|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voda
30.7.2013 21:16:04   
New Mom

IZVORNA PORUKA: New Mom

To se ne gleda na konto starosti deteta, već na konto težine.
Ide ovako (dnevne potrebe):
do 5kg težine - 150ml/kgTM
od 5 do 10kg težine - 100ml/kgTM
od 10 do 20kg težine - 1000ml (obavezno) + 50ml (za svaki kg preko 10kgTM)
više od 20kg težine - 1500ml (obavezno) + 20ml (za svaki kg više)


A ovo je post koji Olga spominje. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Voda
31.7.2013 14:04:30   
Meisje
Hvala puno,sutra idemo na kontrolu pa cu pitati. Shvatila sam da dojenim bebama ne treba vode uopste al eto mwni nije jasno zasto ima te napade gladi/zedji od rodjenja toliko cesto,oni skokovi u razvoju su dan dva a ona prvih tri nedelje konstantni,eventualno preskoci neki dan,onda pauza.od par dana i evo sad.opet..
Negde sam procitala da kad.imaju grceve su zedni i plus im prija na siki da budu...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Voda
31.7.2013 15:42:54   
majared
Moracu da savim sliku kako moje dete reaguje na vodu. Mislim da mu go... dajem ne bi takve face pravio. Kupili smo i caj od komoraca al' me mozes ga preje.... Doduse sisa na dva do tri sata pa kontam da jednostavno nema potrebu za vodom.

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Voda
31.7.2013 16:01:02   
minnica
I Maksim odbija vodu, a čaj od komorača popije dva gutljaja dok je topao, a posle nema šanse. Sad po ovim vrućinama ga dojim češće, pa verujem da nije ni žedan.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Voda
17.10.2013 12:04:59   
Zemunka85
Meni je drugarica donela 30l ODMENJSKE vode, sa izvora direkt. Smem li to dati bebi i smem li prokuvavati? Kaze da je smrt za eserihiju, pa da probam.
Rekla je da je pretocim u staklene flase, sto sam uradila i da drzim na tamnom mestu. Da samo nju pije 40 dana.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Voda
17.10.2013 13:29:56   
jole82
Moja ako popije do 100 ml to je plafon! Nikad nije sisala..
Ima 8.5 meseci i oko 9 kg...to mi nesto malouser posted image ...al tako je od uvek pila..u pocetku 20ml, sa 4-5 meseci oko 40-50ml i od 6-7 se vri oko 80-100. Jedino letos kad su bile vrucine pila je dnevno oko 200ml..
Ne odbija vodu, od starta je prihvatila, ali jedino sto malo popije..
Od pocetka je pila vodu na flasicu (od pocetka sam joj govorila sta je sta...da ne brka...i brzo je naucila razliku) a od skoro hoce da pije i iz case na pisak (cvrsti)
Jel treba da brinem?

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Voda
18.10.2013 22:16:09   
Rosita
Moja Jole, D popije max 20- 30 ml. Hteo je na pisak, sad opet zeza, pa mu uvaljujem kasikicom. Doduse, on jos uvek sisa. Pazi, meni je dr rekla- zedj dolazi iz glave, ako nece - nije zedan. Samo, ja bih volela da pije vise zbog probave. A posto T nema tih problema, ja mislim da ne treba da brines ni malo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Voda
19.10.2013 5:46:56   
Misha i Ljisha
Rosita ni moja vise nece na pisak al zato sad hoce sve iz case. Probaj iz case da malo bude velik heheh... ova moja odlepila za casomuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Voda
19.10.2013 10:50:29   
Rosita
Bas sam se mislila da probam :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Voda
20.11.2013 12:54:18   
Anoniman


IZVORNA PORUKA: New Mom

To se ne gleda na konto starosti deteta, već na konto težine.
Ide ovako (dnevne potrebe):
do 5kg težine - 150ml/kgTM
od 5 do 10kg težine - 100ml/kgTM
od 10 do 20kg težine - 1000ml (obavezno) + 50ml (za svaki kg preko 10kgTM)
više od 20kg težine - 1500ml (obavezno) + 20ml (za svaki kg više)




uh, ja ne znam sta da radim sa mojim detetom i vodom. pokusavam da je nagovorim da pije makar sok, ako ne vodu, ali jedva. kad popije 200 ml ja sam srecna user posted image mislim da zato pati i od zatvora cesto. jedno vreme sam uspevala da je nagovorim da pije vise jer joj se svidjalo kad joj cedim pomoranzu ili grejpfrut, ali sad vise je ni to ne zanima. pa je kao htela ove sokove, i na njih sam pristajala mada znam da imaju secera, ali ni njih sad ne pije. istina je da ne jede ni slanu hranu tj. jede sa jako malo soli, ako slucajno nesto zasolim malo jace (jer jedemo istu hranu), ona nece da jede.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 635
   RE: Voda
20.11.2013 13:15:32   
vikiveki
Ja sa ćerkom nemam problema jer ona pije vodu normalno,ali sa srednjim sinom imam problem jer vodu retko kad hoće da pije,ali zato cedevitu može da pije na litre...poludim i ne dozvoljavam mu da pije toliko cedevite,uvek forsiram vodu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Voda
20.11.2013 13:18:12   
jole82
Pa ja sad kad gledam ovo što je NM napisala..ne znam jel treba da brinem?
Pije iz no spil čaše...od tad je povećala na nekih 250ml u proseku..al nema šanse preko toga da popije..svako malo je nudim...nema problem sa stolicom i bas člepo mokri..user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Voda
20.11.2013 13:22:06   
Anoniman
verovatno se racuna i mleko koje piju (naravno, ne kao voda), ali opet. joj, ja bih joj dala i cedivitu i sta god hoce. zavrsicu na kraju kod psihijatra jer ce mi postati opsesija njena voda i kaka.user posted image

(odgovor članu jole82)
  Direktna veza do poruke: 638
   RE: Voda
20.11.2013 13:27:35   
World
Ana popije najvise 150 ml, nekad samo 100 recimo.. Ne mislim da treba da se brinem nesto, a nema teorije da bi popila po ovoj tabeli, ovo mi bas puno izgleda.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Voda
20.11.2013 15:10:32   
Rosita
Ajao, ma moj popije 50 ml maksimum. I jos mi dr kaze da ako nece vise, to mu je dosta, zedj ide iz glave. Znate sta, na nama je da nudimo, iz ove se koze u drugu ne moze, ne moze nista nazor, a od nerviranja nema vajde.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Voda
4.3.2014 10:05:37   
dijana1*
Kosta ima 2.5 meseca, na kontroli sam pitala dr. da li da mu dajem vodu ali ona je je rekla da mogu ali i da ne moram zato sto ga dojim. Secam se da sam Vuku sa mesec ipo dana,tako nesto, uvela vodu.
Kada ste vi bebama poceli da dajete vodu?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Voda
4.3.2014 10:09:56   
Sanjica26 RR
Sofiji sam pocela da dajem vodu na kasicicu na vodu od skoro posto fladicu nece.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Voda
4.3.2014 10:13:04   
dijana1*
Sanjice kako joj dajes, posle podoja ili..... i koliko puta dnecno ?
Prvo cu i ja na kasiku po malo pa cu onda na flasicu ili da odmah probam sa flasicom user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Voda
4.3.2014 10:19:06   
superm
Moje dete nece vodu, dojim ga mozda zato. ima 8 mes

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Voda
4.3.2014 10:21:26   
dijana1*
8 meseci i jos nije pilo vodu???

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Voda
4.3.2014 10:23:50   
NadaR
Ne kontam user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Voda
4.3.2014 10:29:28   
dijana1*
Sta Nado user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Voda
4.3.2014 10:31:19   
superm
nece da pije. I starije dete je tako. Pedijatar kaze da onda u mom mleku ima dovoljno svega.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Voda
4.3.2014 10:37:21   
dijana1*
Meni to nije normalno. Ipak to dete jede kasice zar ne, trebalo bi da pije vodu. Na kasicicu gut po gut bilo kako ali samo da pije ipak je to velika beba.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Voda
4.3.2014 11:25:16   
Misha i Ljisha
ja moram da kazem da voda nikako ne skodi i ja sam se vodila time. Moj bratanac i dan danas nece da pije vodu i bojala sam se da nece hteti ni Dunja jer sisa tako da sam ja njoj vec prve nedelje dala vodeuser posted image . Evo je ima 13 meseci i pije vodu kao smuk, cak ponekad i svaki zalogaj zaliva vodom (sto me izludjuje jer nekad uzme i supu da zaliva).

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here