|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
21.7.2009 9:36:20   
Anoniman
Lu, sasvim te razumem. Bukvalno do pre par dana sam razmisljala na isti nacin, ne, ne treba mi jos jedno dete, necu ga voleti, ne zanima me, cerka mi je sasvim dovoljna za sve moje snove o materinstvu. a onda se jednog dana nije desilo nista posebno, ideja me je bukvalno pukla u glavu i sad se osecam potpuno spremno za user posted image . To je sto se sprenosti u glavi tice, ostaje da odradim gomilu pregleda pre pocetka "projekta", i sama sam iznenadjena promenom svog tvrdog i argumentima branjenog dotadasnjeg stava, ni muz ne veruje da zelim, ali eto user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
11.10.2013 16:45:02   
NadaR
Slavni koji ne zele decu




_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
11.10.2013 18:05:16   
mtajcica83
Citala sam ovaj clanak prije nekoliko.Imam drugaricu, skoro deceniju se druzimo, i to bas intezivno, ali ona je jedna od zena koje jednostavno nece da imaju djecu.Nema nikakvih problema.ni kocnica sto se kaze, ali nece.Ima momka, cak i ne zive skupa, jer je ona naucila da nema nikakvih obaveza ni oko rucka,ni oko cega.Radi kao profesor, dodje kuci, ima spreman rucak(sa mamom zivi)..Iako smo mi sve oko nje drugarice,kume, sa djecom, ona kaze, sve je to divno poigrati se sa tudjom djecom i kad ti dosade podjes kuci u miru i tisini i zaspes..

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
11.10.2013 18:10:19   
lesica
Meni je to poštenije i više fer, nego da rodi dete koje će joj predstavljati teret i opterećenje.
Zapravo ja skidam kapu ljudima koji su svesni toga da ne bi bili dobri roditelji i da bi im dete ispaštalo, pa samim tim je njihova odluka da nemaju dece. Kompleksno je sve to.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
11.10.2013 18:16:42   
mtajcica83
Jeste Lesice,slazem se sa tobom, svako ima svoj zivot i pravo da odluci sta zeli a sta ne.Jeste to pomalo sebicno od tih ljudi, ali ipak, bitrno je da znaju sta hoce a sta ne.

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
11.10.2013 18:25:55   
Olga75
sta ja znam , roditeljstvo je stvar izbora uglavnom
kad sam bila mladja nije mi padalo na pamet da se "zarobim " detetom onda sam valjda sazrela i eto imam dete
i ne znam koji bi razlog bio presudan da ne zelim dete

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
11.10.2013 18:44:16   
Meisje
Ja znam jedan bracni par koji nece decu,kazu to bi im poremetilo odnos.. To je retko,vecini proradi majcinski/ocinski instikt al eto ima. Ima i onih koji samo tako pricaju u stvari bi hteli ali imaju neku prepreku

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
11.10.2013 19:22:12   
nata11

IZVORNA PORUKA: Meisje

Ja znam jedan bracni par koji nece decu,kazu to bi im poremetilo odnos.. To je retko,vecini proradi majcinski/ocinski instikt al eto ima. Ima i onih koji samo tako pricaju u stvari bi hteli ali imaju neku prepreku


Ja uvek pre poverujem da je ovo drugo u pitanju. Kada su nasi ljudi u pitanju. A imam prijateljicu iz nasih krajeva udata za Svabu, bogat nezna sta nema, i ona se ubija od plakanja i kukanja voli ga ali on jednostavno nece decu i to je. Ona se sve nada da ce da ga ubedi ali evo vencani vec 7 godina i nista. I on bas ovo prethodno tvrdi, kako ce im se promeniti odnos jer je prevelika obaveza imati dete user posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.10.2013 10:00:46   
Misha i Ljisha
Moja prijateljica ne zeli decu jer je odgajala svoju mladju sestru i sestrine dve cerke i mislim da joj je dosta dece za ceo zivot. Ona je gej i voli decu ali prosto ne zeli da ima svoju i kaze dosta joj je toga da ne moze da ode u wc i da prvo nahrani sebe i da ne spava celu noc itd. Ona je svojim sestricinama bila majka kao i svojoj mladjoj sestri i prezivela je sve to nekako suvise rano i odgovorno. Moja Dunja je obozava i ona jako voli moju cerku ali kao sto rece ne zeli sebi to da radi da nema slobodu da ode negde jer ima dete i slicno. To mi je ok. Takodje znam jednu stariju gospodju koja je sebe ubedila da ne zeli decu. Tj kad je bila mlada je zelela ali je imala problema sa muzem i nije htela u takvom okruzenju da rodi dete, kasnije se razvela i sad kaze da je srecna sto je sama. Verujem iskreno da jeste. A opet znam jednu zenu koja je jako htela decu cak je bila i hranitelj jednoj devojci, a sad se okrenula zivotinjama (malo je mozda i preterala jer ima 16 pasa i ko zna kolko macaka) ali vidim da je srecna.

Eh sad imam i poznanicu koja je evo trudna i celog zivota samo zeli da rodi dete ali po mom misljenju nece biti dobra majka. user posted image Ona je nestrpljiva, nervozna, sebicna i egocentricna i nekako ne vidim da ce biti dobra u toj ulozi. voli decu naravno, druzimo se ali prosto mislim da nece pomiriti ta dva zivota (majcinski i devojacki)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.10.2013 11:33:39   
nata11

Eh sad imam i poznanicu koja je evo trudna i celog zivota samo zeli da rodi dete ali po mom misljenju nece biti dobra majka. user posted image Ona je nestrpljiva, nervozna, sebicna i egocentricna i nekako ne vidim da ce biti dobra u toj ulozi. voli decu naravno, druzimo se ali prosto mislim da nece pomiriti ta dva zivota (majcinski i devojacki)


Da imam i ja ovakvih slucajeva. Sestra koja je toliko opsednuta svojim obavezama da od svojih roditelja ocekuje da cuvaju dete po ceo dan da bi ona posle posla mogla kod frizera ili na kafu. Radi 2 posla i po njoj ona je super majka jer njenom detetnu nehvali nista u finansijskom smislu. user posted image Taman posla da hocu da kazem da je ona losa ili da manje voli svoje dete ali apsolutno nezeli da razmisli o tome kako bi mogla jos koji minut tokom radne nedelje da provede sa detetom.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
28.2.2018 15:14:33   
Dora89
Mislim da oni koji ne žele decu u principu neće da narušavaju svoj komoditet, kao što je žena koja želi troje dece sklonija da zanemari neke svakodnevne užitke od one koja je rekla da će imati samo jedno, ali sve je to stvar izbora. Svi imamo prioritete, i svako je svoje postavio kako je hteo. Samo treba biti dovoljno iskren prema sebi odmah i ne postati majka kao Vedrana Rudan.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
28.2.2018 15:16:28   
mama Jo
Meni je potpuno razumljivo i potpuno u redu da neko ne zeli decu...sve je to stvar izbora, razliciti smo svi

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
28.2.2018 15:17:16   
Mala Elena
Zele da zive komotno, neobavezno, da svrljaju, da se ne vezuju za kucu, da putuju , zgodno telo, mislim da su takve osobe sebicne.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
28.2.2018 15:19:36   
mama Jo
Mozda malo... ali ne mora da znaci da sve to ne moze da se radi ako imas decu... jos ako si malo imucniji pa mozes da placas dadilju i da je vodis na sva putovanja, ili decu da ostavljas sa njom... ne treba deca da ti uskracuju te stvari inace

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
28.2.2018 15:19:39   
Dora89
Da, to jeste, žele neko vreme, a kad im sve to dosadi, kad sve izgustiraju, onda je često, nažalost, kasno.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
28.2.2018 16:27:41   
Dragce86
Ima sigurno raznih razloga ali ja msm da je to u dubini duse nezadovoljstvo sobom ili neki patoloski strah te ne zelis da stvaras svoju kopiju, da tako kazem, ne zelis da produzavas lozu. Bas mi je nedavno jedan drug rekao da je i sam prepun kompleksa da bi mu samo falilo dete pa da i na njega to prenese?!!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
28.2.2018 19:18:18   
Dora89
Verujem da ima i toga.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
28.2.2018 22:34:06   
mama Jo
Ima svega... ponekad je to i samo ,,maska", predstavljaju se da ne zele jer mozda nemaju sa kim ...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
28.2.2018 22:38:32   
Mala Elena
Moja prijateljica zeli ali njen momak ne zeli. Kad bi ona druge lagala o tome pomislili bi ljudi da ona ne zeli...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
28.2.2018 23:31:46   
Dora89
Ipak, bolje i odmah priznati sebi, nego roditi deci, pa ih zanemarivvati, ili celog života tražiti protivusluge od njih.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
1.3.2018 17:05:56   
Dora89
Ne podnosim kad roditelji traže od dece bukvalno da ih izdržavaju (pomoć je sasvim na mestu, ali izdržavanje ne), i stalno im nabijaju na nos "ja sam tebe odgajio, ja sam tebe iškolovao..." Tako su jadni... Oni su napravili izbor da rode decu, i znali su šta to podrazumeva, nisu im deca tražila da se rode. Pobogu, normalno da ću da iškolujem svoje dete, koje sam prethodno odlučila da rodim!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
1.3.2018 17:45:25   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Dora89

Ipak, bolje i odmah priznati sebi, nego roditi deci, pa ih zanemarivvati, ili celog života tražiti protivusluge od njih.


Ovo je tacno, i tako treba da bude...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
1.3.2018 21:27:13   
Dora89
Još više me revoltira traženje protivusluga od zanemarivanja. Pod pojmom protivusluge ne podrazumevam negu starog roditelja.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
1.3.2018 21:47:19   
Dragce86
Baaaas svasta ima...ali sve cesce vidjam slucaj da babe i dede kasnije preuzimaju ulogu roditelja kod te zanemarene dece od strane svojih pravih roditelja user posted image

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
1.3.2018 21:50:20   
Mala Elena
To nisu majke nego nemajke.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here