|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pumpica za izmlazanje
8.6.2014 8:16:02   
Leptiric123
Ne znam kolike su vam.bebe...meni je tako bilo u pocetku...vec sa nesto manje od dva meseca 250ml ko iz sale.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: pumpica za izmlazanje
8.6.2014 9:32:02   
Tiziana
Ja imam Medelinu elektricnu pumpicu.Stara je 5 godina. Prodajem je u pola cene, ako je neko zainteresovan neka mi pise pp.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: pumpica za izmlazanje
9.6.2014 0:56:31   
Jeltje

IZVORNA PORUKA: New Mom

A za 100ml svaka cast. Meni se retko desi preko 40ml da uspem da izvucem. Al seti se da beba vecinski izvuce koliko joj treba. I uvek vise nego pumpica.


Meni je do pre dva dana 40ml bio vrhunac i onda od prekjuce se nasto desilo i odjednom se povecala kolicina mleka...Ali ja sada izbegavam da joj dajem siku, jer me uzasno bole bradavice, nego izmlazam na svaka 3-4 sata i onda joj dajem na flasicu...I ukapirala sam do ovoj mojoj ne smeta taj sistem "malo sika malo flasica" ona jede sve iz bilo cega...azdajica moja mala ;)


_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: pumpica za izmlazanje
15.11.2015 16:37:55   
Animsaj9
Kako drzavate pumpice? Mi smo kupili Chicco , nadam se da ce nas sluziti

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: pumpica za izmlazanje
15.11.2015 23:24:33   
MAMAMAJ
Mi nismo koristili pumpicu, nadam se da nećemo ni treći put.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: pumpica za izmlazanje
15.11.2015 23:31:07   
Mariya
Nisam ni ja,da sam je kupila unapred samo bih bacila pare bezveze. U onim retkim situacijama kada sam je ostavila kući i nisam mogla da je podojim sam se izmuzla ručno. Kad su bile prepunjene isto samo ručno,toliko da popusti napetost. Verujem da je to korisna spravica ali meni nije bila potrebna.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: pumpica za izmlazanje
16.11.2015 8:12:10   
MAMAMAJ
Sve isto kao što si napisala. S tim što sam se ručno izmlazala u početku kad sam počela da mu dajem pirinač, jer sam mu kuvala obični, koji i mi jedemo, po savetu dr, i u skuvan dodavala moje mleko, dve velike kašike npr. Toliko je dovoljno, a to može i ručno.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: pumpica za izmlazanje
16.11.2015 10:34:41   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: Animsaj9

Kako drzavate pumpice? Mi smo kupili Chicco , nadam se da ce nas sluziti


Meni je jako koristila, i računam da ću je i sada koristiti. Prala sam je posle svakog izmuzavanja i prokuvavala čini mi se posle svakog korišćenja.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: pumpica za izmlazanje
16.11.2015 14:14:18   
madre
ja sam se uzasno plasila svoje pumpiceuser posted image ali mi je bas koristila! treba bas da je nadjem i sklopim, cini mi se da smo izgubili jedan delic....
rucno izmlazanje nikada nisam savladalauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: pumpica za izmlazanje
16.11.2015 17:21:07   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa
Meni je jako koristila, i računam da ću je i sada koristiti. Prala sam je posle svakog izmuzavanja i prokuvavala čini mi se posle svakog korišćenja.



Juuu, pa ako se izmlazaš npr da nahraniš dete ili posle podoja, kad beba sisa, to znači da svaka 2-3-4 sata ti pereš i iskuvavaš pumpicuuser posted image

Meni je laktacijska sestra u porodilištu pokazala kako da se izmuzem ručno, kad su mi grudi bile prepune.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: pumpica za izmlazanje
21.12.2015 13:32:57   
Lisa Simpson
Da li ima neko iskustva sa MAM pumpicom?

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: pumpica za izmlazanje
21.12.2015 15:35:19   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: Mariya


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa
Meni je jako koristila, i računam da ću je i sada koristiti. Prala sam je posle svakog izmuzavanja i prokuvavala čini mi se posle svakog korišćenja.



Juuu, pa ako se izmlazaš npr da nahraniš dete ili posle podoja, kad beba sisa, to znači da svaka 2-3-4 sata ti pereš i iskuvavaš pumpicuuser posted image

Meni je laktacijska sestra u porodilištu pokazala kako da se izmuzem ručno, kad su mi grudi bile prepune.

Ja sam se u pocetku zbog ragada izmlazivala pa davala bebi na flasicu i uvek sam prokuvavala. Sad kada imam viska mleka samo operem flasicu, a mleko bacim. Ukoliko ga zamrzavam ja pumpicu prokuvam prethodno.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: pumpica za izmlazanje
21.12.2015 17:17:43   
IvanaSK RR
Ja sam prezadovoljna Avent pumpicom. Sada cu opet morati da kupujem, nekom sam je pozajmila, a ne mogu da se setim kome user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: pumpica za izmlazanje
22.12.2015 6:41:06   
serpica

IZVORNA PORUKA: Lisa Simpson

Da li ima neko iskustva sa MAM pumpicom?




Imam ja i mogu ti reci da je fenomnalna,koristila sam je od prvog dana u porodilistu,lagana za rukovanje,nije mi napravila ragade,odmah napravi vakuum iako ja imam male grudi pa sam se plasila da necu uspeti,jednom recuju odlicna. Imas cak i da podesis jacinu pritiska,ma neces da pogresis sigurno.
Uz nju dobijas i dve flasice. Sve preporuke user posted image za MaM.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: pumpica za izmlazanje
22.12.2015 17:46:59   
Lisa Simpson
Šerpi hvala puno na odgovoruuser posted image user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: pumpica za izmlazanje
23.1.2016 15:54:49   
Lisa Simpson
Ja htela da kupim MAM pumpicu i kupila njihovu flašicu ali sad sam dobila od drugarice Avent. Tako da sam obezbeđena a i pitanje dal će mi i ona trebati. Nemam uputstvo za avent pa vas molim ako neko ima da mi napiše kako da sterilišem. Sigurna sam da na pakovanju ili uputstvu piše.

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: pumpica za izmlazanje
23.1.2016 16:04:44   
IvanaSK RR
Ja sam je prokuvavala i to je to.

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: pumpica za izmlazanje
23.1.2016 16:34:08   
popkica bebic
Lisa, draga, imam ja Aventovu pumpicu i ja sam je kao Ivana prokuvavala, a mozes je i u masinu za sudove. Glavna njena flasica je plasticna, od 150 ml, mislim, a ja imam i veliku staklenu od 250 ml. Desavalo mi se da i posle podoja izmuzem po 200-250 ml mleka. Bas sam bila "mlecna" a to je u isto vreme i blagoslov i muka. Ja sam morala da se izmuzavam jer sam za 16 meseci dojenja, 7 puta imala blazi mastitis.

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: pumpica za izmlazanje
23.1.2016 16:36:05   
dijana1*
Lisa operi i prokuvaj u vodi.
A sigurna sam da ce ti prvih dana trebati.
Ja sam je koristila prvih 15-20 dana a sada mi je U stalno na sisi plus dok ga dojim na jednoj na drugoj samo izlazi tako da mi nije za sada potrebna.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: pumpica za izmlazanje
22.10.2016 13:54:36   
jakov14
Mame, da li neko koristio usluge Servisa Ja dojim?? www.facebook.com/iznajmipumpicu/ Oni iznajmljuju Medeline elektricne pumpice, tj iznajmljuje se motor, a personalni set se dokupljuje i ostaje vam, pa ga kasnije mozete koristiti bez motora kao rucnu pumpu. Sta mislete o tim Medelinim elektricnim pumpicama? Neka se javi neko akoima iskustva user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: pumpica za izmlazanje
7.7.2017 14:27:44   
Dragce86
Znam da se nije skoro pisalo o pumpicama, ali ja moram da pohvalim Avent ( iako je to vise njih vec radilo ). Nama je bukvalno glavu spasilo! Vec mi je bebana napravila ragade na samom pocetku, pa smo stavljali i silikonske bradavice, pa se rucno izmlazala u pelenu jer sam bila pred mastitisom, ma haos. Onda mi je jetrva pozajmila svoju Avent i progledala sam. :) Sve preporuke! MAM smo kasnije dobili na poklon ali je nisam jos ni nacela jer sad smo uspostavili lepo dojenje, te nam nije trebala ( cuvamo je za sledecu bebanu :D )

(odgovor članu jakov14)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: pumpica za izmlazanje
12.9.2017 9:26:18   
Bunnyca
Ja imam Chicco i Avent, sve sam ja to lepo kupila i kada sam izasla iz porodilista shvatila sam da to jednostavno nije za mene.Previsu su mi agresivne i lakse mi je rucno i to samo malo, tek toliko da popusti napetost i onda bebu na grudi. Mislim da su bebe najbolja pumpa, jednostavno beba sisa i toliko se mleka pravi u grudima. Da sam se izmlazala rucno non stop, samo bih sebi napravila jos veci problem, stvarao bi se sve vise i vise, a beba ne bi stiga da posisa i nikada ne bih lepo uspostavila ponudu i potraznju

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: pumpica za izmlazanje
12.9.2017 9:49:36   
Duškić
Pa najbolje je kad je beba uz majku i pumpica tad ne treba.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: pumpica za izmlazanje
12.9.2017 10:53:13   
mama Jo
Ja sam u porodilistu dobila Avent pa sam nju i po izlasku nabavila i iskreno, u prvo vreme me je spasila... malo rucno, malo pumpicom, prvih mesec ipo je bilo pakleno. Posle rucno cas posla 😊

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: pumpica za izmlazanje
12.9.2017 11:46:39   
Tatjana.87
Ja rucno nikako ne umem,pumpicu mi je u bolnici jedna zenica pozajmila ali polovnu (sterilisanu naravno) ali cini mi se da mi bas nije radila posao.
Za novu trenutnom stekam parice posto mi je puno da dam od jednom..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here