|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
20.7.2009 14:41:50   
Anoniman
A super user posted image

Al dobro...inache ...da znaju ostale cure...nece izgoreti od ovog....ako ja kao ridjokosa i belog tena nisam... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
20.7.2009 21:41:59   
Lilly*
Pitala sam u nekoliko apoteka koje su mi bile usput, i ni u jednoj nisu imali ni kakao buter ni kakao ulje, eto user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
20.7.2009 21:49:41   
Anoniman
O svashta user posted image
Ja danas kupila drugarici josh jedan...u sasvim drugoj apoteci...hm...jedino shto su obe bile drzavne apoteke...mozda nema u privatnim... otkud znam user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
15.6.2010 7:37:40   
daca77
Drage, a gde mogu naci kakao buter? Pitala sam u vise apoteka, a oni nikada nisu culi za to...stasan problem imam sa nedostatkom pigmenta i nemogucnoscu da bar malo pocrnim...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
15.6.2010 14:24:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince

Ja sam od nekoga cujla i napravila kantarionovo ulje.Ka je stigao kantarion pokupila cvetove,gurnula u teglu sa maslinovim uljem i ostavila na prozoru (citaj-na suncu) mesec dana.Ono je dobilo ne ki mrku boju,a ja...nikad lepsu!

Ovo je tačno!
Baba redovno svake godine pravi ovu mešavinu, boja je fenomenalna .. jbt i zaboravila sam na ovo ..
Od jedne male bočice mazala sam se celo leto.
Treba ga držati u frižideru, miris je malo neprijatan .. bar meni ali boja je fenomenalna, koža mi nije ni najmanje pocrvenela.

< Poruku je uredio kaliopi -- 15.6.2010 14:29:11 >

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
15.6.2010 14:27:19   
cipiripi
neznam jel ste pisale unazad , mrzi me da citam..user posted image
ali ima super fora za "crnjenje" user posted image
i majke mi je extra.. ja PROBO user posted image

uzme se maslinovo ulje i napravi se promer 1:1, koliko ulja toliko morske vode .. promuckas i mazes se sa tim..
kao krema bude i crnis kao lud user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
15.6.2010 14:29:47   
Anoniman
A *de da nađem morsku vodu? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
15.6.2010 14:30:59   
Mishica 77
Ja sam prošlog leta videla tetku koja je cedila limun i mazala se. Bila je "reš" crna. Svaki dan je dolazila sa kesom limuna na plažu. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
15.6.2010 14:33:25   
strelitzia
limun+maslinovo ulje
morska voda+maslinovo ulje
kantarionovo ulje poslije sunčanja
probala, jer se ne mažem hemijom, imam jakooo osjetljivu kožu. extra sve!

< Poruku je uredio strelitzia -- 15.6.2010 14:34:00 >

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
15.6.2010 14:50:39   
marince1
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: marince

Ja sam od nekoga cujla i napravila kantarionovo ulje.Ka je stigao kantarion pokupila cvetove,gurnula u teglu sa maslinovim uljem i ostavila na prozoru (citaj-na suncu) mesec dana.Ono je dobilo ne ki mrku boju,a ja...nikad lepsu!

Ovo je tačno!
Baba redovno svake godine pravi ovu mešavinu, boja je fenomenalna .. jbt i zaboravila sam na ovo ..
Od jedne male bočice mazala sam se celo leto.
Treba ga držati u frižideru, miris je malo neprijatan .. bar meni ali boja je fenomenalna, koža mi nije ni najmanje pocrvenela.


Smor,ja zaboravila da napravim user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
15.6.2010 21:57:01   
Diabla
'ocete da vam ja jedan bidon od 5l posaljem?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
16.6.2010 7:52:33   
daca77
E hvala, drage...za maslinovo ulje+limun.sok sam cula pre par dana od zene iz Zadra...probacu...po apotekama sam juce trazila i beta karoten, ali imaju samo od jednog proizvodjaca, kosta 980 din...to mi je bas skupo...kazu da se prodaje, posto svi zele lepu preplanulu boju...

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
16.6.2010 7:58:37   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: strelitzia

limun+maslinovo ulje
morska voda+maslinovo ulje
kantarionovo ulje poslije sunčanja
probala, jer se ne mažem hemijom, imam jakooo osjetljivu kožu. extra sve!

koliko cega ide proporcionalno?limun+maslinovo ulje i kantarion?sada je kasno da se napravi kantarionovo ulje ili ne?!


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
16.6.2010 8:23:22   
strelitzia

IZVORNA PORUKA: bebironcic
koliko cega ide proporcionalno?limun+maslinovo ulje i kantarion?sada je kasno da se napravi kantarionovo ulje ili ne?!


kantarion staviš u teglu sa maslinovim uljem na sunce 3-4 nedelje dok ne dobije svoju karakterističnu boju.. povremeno okreneš teglu kad se sjetiš. tako se pravi. a kad se bere pitaću mamu. a stalno zaboravim i juče sam pričala sa njom i zaboravila pitati. ove godine sam ostala bez kantarionovog ulja. potrošila ga a mama otišla u čikago na par mjeseci, tako da ću se vjerovatno snalaziti sama. mogu ti naknadno odgovoriti kad se čujem sa mamom, ili će nam već neko ovdje odgovoriti.
ja sam kupila u apoteci nekidan. nije skupo ali je bolje domaće. trebalo mi je za upalu vagine. i za to je kantarion extra!

limun+maslinovo ulje. ja nemam omjer. kad krenem na plažu uspem maslinovog ulja u flašicu onoliko koliko mislim da ću potrošiti taj dan i iscjedim u to nekad četvrtinu a nekad pola limuna.

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
16.6.2010 8:26:30   
bebironcic
Hvala strelitzia na odgovoruuser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
16.6.2010 10:41:09   
strelitzia
imam informaciju kad se bere kantarion. sada user posted image
ja pokušavam da angažujem ljude da ga traže user posted image ne želim nikako da ga propustim. a baš danas sam ostala bez auta pa ne mogu ja ići user posted image

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
16.6.2010 15:08:05   
marince1
IZVORNA PORUKA: Diabla

'ocete da vam ja jedan bidon od 5l posaljem?user posted image user posted image user posted image


A da mi dodjemo kod tebe da uzmemo i usput isprobamo? user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
16.6.2010 15:10:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: Diabla

'ocete da vam ja jedan bidon od 5l posaljem?user posted image user posted image user posted image


A da mi dodjemo kod tebe da uzmemo i usput isprobamo? user posted image



E to , to! user posted image
Štedećemo, obećavamo! user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
7.6.2011 14:19:08   
daca77
A jel ima neko iskustva sa niveinim proizvodom- nivea protect and bronze.
Da li se brzo dobija lepa boja, a da ne izgleda prljavo?
http://www.kudaukupovinu.rs/desavanja-i-promocije/1222-nivea-sun-protect-a-bronze-losion-za-suncanje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
7.6.2011 14:35:09   
Klarita
Vidim da je dosta vas pisalo o kantarionu, ali nemojte zene, jer biljka ima fotosenzitivni efekat i pri propisivanju preparata na bazi kanatriona imamo duznost da upozorimo pacijente na ovaj efekat,  da mu se ne bi upalila koža, ili  mogu ostati velike mrlje tamne, po telu. Hipericin, jedan od aktivnih sastojaka kantariona i koji se smatra da je odgovoran za lecenje  depresije, uzrokuje i tu fotosenzitivnost. Ako se uzima istovremeno s uobičajenim lekovima protiv depresije, ta kombinacija može biti prejaka i nepotrebno izazvati i druge ozbiljne neželjene reakcije.maslinovo ulje je s druge strane Ok...Pozdrav i lepo nam pocrnite.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
7.6.2011 15:17:32   
Shishica
E to sam cula za kantarion... pa dobro..

A ima li nesto od nama dostupnih ulja koja imaju malo veci zastitni faktor nego maslinovo (4)?

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
7.6.2011 18:48:45   
Olga75
ma ja cu se ispeci sigurno stas god da koristim jer imam neku glupavu albino boju user posted image
probacu maslinovo ulje sa limunom ali nikad mi nije uspelo da pocrnim i da izgledam kao da sam bila na moru .

Obicno pocrvenim i kad se to smiri , znaci bez opekotina sto se ljuste , samo crvenilo, vrati mi se albino ten


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
20.5.2012 10:21:46   
Shishica
"Kako bi zaštitili kožu od štetnog UV zračenja možete isprobati i neke prikladne mješavine ulja prije sunčanja. Ulja koja posjeduju uvjerljivo najviši zaštitni faktor su ulja sjemenki maline - SPF 25 do 50 i ulje čileanskog lješnjaka - SPF 10 do 30."

"- Tri do pet šalica kvalitetnog zelenog čaja (ne iz vrećice) dnevno umanjiti će svrbež kod alergijskih reakcija, zaštiti vas od slobodnih radikala i popraviti ten uništen prekomjernim izlaganjem suncu. Korišten izvana dodatno će pomoći i kod akni.

- Neka eterična ulja mogu biti jako opasna. To su ulja iz roda Citrus koja nakon izlaganja UV zrakama djeluju izrazito toksično na stanice kože. Najopasnija ulja su: bergamot, limeta, limun, gorka naranča i grejp, te neka manje poznata kao kumin, kele, limunovac (verbena) i anđelika.

- Ukoliko se takva ulja nanesu na nožu potrebno je pričekati 24 sata prije no što se izložite suncu."


" Volite li more,sunčanje i hvatanje lijepe boje...evo jednan fazon koji sam isprobala pod budnim
okom gospođe sa mora..
Kada stignete na morsko odredište,prva dva tri dana koristite razne kreme,losione sa visokim faktorom zaštite da uhvatite boju Poslije laganog tamljenja,pripremite sebi svoje ulje za sunčanje.
150 ml maslinovog ulja
1 limun(sok od limuna) (???? da li onda sme ili ne sme???)
50 ml mlijeka za tijelo
Dobro promučkajte i mažite se prije odlaska na plažu ujutro dok ustanete,popijete kaficu
ulje upije....

Budete li se mazali i kad se vratite na kontinent,morska boja ostaje do nove godine(jedva sam
dobila svoju boju tena)
Prednost ovog ulja je što je prirodno,lako se razmazuje,a ne košta puno.Takođe,hrani kožu i daje joj elastičnost."

Eto to sam nasla...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
20.5.2012 10:38:58   
Shishica
ulja sjemenki maline - SPF 25 do 50 i ulje čileanskog lješnjaka - SPF 10 do 30.


A molim vas lepo, gde to da se nadje??? user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prirodne mazalice za sunčanje
9.7.2020 23:51:50   
emicaa
Ova tema godinama nije aktivna.Nego,citala sam prije par dana da se mazajuci kokosovim uljem dobije odlicna boja Jeste li isprobale?Ja n moru i bez toga budem crna kao vrag,ali ove godine nema mora ali hocu da pocrnim 🤣




_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here