|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 14:17:23   
LillyT
Znala sam user posted image
Rezultati nisu baš dobri, hemoglobin je 102 (110-165), eritrociti su na granici 3.74 (3.8 je min), hematokrit 30 (min 35). Tek u pon ću uspeti da odem do dr-a....


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 14:45:02   
*Alexx*
LillyT, te referentne vrednosti su za odrasle, i razlikuju se od onih za bebe. Ni Andrej nikad nije bio u okviru tih referentnih vrednosti, a i ne treba da bude user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 15:05:00   
Dada81
I nama je dr.napisao uput za KKS,a i ja baš razmišljam kako će mu vaditi krv,jer je to kompletna krvna slika.Nadam se da će biti iz prstića,glupo rečeno,ali čula sam da njih mnogo boli kada cse vadi iz peteuser posted image Mada,dobro ste rekle,više je to traumatično za nas.Prekjuče kad smo bili na redovnoj kontroli dobio je i injekciju,toliko je zaplakao,nije disao,zacenuo se i pomodreo,istraumirala sam se.Na kraju je i ta sestra,kada ga je videla rekla-uzmite ga slobodno,da se malo smiri.Svako ima drugačiju ruku,to zna svako odrastao,ko je primao 'boce'.
A,uput za kks,je dobio što je bled i samo je na siki još uvek,pa videćemo,otići za koji dan,kad i ja budem psih.spremnauser posted image
Lilly,drž'se,biće to dobro!Šta su ti rekli da daješ,da se popravi?

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 15:12:06   
minnica
Za kks se krv vadi iz prsta. Mini su vadili iz palca. Treba im bukvalno nekoliko kapi.

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 15:23:04   
Dada81
Nadam se,Miniceuser posted image nešto imam osećaj da bebe lakše podnose,ako je prstić,ionako 'čačka'sve,možda bi i sam sebe tako negde bocnuo i ne bi ni osetio.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 15:26:25   
minnica
Ma nije strašno, stvarno. Ona nije ni osetila ubod. Posle se malo bunila jer joj je laborant par puta stisnuo prstić da izađe krv, ali to je trajalo oko minut i po sve ukupno. Posle se ponašala kao da ništa nije bilo.

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 15:26:51   
anajid
Andriji su isto vadili iz prsta,onog do malog.Nije se ni javio,ja sam mislila da hoce ali nista!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 20:58:35   
gagana83
IZVORNA PORUKA: LillyT

Znala sam user posted image
Rezultati nisu baš dobri, hemoglobin je 102 (110-165), eritrociti su na granici 3.74 (3.8 je min), hematokrit 30 (min 35). Tek u pon ću uspeti da odem do dr-a....



Ne ocajavaj!

Eritrociti su dobri, za hematokrit ne znam.
Hemoglobin joj je nizak,ali to nije nista strasno i veoma je cesto kod beba,narocito onih koje su dojene.
Uni je hemoglobin isao i ispod 100 pa nam je dr. dala Ferum lek da pijemo i vrlo brzo se stanje popravilo.

Ne brini seuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 21:19:37   
goda
Ja koliko sam upućena,samo se vrlo malim bebama vadi krv iz pete. Dok Anastasija nije dorasla do 3 kg vadili su joj krv (2-3 male kapi) iz pete za krvnu sliku (dok je bila na institutu) a posle su joj uvek radili KS iz prstića. Ili stvarno ako je nemoguće izvaditi iz prstića onda uzimaju iz pete. Ja sam gledala kako to rade, malo galami ali to je za njeno dobro,a iz prstića se ne buni.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 21:25:17   
goda
IZVORNA PORUKA: LillyT

Znala sam user posted image
Rezultati nisu baš dobri, hemoglobin je 102 (110-165), eritrociti su na granici 3.74 (3.8 je min), hematokrit 30 (min 35). Tek u pon ću uspeti da odem do dr-a....


Nemoj da brineš,ona je velika i može lepo da pije sirup koji vam propišu tako da će se KS vrlo brzo popraviti.
Moje dete nije moglo ništa da pije ali sam ja zato pila ferum lek i sada je dobro i ja sam prestala piti već meseca dana i tek zamesec ako bude potrebe kad ponovo uradimo KS nastaviću piti. Još uvek povraća od sirupa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 21:26:56   
dijana1*
Ja mislim da se iz pete vadi krva da bi se kontrolisali gasovi, a iz prstica za kks.
Mi sutra vadimo krv, nadam se da nece mnogo plakati i da ce sve biti uredu user posted image
LillyT user posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 21:38:14   
LillyT
Žene user posted image
Pričala sam sa mm-ovom sestrom (ona je viši laborant) i kaže da je to ok i da ne brinemo, da se sve može srediti hranom.
Pokušaću sutra da stignem do dr, a ako ne uspem, u pon joj nosim rezultate pa ćemo videti.
L se nije derala kada je ubola sestra, nego tek kada je počelo ceđenje. Inače, mama moje drugarice je ceo život radila na dečijem (u bonici) i tamo su bebama vadili krv iz glave user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 21:50:27   
gagana83
Etouser posted image

Samo joj ti forsiraj meso(pre teletinu nego piletinu),zumance i zeleno povrce i gledaj da joj uz namirnice bogate gvozdjem dajes one koje imaju vitamin C .Ja Uni uvek uz rucak dajem sok od narandze ili grejpfruta.Mada pretpostavljam da Lara nije jos uvek probala citruse.
I nikako nemoj uz rucak da joj dajes mlecne proizvode.




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 21:55:48   
Podrum Š.
Lilly probaj da nađeš ždrebeće meso, jako je dobro za krvnu sliku (iz iskustva)
Biće to sve ok ne sekiraj se user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 21:57:09   
Cipiripi mama
I mi smo juce prvi put davali krv zbog neke alergije i ispostavilo se da je malisa anemican.Prepisali su nam legofer sirup,jer mu ja vec dajem i meso i zumanac i skoro svo povrce.Naravno ne sme da ga pije dok ne prodje alergija,kojoj uzgred ne znamo uzrok.Inace bockanje je bilo u prstic za kks i nije ni osetio,ali se posle malo bunio zbog pritiskanja da krv izadje.Sve u svemu cim smo izasli zaboravio je.Zenice kako vam deca reaguju na te preparate gvozdja i kako ih uopste prevarite da ih popiju jer sam cula da su grozni?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 22:00:52   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Cipiripi mama

I mi smo juce prvi put davali krv zbog neke alergije i ispostavilo se da je malisa anemican.Prepisali su nam legofer sirup,jer mu ja vec dajem i meso i zumanac i skoro svo povrce.Naravno ne sme da ga pije dok ne prodje alergija,kojoj uzgred ne znamo uzrok.Inace bockanje je bilo u prstic za kks i nije ni oset_io,ali se posle malo bunio zbog pritiskanja da krv izadje.Sve u svemu cim smo izasli zaboravio je.Zenice kako vam deca reaguju na te preparate gvozdja i kako ih uopste prevarite da ih popiju jer sam cula da su grozni?

Ja sam to radila na siluuser posted image

Stavim je na ledja,otvorim joj usta i spricom joj dam sirup.
U pocetku sam joj mesala sa sokom,ali posle nije htela ni tako pa sam odustala.

Inace je ok prihvatila,jedino sto joj je stolica bila crna i uzasno je smrdela.

< Poruku je uredio gagana83 -- 11.11.2010 22:01:45 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Cipiripi mama)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 22:06:02   
minnica
Mina je bila na granici anemičnosti, pa nam je dr prepisala sirup gvožđa. Prvo smo pili Legofer, ali nije volela ukus i skoro sve bi ispljunula, a nije mogla ni da kaki od njega. Posle toga smo prešli na Ferrum lek, davali smo joj špricem i nije ga pljuvala, stolica joj je bila ok, samo tamnija.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Prva bebina krvna slika
11.11.2010 22:35:01   
Cipiripi mama
Ok da znam bar sta me ceka.Znaci da nabavim spric,gas masku i mnooooogo zivaca.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Prva bebina krvna slika
15.11.2010 15:13:22   
LillyT
IZVORNA PORUKA: LillyT

Znala sam 
Rezultati nisu baš dobri, hemoglobin je 102 (110-165), eritrociti su na granici 3.74 (3.8 je min), hematokrit 30 (min 35). Tek u pon ću uspeti da odem do dr-a....



Ja sam ispaničila pre vremena, kaže dr da su rezultati sasvim ok za bebe i da joj samo pojačamo meso (teletina, junetina).
Hvala žene, bile ste u pravu (nisam ni sumnjala) user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Prva bebina krvna slika
16.11.2010 20:12:18   
goda
cipiripi
Legofer je sladaka i gorak u isto vreme i ostavlja ukus u sutima kao da si žvakala metalni predmet (probaj pa ćješ voidjeti ali popij punu dozu,ne na vrh jezikauser posted image ) a ferum lek je lep sladak i nije tako loš,malo je bljutavo posle ali je podnošljivo. Ako ne bude htela da pije legofer pređi slobodno na ferum lek ali moraš davatio malo manju dozu (pročitaj uputstvo,mi smo legofera pilai 2.5 ml a ferm lek 2 ml).sve u svemu mnogo je bolji od Legofera.
Pošto je moja mala povraćala sve sirupe ja sam prestala da dajem i nastavila ja da pijem pošto doji i KS je super.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Prva bebina krvna slika
2.12.2010 12:32:05   
IVA 11
Nama pedijatar nije nista pominjao nalaz sa kk, a uskoro pola godine. Ali ja cu pitati i traziti. Vakcina 27-og i onda smo slobodni duze.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Prva bebina krvna slika
5.1.2011 13:48:29   
Anck Su Nmaun
Tarica danas vadila Krv, znaci sa 8 meseci , citam rezultate i nemam poojmaaaaaa!
Zna li neko da mi pojasni sta  je sta 

Ima smanjeno MCH i MCV tu negde na granicama 

GRAN  ide od 30 a njoj je 21..isto samnjeno!
A LYM povecanoooo na 73  a granica   ide do 40 samo

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Prva bebina krvna slika
6.1.2011 0:20:23   
Snelle
Te ref. vrednosti se verovatno odnose na referntne vrednosti odrasle osobe, a ne bebe. Ne znam šta je šta, osim LYM - to su limfociti i oni kada su povećani znači da je neki zapaljenski proces u toku, neka upala. Da se ne plašiš, to može da bude POTPUNO bezazleno, jer se limfociti povećavaju i pri bolu zuba - s obzirom da su Tari zubići u fazi rasta, moguće da je zbog toga user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Prva bebina krvna slika
6.1.2011 11:17:15   
Jele

IZVORNA PORUKA: Snelle

Te ref. vrednosti se verovatno odnose na referntne vrednosti odrasle osobe, a ne bebe. Ne znam šta je šta, osim LYM - to su limfociti i oni kada su povećani znači da je neki zapaljenski proces u toku, neka upala. Da se ne plašiš, to može da bude POTPUNO bezazleno, jer se limfociti povećavaju i pri bolu zuba - s obzirom da su Tari zubići u fazi rasta, moguće da je zbog toga user posted image


Nama je dr rekla da limfociti mogu da se povećaju i kada se dete jako uplaši, tj. recimo jako plače...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Prva bebina krvna slika
6.1.2011 11:27:18   
Anck Su Nmaun
Bili kod doce i rece da je sve ok, naravno mama mora da se uspanici user posted image

Naravno da su te vrednosti za odrasle, i sve je OK, to je zbog zubica!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here