|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 0:52:16   
lothroniell

IZVORNA PORUKA: OTI

jao sad sam se usrala od straha...
sad cu da se polijem cisternom maslinovog ulja ...



PREPISUJEM!!! ;)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 0:57:42   
gagana83
Ajde ajde zene,nije to nista strasno!Seckanje se i ne oseti,a usivanje-ja sam pevala dok su me sili,doduse od mukeuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 1:00:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ajde ajde zene,nije to nista strasno!Seckanje se i ne oseti,a usivanje-ja sam pevala dok su me sili,doduse od mukeuser posted image


jaooooo...ima li negde smajli koji DRHTI?????
Jaooooooooooooooooooooooooooooooo...

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 1:05:48   
gagana83
Oti,veruj mi da nije nista strasno.I ja sam se najvise bojala toga,boli ali nije nepodnosljivo,cim sam mogla da pevamuser posted image a imala sam dosta konaca.A mozda tebe i ne bude bolelo toliko,ima zena koje kazu da nisu ni osetile kad su ih usivali

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 1:07:20   
Anoniman
e sestro slatka...
Pa ja se sve nadam da taj epidural deluje i tada i da ...uh.
ma nema nazad...
Sta da se radi...Tako je kako je. Kako svima tako i meni.
Ali maslinovo ulje ipak cu da tamanim,,,

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 1:21:20   
lothroniell
Ma STA BUDE BICE, i kao sto neke devojke rekose- KUD PUKLO DA PUKLO! SVE ZA BEBU i samo cu tako da razmisljam, ako treba da seku nek seku ako ne treba bolje i eto ga!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 1:23:24   
Anoniman
mene  brine da njih bas briga da li treba ili ne treba i da to rade po difoltu...sta ako ne bude moralo a oni me iseku ili obrnuto - bude potrebno a oni to ne urade i pocepam se????user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 1:26:07   
gagana83
Ne znam kako je u Bg,ali kod nas svim prvorotkama rade epiziotomiju,bez obzira na mere karlice i kolika je beba.U svakom slucaju bolje i to nego da se pocepas.A najgora varijanta je da te zadesi i jedno i drugo kao meni.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 1:26:52   
lothroniell

IZVORNA PORUKA: OTI

mene  brine da njih bas briga da li treba ili ne treba i da to rade po difoltu...sta ako ne bude moralo a oni me iseku ili obrnuto - bude potrebno a oni to ne urade i pocepam se????user posted image


Mislim da ti u tom momentu (ako to urade) i ne znas da li treba ili ne treba, tako da ako urade prezivecemo! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 1:31:29   
Anoniman
ma izguracemo i to...nekako.
sta bude bice...
jao...meni sve nekako..i blizu i daleko...
cini mi se kao da ...31.nedelja? kad pomislim na nedelje nije mi daleko a kad pomislim da je u martu i da ima jos dva meseca nekako mi daleko...ma;.nije ovo tema.
ali kao da imam neki predosecaj da cu se poroditi pre 38.nedelje/...a to  ne valja je l da?bolje sto duze da bude u stomaku???
ma to je moje ludilo u glavi...

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 1:37:57   
gagana83
Bitno je da udjes u 9 mesec.Ja sam se porodila 11.09 a termin mi je bio 23.09.Koja je to nedeljauser posted image 38 ili 39?

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 2:03:26   
sneza24
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ne znam kako je u Bg,ali kod nas svim prvorotkama rade epiziotomiju,bez obzira na mere karlice i kolika je beba.U svakom slucaju bolje i to nego da se pocepas.A najgora varijanta je da te zadesi i jedno i drugo kao meni.

I kod nas isto svima rade epiziotomiju.Nije nista strasno.Malo boli,posle moras na stranu da sedis,to je malo nezgodno ali prezivecete sve kad sam ja prezivela.user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 2:21:43   
JULIE
Ja sam verovali ili ne prosla bez epiziotomije na prvom porodjaju.Nisam imala nikakvu vezu,nego je dr zaista bila divna.Rekla je babici i sestrama da sam elasticna i da se potrude,tako da me je njih dve,tri sirilo rukama dole i bebac je izasao.Patronazna sestra nije mogla da veruje i rekla je da je retkost jer doktori epiziotomiju danas rade jer je i njima lakse nego da se stvarno potrude kao ova dr.user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 8:52:30   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

Pa ja se sve nadam da taj epidural deluje i tada i da ...uh.



Deluje! user posted image Živeo epidural!

By the way, moju prijateljicu nisu seckali. Ja sam bila baš uska, pretpostavljala sam da će me secnuti. Jedva sam počela da se napinjem, a već sam počela da pucam, i oni su me secnuli jednom, pa onda još malo jer nije bilo dovoljno.

< Poruku je uredio Alexx RR -- 13.1.2010 8:55:52 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 9:56:54   
Anoniman
Zene, trazite anesteziju, ili je kupite, i nema problema! Ja sam pisala da je nase porodiliste kao sa filmova tako da nije bilo problema, dok bi bilo gdje u drugom gradu mogla da vristim dok mi oci ne nabulje, ne bi dali lokalnu pri usivanju.

Mazite se dok ste na vrijeme, OTI ipak imas 2 puna mjeseca.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 12:16:54   
Anitaaa
Mislim da se kod nas ep.još uvek radi rutinski.Meni su dali lokalnu anesteziju pre ušivanja pa sam osetila sam nelagodan pritisak i kao neko bockanje ali potpuno podnošljivo.

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 13:05:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

Zene, trazite anesteziju, ili je kupite, i nema problema! Ja sam pisala da je nase porodiliste kao sa filmova tako da nije bilo problema, dok bi bilo gdje u drugom gradu mogla da vristim dok mi oci ne nabulje, ne bi dali lokalnu pri usivanju.

Mazite se dok ste na vrijeme, OTI ipak imas 2 puna mjeseca.



Hocu...hvala devojke!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 16:09:31   
magnolija
Mene ta epiziotomija uopste nije bolela. Evo prosle su dve nedelje od porodjaja i ranu ni ne osetim, hvala bogu. Vise su me mucili hemoroidi, a i to samo nekoliko dana. Samo je ona igla, pri usivanju, delovala uzasno, kao udica, no, posle uzasnih kontrakcija, koje su trajale desetak sati, sve ostalo je bilo macji kasalj.
user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Epiziotomija
13.1.2010 20:16:49   
Mishica 77


Jooooj! Ja sam u 32. nedelji i počela sam previše da razmišljam. Tema je odlična ali mene je tako strah! Ništa mi nije strašno kao pomisao na epiziotomiju! Ne znam da li da razmišljam o tome ili ne? Svaka žena to doživi različito. Ali ipak joooooooooooj!!!!!!!!!!!
Danas sam kupila bademovo ulje pa ću da utrljavam. Počela sam da radim i one vežbice pa da vidimo. Hvala na savetu koji sam ovde pročitala.
A najbolje je kad ti doktor kaže: ''Samo se vi opustite i uživajte u svojoj trudnoći i ne mislite ni na šta''. Jel njih to uče na fakultetu? Lako je njemu. Da vidim da li bi se on opustio da se nađe u toj situaciji.

(odgovor članu magnolija)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Epiziotomija
14.1.2010 0:15:18   
Mishica 77

E, žene, probala sam večeras da se masiram bademovim uljem tj. masirao me je muž. Nije baš nešto prijatno ali šta se mora nije teško. Možda će kasnije da prija... Bar mi user posted image sad lepo miriše. user posted image user posted image user posted image
Nadam se da će bar malo vredeti. Mislim, ne može da škodi.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Epiziotomija
14.1.2010 0:36:12   
lothroniell
Moj muz nije tu da mi to uradi pa cu morati sama! user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Epiziotomija
14.1.2010 0:41:21   
Mishica 77

Ja nisam htela ni da probam sama. Mislim da bi to bila akrobacija. Ne znam da li bih baš mogla pravilno da uradim sama. Nešto mi kratka ruka. user posted image A uz to imam i dugačke nokte pa bih se možda izgrebala.
Svaka čast ako uspeš sama. Javi kako je bilo.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Epiziotomija
14.1.2010 0:43:26   
lothroniell
Javim cim nabavim ulje, a njega cu nahvatati kad dodje iz kasarne do tad kako znam i umem! user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Epiziotomija
14.1.2010 13:46:50   
Anastazija

IZVORNA PORUKA: OTI

ali kao da imam neki predosecaj da cu se poroditi pre 38.nedelje/...a to  ne valja je l da?bolje sto duze da bude u stomaku???
ma to je moje ludilo u glavi...



bolje je za bebu da bude sto duze u stomaku, ali.. ja se porodila u 37.nedelji i sve ok! ne beri brige!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Epiziotomija
18.1.2010 8:56:18   
Mishica 77


lothroniell, jesi li probala da tretiraš međicu bademovim uljem? I?
Ja sam već nekako navikla.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here