi, ali desilo mi se par puta da ne uzmu krv, baš zbog hemoglobina.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:57:50   
Kleopatra
Buhla Gagi je u pravu neces podici gvozdje sa vocem jer ga ti u rtudnoci gubis,pitaj dr.za melofer ja ga trenutno pijem i mnogo je dobar znam devojke koje su ga pile u trudnoci to ti je na bazi bilja med pomesan sa biljkama

_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 77
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 12:58:11   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 13:14:57   
buhla
IZVORNA PORUKA: gagi

A cekaj kakav ti je krvni tlak nizak ili visok?


nizak, obično je 90/60,
i kad mi je 120/80 to mi je visoko!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 13:21:35   
mihi
Buhla HEFEROL Alkaloid Skopje, ima više elementarnog gvoždja nego Tothema  i mnogo je bolji kombinacija Fe+jabučna kiselina. Ali ti si pisala da ti je gvoždje normalno u tom slučaju ti ne treba gvožđe.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 80
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 14:23:15   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 14:27:43   
buhla
joj, niš me ne pitaj! nekad mi se baš vrti u glavi, ujutru jedva ustajem i moram polako. i tačno provalim da kad se osećam slabo da mi je to hemoglobin nizak. dok sam pila kafu obično ili espreso super mi je bilo, oma malo podigne pritisak, a ove što sad pijem nemaju baš nekakvog efekta.
evo direktor me zeza, malo pre mi je doneo komplet lepinju sa pršutom, kaže diže pritisak i holesterol i svašta još nešto user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 82
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 14:30:04   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 15:53:29   
ana77
Bas citam sve ove price i rekoh da dodam i ja svoju user posted image .

Meni je gvozdje isto super - 28 (gornja granica 31.3), a hemoglobin (112, donje granica 138) i crvena krvna zrnca (3.62, donja granica 4.34) ispod normale. Sad sam pocela da malo vise unosim vitamina C, a pocela sam i ferum tablete da pijem (inace pijem i mamavit).
Ono sto sam dodatno cula je to da gvozdju treba neko vreme (oko 15 dana) da predje u hemoglobin i sve se nesto nadam da je to ali nisam bas sigurna. Bleda sam i moram popodne malo da dremnem inace nemam bas nesto mnogo snage, tako da pretpostavljam da je to od anemije.
Jedino sto se nadam da bepce uzima koliko treba, a ja cu sebe vec nekako da popravim... Do pred kraj 6 meseca mi je bila  dobra krvna slika... user posted image

Ja inace ferum super podnosim (doduse, dobro podnosim i ginipral (kuc kuc kuc), mozda nisam odavde :D), muka mi je bilo od mamavita ali to samo dok mi je i inace bilo muka i ako bih ga popila na prazan stomak.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 16:18:40   
LillyT
Hm, Ana i meni je gvozdje visoko (nesto iznad gornje granice), a eritro i hemo su malo iznad donje granice. Mada, niko mi nista nije dao da pijem, ja se stvarno zadravo hranim (kvalitetnom hranom) i verujem da i to puuno znaci. Verujem da tablete mogu da poprave krvnu sliku, ali ishrana je jaaakoo bitan faktor u svemu tome. Medjutim, primecujem da u poslednje vreme gubim snagu i to samo pre podne user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 16:31:33   
ana77
Meni je rekla da pijem mamavit, a ferum sam pocela da pijem onako na svoju ruku (tj. na maminu, ona je farmaceut, a imali smo jedan recept viska za ferum - od moje sestre koja se skoro porodila, a njoj ne treba jer ima nekoliko kutija viska), a sad sam bacila pogled i na staru krvnu sliku, gvozdje mi je recimo bilo losije (15 od 11-31), a hemoglobin i eritrociti malo bolji ali i dalje ispod donje granice.
Ja se stvarno trudim da se zdravo hranim, cedim pomorandze, nar, limune, jedem jabuke, kuvam spanac, jedem kupus salatu, tursiju i jedino sto do skora nisam skoro uopste jela je crveno meso (posto vise volim piletinu), pa sam se sad bacila na junece supe i meso iz supe, pa cemo videti na sledecoj kontroli :D!

Tesi me da je to gvozdje barem visoko :D!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
9.12.2009 1:18:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagi

IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: gagi

A cekaj kakav ti je krvni tlak nizak ili visok?


nizak, obično je 90/60,
i kad mi je 120/80 to mi je visoko!



Da isto kao i kod mene draga.Treba uzimati dosta c vitamina u mome slucaju a u tvome i sirup i vitamin c.Pa kako se nosis sa niskim pritiskom draga?


i moj je 90/60,i ja  nisam prestala da pijem kafu...nema sanse.jedna dnevno, turska ujutru.
prva tri meseca trudnoce nisam pila jer nisam mogla a onda sam opet pocela i prija mi.

Lillyt, ana, meni je gvozdje bilo 33 pre dva meseca !!!
sto je iznad gornje granice..
Sledeci mesec 26, mesec nakon toga 7!!!!
Nevetovatnom brzinom.
sada pocela sa ferumom a jedem i med sa mladom koprivom...

Pijte KAKAO u njemu ima gvozdja..
moja mama mi spremila neku smesu: kakao, oras i med - bomba gvozdja kazu...

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
29.12.2009 10:11:03   
maslinica
ja moram da povratim ovu temu, jer sam jadna u mukama od rane zore...da li ste imale zatvore kad ste uzimale gvozdje u kapsulam....ja imam hemoglobin od samog pocetka trudnoce na donjoj granici, a sad je i pao. doktorka mi dala dve kutijice gvozdja da pijem..popila prvu, hocu da poludim od zatvora....sve moguce preparate , prehranu....ma sve, al ne pomaze...prekinula posle prve kutije na svoju ruku, reko ajde da se malo unormali..pocela pred tri dana sa drugom kutijom...od jutra bolovi, grcevi...ne mogu u wc....i JEDINI pomagac mojoj muci je voda  donat mg.....ona ima dosta magnezija i pomogne mi..ali to su muke....user posted image

sta ste vi pile za podizanje gvozdja? kakva iskustva imate?  idem 6.1. doktorki da ju trzim bilo sta drugo....ovo je koma!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
29.12.2009 10:12:54   
gagins
Ja sam dobila da pijem Tothema ampule,zadovoljna sam jer nemam mucnine od njih,a i stolica mi je redovna(bez mucenja)!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
29.12.2009 10:52:30   
maslinica
hvala na savetu....upisana preporuka:)

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
18.1.2010 11:31:32   
bojana87
evo da se i ja nadovezem.
danas su mi stigli nalazi
eritrociti su mi 3.34
hemaglobin 107
a hct 306
u mokraci su mi nadjeni leukociti 3-5
nesto bakterija
dosta sitnih kristala kalcium oksalata
dosta vlakana sluzi
i malo soli amorfnih urata
moja lekarka je trenutno na godisnem pa me interesue da li sve ovo može imati neke veze za obilnim krvarenem koje sam imala pre 2 nedelje ili nesto drugo oze biti uzrok
inace trudna sam 16 nedelja

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
18.1.2010 11:32:18   
bojana87
IZVORNA PORUKA: bojana87

evo da se i ja nadovezem.
danas su mi stigli nalazi
eritrociti su mi 3.34
hemaglobin 107
a hct 306
u mokraci su mi nadjeni leukociti 3-5
nesto bakterija
dosta sitnih kristala kalcium oksalata
dosta vlakana sluzi
i malo soli amorfnih urata
moja lekarka je trenutno na godisnem pa me interesue da li sve ovo može imati neke veze za obilnim krvarenem koje sam imala pre 2 nedelje ili nesto drugo oze biti uzrok

a da inace imam i jako nizak pritisak
cesto mi padne na 90 sa 44user posted image
inace trudna sam 16 nedelja


(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
19.1.2010 21:10:23   
buhla
IZVORNA PORUKA: mihi

Buhla HEFEROL Alkaloid Skopje, ima više elementarnog gvoždja nego Tothema  i mnogo je bolji kombinacija Fe+jabučna kiselina. Ali ti si pisala da ti je gvoždje normalno u tom slučaju ti ne treba gvožđe.


u medjuvremenu mi je duplo opalo gvozdje... oijem ferrum ali ako ne pomogne precicu na heferol

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
19.1.2010 21:43:01   
Lu
Sok od cikle,najbolji prirodni izvor željeza,moja mama je poslije operacije jako brzo popravila krvnu sliku s njim.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.3.2010 12:18:19   
maslinica
e pitanje...da li neko zna koliko vremnski treba da prodje da se ampula gvozdja apsorbira u krvi...posto ja uzimam ampule evo vec 3 mesec i nikakve koristi, sada sam dobila i ferum da zvacem...
ali ono sto mene buni je, da sam tek nedavno saznala da polse uzimanja gvozdja ne sme da se uzima nista mlecno jer umanjuje dejstvo do 50%, isto tako i kofein...

a ja posle gvozjda, plazmu s mlekom, pa nes sa mlekomuser posted image ...znaci sve sto sam unosila, unistavala odmah posle.
sad uzimam ampule i pijem onaj pripravka sargarepa, naranca, kiwi, jabuka, cvekla, kasika meda....ali cekam po par sati do mleka....al ne znam koliko, ima li ko tu informaciju?

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.3.2010 12:52:44   
micketta
maslinice, da li pijes totemu?

meni je od nje skocio hemoglobin za veoma kratko vreme ali ja sam obavezno razmucivala ampulicu u pola case vode, pa nacedim ceo limun i roknem dosta meda. gvozdje se najbolje apsorbuje sa vitaminom c.
a ne znam koliko treba da prodje pa da pijes mleko... sto ne probas da pijes ampulicu pred spavanje. do dorucka ce proci dosta i neces morati da brines da li smes ili ne smes mleko :)) ja sam uvek pila totemu uvece iako me je dr savetovala suprotno, dakle, pre dorucka. ali meni bi od toga bilo muka...

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.3.2010 12:57:54   
maslinica
micketa...pijem 2 ampule dnevno:) ujutro i uvece..da tothemu, i ampulicu na taste i odmah iza toga cedjeni limun sa medom...vrlo slicno kao i ti..isto tako uvece...ali meni je iz meseca u mesec sve gori nalaz...sad uz tothemu i ferum celi mesec...i ja uzela sad da pravim ovo od voca i povrca...
procitah negde da mleko i kafa sve poniste, a ja jela mlecno ali UVEK....tako navikla i ljutim se sto to niko ne kaze i ne pise na uputu za lek, nego iz googlala informaiju....uh, koliko me to ljuti...

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.3.2010 13:04:49   
micketta
pa kako sve gori? user posted image

ja sam pila samo jednu dnevno i hemoglobin mi skocio sa 100 na 121, sto je sada u granicama normale...
ali, ja sam pila i foliron pre podne. to je kombinacija gvozdja i folne kiseline. hm, mozda je do njega... pitaj dr da predjes na njega umesto tih zvackalica, tog ferum leka a do tada probaj da ne pijes kafu i mleko odmah iza lekova pa uporedi rezultate user posted image



(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.3.2010 13:15:31   
maslinica
moja ti...ostala trudna sa 120 hemoglobinom, sledeci mesec palo na 117, pa dobila gvozdje u kapsulama , a da folna svo vreme i  mamavit...pa sledeca kontrola 117, pa 115, pa 108, 107, sad na zadnjem 101...veroval ili neuser posted image ...na 107 sam pocela po 2 ampule dnevno, sad mi je ponovila i celo vreme pijem mamvit, nije mamavit nego neki od bajerna za trudnice koji kosta ko svetog petra kajgna, ali i to...
sad sam bacila sve melcno narednih par sati posle gvozdja...ja obozavam mleko, ne mogu skroz da ga iskljucim, i apsurdno mi je u trudnoci...tako da sada cekam da prodje neko vreme i onda uzmem mlecni obrok...

i naravno zelenog povrca u nedogled. ..pretvoricu se u kravicu, samo pasem zelenouser posted image user posted image user posted image ...sad sam uzela da pravim taj sok od svega nabrojanog, kazu da je gvozdjana bomba...eto...ima beznadnih slucajeve, sad cu da upisem taj lek sta si rekla, ako ne bude bolje da pitam..mada sledeci nalaz krvi je kad udjem u 9 mesec, tako da sta uradim uradim...nadam se da ce sada da poraste...
mada mi moja teta kaze da je i ona imala istih problema i da je mozda genetski, ali uz toliku terapiju NISTA, bas NISTA..jedino sam u tom mleku nasla krivca...onako po nekom svom navodjenju....

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.3.2010 13:21:21   
micketta
mnogi hvale taj foliron. jedino ces mozda imati poteskoca da ga nadjes. neko vreme ga uopste nije bilo. ne znam za sad jer sam na vreme kupila zalihe user posted image
i kosta nesto smesno, mozda 170 din a u kutiji ima 30 tabletica


(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here