|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 9:36:01   
*Alexx*
Prase, velike su šanse da ti ne rade epiziotomiju sad, pošto su radili prvi put. Tako sam bar čitala user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 10:15:57   
prase
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Prase, velike su šanse da ti ne rade epiziotomiju sad, pošto su radili prvi put. Tako sam bar čitala user posted image  


Uh, iz tvojih usta u Božije uši... Ne smem tome ni da se nadam da se ne bih razočarala, mada ću imati svog dr na porođaju i znam da će me seći samo ako mora. Drž'te mi palčeve... user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 10:21:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Prase, velike su šanse da ti ne rade epiziotomiju sad, pošto su radili prvi put. Tako sam bar čitala user posted image  


Uh, iz tvojih usta u Božije uši... Ne smem tome ni da se nadam da se ne bih razočarala, mada ću imati svog dr na porođaju i znam da će me seći samo ako mora. Drž'te mi palčeve... user posted image

Drzim palceveeeeeeeee user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 10:23:14   
*Alexx*
Pa masiraj, prase, masiraj! 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 13:45:30   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: prase

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Prase, velike su šanse da ti ne rade epiziotomiju sad, pošto su radili prvi put. Tako sam bar čitala user posted image  


Uh, iz tvojih usta u Božije uši... Ne smem tome ni da se nadam da se ne bih razočarala, mada ću imati svog dr na porođaju i znam da će me seći samo ako mora. Drž'te mi palčeve... user posted image



mene nisu sjeckali drugi put, tačnije i ako je bio moj ljekar koji mi je usput i drugar, babica je bila ta koja se umiješala i nije dozvolila rezanje i do kraja života joj se ne mogu zahvaliti

ali poslije prvog porođaja je rađena epiziotomija i ispirala sam hrastovom korom, zaista mi je pomoglo

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 14:21:01   
Njakica
Grrrrr... I mene su sekli.user posted image Sve je islo OK,samo neznam zasto meni nisu konci ispali,nego su se povukli u ranu. user posted image user posted image user posted image Tako da se rana posle mesec dana zagnojila,pa sam posle nedelju dana gnojenja otisla kod Dr.-a,dobila sam injekcije i posle poslednje inekcije konci su poceli jedan za drugim da lete napolje! user posted image user posted image Posle toga sam odahnula. Imala sam 5 kopci. Ja se nadam da drugi put necu biti secena.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 14:22:27   
upgrade011
Ajd da pitam jos jednomuser posted image i da cujem jos neko iskustvo. (Predjosmo na drugu stranu pa da jos neko vidi pitanje.)

Da li vas je boleo oziljak od epziotomije i koliko dugo?

Ja se sve nadam da nisam jedina i da je to normalno da boli mesecima posle zarastanja rane. Sve se plasim da cu morati da naucim da trpim taj bol ili cu ponovo pod nozuser posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 14:25:56   
*Alexx*
A kada te boli? Mene je boleo dosta dugo za vreme seksa i za vreme vaginalnog pregleda. Sada ga ne osećam. Sad ti vidim ticker - beba ima tri meseca. Da, mene je boleo tada, ali samo za vreme seksa.

Prestaće, malo da se ta koža razradi, ne sekiraj se user posted image


< Poruku je uredio Alexx RR -- 3.9.2010 14:26:22 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 14:31:05   
Njakica
Da da,mene zna i sad ponekad boleti. Pogotovo kad dobijem user posted image razvaljuje me,hodam ko usrana,da izvinete,al tako je.user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 14:32:10   
bokicans
Mene  i sada u drugoj trudnoci,epizitomija zezala,na mestu gde su me sekli  tj tu gde je oziljak,stalno mi se javljalo peckanje,kaze dr tanka je koza pa je sve zivo nagriza...user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 15:41:07   
upgrade011
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Prestaće, malo da se ta koža razradi, ne sekiraj se user posted image


Ma razradjujem je redovno user posted image  
Stavljala sam i kantarion ulje skoro 2 meseca pa odustala jer ne vidim neko poboljsanje. Sad sam pocela i da masiram taj deo (boli me bas na spoju izmedju spoljasnjeg i unutrasnjeg dela oziljka) ali vreme prolazi a nikako da primetim da manje bolucka. Kao da su tu pri usivanju koza (i misici?) previse preklopljeni. Nije to neki jak bol, ne boli kad hodam/sedim, samo na pritisak, a tek cu da vidim da li ce da jos nesto da boli kad dobijem. Malo me doktor dole previse i dotego...i to mi isto smeta. Mislim, bilo je meni dobro i do porodjaja...hvala lepo, niste trebali... user posted image

Hvala vam na odgovorima. Nije bas utesno kad vidim da neke to boli i posle mnogo vremena ali opet ima nade da ce eventualno da prodje user posted image Valjda ce taj oziljak nekako da "slegne" i koza da se istegli koliko treba. Nastavljam dalje sa razradjivanjem user posted image



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 15:50:00   
Vučko.ba.
Za olakšanje procesa cijeljenja i ublažavanje bolova nastalih nakon epiziotomije, preporučaju se sjedeće kupke u mlakom čaju od kamilice, kalendule, arnike ili hrastove kore. U prvo vrijeme izbjegavajte sjedenje: ili lezite ili se krećite. Kod sjedenja, ako ćete imati poteškoća, sjedite na jastuku. Tako ćete smanjiti pritisak na međicu. Ako vas peče dok mokrite, pokušajte za to vrijeme polijevati taj dio toplom vodom. Topla voda razrjeđuje urin i tako sprječava pečenje.

preuzeto sa KLIK




ja sam šricem velikim ispirala ranu hrastovom korom

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 16:48:23   
Olga75
Upgrade , rekoh ti ja na prosloj strani user posted image . Bas me je bolelo jedno tri meseca a osecala sam ,hm,pa blagi bol sigurno do devetog meseca. Mene je dr bila bas ustepala da je moja ginekologinja skoro htela da me salje na reviziju. Normalne odnose ( bez da osetim smirglanje da mi prostite ) smo poceli da imamo vise od godinu nakon porodjaja. Mene su bas jako isekli i bas ruzno zasili da je sestra mislila da je taj step ustvari ispali hemoroiduser posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Epiziotomija
3.9.2010 17:24:52   
upgrade011
Videla sam user posted image

Joj, ti si bas nadrljala. user posted image  I meni je tako slicno na tom delu koji boli - izgleda kao neko parce koze preko drugog sloja user posted image . I bas si dobro opisala bol - kao smirglanje. Bitno je samo da ti je sada proslo sto meni daje nadu. 

Te doktore bi malo poslala u skolu sivenja...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Epiziotomija
7.9.2010 11:40:10   
draganica
Žene, epizotomija nije ništa u odnosu na naprsnuće grlića! A to se ne može sprečiti! Kad se ušiva boli, ušivaju bukvalno froncle na nekoliko mesta, anestezija i ne može da se da- katastrofa. Kad su mi posle toga prešli na rez od epizotomije, zevala sam i gledala u plafon. Grlić ne može da se seče i ako puca, puca. Zato, verujte, nije epizotomija ništa i bolje da seku, nego i međica da pukne.

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Epiziotomija
22.9.2010 13:51:34   
katalin
Draganica je u pravu. Mene su sekli, ali je doslo i do cepanja, cak je pukao jedan krvni sud zbog cega su me zadrzali duze u bolnici da vide da li ce doci do isticanja krvi u stomak. Upravo to me je posle najvise bolelo, sedam dana posle porodjaja sam plakala i bilo mi je sve gore, a nisu mi dali nista od lekova. Onda sam otisla kod moje dr privatno i dobila antibiotike i jos neke lekove koji ne smetaju dojenju i sad (21 dan posle porodjaja) mi je bolje. Taj bol je gori od porodjaja, inace sam rodila decaka od 4,3 kg, a ja nemam ni 60kg.

(odgovor članu draganica)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Epiziotomija
27.9.2010 12:57:23   
MASHKA
žene kako vam izgleda rana?
jer ona skroz zatvorena ili se vidi procep?
meni se malo vidi procep i kao dve rupice pa sam se uplašila...user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Epiziotomija
27.9.2010 13:05:39   
*Alexx*
Mashka, ako te ne boli, nije natečeno, jako crveno, sve je OK. A rupice su garant od ispalog konca. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Epiziotomija
27.9.2010 13:53:35   
MASHKA
Alexx ali ako je konac ispao a ostale rupice to onda nije dobro?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Epiziotomija
27.9.2010 13:55:14   
Lu
Mashka zarast će to,još je ranouser posted image  

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Epiziotomija
27.9.2010 13:57:44   
*Alexx*
Zarašće user posted image Pa ne može to odmah. Ali ako baš baš sumnjaš, idi kod čika doce user posted image Ma ja mislim da nije ništa.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Epiziotomija
27.9.2010 14:11:31   
MASHKA
joj hvala vam!
baš sam se uspaničila

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Epiziotomija
27.9.2010 15:03:34   
ivaj
Ne virkaj mnogo doleuser posted image nego sacekaj jos malo,videces da ce biti sve o.k.
Ja nesto nisam volela mnogo da istrazujem i gledam sta se desva tamo dole.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Epiziotomija
27.9.2010 15:07:56   
*Alexx*
Ja nisam gledala jedno mesec dana. A onda sam mogla snage, pogledala, i oduševila se kako izgleda, jer sam mislila da je mnogo gore user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Epiziotomija
27.9.2010 17:32:25   
Lilly*
Vidi se procep Maška user posted image Ne brini, samo zapiraj, dezinfikuj i suušii i sve će ubrzo biti ok user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Spisak porodilišta u Srbiji - Beograd
U Srbiji trenutno postoji 76 zdravstvenih ustanova u kojima se naše buduće mame mogu poroditi. Pogledajte spisak za Beog...



Anketa

Želja za pol prvog deteta
Kiškum

Da li biste voleli da vaše prvo dete bude dečak ili devojčica, ili vam je potpuno nevažno?

Priželjkujem dečaka (38%)

Priželjkujem devojčicu (28%)

100% mi je svejedno (35%)


Ukupan broj glasova: 141

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here