|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
29.9.2017 23:12:50   
MamaNecaVo
Rivanol-luftiranje-mlaka voda+oktanisept-uhh kad se setim. :)

Generalno,luftiranje rane mi je bilo super,sta vise bolje je prirodno susenje posle kupanja nego briskanje,jer sam ja redovno kacila konce (lose sam usivena uz 3revizije rane i ponovno usivanje x3)

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Epiziotomija
1.12.2017 1:25:41   
Srecko47E
Porodila sam se u leto pa je meni bilo resenje da podignem noge i 'ladim medjunozje

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Epiziotomija
1.12.2017 19:55:56   
isidora88
Jao kad se setim, nisam mogla da sednem dva meseca, ju ne ponovilo se.
Posle drugog porodjaja nisam imala epiziotomiju tako da sam odmah sedela cim su me smestili u sobu.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Epiziotomija
1.12.2017 22:49:25   
Srecko47E
Isidora znaci drugi porodjaj bez usivanja?
Da li su bebe bile priblizne duzine/tezine.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Epiziotomija
1.12.2017 23:37:30   
isidora88
Prva beba 4070gr, druga 3480 gr. user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Epiziotomija
2.12.2017 0:22:14   
Srecko47E
Predpostavila sam. :)
Nadam se da ce i kod mene to bii slucaj jer ne mogu psihicki kroz opiravak da prolazim ponovo.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Epiziotomija
29.4.2018 23:49:35   
MimaKos
Kod mene prvi put uzas, dosta konaca i dug oporavak, drugi put samo 7 konaca i bila sam ko nova 2 dana posle skidanja konaca.. samo ispiranje rivanolom i octanisept i nema brige

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Epiziotomija
30.4.2018 8:32:19   
mama Jo
MimaKos - ja sam imala 2 konca prvi put, jedan drugi put... ti sinse bas namucila? ☹

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Epiziotomija
30.4.2018 8:39:57   
MimaKos
Ti si bas fenomenalno prosla, blago tebi, deset da rodis! :) Jesam bas, sa cerkom, nikom ne pozeleti.. sa sinom bilo neuporedivo bolje.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Epiziotomija
30.4.2018 10:14:26   
mama Jo
Jeste, doro sam prosla... ali i mene je bas bolelo i smetalo mi, pa verujem koliko je tebe sa 7 konaca... ali proslo je 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Epiziotomija
30.4.2018 10:17:06   
MimaKos
7 konaca bilo pesma u odnosu na cerku! Sa njom me na pola rasekli, dva meseca nisam znala gde sam! A sa sinom zaraslo za deset dana, ja prezadovoljna bila!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Epiziotomija
30.4.2018 14:07:21   
mama Jo
Secam se da ja dugo nisam mogla da sednem kao covek, bas mi bilo nezgodno...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Epiziotomija
30.4.2018 14:09:54   
MimaKos
Ja nisam smela, imala strah da ne puknu konci, a neke zene i u porodilistu sede :)

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 8:49:52   
Filadendronka
Zna li neko do kada se tolerise ispadanje unutrasnjih konaca? Malopre sam gledala stanje i sokirana sam koliko je lose usiveno, a unutra ima jos konaca. Mesec dana je proslo od porodjaja. 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 10:26:03   
kamičak
Tako oko mesec do mesec i po od porodjaja. Trebalo bi otici na kontrolu posle toga. Obicno ispadnu tokom tusiranja

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 10:28:12   
Duškić
Ispasce , polako. Na kontroli ce oni sve.lepo pregledati.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 14:06:41   
Filadendronka
Ma sve to jezivo izgleda unutra, moram da odem cim stanu lohije. Nadam se u narednih 10 dana. 

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 14:10:49   
kamičak
Kako jezivo, jel se otvorila rana, boli, pece, gnoji?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 14:32:52   
BubaBubica


Idi na pregled nema veze što nisu stale lohije. Meni se upalila rana zbog neispalih konaca pa završih na Penicilinu. Trebalo je odavno da ispadnu, i ja sam slušala okolinu kao normalno je to a dr mi rekao kako može biti normalno da ne ispadnu konci i da se zagnoji rana. Zato idi pa bolje da odeš bezveze nego da se to upali.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 15:46:55   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Zna li neko do kada se tolerise ispadanje unutrasnjih konaca? Malopre sam gledala stanje i sokirana sam koliko je lose usiveno, a unutra ima jos konaca. Mesec dana je proslo od porodjaja. 


Da li si mazala flogocid? Omeksaju i ispadnu. A nemoj se muciti,idi da ti ih skinu..ne gledaju oni u lohije.gledaj to kao na pregled posle porodjaja,kad izlazimo iz bolnicr 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 15:56:59   
Olga75
Meni je jako dugo jedan konac visio, baaaš se klatio dole, mesec dana sigurno. Kod ginekologa koja mi je vodila trudnoću sam otišla šest nedelja posle porođaja i nije bilo konaca al je ona bila šokirana što su me tako zaštepali. Htela sam da lanem: da mi se čovek obraduje kad priđe al sam ćutala user posted image
Iskreno imala sam osećaj da je rez produžila za cent i po odsekla bi mi nogu
Prođe to, samo pazi da se ne inficira, ispiraj se tušem posle svakog wc korišćenja, octanisept, luftiranje međunožja. To je to ili kod dr

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 16:13:13   
kamičak
Uh a ja kukala na svoju ranu, jos sam dobro i prosla slusajuci vas. Kad procitah "zastepali" najezih se

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 17:02:05   
Filadendronka
Nista od toga, samo je lose usiveno. Kao kad dugme zakopcate na pogresnom mestu i onda je sve u naborima. 
IZVORNA PORUKA: kamičak

Kako jezivo, jel se otvorila rana, boli, pece, gnoji?



(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 17:06:18   
Filadendronka
Bubice, Von, Olga, hvala na savetima. Spolja je sve ispalo, jedan sam i sama izvadila. Ali unutra ne mogu da stavim flogocid, samo se cesto tusiram i ceo octenisept sam potrosila. Pratim jos neki dan posto nemam nikakve tegobe i onda cu kod ginekologa.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 18:21:05   
Tiziana
Trebalo je da odete 10. dan nakon porodjaja da vam izvade te konce. jeste, super, razgradjuju se, ali dok se razgrade prodje vecnost.

ja sam prvi put bas puno isecena jer je bio karlicni porodjaj.kad mi je dr deset_i dan skinuo konce, kao da nikad nisam secena! 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here