|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pumpica za izmlazanje
23.2.2018 10:48:43   
Sarav
IZVORNA PORUKA: mama Jo

Joj Sarav secam se da si ti dobila mastitis nesto posle par meseci dojenja, zar ne?

Meni je posle ovog drugog porodjaja pumpica ozbiljne ragade napravila i jako su mi otekle areole od nje... to se desilo u porodilistu od neke njihove - ne znam ni koja je marka... posle vise nisam ni koristila pumpicu, a uzela sam od drugarice onu avent... prvi put me je spasila...
Ipak mislim da na samom pocetku, tih prvih dana treba rucno - dok se ne razrade grudi... bar u mom slucaju se tako pokazalo da je bolje

Ja sam imala mastitis o kom sam pisala na RR kad je beba imala 7 meseci, a imala sam još jedan 3 nedelje kasnije, ista dojka je u pitanju. user posted image Zašto se to desilo ni danas ne znam, ali hvala Bogu nisam imala problema skoro.

< Poruku je uredio Sarav -- 23.2.2018 10:49:14 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: pumpica za izmlazanje
23.2.2018 10:50:19   
Srecko47E
Kod mene je doslo do mastotisa posle 5 meseci.Spavala sam na grudima i navodno od zakrcenja kanala.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: pumpica za izmlazanje
23.2.2018 12:32:48   
Tatjana.87
Srecko o ovome uopste nisam razmisljala,desilo se da ustanem i da me jako bole grudi,mislila sam da je zbog izmlazanja, a tom periodu sam spavala na stomaku posto sam pre samo tako spavala.
Sada pretezno na boku ili na ledjima vise se ne zezam...A pumpica je spas pogotovo u poslednje vreme bebac redovno pred spavanje izvuce samo iz jedne pa druga preteze user posted image

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: pumpica za izmlazanje
23.2.2018 13:38:05   
Srecko47E
Nisam ni ja dok mi doktor nije rekao,kome bito palo na pamet.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: pumpica za izmlazanje
28.2.2018 13:25:40   
Dragce86
Logicno da dojilja ne treba spavati na stomaku zbog grudi... Meni je isto jako pomogla pumpica u prvim mesecima dok beba nije dovoljno vukla a mleka imalo dosta i kanali nisu bili razradjeni, spasla mi glavu od mastitisa!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: pumpica za izmlazanje
28.2.2018 13:46:21   
madre
nadam se da se ovaj put uopste necemo druzitiuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: pumpica za izmlazanje
23.4.2018 5:29:43   
lokicagagica
Koristila sam je svega nekoliko puta, u pocetku i par puta kad sam zaradila uzasne ragade. Korisna spravica, ali ja sa njom ne izvucem ni trecinu koliko izvuce beba.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: pumpica za izmlazanje
23.4.2018 6:54:16   
Anck Su Nmaun
Nikad pumpica ne moze da izvuce isto koliko i beba.
Nisam je dugo koristila samo da izvucema malo visak.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 23.4.2018 6:58:17 >

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: pumpica za izmlazanje
23.4.2018 7:22:44   
lokicagagica
Za visak nisam, jer ga nekako nije ni bilo ili barem mislim da nije. I nisam bas spretna sa pumpicom, cini mi se da proces mnogo dugo traje

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: pumpica za izmlazanje
23.4.2018 8:05:06   
Anck Su Nmaun
Visak ..mislim ono na pocetku kad grudi hoce da buknu kasnije kad se ustali nema potrebe.

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: pumpica za izmlazanje
23.4.2018 13:03:05   
mama Jo
Sad posle drugog porodjaja nisam ni koristila pumpicu...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: pumpica za izmlazanje
27.4.2018 22:13:15   
jagodp
Pokusala u pocetku ali nije islo, rucno sam se izmuzavala jer je mleko bilo u kanalina ali ne u bradavici, uzasno me bolelo kad sam probala pumpicom da izvucem... još sam i ragade imala, uzas!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: pumpica za izmlazanje
27.4.2018 22:15:49   
jagodp

IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Meni je rucno bilo mnogo lakse i bolje.
Toliko sam razvila metod da bi rucno i to bez pumoice napunila falsocu od 280ml za manje od 5minuta.user posted image

Bas tako isto, jos mi pomoglo da razbijam kuglice, da se mlwko spusti u kanale..

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 9:39:29   
Misha i Ljisha
hajd ovako da vas priupitam.

Mame koje imate velike grudi i poteskoce da se izmlazate koje ste pumpice koristili. Ja imam nuby pumpicu i s njom izvucem maksimum maksimuma 20ml verovali ili ne. Rucno je mucenje sa velikim grudima treba mi vangla i sto godina.

Razmisljam se da uzmem elektricnu avent ali gledam identican oblik je i nubyjeve a da uzimam elektricnu da izmuzem isto 20ml to mi se ne isplati.

Da li imate iskustva sa onim jednostavnim pumpicama kao truba. Chico ima takvu. evo link

Hajde prosvetlite me. Dojenje ne ide. Izvija se i stenje na sisi. Strasno. Pokusacu da dajem svoje mleko na flasicu. Mame pomagajte

(odgovor članu jagodp)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 10:02:42   
vonavoj
Iskreno..imala sam avent i najbolja je..osvojila sam mam..ok je..ali ako vec dajes pare, uzmi avent..
Iskreno,ja sam samo rucno mogla da se izmuzavam, sa sve vanglom ispred...ali i sa avent sam uspevala da izmuzem oko 150ml.kad sam pocela da radim, znaci poale 2 meseca, grudi su se malo smanjile..mislim da su i tebi manje u odnosu na pocetak.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 10:07:37   
IvanaSK RR
Ja nemam velike grudi user posted image ali glasam za Avent pumpicu. Moju sam nekome dala i nikad mi nije vraćena. Ovu sad sam pozajmila od drugarice. Ako hoces mogu da je pitam pa da ti je posaljem.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 10:30:06   
vonavoj
Meni je avent sestra pokvarila..bas sam bila besna..a i ovu mam mislim da mi je drugarica..sad sam je prala..
Ja glasam za elektricnu, ako imas para,ja bi pre tu kupila...iskreno..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 10:35:30   
IvanaSK RR
Ima da se iznajmi elektricna ako joj vise odgovara.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 11:00:32   
emicaa
Ljiso ako igdje mozes naci Medela elktricnu pumpu uzmi nju,stvarno se neces pokajati.
Pisala sam vec da sam ja iznajmljivala u apoteci model kao sto bude u bolnicama.Sve do zadnje kapljice je izvlacila

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 13:54:19   
Rosita
I ja sam za ovu Emicinu čula preporuke.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 14:12:14   
Dragce86
Meni je Avent bila sjajna. Kazu da elektricnom ne mozes da kontrolises kolicinu izmuzanja, zna da pretera i da ona napravi rane na bradavicama ( nisa je licno probala ) ali meni su rucne zakon, jer sama doziras koliko treba da izmuzes i polako, nista ne boli :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 14:29:56   
vocicana
Koristila sam elektricnu Avent,dobra je.Ali tuga je i mnogo mi je bolna ova tema.Probaj sve,mada msm da je najbolje rucno se izmlazati.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 17:46:15   
Rosita
Rucno ide tesko neka veca kolicina :(

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 17:49:03   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

Rucno ide tesko neka veca kolicina :(

Da, rucno bas teze ide. To je vise da se malo opuste grudi.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: pumpica za izmlazanje
28.5.2018 20:18:48   
Misha i Ljisha
Jel nekp nekad koristio tomee tipee pumpicu? Ja imam njihove flasice i no spill i svasta njihovog imala sam svasta i sa Dunjom.

Ajd to prvo da pitam.

Drugo. Gde u NS ima da se iznajmljuju pumpice. Zvala sam danas 3 apoteke verovali ili ne ni u jednoj mi se niko nije javio. Pokusala sam da guglam i izlazi mi samo BG.

Trece. Gde kupiti medelini pumpicu ako i nadjem. Gledala sam opet na netu ali ima samo u webshopovima ne u prodavnicama. Ceka se isporuk par dana. Ja bih to sutra da resim sa pumpicom. Poslednja sansa sto se kaze.

Hvala mame. Ako ne nadjemo medelinu uzimamo avent elektroc

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here