|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pumpica za izmlazanje
7.2.2010 18:59:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lothroniell


Ja jos nisam gledala te pumpice, za bebana sam nabavila sve, sem toga za povijanje a to planiram da pravim... I ja sam cula da se u tu Aventovu svi kunu, videcu ako sestra ima uzecu od nje...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: pumpica za izmlazanje
7.2.2010 19:19:02   
buhla
drugarica mi je obecala pumpicu (samo treba da je nadje, ne zna kome je dala)... ja bi nju ponela kao prvu pomoc u bonici, ako mi zatreba.
a zar nije dovoljna ta jedna flasica koja ide uz pupmicu, pa prebacis u flasicu iz koje ce beba da pije? sto mora da bude ista marka flasice u koju se izmazavas kao i flasica iz koje beba pije?



_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: pumpica za izmlazanje
7.2.2010 19:24:24   
Anoniman
Ne mora. Nisam na tu stranu razmišljala. user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: pumpica za izmlazanje
7.2.2010 20:10:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla


a zar nije dovoljna ta jedna flasica koja ide uz pupmicu, pa prebacis u flasicu iz koje ce beba da pije? sto mora da bude ista marka flasice u koju se izmazavas kao i flasica iz koje beba pije?




Ja sam tako radila, jer sam se od starta opredelila za nukove staklene flasice, i presipala sam, nema tu nekog poslauser posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: pumpica za izmlazanje
7.2.2010 20:14:16   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Mada, ja da sam stalno kuci stvarno ne bih ni uzimala pumpicu....sve ide ono na fazon kolko beba sisa toliko pravis, mada, neke zene prave bas puno mleka pa moraju da izmlazaju....


Eh, pa to je verovatno po knjigama tako....Moj Igor nije respektovao to pravilouser posted image  Naime, jedan dan sisa kao navijen, a sutradan nece nista da jede jer je vruce, ili ga muce zubici ili mu se prosto ne jede. I sta cu ja onda? Izmuzavam se. Ja sam pumpicu koristila do nekog 4. meseca npr., pa cak mozda i malo duze. Ali to je krajnje individualno, moja kuma je pumpicu koristila samo prvih nedelju-dve.
Avent toplo preporucujem, ne znam kakve su ostale, ali su meni svi preporucili Avent.
Mislim da je neophodna u porodilistu, ali za toliko moze da se pozajmi. Meni je puno znacila jer sam nocu, kada mi nisu donosili bebu, morala da se izmlazavam jer sam imala bas puno mleka.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: pumpica za izmlazanje
7.2.2010 20:15:49   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: buhla

a zar nije dovoljna ta jedna flasica koja ide uz pupmicu, pa prebacis u flasicu iz koje ce beba da pije? sto mora da bude ista marka flasice u koju se izmazavas kao i flasica iz koje beba pije?




Uz Avent-ovu pumpicu su isle dve flasice, one najmanje, a ja vise ni jednu flasicu nisam kupila, jer nam nije trebala.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: pumpica za izmlazanje
7.2.2010 23:10:26   
mejra81
Ja koristim aventovu i super je,cula sam da su sve ostale bacanje para...
Ja sam je kupila onja dan kad sam izasla iz porodilista,u tom trenutku mi je cena te pumpice bila smesna
Muke sam zive imala sa grudima tako da bije upila i da je kostala 5000
Moj vam je savet:
Nemojte kupovati dok se ne porodite...Ako u porodilistu vidite da vas hvataju mukeuser posted image ,tj da vam nadolazi mleko
okrenete muza i narucite...
Jako je bitno kad se koristi pumpica da su grudi meke tj da razbijete grudvice(pricam o tom nenormalnom nadolazenju mleka sto je kod mene bio slucaj)
Opasno je ako su vam grudi tvrde,pumpica moze da povuce grudvice i da napravi haos...Znaci,prvo se dobro izmasirate pa onda pumpica...
Drugo,obavezno lagano stiskajte rucicu i nikako ne sme da vas boli jer moze da pocepa bradavicu(zbog toga je malo nezahvalna,ja sam kao pazila i opet sam se povredila)
Stiskate polako i ne mora do kraja,bolje sitnije nego da bude svasta...
Ja nisam mogla rucno nista da uradim,cak su me sestre ubedile kako ja to ne umem,skroz sam se deprimirala,dve noci u porodilistu nisam spavala,samo sam se masirala i mucila da se izmuzavam...Imala temperaturu,nisam smela da zaspim jer ako zaspim stize upala...Nisu mi bili razradjeni kanali pa nije islo a to mi niko nije rekao nego kao ne umes,zato me je pumpica spasla,ono sto bih ja za dva sata izmuzla ona to obavi za 5min...
Porodjaj,kao porodjaj prodje al meni je ovo bilo gore...
Morala sam ovo da napisem opsirno jer ja to sve nisam znala...
Kazem,nemojte kupovati unapred,mleko dolazi treci,cetvrti dan uvek moze neko da vam donese u porodiliste....Jos bolje ako imate da pozajmite ne ustrucavajte se,to se sve sterilise...Znaci obavezno vodite racuna kako pumpate i da grudi budu meke za pumpanje....
Oti,Buhla,Lility ovo je specijalno za vas a i naravno za sve ostale......Ljubim vas...

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: pumpica za izmlazanje
7.2.2010 23:15:21   
mejra81
Jos da pitam...
Vidim pricate kako idu uz pumpicu dve flasice,ja dobih jednuuser posted image
U pitanju je rucna,jel to imaju kao vise modela?

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: pumpica za izmlazanje
7.2.2010 23:22:55   
buhla
mejra user posted image hvala na detaljnom izlaganju!

ja sam danas gledala, i u chiccokovoj kutiji je jedna mala flasica, e sad onu nukovu iskreno nisam zagledala, mozda je ona skuplja jer je imala dve boce user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: pumpica za izmlazanje
8.2.2010 9:54:50   
Markovicka
Meni je pumpica dobro dosla tek posle par dana kada je mleko odjednom nadoslo. Prvih dana je onaj kolostrum, gust i kod mene je bilo bas malo pa nisam mogla sa pumpom nista. Cak sam mislila da pumpa ne valja, onda mi je patronazna rekla da sacekam koji dan.
Sad mi je super, izmlazam dve flasice od 80 ml dnevno i ona to pije ujutro i uvece a izmedju sisa.
Stvarno je dobro kad ti recimo neko dodje, ja odem u kupatilo i za 5 min imam njen obrok. Nocu se desi da Elena spava i po sest sati, a mene grudi otkidaju, izmasiram se, izmlazam zacas i resen problem.
Inace, u skolici su rekli da je izmlazavanje vrlo vazno(rucno ili sa pumpom) jer je manja mogucnost da ti ponestane mleka ili da nema dovoljno.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: pumpica za izmlazanje
16.2.2010 14:55:48   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja pumpicom u zivotu nisam uspela da izvucem ni kap mleka...jednostavno mi nikad nije uspelo. Nego sam pustala bebu da vuce i tako je krenulo. Meni je pumpica bacanje para, a sterilizator najbolja stvar na svetu, ali stvar izbora

Ja sam malo zbunjena,zar pumpica ne služi za višak mlijeka,kada beba ne možeda pojede sveuser posted image


IZVORNA PORUKA: gagins

Pumpica je visenamenska spravica bez koje ja ne znam sta bih radila,jer nisam u pocetku smela da dojim jer sam pila neke antibiotike i ko zna jos sta,a pumpicom sam odrzavala laktaciju,izmuzaala sam se u isto vreme kada je ona ruckala,a posle sam je samo prebacila sa AD mleka,na moje!Smatram da je pumpica izuzetno vazna stvar za majke koje doje i koje imaju mleka!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: pumpica za izmlazanje
16.2.2010 14:57:03   
Lu
Ja nisam koristila jer mi nije trebala imala sam vrlo malo mlijeka,zgodno je znati u kojim sve situacijama može pomoći.
Čula sam samo pohvale za Aventovuuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: pumpica za izmlazanje
16.2.2010 17:42:12   
sephora
Aventova pumpica je stvarno dobra...
Ako je majka tek počela da doji, kanalići nisu razrađeni pa je potrebno polako i nežno pritiskati ručicu za vakum i to do nekoliko stotina puta pre negoli krene mleko!!!

Zaista, ja kada sam došla iz porodilišta htela sam da bacim pumpicu jer sam mislila da ne radi ali mi je patronažna sestra objasnila da treba oko 100-200 puta pritisnuti da bi mleko nadošlo i krenulo...
Kasnije kada se uspostavi laktacija, mlako krene brzo posle nekoliko puta...
To je korisno znati da ne bi mislili kao ja da pumpica nije dobra...

Kada sam dobila mastitis posle 10 meseci dojenja, ponovo sam pumpicu izvadila iz kutije i SPASILA SAM SE-zaista je zakon!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: pumpica za izmlazanje
16.2.2010 17:45:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sephora

Aventova pumpica je stvarno dobra...
Ako je majka tek počela da doji, kanalići nisu razrađeni pa je potrebno polako i nežno pritiskati ručicu za vakum i to do nekoliko stotina puta pre negoli krene mleko!!!

Zaista, ja kada sam došla iz porodilišta htela sam da bacim pumpicu jer sam mislila da ne radi ali mi je patronažna sestra objasnila da treba oko 100-200 puta pritisnuti da bi mleko nadošlo i krenulo...
Kasnije kada se uspostavi laktacija, mlako krene brzo posle nekoliko puta...
To je korisno znati da ne bi mislili kao ja da pumpica nije dobra...





Potpisujem!

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: pumpica za izmlazanje
2.3.2010 15:58:24   
choopa choops
Ja sam uz Aventovu isto dobila dvje malene flasice user posted image A naknadno sam kupila onu Chiccovu staklenu sa sirokim grlom a na nju pasu zatvvaraci od Aventovih pa smo nju koristili neko vrijeme user posted image

I ja imam pohvale za Aventovu izdajalicu. Imali smo Chiccovu neku jos dok je moja sestra bila trudna (2004) ali ta je bila losa, a  i mislim da se vise ne proivodi user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: pumpica za izmlazanje
3.3.2010 15:31:24   
Anitaaa
Avent Isis je najbolja definitivno.Preporučujem je svima

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: pumpica za izmlazanje
3.3.2010 15:43:37   
cicko
Prezadovpljna sam Aventovom pumpicom! U pocetku sam bila skepticna i stvarno mi je bilo tesko da pokrenem mleko, ali evo svakim danom sve vise mleka uspemo da izvucemo! Juce ujutro sam uspela tek 20-30 ml, a danas ujutro 60 ml.user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: pumpica za izmlazanje
3.3.2010 15:48:41   
Anitaaa
Ja sam imala dosta mleka.Aventovom pumpicom sam izvlačila 120ml na svaka 3 sata (posle podoja) do 5 meseca.

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: pumpica za izmlazanje
3.3.2010 18:14:39   
gagana83
I ja imam Aventovu i prezadovoljna sam.
Trebalo je malo vremena da naucim sa njom da izmlazam ali vredelo je.
Koristila sam je do skoro ako negde moram da odem bas u vreme njenog hranjenja.
Izvucem mleko pumpicom i kasnije je tata nahrani.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: pumpica za izmlazanje
22.3.2010 21:52:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja sam koristila AVENT-ovu - pozajmila sam je od poznanice.
Nisam je koristila odmah, jer sam porođena carskim rezom, mleko je kasnilo, niko mi u porodilištu nije pokazao šta bih ja trebala raditi sa grudima, beba mi je izgrizla bradavice na prvom podoju - opet jer mi niko nije pokazao kako se doji (ustvari, nameste sestre bebu na dojku, ali zahtevaju da dojiš u ležećem položaju, što ja nikada nisam naučila, i tek kada sam stigla kući sam zaista počela da dojim dete - sedeći, meni je tako odgovaralo, dok je moja drugarica dojila ležeći bez ikakvih problema), tako da sam ja stigla kući sa upaljenim grudima. Otpustili su me u nedelju, sva sreća pa sam angažovala privatnu patronažnu sestru, jer državne ne izlaze vikendom ... ne znam šta bi mi bilo ni sa grudima ni sa detetom da ta žena nije taj dan došla. S obzirom na stanje mojih grudi, morala sam ručno da izmlazak nekih 7-10 dana, i tek kada je mleko zapravo krenulo, tada sam počela da koristim pumpicu i mislim da mnogo olakšava celu stvar u odnosu na ručno izmlazanje.


Moram da kazem da sam i ja kupila Aventovu i da je ZAKON. ONo sto su meni rekle sestre u bolnici je da se pumpcica NE PREPORUCUJE prvih deset_ dana dok se ne uspostavi laktacija...Tako da sam ja bila u bolnici 7 dana i dosta je..Sad koristim pumpicu i lakse mi je.

Moram da kazem da drzavne patronazne IZLAZE i vikendom ako vam tada pada prvi dan od izlaska iz bolnice...Subotom regularno a nedeljom dodje jedna dezurna..Kao meni.
Ja sam izasla u subotu i u nedelju je dosla jedna sestra (ne moja nego dezurna)...




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: pumpica za izmlazanje
22.3.2010 21:54:43   
mejra81
Oti,slobodno koristi pumpicu,ja sam pocela od 5 dana....
Bitno je da nemas cvorove jer onda mozes da ih povuces i napravis haos...
Samo se dobro izmasiraj i onda pumpica....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: pumpica za izmlazanje
22.3.2010 23:46:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

Moram da kazem da drzavne patronazne IZLAZE i vikendom ako vam tada pada prvi dan od izlaska iz bolnice...Subotom regularno a nedeljom dodje jedna dezurna..Kao meni.
Ja sam izasla u subotu i u nedelju je dosla jedna sestra (ne moja nego dezurna)...






Ja sam izašla u nedelju, i državna patronažna sestra nije došla, jer vikendom ne izlaze.

Valjda zavisi od grada do grada.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: pumpica za izmlazanje
15.4.2010 23:26:01   
Verus
UPOMOC!  Zvala sam laktacijskog savetnika ali je tu tek sutra petkom a do tada help me!!!

Taman mi lepo zarasle bradavice sve divno super, i beba nije htela da jede danas u 4 popodne, pa ja lepo sela da izmuzem pumpom (elektricnom) to mleko.  Pumpala sam mooozda 10 minuta, malo je bolelo, ali kada sam skinula to sa grudi meni su bradavice ne modre, nego CRNE koliko su modre!  Bole me place mi seuser posted image   Dala sam joj to sto sam izmuzla na bocu da pije kad se probudila, i onda je htela jos, pa sam joj dala da doji iz desne jer je ta manje unakazena.  Zasto se to desilo?  JEsu li mi ti levci sto idu na grudi premale velicine???  U KOMI SAM, jer za mesec dana idem da radim, a jedini nacin da nastavim da dojim je da pumpam na poslu...bas se sekiram devojke...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: pumpica za izmlazanje
16.4.2010 10:38:11   
mejra81
Joj,Verus ja mislim da nisi lepo namestila na dojku...Nemam iskustva sa elektricnim,koristila sam rucnu al mislim da je to u pitanju...
Kada namestis pumpicu ne treba nista da te boli nego da imas prijatan osecaj kao kad beba sisa...Probaj tako...
Namestaj sve dok prestane da te boli....Al prvo neka ti bradavice zarastu jer moze biti gore....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: pumpica za izmlazanje
16.4.2010 21:53:04   
Verus
mejra moja...zvala sam ovu zenu, laktacijskog konsultanta, i pitala me da li mi bradavice "cesu" unutar zidova tog plasticnog kanala-i rekla sam da...a ona kaze da su mi ti levci mali...Zene moje, ja sam sa 1, 2 otisla na 4 grudnjak ako ne i vise.  Grudi su mi OGROMNE, a uvek su bile male. Ne smem ni da pomislim na sta ce da lice kad prestanem da dojim, pa se vrate na starouser posted image   Tako da moram uzeti vece "levke" (to sto ide na grudi), pa cu probati kada mi zarastu bradavice...sad opet stisni zube dok dojim bebu, a taman mi je sve zaraslo od onih prvih par losih dana u bolnici dok mala nije naucila da se hvata...

Da se sme staviti stavila bih vam slike mojih bradavica, to je uzas zivi, da ne poverujes da mi se do desilo za manje od 10 minuta....user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here