|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 10:40:11   
lothroniell
Dok nisam zatrudnela porodjaja sam se bojala uzasno, sada kada sam trudna najveci strah imam od epiziotomije... Ali sudeci po svim pricama koje sam cula i po vasim iskustvima- seckanje mi ne gine! Jos ako ukalkulisem i bapsku pricu o plavusama... :P Ali s obzirom da znam da ce me seckati, polako se spremam za to pa sta bude bice. Mnoge su prezivele pa cu valjda i ja. Mada najveci strah me je jer sam cula da su prilicno nemarni i da to rade mehanicki, pa su mojou mamu prilicno zasekli, zahvatili i deo debelog creva i sad ima prolaps materice. Kad takve stvari cujem- dzaba mi sva psihicka priprema!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 10:46:16   
*Alexx*
lothroniell, sve to prođe i sve se zaboravi user posted image Ne sekiraj se bezveze, bolje se sekiraj oko toga da li ćeš kupiti žutu ili crvenu zeku za bebu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 10:56:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Dok nisam zatrudnela porodjaja sam se bojala uzasno, sada kada sam trudna najveci strah imam od epiziotomije... Ali sudeci po svim pricama koje sam cula i po vasim iskustvima- seckanje mi ne gine! Jos ako ukalkulisem i bapsku pricu o plavusama... :P Ali s obzirom da znam da ce me seckati, polako se spremam za to pa sta bude bice. Mnoge su prezivele pa cu valjda i ja. Mada najveci strah me je jer sam cula da su prilicno nemarni i da to rade mehanicki, pa su mojou mamu prilicno zasekli, zahvatili i deo debelog creva i sad ima prolaps materice. Kad takve stvari cujem- dzaba mi sva psihicka priprema!


Ima nade, ja sam skoro plava, a nisam seckanauser posted image Nista nije sigurnouser posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 11:19:21   
suncokretizbloka
Dosta zena je svasta korisno reklo oko epiziotomije. Ja bih samo dodala svoje iskustvo,koje nekoj od vas mozda bude i od koristi. Porodila sam se u Frontu,i naglaseno mi je da sam usivena sa koncima koji ce najkasnije 10tak dana nakon porodjaja otpasti. Rana je polako prestajala da me boli,ja sam svu svoju koncentraciju usmerila na bebu(imali smo silne komplikacije, pusteni smo 14 dana nakon porodjaja). Kada smo stigli kuci, ja sam shvatila da mene sve zateze, pogledala sam svoju ranu u ogledalu,i videla sve konce na broju - licila sam samoj sebi na ushiveni goblen. Nesto od konaca mi je odmah skinuo muz(lekar po struci),a do nekih nije mogao da dodje, jer su bili suvise duboko u grlicu(posto mi je i on pukao na porodjaju) i nije mogao da dopre do njih. Isla sam na intervenciju u Front,i tamo su mi cedili gnoj iz mesta gde su konci totalno urasli u meso. To je bilo uzasno bolno iskustvo. Moja dr. u Frontu je rekla da ja spadam u mali broj zena cije telo ne odbacuje konce.
Za sledeci put imam nauk - ako me budu sekli, cim prodje 10 dana, odmah idem na skidanje konaca. Zelela bih da ovog puta mogu da se posvetim bebi cim dodjemo kuci,a ne da ne mogu da stojim i previjam se od bolova. Znam da bebe jako brzo rastu, i htela bih da ovog puta ne propustam te prve trenutke odrastanja.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 12:21:33   
Daca84
Mene je isto strah od epizotemije... zene jel znate dali postoji nesto kako da se izbegne pucanje i secenje??? Ja svaki dan setam makar po pola sata cula sam da je i to dobro i da porod bude pretezno laksi. Ali me ipak strah... ja sam sitnija osoba i nemam siroke kukove, neznam dali to ima neke veze sa porodjajem???!!!user posted image

(odgovor članu suncokretizbloka)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 12:28:11   
suncokretizbloka
Daca84, nama su na psihofizickim pripremama preporucivali mazanje medjice kantarionovim uljem nekoliko nedelja pred porodjaj,da bi se medjica razmeksala i postala elasticnija. I jos su nam rekli da vise obratimo paznju na desnu stranu, jer tu seku.
Moje misljenje je da kantarionovo ulje pomaze,ali da je glavno da zamolis babicu da te masira na svakih sat vremena, kad budes bila na porodjaju. To da li si ti sitnija ili nisi nema neki presudni znacaj.Bitno je koliko ti je velika beba u odnosu na tvoje razmere.

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 12:30:47   
Anoniman
Daco, ja sam od 8. meseca radila kegelove vezbe, ne bas svaki dan, al cesto. I zamolila sam ih na porodjaju da me ne seku, bila sam radija da puknem na sve strane ako moram, nego da me seku bez potrebe, sto cesto rade.
Babice su me non stop masirale "dole", tj razvlacile...ne znam kako bih to opisalauser posted image

(odgovor članu suncokretizbloka)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 12:40:09   
lothroniell
Ma i to sto kazete, sve prodje! Samo da ja moje bebce uzmem u ruke!!! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 12:43:42   
Daca84
user posted image Hvala vam cure na odgovoru.
I ja u cetvrtak krecem na psihofizicku pripremu, to ce biti jednom nedeljno. Cula sam to da je dobro mazati medjicu sa specijalnim uljem, najbolje negde 3 nedelje pred porod, to cu obavezno raditi i zamolicu u bolnici babicu da me ne seckaju, nadam se da ce sve biti ok, polako dolazi i trema user posted image
Na svakome pregdledu je do sada moja curica bila prosjecno velika, nadam se da ce to tako i ostati i da cu biti u stanju da se porodim bez nekih vecih komplikacija...

(odgovor članu suncokretizbloka)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 16:18:31   
Anoniman
Kao sto je Nedja rekla, Kegelove vjezbe ili masiranje medjice maslinovim i bademovim uljem. Mislim da ima tema o tome, ne znam joj ime. Ja sam imala 6 ili 7 spoljnih konaca, unitrasnje ni sama ne znam koliko. Lada je dosla patronazna, rekla mi je da sledecu trudnocu obavezno pijem maslinovo ulje svako jutro, jer je tako i ona radila pa u drugoj trudnoci nije nitipukla niti su je rezali.

Ja sam bas gadno prosla na porodjaju, samim tim sam i ispucala, cak do noge imam sav, da ne pricam za analni otvor da mi je pukao i da sam imala metalnu kopcu.  A to je sve posledica tesko poradjaja, gdje sam sam davala napone i po 20 puta.

Probajte sa maslinoci, da mazete medjicu, da ga pijete i kegelove vjezbe. Nimalo napora, a vrijedi pokusati.

(odgovor članu Daca84)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 16:20:48   
Ana RR
Tretiranje medjice KLIK

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 19:30:42   
Anoniman
A kako je pila maslinovo ulje?
I koliko?
u salati ili ovako?


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 19:34:50   
Anoniman
Supena kasika ujutro, a mozes uzgred i salatu zacinjavati. Probaj, ne moze daq skodi, a zdravo je za bebu, protiv hemorioda. Takodje mazanje medjice je jos bolja varijanta. Ja sledecu trudnocu ima od prvoga dana to da radim. sad kad se pogledam dolje izgleda kao da me je petarda raznjela user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: OTI

A kako je pila maslinovo ulje?
I koliko?
u salati ili ovako?



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 19:37:41   
Anoniman
Hvala Diabla..>meni je verovatno kasno da krenem..ulazim u 8.mesec sledece nedelje user posted image user posted image
Ali nema veze, mm kupio pa cu da uzimam...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 19:38:13   
Ana RR
Ja samo maslinovo ulje koristim user posted image za mene onda neće biti problema user posted image user posted image (jednoga dana)

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 19:38:56   
Ana RR
Oti, nije kasno za mazanje međice..imaš i link malo gore, pogledaj temu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 19:40:12   
Anoniman
Videla sam Ana...i to sam citala.
Ali Diabla ovde govori o gutanju ulja...
Pa cu ja i jedno i drugo...user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 19:43:25   
Anoniman
.... čula sam da ušivanje boli samo onda kada doktori dozvole da se ohladiš...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 19:44:35   
Anoniman
pa to sam i ja cula..
Kazu da ne boli ako to urade odmah nakon porodjaja...
Zato sam negde i napisala da ne mogu da verujem da ONI TO ZNAJU i da ipak dopuste da odu da popiju kafu i da ostave zenu da se ohladi...

Cccc...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 20:29:52   
marince1
IZVORNA PORUKA: kaliopi

.... čula sam da ušivanje boli samo onda kada doktori dozvole da se ohladiš...user posted image


Pa ja se nebih slozila user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 22:15:51   
Anoniman
Sad se postavlja pitanje, poslije koliko vremena se zena ohladi, da li je to 5, 10, 15 min. Mene je boljelo toliko da sam kasnije promukla od deranja, i nakon 3 anestezije. 3 i po sata sam trpila kontrakcije, koje su bile na minut, nekada bez pauze, zucnula nisam, a usivanje je bilo PAKAO! Unutrasnji konci me nisu ni boljeli, ali spoljasnji, pogotovo gdje sam pukla, aaaaaaa!!!! Ili sam ja bila iscrpljena od bolova, pa mi je na kraju sve dozlogrdilo pa sam tripovala da boli... hm, ne, ne, ne ipak je boljelo jao!

OTI, nije kasno, pij maslinovo, to je predlozila patronazna, plus se masiraj. Imas 10 nedelja, nije kasno. Mislim da je Eugenija praktikovala Kegela i badem, nije ni pukla, samo 2 konca je imala.

IZVORNA PORUKA: kaliopi

.... čula sam da ušivanje boli samo onda kada doktori dozvole da se ohladiš...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Epiziotomija
12.1.2010 22:20:43   
Anoniman
I ja sam cula da je bademovo ulje super, ja sam radila samo vezbe, pa eto-bilo sta da uradite je bolje nego nistauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 0:02:02   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Diabla

Sad se postavlja pitanje, poslije koliko vremena se zena ohladi, da li je to 5, 10, 15 min.

1,5 h je sasvim dovoljno da se ohladis user posted image
Dr mi je dao anesteziju ali nije sacekao da ona deluje nego odmah navalio da sije.Ne da je bolelo doslo mi je da vristim.Bukvalno sam osetila svaki konac kako je provukao,uf, user posted image bem mu sve.Jos mi on sam kaze kako je on najnezniji sto se sivenja tice,kakvi li su ostaliuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 0:45:33   
Anoniman
jao sad sam se usrala od straha...
sad cu da se polijem cisternom maslinovog ulja ...

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 0:45:51   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: kaliopi

.... čula sam da ušivanje boli samo onda kada doktori dozvole da se ohladiš...user posted image


Pa ja se nebih slozila user posted image

I ja ne slazem sa tim,mene su usili odmah nakon porodjaja a bolelo je ko sam djavouser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here