|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voda
8.5.2013 10:39:34   
bea83
Zna li neko da li postoji neka granica u količini tečnosti koje dete sme da popije?

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Voda
8.5.2013 10:50:51   
Sanja90
Najbolje da ponudis detetu vodu posle obroka,vidim da tvoje ima 15 meseci,ako popije vodu recimo pre obroka voda ce je zasititi i onda nece hteti da jede,ali u sustini dobro je da pije sto vise vode,jer su deca veoma aktivna,a pocele su vrucine,znoje se itd. e sad ja moju decu nisam ogranicavala,uzmu koliko im se pije,jer piju samo vodu,ne dajem im sokove i tako to. Tacnu brojku ne znam da ti kazem.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Voda
8.5.2013 11:25:40   
Mali_miš
Žene, kada ste vi počele da dajete bepcima vodu? Čisto da znam od kog perioda da se naoružam živcima. =) Sin je dobijao i dohranu, pa je on pio vodu odmah od starta, a ne znam kako to ide sa dojenim bebama. Kada počnu da jedu čvrstu hranu ili ranije da se naviknu na ukus tj. neukus? =)))

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Voda
8.5.2013 11:29:15   
Sanja90
Iskljucivo 6 meseci dojenje,kad pocne da jede kasice onda se uvodi polako i vodauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Voda
8.5.2013 11:30:04   
Figaro88
Ja sam za to da se bebama daje voda od rodjenja,po malo,pogotovo ako su vrucine pa se znoje.Oko toga ima milion razlicitih misljenja pa najbolje da uradis onako kako ti mislis da trebauser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Voda
8.5.2013 11:37:39   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Sanja90

Iskljucivo 6 meseci dojenje,kad pocne da jede kasice onda se uvodi polako i vodauser posted image


To je samo teorija. Praksa je drugačija. Moj sin je dojen prvih šest meseci i zaista nije voleo ni želeo vodu. Pokušavali smo da mu dajemo s vremena na vreme ali je on uglavnom odbijao. I sad nije neki ljubitelj vode.
Ali ima beba koje vole vodu i kojima treba. Daš malo na flašicu pa ako hoće hoće.
Isto tako neko prokuvava vodu a neko daje Rosu ili Janu. Ja sam davala flaširanu vodu, ove dve što napomenuh, sve do nekih godinu dana. Naša česmovača ima previše hlora a i cevi ko zna kakve su po zgradama. Niš inače ima fenomenalnu vodu jer imamo tri sjajna izvora. Problem je uglavnom instalacija po starim zgradama. Beograd naročito ima lošu vodu pa je i za odrasle preporučljivo da piju flaširanu.

naravno na svima vama je da sami odlučite šta će te. Ja sam od onih koje niko nikada neće ubediti da bebama ne treba uopšte nuditi vodu, kao što me nikada neće ubediti da je bolje detetu dati veštačko mleko (tzv. formulu) umesto kravljag (naravno pričam o deci starijoj od 6 meseci)

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Voda
8.5.2013 11:47:23   
Sanja90
Mod ja sam moje dojila iskljucivo do 6 meseci,bez vode,bez cajeva i sokova,sada piju vodu bas kako treba,sokove i cajeve im ne dajem jos uvekuser posted image Ukoliko je moguce najbolje je ne davati vode do 6 meseci dok se ne uvede crvsta hrana,a to je moguce ukoliko majka zeli iskljucivo da dojiuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Voda
8.5.2013 11:53:37   
Modessty
sanja neće dete manje da sisa ako mu se daje voda. Rekoh već da sam i ja Danila isključivo dojila prvih 6 meseci. On jednostavno sam nije hteo vodu.
Ako dete ima grčeve naravno da ćeš mu dati čaj ili nešto drugo da mu pomogne. Nama čajevi nisu pomagali jer naravno nije ni hteo da ih pije.
Nervira me isključivost u svemu pa i u odgajanju dece. A to nama doktori rade. Ovog meseca su rešili da nema vode io nda eto odjednom tonije dobro. desila nam se takva priča sa glutenom. Nikako gluten do devetog meseca! Ma ni u ludilu. Odemo mi na kontrolu kad je napunio deset meseci, a dr pita da li je probao nešto sa glutenom. Kažemo nije jer nam je tako savetovano. Ona kaže da je par dana pre toga bila na simpozijumu u Švajcarskoj i rečeno je da beba treba da proba gluten sa šest meseci! Rekoh super! Ajd sad da vratimo vreme unazad pa da mu damo gluten.

Zato kažem uvek: ako misliš da treba daj! Ja sam prošla tako i tako, a ti za tvoje dete odluči šta ćeš!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Voda
8.5.2013 12:00:39   
Figaro88
Podpisujem sve sto je Mod rekla.
Nama su rekli sa punih 4m cvrsta hrana pa nam je to napravilo haos,tako da smo tek sa 7,ipo meseci poceli da uvodimo hranu.Svako dete je prica za sebe i treba osluskivati njegove potrebe a ne slepo se drzati nekih pravila koja se i onako menjaju na svakih par m...


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Voda
8.5.2013 12:02:13   
Sanja90
Pazi ja govorim ono sto je ispravno tj.sto bi trebalo da se radi,naravno da majka odlucuje za sebe,ako zeli iskljucivo da doji do 6 meseci super,podrzavam to,ali ako ne zeli ja tu nista ne mogu,vec sam u ranijem postu napisala da mleko stvara zastitini stoj oko zeludca i creva,dok voda caj ili sok,tu zastitu spira,i tacno je da kad bebi se da voda i ona popije samo joj napuni stomak i posle manje siki imam mnogo primera oko mene( to zavisi i od kolicine vode koju beba popije).
Dakle ja moram da kazem ono sto je do mene da dam savet koji je ispravan,a svako ce da radi onako kako misli da trebauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Voda
8.5.2013 12:04:38   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Podpisujem sve sto je Mod rekla.
Nama su rekli sa punih 4m cvrsta hrana pa nam je to napravilo haos,tako da smo tek sa 7,ipo meseci poceli da uvodimo hranu.Svako dete je prica za sebe i treba osluskivati njegove potrebe a ne slepo se drzati nekih pravila koja se i onako menjaju na svakih par m...



figaro,bebi se daje cvrsta hrana sa 6 meseci i to svi znaju,a to sa 4 meseca su uveli doktori ne znam zbog cega,prvo su poceli kao neki experiment pa sad to svima savetuju,ja sam protiv toga,da ne idemo sad u offuser posted image


_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Voda
8.5.2013 12:09:42   
Modessty
a ko ti je rekao da je to ISPRAVNO?! Za nekog je ispravno za nekog nije. I naravno da će manje sisati ako daš detetu vodu da se napije pre dojenja! Takodje ne pričamo o bebama koje već jedu čvrstu hranu već o onim koje se SAMO doje. I te bebe mogu da imaju potrebu za vodom. Poenta je da ne radiš ništa na silu. Ako hoće hoće, ako neće ne mora. Takodje neke bebe imaju baš jake grčeve a neke to prodju bez većih problema. Nema razloga da detetu koje ima grčeve ne probaš da daš čaj jer je on blaža varijanta od hemije koju svi dajemo deci kao što su Espumisan i slično.
I da ne zastranjujemo više jer nije tema.

Možeš bebi dati vodu ako smatraš da joj treba i ako ona uopšte želi da je pije. Nemoj davati pre dojenja jer i ti nećeš biti gladna ako se napiješ vode pre ručka.
Dojenim bebama voda nije neophodna, pa ako je neće ne plaši se. I to je normalno.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Voda
8.5.2013 12:10:13   
Olga75
Bea , NM je stavila tabelu kojliko vode u kom uzrastu , dozira se po kilazi
a sad eto i moje dete je iskljucivo dojeno do sest meseci i dan danas a skoro je pet godina vodu bas nece da pije
tako da je svako dete za sebe
e sad ono sto ja mislim je da deci koja sisaju ne treba nuditi vodu na flasicu jer se posle muci sa odvikavanjem od flasice - ja sam tako prosla
a koliko i kad vode ja mislim da ipak treba slusati pedijatra jer on od toga hleba jede a sve ostalo je manje - vise macku o rep user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Voda
8.5.2013 12:12:51   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Sanja90


IZVORNA PORUKA: Figaro88

Podpisujem sve sto je Mod rekla.
Nama su rekli sa punih 4m cvrsta hrana pa nam je to napravilo haos,tako da smo tek sa 7,ipo meseci poceli da uvodimo hranu.Svako dete je prica za sebe i treba osluskivati njegove potrebe a ne slepo se drzati nekih pravila koja se i onako menjaju na svakih par m...



figaro,bebi se daje cvrsta hrana sa 6 meseci i to svi znaju,a to sa 4 meseca su uveli doktori ne znam zbog cega,prvo su poceli kao neki experiment pa sad to svima savetuju,ja sam protiv toga,da ne idemo sad u offuser posted image



e baš o tome se radi i kad je voda u pitanju. Naša deca su im eksperiment. I dalje neki pedijatri tvrde da je bebi neophodna voda naročito ako ima žuticu, dok neki tvrde da ne treba. Ajd sad ti budi pametna? Pa zato i kažem, svako kako misli!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Voda
8.5.2013 12:14:29   
Mama.Veki
Bea, ja ne ogranicavam koliko vode ispije moj sin, i ne merim uopste, kad vidim da mu je flasa sa vodom prazna, dolijem vode, ili mi on sam donese. Jedino kad vidim da je uzeo da pije vodu, a ja mu vec pripremam obrok onda mu kazem da ne pije puno vode, jer treba da jede. I uvak me poslusa. Isto negde imam procitano da u toku obroka ako se dete napije i malo vode lakse pojede obrok. Pa sam probala kad vidim da brljavi i kao da podmacka malo pa mu bolje ide user posted image

U vezi davanja vode bebama, slazem se sa Mod. Ako se bebi pije voda dala bih joj malo, zasto da ne. Ako je vruce napolju, izmedju obroka, pa i beba koliko vode moze da popije-najvise dve kasicice, i to pola se prospe. To je tako zanemarivo za da bi bilo smetnja obroku.
Plus, tacno da majcino mleko sadrzi najveci procenat vode, ali sad izmedju obroka pak treba da joj nudis dojku za gutljaj tecnosti... user posted image
Moj sin nije hteo vodu, a cak nije bio na ekskluzivnom dojenju do 6 meseci, nije voleo vodu, nekad bi popio malo caja, ali sada samo vodu pije. Nekad se naliva ko kamila, nekad ceo dan mnogo malo popije, ali valjda zna koliko mu treba.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Voda
8.5.2013 12:15:03   
tatjana1
Moja devojčica je imala period kada je pila samo sokove. Vodu nije htela ni da lizne. Mi se isprepadali, uveli joj čajeve, a onda nije htela da pije ništa osim čaja :) Tek posle je došla faza kada nije pila ništa sem vode... Sve je to delovalo prilično "nenormalno", ali, hvala Bogu, ništa joj ne fali. Jeste, ima celijakiju, ali to je genetska stvar i tu nema pomoći. Htela sam da kažem da svako dete pokaže za čim ima potrebu i u kojoj meri, pa se prema tome treba i upravljati.... Bar je to moje skromno mišljenje....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Voda
8.5.2013 12:17:54   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Modessty

a ko ti je rekao da je to ISPRAVNO?! Za nekog je ispravno za nekog nije. I naravno da će manje sisati ako daš detetu vodu da se napije pre dojenja! Takodje ne pričamo o bebama koje već jedu čvrstu hranu već o onim koje se SAMO doje. I te bebe mogu da imaju potrebu za vodom. Poenta je da ne radiš ništa na silu. Ako hoće hoće, ako neće ne mora. Takodje neke bebe imaju baš jake grčeve a neke to prodju bez većih problema. Nema razloga da detetu koje ima grčeve ne probaš da daš čaj jer je on blaža varijanta od hemije koju svi dajemo deci kao što su Espumisan i slično.
I da ne zastranjujemo više jer nije tema.

Možeš bebi dati vodu ako smatraš da joj treba i ako ona uopšte želi da je pije. Nemoj davati pre dojenja jer i ti nećeš biti gladna ako se napiješ vode pre ručka.
Dojenim bebama voda nije neophodna, pa ako je neće ne plaši se. I to je normalno.


E pa za one informisane bi trebalo da je ispravnouser posted image salu na stranu Mod ne zelim da se raspravljam ja cvrsto stojim iza svega sto sam rekla,imam i lekare u porodici i ucila od poznatih savetnica za dojenje i iz mnogih strucnih knjiga i sa sajtova koji promovisu iskljucivo dojenje ukljucujuci i SZO itd. Tako da sam ja svoje rekla.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Voda
8.5.2013 12:21:35   
Olga75
necemo da raspravljamo cije misljenje ima veci autoritet
ovo je forum a ne simpozijum ili sta vec da se nadmudrujemo
molim da se tema vrati na vodu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Voda
8.5.2013 12:25:44   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Olga RR

necemo da raspravljamo cije misljenje ima veci autoritet
ovo je forum a ne simpozijum ili sta vec da se nadmudrujemo
molim da se tema vrati na vodu user posted image


Ma svacije misljenje je vazno,ja postujem i Modin i svaciji,samo moram da branim svoj stavuser posted image
dakle ko hoce da daje vodu nek daje flasiranuuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Voda
8.5.2013 13:15:56   
Snelle
Moje dete je odbijalo vodu i ja je nisam forsirala. Prihvatila ju je tek negde oko 7-og meseca, i to na silu, jer ni sa uvođenjem čvste hrane nije htela da je pije. Sada je pije u neograničenim količinama. Sokiće i čajeve nisam do skoro davala. Tako da smatram da bebi (ovde mislim na dojenu) treba davati vodu čisto da bi se privikla na ukus, kako majke ne bi kasnije, pored uvođenja čvrste hrane muku mučile i sa vodom. I drugo dete mi odbija vodu, pljuje je i gadi se na nju, i ja ga neću forsirati. Probaću opet da mu ponudim za nekih mesec dana, pa ako opet ne bude hteo nikom ništa.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Voda
8.5.2013 14:41:15   
Tiziana
Moje prvo dete je dojeno jedva mesec dana,ali se rodilo u leto kad je bilo veoma,veoma toplo i po savetima mnogih,davala sam mu vodu,sta je on tako mali mogao da popije,10ml,ne vise.nikad nije bilo frke da posle nece da jede i sl.
Cerka je samo sisala, i pila je vodu kad god joj je nudjena. Sad ima 19m sokove uopste ne zeli,ni prirodne,ni kupovne,ni razblzene ni ne razblzene,pije iskljucivo vodu i to se naliva istom od kad je postalo toplo..
Ja se ne razumem ni u dojenje osim onoliko koliko mi je bilo potrebno da znam da bi mi dete pravilno raslo i razvijalo se, ni u oblaganje creva, itd itd, jednostavno nisam imala vremena da se time bavim,tako da sam im u svom tom neznanju davala vodu i nista im ne fali.zivi,zdravi,veliki porasli i rastu, a to je valjda i najbitnije...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Voda
8.5.2013 15:06:00   
Figaro88
Sanja naterala si me da citam sve sto mogu da pronadjem i-preteran unos vode moze da bude jako stetan kod malih beba,male kolicine ne-jedino sto ih ne treba davati pre jela da ne bi bebe mislile da su site pa odbijale da jedu.U slucaju da se dojena beba znoji,ili je bolesna preporucuje se davanje vode,opet po malo.I to sam citala i na nasim i na stranim sajtovima.Na jednom sam cak procitala da je voda totalno ne pozeljna kod svih beba do sestog meseca,pa i onih na ad mlekuuser posted image .Znaci velike kolicine su stetne(ja ne znam ko bi davao bebi toliko vode da pije),a male kolicine ne mogu da stete.
Sad off-meni iskreno jako smeta nacin na koji ti iznosis svoje stavove u ovoj i sl temama.To sto u porodici imas strucnjake ne cini tebe istim.Ja sam zavrsila jednu godinu med. skole da li sam zbog toga i ja strucnjak.Ni to sto si ti citala po internetu puno o ovoj temi te ne cini strucnjakom ,a najmanje nekim ko moze da izjavi da je to jedino ISPRAVNO.Svaka majka zeli samo najbolje svom detetu,a ja ne dolazim na ovaj forum da bi mi neko solio pamet vec da razmenimo iskustva,i po neki savet.
I da,imam svog pedijatra,zenu sa preko 20g iskustva,kojoj verujem 100%,i nju jedinu smatram dovoljno strucnom da mi pametuje oko ovakvih stvari,pa cak i da me kritikuje ako misli da nisam nesto dobro uradila.
Olga izvini za off,ali ja sam stvarno morala ovo da napisemuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Voda
8.5.2013 15:17:21   
Sanja90
Izvini figaro ali ja sebe nisam proglasila strucnom,mada dosta toga znam i informisana dosta o dojenju i sve na tu temu ukljucujuci i davanje vode bebama,samo iznosim ono sto sam naucila od ljudi koji imaju preko 15god.iskustva i vise u ovoj oblasti,oblasti dojenja i sl. Moje je da kazem,a sad da li ce da neko to poslusa ili nece njegova stvar. Ja sam ovde iznosila cinjenice i ono sto je preporuka SZO, i moje licno iskustvo sa moje dve cerke. tako da cu ja i dalje govoriti to sto treba ko hoce da poslusa nek poslusa,sigurno se nece pokajati,ko ne zeli njegova stvar i to je to...
Kao sto sam i rekla ko zeli da daje vodu,najbolje da daje flasiranuuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Voda
8.5.2013 15:35:40   
Figaro88
Nisam rekla da meni smetaju tvoji stavovi,samo mi smeta nacin na koji ih iznosis.
A ovo sto sam nasla na netu se odnosi na to kada se bebi vec daje voda.Svi znamo da je preporuka SZO da se bebe iskljucivo doje do 6 m,ali to je preporuka a svako radi onako kako misli da trebauser posted image


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Voda
8.5.2013 15:41:42   
Sanja90
Pa sad svako tumaci napisano na svoj nacin,da vam pricam usmeno to bi sasvim drugacije zvucalo i verovatno bi se shvatilo na pravi nacin,ali dobro sta je tu jeuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here