|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
17.2.2011 16:58:09   
anuksunamun
TUNA NIJE STETNA -ALI JESTE ZIVA U NJOJ ..STO KRUPNIJA RIBA TO JE VECA KONCENTRACIJA ZIVE KOJU SU APSORBOVALE

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
17.2.2011 16:58:13   
Olga75
nije stetna tuna nego ziva koja se nakupi u njoj

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
17.2.2011 16:58:46   
anuksunamun
HVALA OLGA :)user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
17.2.2011 17:00:39   
Olga75
Anuksunamun ( dok ti ispisem nik user posted image ) talasna duzina i ziva istina user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
17.2.2011 17:02:22   
anuksunamun
mogu se jesti sardine...i ne previse....ali sto manja riba ...to je zdravija za pojesti...dakle opalite po giricama ali ih ispecite u rerni a ne u ulju :):)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
17.2.2011 17:09:36   
MarijaBg
Losos, skusa i sardine imaju najvise omega 3 masnih kiselina i preporucuju se 2-3 puta nedeljno u trudnoci.
Sme i konzervirana riba user posted image
A sta sve ne sme... Spisak je poduzi ali treba biti upucen.
U svakom slucaju treba izbegavati sve sto ima vestacke arome, emuglatore i zasladjivace! A to ima skoro pola kupovne hrane, zato citajte sastav na svemu!
Pre neki dan sam kupila vocni jogurt dodjem kuci kad procitam da sadrzi i arome i zasladjivac user posted image
A bas mi se jeo...

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
17.2.2011 20:47:10   
srna001
Imam utisak da je lista odobrenih namirnica jako mala.
Ko voli fetu nama potrebe da bude razočaran.Kupovne fete, industrijske ili kako već da ih nazovem(ako nisu od seljaka) se prave od pasterizovanog mleka.U svakom slučaju treba pročitati na ambalaži.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
17.2.2011 22:09:32   
Anoniman
nedavno sam kupila fetu na kojoj se posle par dana od otvaranja nahvatala kao tanak sloj plesni i naravno da vise nisam smela da je jedem. ispadne mi sigurnije da kupimo stariji sir od zene od koje muzevljevi kupuju zadnjih 15 godina i kojoj je stvarno i sir i kajmak besprekoran. ja ga ipak jedem samo prvih dana kada je bas svez, posle toga ga koristim samo za mesenje.

sto se ribe tice, znam koliko je zdrava i obozavala sam da je jedem pre trudnoce, ali sad mogu da povracam na samu pomisao.

ja sam potpuno izbacila suhomesnate proizvode i gazirana pica.

(odgovor članu srna001)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 16:58:01   
Anoniman
negde sam procitala da u trudnoci ne valja jesti ljuto? user posted image
a ja ovih dana navalila, bas mi nekako prija: ljut paradajz iz flase, pindzur, ljutika, integralne grisine sa paprikom.
malo sam i prehladjena, mozda mi zato prija. prolazi kroz nos. user posted image
zna li neko nesto o tome? da li stvarno moze bebici da smeta ako jedem ljuto? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 17:01:51   
mati
Ja sam jela. Nisam ni znala za to. I onaj virus kad je bio, trula sam se belim lukom... Nasli smo i neke feferone ali blaze, naljucivale su i nisam imala nikakvih problema, ni beba.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 17:03:03   
Anoniman
Znaci ja sam obrala zelen bostan jedem dzigericu, jedem meleveno meso, jedem kikiriki ..... user posted image user posted image

(odgovor članu mati)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 17:10:09   
mati
Ma ja sam sve jela, doktor mi je reko da se hranim kao i obicno. A dzigerica mi je bila glavni meni u restoranu i to sa skramom.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 17:12:58   
Anoniman
Ja toliku zelju za dzigericom sad imam da je neverovatno. Mislim do sad da sam pojela ceo kamion. Samo bi to jela. Mislim kad pogledas sve mu dodje stetno tako da vise ne znas sta da jedes ovako a ne kad si trudan user posted image Ma jedem sta mi se jede pa sta mi Bog da.

(odgovor članu mati)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 17:13:42   
prolece
ma, jedite šta vam se jede. ja sam u prvoj jela slaninu, pečenicu, čvarke... sarme sam sanjala sve ono od čega je normalnim user posted image muka, meni se samo to jelo. i da tukla sam po kilo pomorandži dnevno. negde sam pisala, da sam se bojala da ću roditi narandžasto deteuser posted image u drugoj sam tamanila čokoladu i burek sa mesom i to ne svki već samo u jednoj pekari(najbolji burek u Beogradu, a možda i šire)
P.S. deca su mi normalna, a user posted image i porođaj sam prošla tako, da bih mogla još 10 puta

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 17:16:28   
morena
Ja sam na početku pazila, a onda sam prestala. Jedem sve po redu.

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 17:50:25   
zeljo

IZVORNA PORUKA: Macaki

negde sam procitala da u trudnoci ne valja jesti ljuto? user posted image
a ja ovih dana navalila, bas mi nekako prija: ljut paradajz iz flase, pindzur, ljutika, integralne grisine sa paprikom.
malo sam i prehladjena, mozda mi zato prija. prolazi kroz nos. user posted image
zna li neko nesto o tome? da li stvarno moze bebici da smeta ako jedem ljuto? user posted image



ja mislim da ne moze da skodi bebi, posebno sto ne verujem da bas preterujes u tome. user posted image jedino tebi moze da smeta ukoliko imas neredovnu stolicu, opstipacije i hemoroide, e, onda moze da bude gadno i da te pece... a moze da smeta i zelucu, tj., da stvara gorusicu.
i ja bosebno u ovom zimskom periodu pojedem i ljuto, i luk, koji nikad nisam jela pre trudnoce. nisa mogla da zamislim miris ni crnog, ni belog, ali zato sada, uh user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 18:27:08   
Anoniman
hvala vam.  user posted image znaci moze. gledacu da bas ne preteram kao danas.
i ja inace tamanim voce, a jedem i kikiriki, nisam ni znala da se i to dovodi u pitanje. user posted image

(odgovor članu zeljo)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 18:28:16   
Anoniman
Ja jedem i kikiriki i jagode. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 18:48:26   
Anoniman
ja jedva cekam da stignu sveze jagode na pijacu, ja ih obozavam! tesko cu cu izdrzati da ih ne jedem.
a sad kupujem ponekad zaledjene kupine, zbog krvne slike.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
10.3.2011 18:51:09   
Anoniman
Ja imam zaledjene pa njih njupam. Sto kazes tesko da cu da im odolim. Ma ko ga sisa jedem pa sta mi bude. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
11.3.2011 12:11:21   
srna001
Meni se vratio apetit pa se plašim da uskoro ne budem burence.
Macaki i ja volim sir i jedem ga kao blesava ali treba voditi računa da li je mleko od koga se pravi pasterizovano.Svežina nema veze sa tim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
11.3.2011 18:44:06   
Crvenkapa85
jedem ono sto mi prija!!!!

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
6.4.2011 12:19:07   
Anoniman
smemo li normalno da jedemo med, propolis i ostale proizvode od meda? 

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
1.11.2012 20:28:58   
dunja RR
Jedna korisnica je zamolila za savet, pa ako neko zna neka napiše molim vas. Ja ću joj svakako reći da se obrati doktoru i poslati joj link na ovu temu:

Postovani,molim Vas da mi pomognete. Ja sam u osmoj nedelji trudnoce,juce i danas sam jela ribu i to dve skuse i dve-tri pastmke!
Sada sam videla da to ne bih smela da jedem zbog,zive! Molim Vas, recite mi da li je zbog,moje greske, dravlje i zivot moje bebe,ugrozeno? Ocajna sam, uplasena i jako besna na sebe! Unapred Vam hvala na odgovoru!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Namirnice koje treba da izbegavate u trud...
1.11.2012 20:35:26   
minavb
Opasnost od zive preti samo ako se cesce konzumira morska riba koja zivi dugo-tuna, sabljarka, ajkula. Skusa ne predstavlja problem, a narocito ne pastrmka koja je recna riba.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here