|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
6.7.2010 15:40:45   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: vbjb

Sto se rane tice prvi put me nije bolela, zarasla je brzo ali posto sam skoro stalno bila sama lohije su mi trajale osam nedelja.



Mogu samo da pitam kakve veze iam sto si bila sama, jer sam i ja i isto mi je dugo trajalo  40 imkusur dana! I imala sma fore nedelju i po -dve i evo stigla prva menstruacija  user posted image

(odgovor članu vbjb)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Epiziotomija
6.7.2010 16:03:16   
vbjb
Do sada mi nije bilo jasno zasto je potrebno neko vreme lezati, naime posle ovog porodjaja sam bila u bolnici nedelju dana i kada sam dosla kuci mama mi je dolazila nedelju dana da mi pomogne, nisam kuvala, peglala, ni prala nista, uglavnom sam se odmarala, takodje sam nabavila i privatnu patronaznu sestru koja mi je pomogla oko bebe.
Lohije su mi prestale posle otprilike 20tak dana i iskreno i psihicki i fizicki se bolje osecam.
Ja u sustini nisam od onih kenjkavih, i tri dana posle prvog porodjaja sam ustala da operem prozore jer su me nervirali prljavi, mislila sam da je bolje da ih operem nego da budem nervozna. Pametna ili glupa?! Tada su mi lohije tako ludacki curele da nisam mogla da stignem do wc-a da ne ostane krvav trag na podu...Uzas

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Epiziotomija
7.7.2010 9:37:25   
kokoloko
meni je šivenje bilo gore nego porođaj, stvrano. rekla sam da lekara za drugi porođaj  biram sam na osnovu stava da li ce me seći ili ne. ne, znam koliko konaca sam imala ali sam baaaaaš mnoooogo isečena i pukla, i pukao grlić i užas. tak oda se toga bojim mnogo više nego porođaja. a porađala sam se na indukciju.

(odgovor članu vbjb)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Epiziotomija
12.7.2010 21:41:30   
bojana87
jaoj ja sam posle epizotomije 7 dana bila kao invalid
toliko sam i u porodilistu bila i sreca u nesreci je to sto beba nije bila samnom u sobi jer ne znam kako bih.
jedva sam do wc-a uspevala da ustanem koliko me je bolelo,a morala sam da jedem skoro lezeci.

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Epiziotomija
12.7.2010 21:55:39   
maslinica
bolelo me kad me zasekla, bolelo me kad je sivala..fuj, fuj fuj osecaj, jos sam pukla iznutra, jer se nisam otvarala nego mi je prestima otvarala grlic, dok me usila iznutra, mislila sam da je roditi dete bolno, ovo je odvratan bol. a imala sam anesteziju.nije to tolika bol, nego da bi usila grlic, gurnula je prst, da rostite u anus, i od tuda opipavala, valjdauser posted image znam kad je zavrsila da je rekla sestri da ona proba, da proveri jos i ona da je sve ok, jer sam se ja sva rascepala. nikad mi nije rekla koliko imam savova, rekla je nije te briga, sad si mama, a to ce proci....i istina, proslo je jaaaaaaaaako brzo, vec drugi dan sam hodala vise manje normalno, a 10 dan sam sjedecki dojila....
ranu nikad nisam pogledala, ni sav, ni dan danas..samo osetim pod prstima zadebljanje i to je to....sta da gledam, muku svoju, e pa necuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Epiziotomija
13.7.2010 11:43:34   
Rivana
Jao zene user posted image citam ovo pa mi neka tuga, koliko se zene muce pa to ni jedan muskarac ne bi izdrzao.....

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Epiziotomija
18.7.2010 9:56:00   
Daca88
Ja neznam zsto meni epiziotomija stalno puca.
Pukla sam,a i secena sam...dosta...oko 25 savova imam.
Drugi dan po izlasku iz bolnice,rspukla mi se epiziotomija,neznaju zasto ni kako,...nekako je uspeo da mi pukne i krvni sud,operisana sam,usivali krvni sud,ja iskrvarila litru krvi,i rekonstruisali epiziotomiju.Otpustena isti dan predvece kuci...
...posle dva dana OPET mi pukne epiziotomija,i izgleda odvratno,rana skroz zinuta,a konci vire i vise,izgledam ko minsko polje.
Pitam patronaznu sta da radim,kaze nista,nek otane tako rascvetana,trebace ihahaj da zaraste i sve sraste,ali da ne idem opet na usivanje po treci put jer ocigledno imam neku odbojnost na konce,pa mi organizam odbacujeuser posted image user posted image user posted image ...
Duvam sa oktaniseptom,izgleda fuj,fuj,fuuuj!!!Sva sam otecena i u podlivimauser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Epiziotomija
18.7.2010 10:05:03   
ksenija81

Joj Daco, bas mi je zao! user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Epiziotomija
18.7.2010 10:07:16   
choopa choops
Jao Daco user posted image user posted image user posted image user posted image

Neko je gore napisao onu metodu sa hladjenjem fenom pa probaj user posted image ja cu ovaj put sigurno to probat, jer jedino to nisam.

user posted image drzi se. znam da je grozno, ali proci ce.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Epiziotomija
18.7.2010 10:20:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vbjb

Ja u sustini nisam od onih kenjkavih, i tri dana posle prvog porodjaja sam ustala da operem prozore jer su me nervirali prljavi, mislila sam da je bolje da ih operem nego da budem nervozna. Pametna ili glupa?! Tada su mi lohije tako ludacki curele da nisam mogla da stignem do wc-a da ne ostane krvav trag na podu...Uzas


Ja sam se porodila carskim rezom...i iako bih trebala....nisam ni dana lezala... iako ne kuvam i ne spremam...radim sve oko dece... pa mi lohije idu kap po kap...imam utisak da nikad nece prestati user posted image

(odgovor članu vbjb)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: Epiziotomija
18.7.2010 12:11:36   
lothroniell
Arhg uzasnem se cim cujem "epiziotomija"... Babica koja me je poradjala nije mi ni malo masirala medjicu, nego je u jednom momentu samo rekla "Zazmuri!" ma sta da zmurim, mislim se, znam sta ces da radis, kad je zesekla nije me jako zabolelo ali sivenje... Aaaaaaa! Anestezija je pocela da deluje tek za poslednja 3 sava, a imala sam ih 10. Velika rana kao da sam dete od 5 kila rodila... A tek kasnije, zarastanje fuuuuuuj. Sreca pa sam bila disciplinovana, posle svakog odlaska u wc sam se prala, stalno lezala raskrecena i susila, prskala oktaniseptom, i zaraslo je za 2- 2,5 nedelje. Ali imam oziljak i to jako gadan i veliki. Valjda je ta epiziotomija jedina stvar koja me tera da razmisljam da sl. put (ako Bog da da ga bude) idem na CR. user posted image

< Poruku je uredio lothroniell -- 18.7.2010 12:12:16 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Epiziotomija
18.7.2010 12:17:48   
mejvis
Jao, Loth, baš mi je žao što si tako brošla...užas!
A jeste od babice najviše zavisi kako ćeš da prodješ na porodjaju...a njih obično baš briga....user posted image
Meni je babica bila super, ona je rekla da ne treba da se "seče"!
I popucala sam 2 šava, nisam ni primetila,  ali  je to mnogo bolje nego da su me sekli!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Epiziotomija
18.7.2010 12:29:43   
choopa choops
mene je doktorica zasjekla user posted image
Ja se sve nesto nadam da cu ovaj put proci ili bez epiziotomije ili da me nece boljet tako jako. Nada umire posljednja user posted image Ili- od onoga gore ne moze bit user posted image

I da, obavezno cu im reci kad dojem tamo da ucine sve sto mogu da me ne sjeku. jedino ako beba bude u opasnosti.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Epiziotomija
18.7.2010 12:57:00   
bratzz
Mene su sekli i pukla sam jer je moja beba bila velika a ja nisam bila skroz otvorena pa mi jei grlic puko. Nisu mi dali anesteziju tako da sam osetila sivenje ali nije bilo tako strasno usiti tamo gde je seceno moj dr je to obavio vrlo brzo ali je potrajalo sivenje tamo gde sam pukla i vise je bolelo ali opet kazem nije bilo toliko strasno. Posto nisam kukavica tri sata posle porodjaja sam ustala a prvu noc sam provela setajuci bebu po sobi. bolelo me je ali sam ponavljala sebi moras da izdrzis i izdrzala sam. Sutradan mi je bilo lakse ali me je snasla druga nesreca hemoroidi i oni su mi pravili veci problem nego rana. Ranu sam pazljvo negovla posle svakog koriscenja wc-a sam je prala i susila i vrlo brzo je zarasla a lohije samo sto mi nisu prestale.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Epiziotomija
26.7.2010 18:09:50   
Daca88
Da li je neka od vas za ranu od epiziotomije koristila solkoseril kremu?
Pisala sam gore sta me je snalazilo sa epiziotomijom,da se raspukla,pa rekonstrukcija,pa se opet raspukla i ostala tako otvorena rana,nisu opet usivali zbog sumnje na alergiju na konce...
Dr.mi je preporucio da ranu mazem solkoseril kremom,kao posto me nisu i treci put sili da bi to lepo zaraslo.Navodno krema pomaze u obnovi tkiva,i pomaze da se rana zatvori i sraste...
U Su,te kreme nema.Jedni mi kazu da se vise ne proizvodi,drugi mi nude zamenu,treci mi kazu da je to Makedonska krema i da trenutno ima neka frka sa uvozom,pa stoji proizvodnja,balala...zvala sam sigurno oko 20 apoteka sto drzavnih,sto privatnih...
Da li ova krema postoji u prodaji u vasem gradu.Trebala bi je poceti mazati cim stanu lohije,a cini mi se da ce uskoro stati jer su vec dosta vidne.
Da li bi neko mogao postom da mi posalje kremu,pa ja platim isto postom...
Neznam vise gde da trazim kada ovde nigde nema.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Epiziotomija
26.7.2010 18:12:02   
lanajelena
Daco nemoj da me drzis za rec jer sam mnogo zaboravna a i slabo stizem od dece ali cu pokusati da pogledam po NS da li ima

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Epiziotomija
26.7.2010 18:47:44   
Daca88
Hvala!
Akjo stignes,ti pogledaj,ako ne stigners,nema frke...
samo uskoro mi je potrebna a kako stvari stoje u Su je skoro nece ni dobitiuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Epiziotomija
26.7.2010 19:23:37   
Nena81
E slusaj ovako sad sam zvala privatnu apoteku kaze da je nema ttrenutno i nemaju info sta se desava ni kad ce je biti ponovo, inace je odlicna za tvoj problem. Postoje ampule i krem, proizvodi alkaloid skopje pa ako imas nekoga dole da ti potrazi jer ona misli da je samo problem do uvoza. Nema adekvatnu paralelu tj zamenu.

Moj predlog ti je da zamolis Super mamu ona je iz makedonije i sad ce ovih dana dole kod svojih pa produzava za more, ako joj nije tesko da potrazi i za sve ostalo se dogovori sa njom.




_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Epiziotomija
26.7.2010 19:36:34   
Anoniman
Daco, sad sam zvala tri najveće apoteke u NS, u dve nemaju i neće dobijati, a u trećoj imaju samo za oči. Baš mi je žao, je l' to jedino što možeš da koristiš?

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Epiziotomija
26.7.2010 19:52:21   
Daca88
Hvala vam cure.
Ma i ja sam prevrnila sve zivo...na netu sam nasla spisak svih apoteka u Subotici i nazvala sam SVE drzavne,nigde nemauser posted image ,i nekolicinu privatnih,takodje nemajuuser posted image .Neznaju da li ce dobiti,frka oko uvoza,stagnira proizvodnja,trenutno ne proizvodeuser posted image .
Tu kremu su mi preporucili ginekolog(preko telefona posto na prvi pregled jos naravno nisam isla,prerano je),muzevljeva sestra,inace babica,patronazna sestra,i komsinica koja ima odlicna iskustva sa ovom kremom.
I da...smem koristiti samo to,zbog specificnosti situacijeuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Epiziotomija
2.9.2010 17:02:59   
upgrade011
Koliko dugo vas je boleo, i da li vas je uopste boleo oziljak od epiziotomije?


Evo vec je proslo vise od 3 meseca a ja i dalje osecam bol na jednom delu oziljka. Boli vec na blagi pritisak i pitam se da li ce ikada da prodje user posted image Ne znam koliko sam imala savova ali rana je bila bar prst dugacka i spolja i iznutra i zarasla je za oko 3 nedelje. Mene boli bas na tom prelazu izmedju spoljasnje i unutrasnje strane. Lekar mi je rekao da sacekam ali vec se pitam koliko ce to da traje. I sta da radim ako ne prodje...

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Epiziotomija
2.9.2010 22:30:17   
Olga75
Uh , epiziotomija user posted image . Mene su krvnicki isekli iako je M bila samo 2650 g , ali nisam imala napone pa su se babice uspanicile kad je voda pozelenela i udri makazama po medjici. Nisam ni znala da moze toliko da se isece. Samo secenje me nije bolelo koliko mi je usivanje bilo strasno. Bez obzira na anesteziju osetila sam svaki sav a kad je tupferom pritiskala da skloni krv sve sam zvezda videla i junacki se izmicala.
Bolelo me je dobrih dva - tri meseca a bar devet meseci sam je osetila kad sednem.



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 8:17:20   
mejvis
Čitam i ne verujem kakvi su kreteni.....user posted image
Ja sam se jako plašila epiziotomije, i na kraju me nisu ni sekli! user posted image
Ja sitna, stomaka nigde, lepo se otvorila za samo 2h i kaže babica ne treba, mala je beba. Ja ćutim, Jakša krenuo napolje. A kada su pitali koliko je ovo dete bilo na UZ, ja rekla 3,8kg, a oni za glavu. Ali tada je već bilo kasno za epiziotomiju. user posted image
I pukla sam za 2 šava i nešto malo iznutra, sedela sam normalno sutradan. A kažu bolje epiziotomija, nego da se žena pocepa, a kod mene nije bilo tako.
Sa drugim im nedam ni da mi pridju makazama! user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 8:32:27   
prase
Joooooooj.... kako mi se porođaj bliži, ja sam o epiziotomiji razmišljam user posted image Molim Boga ako me budu sekli, da bar zaraste i prestane da boli relativno brzo kao prošli put (posle 7 dana je znatno manje bolelo, posle 2 nedelje samo kada se vozim kolima pa naiđem na ležećeg policajca i sl. a posle mesec dana išla na kontrolu posle porođaja i ništa me nije boleo ni manuelni pregled). Nije mene toliko strah od bolova i sedanja/ustajanja, ostajanja nasamo sa bebom i svega oko nje pod tim okolnostima... koliko mi žao starijeg deteta, neće on moći da razume što ne može kod mame u krilo, što mama neće da ga uzme, što onda uzima bebu i sl... user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 8:34:06   
Ana RR
Prase user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
New Mom: Moja porođajna priča
Doktorka i sestra naležu na moj stomak i osećam kako se olakšanje širi telom. Gledam moju bebi kako se rađa. Plače. 11.3...



Anketa

Ime za seku
beba13

Aurori Lani stize seka, koje ime je najlepse uz njeno?

Dorotea Lena (40%)

Teodora Lena (34%)

Eleonora Lena (25%)


Ukupan broj glasova: 102

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here