|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
10.12.2009 11:43:26   
Iva979
Mislis na nalaze sa spermokulture? user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
10.12.2009 11:45:52   
sephora
jao dudu, bas mi je zao sto tm zeza krizu...
mozda ne bi bilo lose da se pozalis tvom lekaru i mozda on poprica sa tm i objasni mu da je vrlo vazno da se i on leci...
pobogu, bas nije fer prema tebiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
10.12.2009 11:47:29   
cipiripi
naravno u onu temu user posted image

vidi ovako...ja ne znam ni jednu osobu na svetu koja voli antibiotik, ali ja bih na primer zarad trudnoce popila ceo kontigent.
izguglaj..videces da je opasno ako je imas u trudnoci, moze ti izazvati spontani.
nadji na netu i daj muzicu da procita.
shvatice da ne treba da se igra sa tim stvarima.
sto ti treba da zatrudnis i da se jave neke komplikacije...
ne kazu za dzabe da treba da bude apstinencija dok se ne izleci.
prvo zbog reinfkcije, drugo zbog same trudnoce...
nadji nacin...mislim da ti je najbolje da mu das da procita o tome...
a opet sa druge strane daj boze da ima extra imunitet i da nema nista od tih bakterija.. user posted image

< Poruku je uredio cipiripi -- 10.12.2009 11:48:30 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
10.12.2009 13:36:27   
Nensi*


IZVORNA PORUKA: Dudu25


i naravno ja sinoc pricala sa mm, ali on kaze da zna da nema te infekcije i gljivice jer imao je mozda prije od mene ali nema vec neko vrijeme,



Ne moze on da zna da li ima ureplazmu ili ne,jer ne daje nikakve simptome...Nemojte da se zezate,vrlo je moguce da mu je spermogram los bas zbog toga...

IZVORNA PORUKA: Dudu25
inace on ne voli antibiotike


Ovo je skroz detinjasto,a ko voli da ih pije???

Nadam se da se ne ljutis na mene sto sam ovako direktna,ali znam koliko ovo moze da bude ozbiljno,i samo vas molim da se ne zezate...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
10.12.2009 13:42:57   
Dudu25
naravno da se ne ljutim draga

neznam jesi li procitala ali nalaz mu je los od spermograma
tamo sam napisala na tu temu
veceras cekamo spermokulturu
i onda ici cemo veceras kod dok. pa da prica ona snjim.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
10.12.2009 13:48:31   
Nensi*
Procitala sam da mu je spermogram los,a to upravo moze da bude ako ima ureaplazmu...Moras da razgovaras sa njim,jer dzabe je da ti pijes lekove i da se izlecis ako ce prvim sledecim odnosom da ti vrati bakteriju...Zato i savetuju da dok traje lecenje da se apstinira ili da se imaju odnosi ali strogo sa kondomom...

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
10.12.2009 13:50:46   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: nensi27

Procitala sam da mu je spermogram los,a to upravo moze da bude ako ima ureaplazmu...Moras da razgovaras sa njim,jer dzabe je da ti pijes lekove i da se izlecis ako ce prvim sledecim odnosom da ti vrati bakteriju...Zato i savetuju da dok traje lecenje da se apstinira ili da se imaju odnosi ali strogo sa kondomom...



hvala Nensi puno
jer nikako nije hteo antibioike da uzme, ali sad kad vec su javili da ima los spermogram morace sve po instrukciju lekara
nema tu nece nego morace

user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
10.12.2009 13:53:41   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Dudu25

nema tu nece nego morace



E tako treba user posted image user posted image user posted image
Muskarci su kukavice kad njima nesto fali...Samo moras da mu stavis do znanja da ste zajedno u ovome,a ako se vec cujes sa doktorkom,moj ti je savet da je okrenes i da joj kazes kakva je situacija,pa i ona da ga malo pritisne,da shvati da nije stvar za zezanje
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
10.12.2009 13:58:46   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: Dudu25

nema tu nece nego morace



E tako treba user posted image user posted image user posted image
Muskarci su kukavice kad njima nesto fali...Samo moras da mu stavis do znanja da ste zajedno u ovome,a ako se vec cujes sa doktorkom,moj ti je savet da je okrenes i da joj kazes kakva je situacija,pa i ona da ga malo pritisne,da shvati da nije stvar za zezanje
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





ona je rekla da idemo kod nje na konsultaciju da ce nam ona sve fino objasniti

a mm je lud sa djecom tako da vjerujem da je u stanju sve da uradi

ali nije hteo antibiotike nikako jer je ovaj glupi covjek u laboratoriji rekao da je nalaz u redu i onda mm je odustao od lekova i sve ... valjda mislio da je problem samo kod mene , ma ne kazem to , nego znam da je sigurno i problem kod mene ali bolje da se lecimo sad kad znamo gdje je

ne bi voljela da radimo na bebi a da znam da ako ostanem user posted image  mozemo da izgubimo bebu ili imamo problema to ne bi sebi nikad oprostila

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
10.12.2009 15:07:09   
Nensi*
I da mu je spermogram bio u redu,to ne mora da znaci da nema ureplazmu...A i zato je bolje da malo sacekate sa pravljenjem bebice upravo iz tog razloga jer moze da bude opasno u trudnoci...
Mi pre nego sto smo se odlucili da krenemo sa pravljenjem bebice,ja sam otisla na te briseve jer sam imala to i nisam htela da prepustim nista slucaju...Sva sreca pa je na brisu bilo sve negativno pa smo mogli da muckamo...
Samo polako,dr ce mu sve objasniti,i zelim vam da se sto pre resite te prokletinje i da radite na bebici user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
11.12.2009 9:51:47   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: nensi27

I da mu je spermogram bio u redu,to ne mora da znaci da nema ureplazmu...A i zato je bolje da malo sacekate sa pravljenjem bebice upravo iz tog razloga jer moze da bude opasno u trudnoci...
Mi pre nego sto smo se odlucili da krenemo sa pravljenjem bebice,ja sam otisla na te briseve jer sam imala to i nisam htela da prepustim nista slucaju...Sva sreca pa je na brisu bilo sve negativno pa smo mogli da muckamo...
Samo polako,dr ce mu sve objasniti,i zelim vam da se sto pre resite te prokletinje i da radite na bebici user posted image




Hvala draga Nensi
lecicemo se prvo, pa onda mozda sledeci mjesec ako bude sve u redu radicemo na bebi

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
25.1.2010 15:41:15   
Anoniman



Infekcija mikoplazmom u trudnoći

Mikoplazme čine porodicu Mycoplazmataceae koja ima dva roda: Mycoplasma i Ureaplasma.To su najsitniji ćelijski mikroorganizmi koji se karakterišu nedostatkom ćelijskog zida. Prve mikoplazme humanog porekla izolovali su Dienes i Edsall 1937 g. iz apscesa Bartolinijeve žlezde. Izvor infekcije je čovek. Za naše istraživanje bile su interesantne Mycoplasma hominis i Ureaplasma urealyticum koje se mogu izolovati iz urogenitalija trudnica, za razliku od Mycoplasma pneumoniae koja se izoluje kod atipične pneumonije. 
Spadaju u seksualno prenosive bolesti ( STD ) i isključivo se tako prenose a kod žena izazivaju upalu unutrašnjih polnih organa, a u trudnoći abortus, posebno habitualni ( ponovljeni pobačaji ) i intrauterinu smrt ploda, prevremeni porođaj sa svim komplikacijama u babinjarama. Postoji sumnja da komplikacije u perinatologiji dolaze od infekcije U.urealyticum, a patološki preko placentitisa, dok su infekcije u ginekologiji od M.hominis. 
Dokazuje se zasejavanjem na specijalnim podlogama, iz seruma antitela tehnikama indirektne imunofluorescencije i ELISA testom. 
Terapija je specifična jer svi antibiotici koji sprečavaju biosintezu ćelijskog zida bakterija ne deluju na mikoplazme: laktamini, cefalosporini, bacitracin, vankomicin, rifampicin i polomiksin B, sulfonamidi. U.urealyticum je osetljiva na eritromicin, dok je M.hominis rezistentna. Novi makrolidi: jozamicin, rozamicin i roktromicin su efikasni za obe vrste. Osetljivost na tetracikline je kompromitovana činjenicom da već postoji 20 % rezistentnih sojeva. U trudnoći terapija nije nimalo laka jer ostaje samo eritromicin a njegov efekat je nesiguran. Zato se ide na program dijagnostike i lečenja ove infekcije pre nego dođe do trudnoće a najbolje se sprečiti pojavu infekcije zaštitom od svakog rizičnog seksualnog odnosa. Mislite o tome pred svaki takav odnos. Nemojte brzo da uživate a sporo da se kajete.




Izvor


(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
1.2.2010 10:59:29   
Anoniman
negativna sam na hlamidiju, i dr kaže da nema potrebe onda da radim test na ureo i mikoplazmu...da je bijem, da je menjam ili radim bris ipakuser posted image ???navodno:da se ne trošite za nalaze, ja mislim da nema potrebeuser posted image user posted image

opasno me nervirauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
1.2.2010 11:11:53   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: banini

negativna sam na hlamidiju, i dr kaže da nema potrebe onda da radim test na ureo i mikoplazmu...da je bijem, da je menjam ili radim bris ipakuser posted image ???navodno:da se ne trošite za nalaze, ja mislim da nema potrebeuser posted image user posted image

opasno me nervirauser posted image user posted image user posted image
Bez obzira sto sam bila negativna i ja na hlamidiju,moja dr mi je ipak preporucila da radim,a ti vidi i odluci samauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
1.2.2010 11:13:29   
Maza82

IZVORNA PORUKA: banini

negativna sam na hlamidiju, i dr kaže da nema potrebe onda da radim test na ureo i mikoplazmu...da je bijem, da je menjam ili radim bris ipakuser posted image ???navodno:da se ne trošite za nalaze, ja mislim da nema potrebeuser posted image user posted image

opasno me nervirauser posted image user posted image user posted image


Svi oni misle, ja mislim draga da tu nema šta da se misli (smiješno stvarno), moj ti je savjet da radiš, da si onda mirna i da ne razmišljaš o tome, kad si već i ostalo radila...user posted image


_____________________________

svako zašto, ima svoje zato......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
1.2.2010 11:14:17   
Anoniman
Draga, ne znam sta da ti kazem.... meni Dr rekao da ako imam parice ipak uradim sve jer me poznaje i kaze: ''Eliminisi sve, jer ces stalnoda se pitas da li je sve ok. Smiri glavu i lakse ce doci do bebca.'' I ja mislim da je bio u pravu. Mada generalno ne znam sto ti je davala da radis hlamidiju a drugo ne, ta tri obicno traze svi lekari zajedno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
1.2.2010 11:15:33   
Anoniman

Svi oni misle, ja mislim draga da tu nema šta da se misli (smiješno stvarno), moj ti je savjet da radiš, da si onda mirna i da ne razmišljaš o tome, kad si već i ostalo radila...


Slazem se

(odgovor članu Maza82)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
1.2.2010 11:19:51   
Iva979
IZVORNA PORUKA: banini

negativna sam na hlamidiju, i dr kaže da nema potrebe onda da radim test na ureo i mikoplazmu...da je bijem, da je menjam ili radim bris ipakuser posted image ???navodno:da se ne trošite za nalaze, ja mislim da nema potrebeuser posted image user posted image

opasno me nervirauser posted image user posted image user posted image


Moj ti je savet da uradis i ove dve, sto je sigurno, sigurno je!
Ne razumem, kakva mu je to logika user posted image
Neko moze da ima hlamidiju a da nema urea i miko i obrnuto!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
1.2.2010 11:25:40   
tixy1
Moj savet je isto da radis!!!
Ja sam imala ureaplazmu, a mm je imao i hlamidiju i eserihiju, a ja ih nisam zakacila. I obrnuto, on nije imao moju bakteriju.
Samo ti uradi, sto je sigurno, sigurno.

< Poruku je uredio tixy1 -- 1.2.2010 11:26:23 >

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
1.2.2010 11:41:21   
Mari86
Uradi draga obavezno...user posted image  user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
1.2.2010 12:00:05   
Anoniman
hvala pametnice,to sam isto i ja mislila,nego žena je fiju mauuser posted image

(odgovor članu Mari86)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
1.2.2010 15:01:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: banini

hvala pametnice,to sam isto i ja mislila,nego žena je fiju mauuser posted image


Šta ti je ovo ženo, maaaajke ti?! user posted image user posted image user posted image
...i ja ovih dana treba da radim sva tri testa..zajedno.
Opet ću se peći na laganoj vatri, još od kako sam pročitala da U i M nemaju veze za dobrim rez Papa test-a.... znači, Papa može da bude dobar i pored svega....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
1.2.2010 20:11:40   
2002m
IZVORNA PORUKA: banini

negativna sam na hlamidiju, i dr kaže da nema potrebe onda da radim test na ureo i mikoplazmu...da je bijem, da je menjam ili radim bris ipakuser posted image ???navodno:da se ne trošite za nalaze, ja mislim da nema potrebeuser posted image user posted image

opasno me nervirauser posted image user posted image user posted image
draga user posted image ja sam na hlamidiju bila negativna, ali sam bila pozitivna na ureo. i mikoplazmu.To sto tvoj gin. tvrdi, nema veze s vezom.
Samo ti proveri sve.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 10:13:19   
Dudu25
Ponovo sam pozitivna na ureaplasmu user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
12.2.2010 10:43:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dudu25

Ponovo sam pozitivna na ureaplasmu user posted image


videh jutro da si pisala......opet terapija zar ne?

jel smeš da radiš na bebeu dok je imaš?user posted image

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here