|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
27.6.2009 11:29:50   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu suziQ)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 13:51:54   
sneza24
Moja drugarica se porodila prekjuce i sekli su je iako joj je to druga beba,za prosli put se ne secam.Ustvari to joj je treci porodjaj jer joj je prva beba umrla.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 18:39:40   
Anoniman
Ovo se meni desilo i sa epiziotomijom, jer me nisu dovoljno isjekli. 20 dana je proslo i jos ne mogu da sjedim kako treba i rana boli.

pucanje medjice je mnogo komplikovano jer puca i jedan deo vagine sama koza izmedju vagine i anusa a vrlo cesto se desi i da zahvati deo debelog creva pa mozete zamisliti kakva katastrofa nastupa.Takvo pucanje je nepravilnih ivica i mnogo teze zarasta , o infekcijama da vam ne pricam zbog anusa i defekacije..
IZVORNA PORUKA: suziQ



(odgovor članu suziQ)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 18:42:20   
Anoniman
pored 3 anestezije sam umirala! Ali bas zbog toga jer sam pukla dje sam igdje mogla fuj!

IZVORNA PORUKA: simke

I mene su sekli,a da nisam bila ni svesna....al zato shivenje...osetila sam svaki ubod i pored anestezijeuser posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 18:58:03   
Rina
Ja sam se prilicno brzo oporavila i pored tih 5 koncica,sve zaraslo brzo i bez infekcija srecom ,nisam imalu tu "totalnu rupturu" bez obzira sto nisu uradili epiziotomiju...Ali znate li sta se meni jos desilo,beba stavila i rukicu pored glave kad je izlazila hehe to je jos koji cm ekstra ne znam koliko se to cesto desava!!
Usivanje nisam osetila uopste,uradili su to odmah i vrlo brzo cini mi se,bas se ne secam nikakvog bola...
Miljana zelim ti brz oporavak zarasce to!!
Eto ja se nadam da s drugim bude sve elasticnije i mazem i masiram ...sve sto je u mojoj moci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 20:53:56   
Anoniman
Super, cim se porodis javi da li to mazanje pomoglo da znam. Ali dosta ce proci da zaboravim pa tek onda drugo...

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Epiziotomija
28.6.2009 8:37:54   
simke
.Ali znate li sta se meni jos desilo,beba stavila i rukicu pored glave kad je izlazila hehe to je jos koji cm ekstra

Moj je izashao na guzu,hteo chovek da sedneuser posted image user posted image user posted image S obzirom na tu chinjenicu,ja sam super proshlauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Epiziotomija
13.7.2009 17:45:59   
mrvica
ja sam i sa prvim ,a evo sad i sa drugim detetom secena,mislim da postoje situacije kad nemoze bez toga,jer je moja mama babica i prisustvovala je porodjaju pa da to stvarno nisu morli raditi verovatno i ne bi.ovoga putami je rana jos i veca jer je beba krupnija

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Epiziotomija
13.7.2009 18:26:40   
Anoniman
Kakav je osećaj kada ti je mama na porođaju kao babica?

Nikada o tome nisam razmišljala.

(odgovor članu mrvica)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Epiziotomija
13.7.2009 18:32:22   
prolece
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kakav je osećaj kada ti je mama na porođaju kao babica?

Nikada o tome nisam razmišljala.

To se i ja pitam?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Epiziotomija
13.7.2009 18:36:35   
Anoniman
Ja sam secena i prvi i drugi put, na istom mestu mi je sav. Iako mi bebe nisu bile krupne(prvi sin 2650g a drugi 3000g), verovatno nisam dovoljno elasticna pa je epiziotomija bila neizbezna. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Epiziotomija
13.7.2009 18:43:05   
Rina
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kakav je osećaj kada ti je mama na porođaju kao babica?

Nikada o tome nisam razmišljala.



Jel postoji tema o prisustvu tate (bebinog tate mislim) na porodjaju ili uopste mame ,prijateljice i sl. ??

I ako nema Tasha ce to lepo da formulise ,bas me interesuje sta curke o tome misle user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Epiziotomija
13.7.2009 18:46:30   
Anoniman
Tata na porođaju KLIK

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Epiziotomija
13.7.2009 19:09:04   
mrvica
pa osecaj,ni ne razmisljas o tome na taj nacin ali najgore od svega je sto se ona vise uplasila od mene pa je to i jedna vrsta opterecenja,a sa druge strane imala sam veliki osecaj sigurnosti,njena skolska drugarica je vodila porodjaj,a ona je samo bila posmatrac i to nemi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Epiziotomija
13.7.2009 19:19:32   
Anoniman
Moji su lekari. Mamu su jedva uzdržali da ne uđe u salu (išla sam na CR). Mada je ona, kao plućni lekar, pošto sam astmatičar, rekla anesteziologu šta da mi daju kao pripremu pred totalnu anesteziju. user posted image

(odgovor članu mrvica)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Epiziotomija
14.7.2009 11:15:46   
mrvica
pa oni su nam roditelji i sasvim je normalno sto se u ovakvim situacijama ponasaju ishitreno.kada sam se poradjala saprvim detetom tada joj nisu ni rekli da je porodjaj poceo,a nisu je ni pustili unutra jer bi se samo rasplakala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Epiziotomija
14.7.2009 13:14:34   
Zlatna ribica
[/quote]

mene su sivali tek kad su popili kavu a ja lezala na stolu i sve se ohladilo e onda je dosao i rekao e sad cemo te usiti uzas taj bol ni pri porodaju nisam tako dozivjela user posted image user posted image user posted image
[/quote]

Potpuno isto se i men i desilo. Sve vreme porodjaja nisam ni pisnula, samo sam disala II tip , ali kad me je doktorka usivala, urlala sam i plakala iz sveg glasa, vise je to bolelo od samog porodjaja.
Sledeci put insistiram na anesteziji, jos uvek sam ljuta i u neverici da me je doktorka usivala bez anestezije.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Epiziotomija
27.7.2009 22:36:28   
bojanka
Cao!
Imam jedno pitanje u vezi epiziotomije. Rana mi je vec skoro zarasla, ne boli. Proslo je 15 dana od porodjaja ali kad sam pogledala dole uzas. Da li to treba da izgleda onako razdvojeno malo posto su mi neki konci poispadali, da li se posle to izravna ili to samo tako kod mene izgleda?
Uh grozno. user posted image

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Epiziotomija
28.7.2009 9:53:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bojanka

Cao!
Imam jedno pitanje u vezi epiziotomije. Rana mi je vec skoro zarasla, ne boli. Proslo je 15 dana od porodjaja ali kad sam pogledala dole uzas. Da li to treba da izgleda onako razdvojeno malo posto su mi neki konci poispadali, da li se posle to izravna ili to samo tako kod mene izgleda?
Uh grozno. user posted image



Zarasce, ne brigaj. I ja sam se brinula sto mi je rana nekako razdvojeno izgledala, sto bih ja rekla "zinula". Sve se izravna nakon 40 dana. Zato nemoj mnogo da zavirujes, ja sam po cijele dane virkala dolje, nisam ogledalo ispustala iz ruku.

(odgovor članu bojanka)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Epiziotomija
28.7.2009 18:48:00   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: prase


Svekrva mi je takođe rekla da je plavušama skoro uvek potrebna epiziotomija, bar prilikom prvog porođaja - dok se uglavnom crne prvorotke provlače bez nje.


Svašta. user posted image


Za ovo ne znam, ali znam sledece. Statistika je pokazala da crvenokose najvise krvare na porodjaju, pa plavokose pa crnke. Nas kum je svojevremeno radio doktorat na ovu temu, a ovo sam saznala u bezbriznom caskanju dok sam bila trudna. Ja sam plavusa, inace user posted image . Svakako, statistika je statistika, a ne pravilo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Epiziotomija
28.7.2009 23:06:29   
ZVONČICA
Meni su dali anesteziju ali ništa to nije delovalo! Bolelo me više nego sam porođaj , a noge su mi se toliko tresle nekontrolisano da je morala babica da ih drži dok je doktor ušivao. Sreća pa me ušio kako valja i dosta brzo i lepo je zaraslo. Ne znam zašto ali posle toga uopšte više nemam želju da je pogledam na ogledalo. Nikada me posle nije ni žigala niti sam je nešto posebno osetila do ove druge trudnoće. Bože imala sam utisak da je počela da se rašiva koliko je znala da me zaboli. Pitam se da li će mi raditi epiziotomiju i drugi put. Nekim drugorotkama rade a nekim ne.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Epiziotomija
29.7.2009 11:17:05   
Rivana
Ja se nisam gledala dole dok me jednom mm nije naterao da vidim i ja kako je bilo mi nakako grozno da se pogledam jer sam bila pocepana do guze, pa kad pipnem rukom ono jeza me hvatala.
Joj zene nikada vise necu da se poradjam user posted image

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Epiziotomija
29.7.2009 11:57:15   
Rina
Ne mora da znaci Rivana da ce ponovo biti tako,vece su sanse sa drigim da se to ne desi...Moja drugarica je imala isto tako kao ti, totalna ruptura zove se to user posted image ali pre osam meseci porodila se sa drugim detetom koje je bilo i dosta krupnije oko 4 kg i samo je malkice pukla imala 2-3 koncica... 

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Epiziotomija
29.7.2009 13:16:57   
Rivana
Ma ja sam nahvatala strah odporodjaja i svegasto mi se izdesavalo user posted image

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Epiziotomija
29.7.2009 16:55:20   
Anoniman
E, ja sam izgleda izuzetak. Iako sam prirodno skoro plava i svetle puti user posted image NISAM imala epiziotomiju, nisam pukla i nisu me sili sa prvim detetom

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here