|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
3.1.2009 22:50:54   
Anoniman
Ja i inače mrzim onu spravu što gurnu unutra da bi raširili rupu (narodski rečeno), jer uvek mislim da kada bude sklapala instrument da bi ga izvukla, će da me uštine. user posted image  A onda bi verovatno dobila petu u usta. user posted image

Ali nakon porođaja na pregledu, za malo da je dobije (petu) i dok je pokušavala da gurne taj instrument. Bože, kao da sam zarasla i tada ponovo gubila nevinost.




< Poruku je uredio guppy -- 3.1.2009 22:51:24 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
3.1.2009 22:52:49   
Koka Loka
IZVORNA PORUKA: Tasha

Bože, kao da sam zarasla i tada ponovo gubila nevinost.





Eeee da je tako, ispred ambulanti bi bili redovi mlađanih devojaka user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
3.1.2009 22:59:36   
Anoniman
user posted image  Misliš da bi želele da gube nevinost sa tom groznom spravom?

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
3.1.2009 23:00:21   
guppy RR
UF user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
3.1.2009 23:01:47   
Anoniman
UF na pregled ili UF na gubljenje nevinosti?

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
3.1.2009 23:04:39   
prase
Mene taj pregled posle porođaja nije nešto preterano boleo... Tj. valjda je bolelo mnogo manje nego što sam očekivala, a i brzo je bilo gotovo user posted image Koliko se sećam, nisu mi gurali to metalno, ali je doca nadoknadio nakon 6 nedelja na kolposkopiji user posted image BTW, nije ni to nešto strašno bolelo, više sam očekivala... Valjda imam sreće sa pragom bola u tom regionu, otkud znam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
3.1.2009 23:12:50   
guppy RR
nije me boleo pregled uopšte posle porođaja...
a onaj UF je na takav način gubljenja nevinosti. sva sam se naježila

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
3.1.2009 23:47:41   
Koka Loka
Eeee na šta je sve spremna očajna devojka... ma šalim se malo, sorry.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
4.1.2009 0:24:37   
MERYEN
Mene je boleo pregled posle porodjaja kao i prva kontrola posle 40 dana.

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
4.1.2009 11:45:37   
Jeca*
Mene su strašno boleli pregledi u trudnoći, pogotovo oni pred porođaj. Pa sam bila spremna na bol i za prvi pregled nakon porođaja, ali je nekim čudom bolelo dalekooo manje nego što sam se nadala user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
29.1.2009 16:54:47   
maša
MENI JE DR NAPRAVILA SAMO UZ PREGLED(VAGINALNI) POSLE POROĐAJA.USTANOVILA DA SE MATERICA LEPO POVUKLA I NAMESTILA NA STARO MESTO I, OBZIROM DA NISAM IMALA NIKAKVIH DRUGIH TEGOBA, NIJE NI "ČAČKALA" DALJE.user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
21.6.2009 12:28:51   
Anoniman
Ni meni nije bio strasan taj pregled. Nije mi stavljala metal, nego samo rucno "obradila". Ali tada mi je vadila konac, pa mi zato nije bio bolan taj pregled user posted image

(odgovor članu maša)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
13.9.2009 11:59:42   
cici78
Miljana, kakav konac? Od epiziotomije? Ja sutra idem na prvi pregled, proslo je 5 nedelja od porodjaja, nepunih 40 dana, i imam jos koji koncic, ali zar oni sami ne ispadaju? Nije valjda da ce dr sutra da mi ih vadi? Idem kod moje dr privatno, nadam se da nece biti one metalne sprave, jer boleo me je pregled sa tom spravicom i bez ove rane a ne tek saduser posted image  Jos mi rana nije bas, bas skroz zarasla, plasim se da mi ne pukne nesto sutra tamo, jaaooouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
13.9.2009 13:41:31   
Anoniman
Cici nemo da se brines. Mene su u trudnoci boleli pregledi, a par nedelja posle porodjaja, sa sve savom od epiziotomije me uopste nije bolelo. Pregledala me je sa tim metalnim cudom i rucno, i nikakav bol nisam osetilauser posted image . I ja sam se plasila tog prvog pregleda, a veruj mi, nista nije strasno.

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
13.9.2009 13:52:11   
cici78
Hvala Zille na podrsci, ali ja sad imam osecaj da sam tako uska, da tamo vise ni mali prst ne moze da udjeuser posted image  a nesto vece...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
17.9.2009 12:03:12   
Anoniman
Ispadaju oni sami, neki prije, neki kasnije. Ja sam imala 6 spoljnjih konaca. Na cmar sam imala kopcu, bila sam nagrdjena, i svi ti konci su mi smetali i zatezali me. Jedan sav mi je bio toliko zategnut da je i sad modar. Ja sam jos u bolnici trazila ako je moguce da mi maknu tu kopcu sa cmara, jer me je boljelo. Cim ga je dr makla ja sam pocinula. Kada je David 18.og dana primio bcz vakcinu, isla sam i na pregled jer su me i dalje zatezali konci, i tada mi je odpet dr koja me je porodila skinula 2 konca. Tek oko 35 dana su mi svi ispali. I dan danas me zateze onaj famozni.
Pregled ama bas nista ne boli, i nista ti ne moze puci ne brini. Sve je to nista kada poredis sa porodjajem user posted image


IZVORNA PORUKA: cici78

Miljana, kakav konac? Od epiziotomije? Ja sutra idem na prvi pregled, proslo je 5 nedelja od porodjaja, nepunih 40 dana, i imam jos koji koncic, ali zar oni sami ne ispadaju? Nije valjda da ce dr sutra da mi ih vadi? Idem kod moje dr privatno, nadam se da nece biti one metalne sprave, jer boleo me je pregled sa tom spravicom i bez ove rane a ne tek saduser posted image  Jos mi rana nije bas, bas skroz zarasla, plasim se da mi ne pukne nesto sutra tamo, jaaooouser posted image

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
26.9.2009 22:35:12   
gagana83
Sam pregled kao pregled me uopste nije boleo ali mi je doktorka dok je gurala prste zakacila ranu,e to je bolelo ko sam djavouser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
27.9.2009 0:00:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Koka Loka

Eeee na šta je sve spremna očajna devojka... ma šalim se malo, sorry.


nevine devojke se pregledaju kod ginekologa preko otvora na guzi( cmar) izvinite sto upotrebljavam ruzne reci ali prosto ne znam kako drugacije da kazem ...........moja zaova mi je pricala , jer ona redovno ide kod ginekologa  a nevina je.....

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
12.11.2009 14:03:06   
dana198495
Pregled me nije bolio jer je moj dr jako njezan covjek i ima strpljenja ali od toga pregleda po malo krvarim mozda po kap dvije svaki dan a to traje vec oko mjesec i po.Pa opet moram kod dr da vidi sta je to.Je li ko imao takvo iskustvo?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
12.11.2009 14:10:34   
*Alexx*
Prvi pregled je bio super, nisam osetila kad su mi ubacivali spekulum, ali jesam kad ga je dr sirio... ali to me je uvek bolelo i ja svaki put molim da budu nezni user posted image . I stvarno su me ispostovali, pregled je boleo mnogo manje nego obicno. Ranije me bolelo i ubacivanje spekuluma, a sad sam se valjda rasirila user posted image Kad nisam radila Kegela, moram da pocnem user posted image
Ja sam u trudnoci pomalo krvarila posle vaginalnog pregleda, ali to je trajalo samo jedan dan i onda nista. Dano, bolje da pogledas, ali mislim da nije nista, s obzirom na to da su to po kap dve.

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.11.2009 13:47:27   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

Sam pregled kao pregled me uopste nije boleo ali mi je doktorka dok je gurala prste zakacila ranu,e to je bolelo ko sam djavouser posted image


posle koliko si isla na taj pregled?

meni dr nije rekao kad da dodjem user posted image

a i ne ide mi se,zbog sumiceuser posted image
kako ste vi uklanjeli ''to'' posle porodjaja?
meni frka i da brijam i da depiliram user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.11.2009 16:19:20   
*Alexx*
Ja sam nesto kremom, nesto brijacem user posted image A i isla sam kod zene ginekologa, pa me i nije bilo bas toliko blam - i ona se zena poradjala user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.5.2010 21:14:06   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Daca88

Zanima me kada se ide na prvu kontrolu posle porodjaja?
Da li se ide kad prodju lohije?
Sta se tada sve pregleda?
Da li se uzimaju neki brisevi?
Da li se treba nositi trudnicka knjizica na pregled?
Kakva pitanja mogu da ocekujem?
Da li pitaju i o samom porodjaju,bebi,dojenju,ili se iskljucivo orijentisu na ginekoloski pregled i ultrazvuk?
Da li se na toj prvoj kontroli radi vaginalni ultrazvuk preko one vaginalne sonde,ili preko stomaka?
Da li se moze ici na tu prvu kontrolu i sa epiziotomijom koja jos nije sasvim zarasla,ili se ide kad to vec prodje?
Da li epiziotomiju prvih dana kad mama dodje kuci treba da pregleda patronazna sestra ili ginekolog?
Skroz sam neupucena u tu posleporodjajnu kontrolu.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.5.2010 21:22:51   
*Alexx*
Ja sam išla otprilike mesec dana posle porođaja jer mi nisu ispali konci i već mi je dozlogrdilo. Mislim da je "običaj" ići posle tih nekih 40 dana, ali neka me neko ispravi ako nisam u pravu.
Pregled je malo detaljniji, jer opipava matericu, kako se skupila, pa pregleda šavove (ako ih ima). Onda gleda sve to pod spekulumom (ono metalno), uzima briseve. Eventualno se radi UZ (ali ne znam kakav, jer ga nisam radila).
Ponesi otpusnu listu iz porodilišta. Trudničku knjižicu nikad nisam imala, a možeš da očekuješ pitanja o trudnoći, o porođaju, postporođajnom periodu. Pitaj sve što te zanima. Epiziotomija kao takva zarasta vrlo brzo, trebalo bi da pregleda patronažna, ali moja baš nešto i nije. O tome u temi Epiziotomija.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.5.2010 22:11:34   
Modessty
Ja sam na pregled išla posle skoro tri meseca. Pre toga nekako nisam imala vremena.
Pregledao je da li se materica lepo povukla, radio kolposkopiju, briseve, papa. I sve je super.
Ništa me nije bolelo niti mi je nešto od toga bilo neprijatno. Izgleda da imam dobrog dr user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here