|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prva bebina krvna slika
13.10.2010 21:55:07   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Snelle

Zna li neko da li su sledeće vrednosti normalne za bebu od skoro 5 meseci koja samo sisa: WBC 13,9; LY 47;LY# 6,5; MCV 78,3; MCH 26,8. To je ono što odstupa od referentnih vrednosti.
                                                                                                                                     


Referetne vrednosti budu navedene za odraslu zdravu osobu, to se razlikuje za uzrast, pol, tel.konstituciju i dr.
Jeste li nosili nalaze dr i šta je rekao?
I zašto je uopšte bilo indikovano da se radi ks? Rutinski se radi sa 6. meseci prvi put, a neki dr ne traže ni do godinu dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 8:51:39   
Grejs
MCV -80
MCH-26 to su Ahilov rezultati
ovo su neke vrednosti za masnoce u krvi i normalno je da kod njih ne budu u granicama za odrasle meni je dr rekla da je to sve u redu
hemoglobin-125
eritrociti -4.72

_____________________________

"Neki traže da budemo ne njihovi prijatelji, već prijatelji njihovih zabluda. Zbog toga se ne ostvaruju ili kvare mnoga prijateljstva.", Duško Radović

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 11:29:35   
Snelle
Lani je hemoglobin 126, ali to je očigledno u drugim mernim jedinicama nego na Uninim rezultatima user posted image

NM, sinoć su bili gotovi rezuiltati, tek popodne nosim kod dr. Radili smo ks, jer se Lani s vremena na vreme u stolici javljaju končići krvi, mada je rezultat na krv u stolici negativan. Znaš li zašto krv može da se javi u stolici, jednom u 10-ak stolica? Doduše, pitaću sve ovo doktorku danas.....


< Poruku je uredio Snelle -- 14.10.2010 11:31:53 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:03:55   
Shishica
Meni je glupo to vadjenje krvi.. brate mili, sisa, jede, super se ponasa.. ako i ima malo manje gvozdja popravice se kad povecamo unos razne hrane..
Samo maltretiramo decu..

Urin nam nije spomenula da radimo, a krv da.. sutra idemo.. mrzim sve te gluposti!
Moj komsija koji je kasno dobio cerkicu vodio je na vakcine do prvve godine i vise nece user posted image Kaze salju mu i opomene i svasta, ali ih ne sljivi... jbt..mozda je covek i upravu..

Nista im vise ne verujem od kad smo postali kao pokusni pacovi, sve se na nama isprobava... user posted image

Bas je Lu spomenula da je nekim mamama mucenje deteta to.. Pa jeste Lu.. za mene. Ako nema razloga ni sumnje.. a kao preventivno da proverimo na vreme user posted image Samo se dodatno zivciramo... ako razumete sta hocu da kazem...

E sad od svega sto sam ustvari htela da kazem...nisam rekla nista..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:25:29   
gagana83
Shishice,ja se ne slazem.
Anemija je vrlo cesta pojava kod bebe,narocito kod onih koje su recimo samo sisale do 6 meseci.
I bolje je da se na vreme ustanovi da bi se reagovalo.
Ja npr. nikad ne bih toliko forsirala meso i zeleno povrce da nisam znala da je Una anemicna.Ovako sam znala da treba cesto da joj dajem namirnice bogate gvozdjem i vitaminom C i da ne preterujemo sa mlecnim proizvodima.
A ja mislim da je to vise mucenje za mamu nego za bebu.Moje dete nije ni suzu pustilo kad su joj vadili krv.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:35:56   
LillyT
Slažem se sa Gaganom (kao i obično). Vađenje krvi je traumatično za roditelje, a ne za bebu. Pa i da mi plače, to je za njeno dobro i ona se svakako toga neće sećati i neće imati traume od toga, a mi ćemo znati kako da reagujemo ako je dete npr. anemično. Ne znam čemu tolika netrpeljivost prema lekarima, s jedne strane nemaju pojma i drvlje i kamenje po njima, a s druge strane očekujemo da se satru oko nas kada zagusti user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:38:48   
Anoniman
Marko je rođen anemičan, rečeno nam je na otpustu da sa 3 meseca uradimo KS. Baš pre koji dan u savetovalištu je dr rekla da ćemo to raditi kada bude imao 3 meseca, iako su tada sve bebe anemične.

Luki nikada nisam radila KS, nisam videla ni jedan dobar razlog... jednostavno, nije bilo razloga.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:42:22   
Grejs
ja sam radila i krv i urin kada je imao temperaturu jer je dr tako rekla da vidi da nema urinarnu infekciju i vidi koliki mu je CRP pa smo dobili kompletne analize

_____________________________

"Neki traže da budemo ne njihovi prijatelji, već prijatelji njihovih zabluda. Zbog toga se ne ostvaruju ili kvare mnoga prijateljstva.", Duško Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:45:40   
liliana
Mojoj Tini su , nakon porodilišta, prvu KS radili sa mesec dana. Od tada su joj radili na mesec-2. Meni je to bilo katastrofa!!! Ona plače, vrišti i čim izađe napolje-zaspi, a ja ne mogu da se sastavim 3 dana!!!user posted image
Pila je "Ferum lek" i njega smo prestali da pijemo sa nekih 8 meseci, kao da probamo da regulišemo KS hranom. Treba ovih dana da joj se ponovo radi KS... ja ne znam kako ču preživeti...Ako preživim-eto me na RR!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:47:16   
Anoniman
Bebama se krv vadi iz...?

A četvorogodišnjacima iz...?

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:51:22   
LillyT
Bebama iz prsta, a četvorogodišnjacima... pojma nemam user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:52:58   
Anoniman
Iz prsta na ruci? Kako im rašire šake? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:55:09   
LillyT
Nemam pojma. Znam da je juče pričala mm-ova sestra kako im je bila beba od 6 meseci i da su joj tako mali prsti, da joj je bilo greota da je bocne.
Jbg, sestre su već naučile da se rvu sa njima, gledam moju dr, očas posla je skembala Laru, a ja 10 min se borim da joj sunem fiziološki


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:58:49   
Anoniman
Sad ja pitam gluposti... a vadi se isto kao nama: bocnu pa cede? Kako to mene boli, više nego iz vene kad mi vade. user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 12:58:56   
Shishica
Ne znam čemu tolika netrpeljivost prema lekarima


Jer nikada do sad nisam s njima nista resila, jer je krivicom njihovom umrla moja bajka i mama mog druga, ..
Nije slucaj sa svim lekarima takav, ali kad svedem sve.. to je moje misljenje!

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 13:00:04   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tash

Sad ja pitam gluposti... a vadi se isto kao nama: bocnu pa cede? Kako to mene boli, više nego iz vene kad mi vade. user posted image


Pitaću mm-ovu sestru, pa ću napisati, a verovatno će to opisati neka mama pre mene


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 13:05:49   
liliana
IZVORNA PORUKA: Tash

Bebama se krv vadi iz...?

A četvorogodišnjacima iz...?


Četvorogodišnjacima vade krv iz prsta, mada nekada vade i iz vene.user posted image

Bebama vade krv iz prsta, ali i iz pete. Tini su 1. put vadili iz prsta i nije mnogo plakala (sa mesec dana). Laborantkinja je to nekako brzo  "nacedila". A to radi ovako: bocne, pa stisne prstič i onda  "kupi" u onu malu "epruveticu" ili kako li se to več zove.
Iz pete : bocne petu i isto stiska i sakuplja u "ono".

Tini je iz pete teže išlo i baš su je namučili i mi više nismo dali da joj vade iz pete.

Nadam se da nisam previše konfuzno napisala, i da ste me rauzmele...user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 13:08:47   
Anoniman
Marku su za Gatrijev dva puta boli petu jer su mu hladne noge i nema krvi, zato sam i pitala ovo sve. user posted image

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Prva bebina krvna slika
14.10.2010 16:33:25   
pahulja76
zbog ciste na jetri Andrijani su vec nekoliko puta vadili krv, boli su je u rucicu gde se nama stavlja braunila, vadili su joj krv iz vene i iz prstica user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Prva bebina krvna slika
9.11.2010 8:35:39   
LillyT
Pitanje je verovatno tupičasto, ali od koga je, dobro je. Ako meni L popije mleko oko 6, da li je ok da je vodim na vađenje krvi ili ne? Glupo mi je da je vodim gladnu tamo, i ovako se dere kod doktora, još mi samo treba i arlaukanje od gladi. Da li da joj dam ranije da jede ili šta već user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Prva bebina krvna slika
9.11.2010 8:40:42   
lanajelena
Lilly mislim da to nema nikakve veze D je par puta vadio kasnije prepodne krv,jednom cak oko 12 jeo je vec dva puta do tada,rekli smo DR ona je rekla nema veze

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Prva bebina krvna slika
9.11.2010 9:38:49   
minnica
Mi smo Mini vadili krv sa šest nedelja i rekli su nam da bebe najnormalnije jedu pre vađenja krvi.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Prva bebina krvna slika
9.11.2010 12:07:20   
Nensi*
I Vuk je normalno jeo...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Prva bebina krvna slika
10.11.2010 21:17:52   
goda
Mi smo do sada 4 puta radili krvnu sliku. HGB je bio 110 pa smo se konsultovali šta raditi pošto je sve sirupe povraćala i nije bilo nikakvog efekta. Stoga sam ja počela da pijem gvožđe a ona doji i povećala sam unos hrane bogate gvožđem.Mesec dan akasnije HGB je bio 119,sa 3.5 meseca 125 a sa 5 meseci 129.  Zadnja 2 puta smo radili krvnu sliku zbog problema sa uhom i prehladom.
Ana nijednog momentaq ne zaplače kada joj vadikrv iz prstića ali zato kad je pregleda stetoskopšom hoće prozori da poispadaju na ordinaciji od dreke. user posted image user posted image user posted image

Neko je pitao sme li da jede,ja sam je dojila neposredno pre vađenja krvi tu u ordinaciji tako da to ne bi trebao biti problem.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Prva bebina krvna slika
10.11.2010 21:24:35   
LillyT
Hvala žene, ići ćemo sutra, ima da se trese Karaburma kada ova počne da se dere. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here