|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
18.7.2009 11:38:23   
gagana83
slazem se da su deca bozji dar,ja prva zelim minimum 3. ali mislim da svako ima pravo na izbor i ne osudjujem zene koje ne zele decu. bolje i nemati dece nego biti los roditelj.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
18.7.2009 13:06:29   
magnetic
Ja takodje razumem zene koje ne zele decu,prosto se ne pronalaze u tome,ali zena iz teksta koji je napisala Urbana mi je malo i ''odvratna''(ne znam pogodniju rec),jer ne razumem zene koje vec imaju decu,a pri tome su ih dobili samovoljno,da nemaju potrebe da ih vide,da pricaju sa njima,da saznaju sta im se lepo desilo,da pomognu ako su u problemu.Odvratno mi je sto se doticna zahvaljuje sto nema unucice,to nije normalno ponasanje i to nisu normalna osecanja

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
18.7.2009 13:28:29   
Lu
Meni je smješan razlog za rađanje djece " nek se ima s kim igrati"user posted image
MM ima 5 braće,pošto je on najstariji bar njih trojicu je čuvao a ne igrao se s njima,znači i presvlačio i hranio i sve ostalo.
Danas se više druži sa prijatljima nego sa braćom,vole se oni ali je svaki otišao svojim životnim putem,kako to i biva.
Svi imaju različite stilove života i svoje neko društvo,posjećuju se samo za velike blagdane, eventualno rođendane.
Pomoći će oni jedan drugom u nevolji,ali pomoći će i prijatelji,znači braća i sestre ne znače automatski sreću u životu jednog djeteta i da mu zbog toga treba roditi brata ili sestru.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
18.7.2009 14:20:22   
Dora
ali biti jedinac je jezivo. Ne znam dete koje je jedinac a da gorko ne žali zbog toga i da mu nije najveća želja u životu da imaju brata ili sestru. Meni je žao takve dece. Mog brata niko ne može da mi zameni, i uvek najpre na njega mogu da se oslonim...
Prijatelji su nešto drugo, a braća i sestre su ono prvo, važnije i od roditelja.user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
18.7.2009 22:03:50   
Lu
IZVORNA PORUKA: Dora

ali biti jedinac je jezivo. Ne znam dete koje je jedinac a da gorko ne žali zbog toga i da mu nije najveća želja u životu da imaju brata ili sestru. Meni je žao takve dece.


Ovo apsolutno nije istina,Dora!
Moja rodica je jedinica i nikada nije žalila zbog toga,čak šta više uvijek je govorila mami da se ne šali da rađa više djece,tada naravno nije znala da joj mama ne može ni roditi više.
Možda je to sebično,možda djetinjasto ali je tako i dan danas ne žali što nema brata ili sestru...
Ne volim da generalizujem stvari i svi imamo svoje mišljenje,tako da ne tvrdim da  neka djeca koja su jedinci-jedinice nisu usamljeni i da bi željeli brata ili sestru.
Kako bilo da bilo,možda će i moj Roko nekad reći da želi brata,želi i brata i sestru a možda će reći neću brata ne treba mi,pa mislim jel trebam ja da prihvatam zaozbiljno i ispunjavam njegove prevrtljive dječije željeuser posted image
Isto kao što su neka djeca dok su mala ljubomorna, i ne žele da dijele ništa,zar roditelji trebaju da odustanu od drugog djeteta samo zbog togauser posted image
Na kraju krajeva to drugo ili treće  dijete neće odgajati taj jedinac  koji želi bracu ili seku nego će ga odgajati roditelji koji znaju da li su spremni na to ili ne.
To je još jedan moj razlog zašto ne želim više djece,smatram da ne bi bila sposobna da se kvalitetno brinem o njemu kao što se brinem o Roku,da ne bi imala još toliko vremena da mu posvetim,a ne želim da mi djecu odgaja mama ili netko drugi!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 11:40:19   
Modessty
Pročitah prvih nekoliko postova....
Ono što je Urbana citirala je STRAŠNO!!!!
Podsetilo me na sve ono što je moj muž čuo od svoje majke. "Deca su loša investicija" "Ja sam te očuvala, a ti meni tako "... I to posle godina i godina života o trošku svog sina!
Sad shvatam da ga je rodila iz nekih sasvim pogrešnih razloga. Već nam je svima poznato da se udala da bi prkosila ocu i pobegla od njega. Brak joj je bio grozan....
Ali gde je tu krivica deteta koje se rodilo u tom braku? Kao Olivera i kao moj muž. Mog muža je majka bar očuvala, donekle. Na žalost sad mu sve to prebacuje.

Stršno je kad vidiš ljude u godinama bez dece. Navodno je to ono što su hteli. Navodno uživaju u nakitu, restoranima, letovanjima u eksluzivnim hotelima.... Sve je to predstava za javnost i samog sebe. I meni je žao tih ljudi.
Sebičluk je srtrašna stvar! Na kraju te dovede do toga da ostaneš sam sa sobom i svojim porocima!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 11:50:15   
Anoniman
Ja sam jedinica, mama nije mogla da rodi posle mene, i zaista nikad nisam patila zbog toga niti mi je bilo "jezivo". Imam prijateljicu koja nije htela da kvari ugodnost i lagodnost svog zivota time sto bi rodila dete, jednostavno je to nije zanimalo, i menije to potpuno ok. Mnogo vise fer nego roditi pa uvaliti u dom ili babama na odgajanje, pa doci po gotov proizvod. Ili ziveti u 15 kvm bez elementarnih uslova, pa roditi 7-8 komada onako iz zabave.

Roditeljstvo je velika odgovornost za ceo zivot, ko nije spreman-postujem odluku.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 11:52:34   
Modessty
mm i ja ćemo verovatno živeti u 25kvm! I ne vidim šta je tu loše?! Ovu bebu smo toliko dugo čekali da mi ništa ne kvari sreću! Pa ni mali stan!!!!!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:07:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

mm i ja ćemo verovatno živeti u 25kvm! I ne vidim šta je tu loše?! Ovu bebu smo toliko dugo čekali da mi ništa ne kvari sreću! Pa ni mali stan!!!!!


Mod radite hvala Bogu oboje, živi ste zdravi ste , i ako Bog da inshAllah dobićete zdravo i pravo dijete i nećete cijeli život sigurno živjeti u 25 kvadrata

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:11:13   
Modessty
pa nećemo sigurno!

Htela sam da kažem da su finansijski uslovi samo izgovor. Bolje kaži neću, neko da smišljaš glupa opravdanja.
Naša kuma je trnutno u fazi da nema ni momka ni želju za detetom. I ne smišlja glupe razloge tipa: nemam s kim, nemam gde, hoću prvpd, hoću karijeru.... Jednostavno nisam spremna sada. Kada ću biti spremna neznam, valjda ću znati kad se to desi!
Nikad ne reci nikad!!!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:21:25   
Rivana
Da svi kazu pare nisu bitne, tako sam i ja govorila, ali na zalost prve svadje koje su pocele izmedju mene i mog partnera pocele su iz nezadovoljstva zbog nedostatka novca.......

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:23:03   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Dora

ali biti jedinac je jezivo. Ne znam dete koje je jedinac a da gorko ne žali zbog toga i da mu nije najveća želja u životu da imaju brata ili sestru. Meni je žao takve dece. Mog brata niko ne može da mi zameni, i uvek najpre na njega mogu da se oslonim...
Prijatelji su nešto drugo, a braća i sestre su ono prvo, važnije i od roditelja.user posted image


Ja sam jedinica i nikada nisam zalila sto nemam brata ili sestru

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:26:50   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Rivana

Da svi kazu pare nisu bitne, tako sam i ja govorila, ali na zalost prve svadje koje su pocele izmedju mene i mog partnera pocele su iz nezadovoljstva zbog nedostatka novca.......


draga moja trenutno smo mm i ja u veeelikim gov....! Treba zatvoriti kredite i kreditnu karticu i podići kredit za stan. Znači moramo da pozajmimo par hiljadarki evrića. A žuri nam se. Do jeseni moramo da kupimo neki stan i sredimo se. I nikad se bolje nismo slagali. Valjda smo oboje navikli da sami sredjujemo svoje živote i da kad nema - nema! Stisni guzicu i nadji rešenje!
Svadja i nervoza ništa ne rešavaju. Tako se samo beži od problema.
A možda smo nas dvoje jednostavno ludi!!!!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:31:18   
Verus
mm i ja smo se uvek bolje slagali kada nismo imali novca.....udruzeno smo bili jaci i bolji u resevanju lose situacije...Mod bre gde si zeno??user posted image nedostajala si nam

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:33:14   
Rivana
Ista stvar i kod nas je bila mi smo uzeli kredit za stan a jos se pri tom zaduzili ohohooooo, jer nije bio dovoljan samo kredit.....onda prvih meseci naseg novog zivota (sa bebom) bili smo jako nervozni i jako smo se svadjali, a ranije nikad nismo. Nervozni smo bili oboje on je cak hteo i da me napusti user posted image a ja sad to gledam kao neki njegov pokusaj bekstva od odgovornost odjednom se uplasio svega, beba dugovi.....sada malo stvari dolaze na svoje mesto ali kad se setim tog perioda place mi se user posted image Umesto da budemo srecni jer smo dobili bebu mi udarili u svadju svaki dan.....user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:34:36   
Verus
user posted image verovatno se sve nagomilalo i mozda bilo puno za njega....da se nosi sa svim tim, pa nije stigao da uziva u toj sreci....sigurno je i njemu zao

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:34:38   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Verus RR

mm i ja smo se uvek bolje slagali kada nismo imali novca.....udruzeno smo bili jaci i bolji u resevanju lose situacije...Mod bre gde si zeno??user posted image nedostajala si nam


Veruuus!!!user posted image
kao što vidiš borim se i uživam u trudnoći!!!user posted image user posted image sve u isto vreme!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:36:06   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: Rivana

Da svi kazu pare nisu bitne, tako sam i ja govorila, ali na zalost prve svadje koje su pocele izmedju mene i mog partnera pocele su iz nezadovoljstva zbog nedostatka novca.......


draga moja trenutno smo mm i ja u veeelikim gov....! Treba zatvoriti kredite i kreditnu karticu i podići kredit za stan. Znači moramo da pozajmimo par hiljadarki evrića. A žuri nam se. Do jeseni moramo da kupimo neki stan i sredimo se. I nikad se bolje nismo slagali. Valjda smo oboje navikli da sami sredjujemo svoje živote i da kad nema - nema! Stisni guzicu i nadji rešenje!
Svadja i nervoza ništa ne rešavaju. Tako se samo beži od problema.
A možda smo nas dvoje jednostavno ludi!!!!user posted image


Mod ti i tvoj suprug ste sigurno psihicki jaci od nas dvoje, i to je za svaku pohvalu, ja sam bila u stanju da vec potrazim pomoc strucnog lica jer su svadje bile nenormalne, svaki dan napeta situacija......

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:36:50   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Rivana

Ista stvar i kod nas je bila mi smo uzeli kredit za stan a jos se pri tom zaduzili ohohooooo, jer nije bio dovoljan samo kredit.....onda prvih meseci naseg novog zivota (sa bebom) bili smo jako nervozni i jako smo se svadjali, a ranije nikad nismo. Nervozni smo bili oboje on je cak hteo i da me napusti user posted image a ja sad to gledam kao neki njegov pokusaj bekstva od odgovornost odjednom se uplasio svega, beba dugovi.....sada malo stvari dolaze na svoje mesto ali kad se setim tog perioda place mi se user posted image Umesto da budemo srecni jer smo dobili bebu mi udarili u svadju svaki dan.....user posted image


Rivana sve se sredi! mm i ja smo 15 godina zajedno i prošli smo sve i svašta zajedno. Ono što ljudi doživljavaju u prvim godinama braka mi smo prevazišli odavno! Dajte jedno drugom vremena da se naviknete na nov život! KO zna! Možda ćemo i mi biti nervozni kad dodje beba!
Samo osmeh na lice i napred!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:37:39   
Modessty
Ne podnosimo svi stres na isti način. I svi se borimo sa tim drugačije.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:37:54   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image verovatno se sve nagomilalo i mozda bilo puno za njega....da se nosi sa svim tim, pa nije stigao da uziva u toj sreci....sigurno je i njemu zao


Meni je jako zao evo sad dok ovo pisem i kako se setim krenuse mi suze......Toliko se radovao kad sam se porodila a onda sve krenulo naopako svadje svaki dan, ne ponovilo se.....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:38:32   
Nella79
Poštujem svačiju odluku o tome da li žele ili ne žele decu.
Ja, lično, imam mlađeg brata, oko kojeg sam imala dosta obaveza u detinjstvu (čuvanje, hranjenje, presvlačenje...) pošto je majka počela da radi kad je on imao 6 meseci. Naravno, to je bilo samo sat-dva u toku dana, pošto sam ja imala nepunih 5 godina bila mi je poprilična obaveza...
Danas mi je on najveći oslonac u životu, i prva osoba kojoj se obratim ako imam neki problem. Ne mogu da zamislim svoj život bez njega. Čak i danas, kad dođem sa mm u posetu imamo običaj da se glupiramo kao klinci (ispred ogledala u dnevnom boravku...imamo svoje "tajno" rukovanje...itd).
Lično, želim bar troje dece i nadam se da će mi finansijka situacija to i dozvoliti.
Pored svega, ne nameravam da rađam gomilu dece, pa da posle nemam čime da ih hranim...
Al' jedno po jedno... za sada radim na prvom...user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 12:39:21   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: Rivana

Ista stvar i kod nas je bila mi smo uzeli kredit za stan a jos se pri tom zaduzili ohohooooo, jer nije bio dovoljan samo kredit.....onda prvih meseci naseg novog zivota (sa bebom) bili smo jako nervozni i jako smo se svadjali, a ranije nikad nismo. Nervozni smo bili oboje on je cak hteo i da me napusti user posted image a ja sad to gledam kao neki njegov pokusaj bekstva od odgovornost odjednom se uplasio svega, beba dugovi.....sada malo stvari dolaze na svoje mesto ali kad se setim tog perioda place mi se user posted image Umesto da budemo srecni jer smo dobili bebu mi udarili u svadju svaki dan.....user posted image


Rivana sve se sredi! mm i ja smo 15 godina zajedno i prošli smo sve i svašta zajedno. Ono što ljudi doživljavaju u prvim godinama braka mi smo prevazišli odavno! Dajte jedno drugom vremena da se naviknete na nov život! KO zna! Možda ćemo i mi biti nervozni kad dodje beba!
Samo osmeh na lice i napred!user posted image


Hvala Moduser posted image Mi smo zajedno oko dve godine i imamo bebca od sest meseci user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 16:45:25   
Urbana
"Strasni" citat je citat Vedrane Rudan. Ona na svoj satiricno parodicni nacin stavlja akcenat na nesto drugo, a uglavno je to danasnje drustvo i njegove "normalnost". Nesto slicno se moze cuti i u svakoj trecoj stand up comedy.
Tekst je po meni vise namenjen deci, nego roditeljima.

@lu nije bas jezivo biti jedinac, ali mnogo je veci broj jedinaca koji bi voleli da su imali brata ili sestru. Ja ih znam dosta koji bas zbog toga imaju troje dece.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
20.7.2009 22:43:06   
Lu
IZVORNA PORUKA: Urbana

@lu nije bas jezivo biti jedinac, ali mnogo je veci broj jedinaca koji bi voleli da su imali brata ili sestru. Ja ih znam dosta koji bas zbog toga imaju troje dece.


E ja zbog toga ne bi rađala djecu!!!
Imala sam brata znam koji je to osjećaj,nema ga više...nikada nisam poželjela drugog brata ili sestru!
Ajde da završimo moj slučaj,
ja sam već u temi "ne želim više djece" navela svoje razloge,pa da ponovim još jednom;
Ne želim više djece,svoj sam san ostvarila i sada uživam u svakom trenutku s njim,znam da će mi trebati mnogo snage ,volje i strpljenja da ga odgojim u što boljeg čovjeka.
Ne mogu zamisliti sve ovo sa još jednim djetetom,ne osjećam želju,ne osjećam ljubav niti potrebu!

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here