|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verujete li u duhove?
23.7.2012 14:41:22   
jovana jojo
Baš su jezive ove vaše priče i doživljaji...da se čovek naježi

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Verujete li u duhove?
23.7.2012 16:17:28   
Snelle
Mnogo toga mi se u životu desilo, da ne bih verovala u duhove, iliti duše umrlih. Kao devojčica sam jedne noći kad nisam mogla da zaspim videla u ogledalu ženu duge crne kose, u plavoj haljini. Stalno sam sebe ubeđivala da sam to umislila, plašila sam se da verujem da je to istina. Kuća u kojoj mi se pojavila je bila jako stara, mnogo ljudi je kroz nju prošlo, mnogo njih tu živelo. Često mi se dešavalo da imam osećaj kao da nisam sama u kući, kao da je neko prošao pored mene. Kada sam bila jednom prilikom kod sestre od strica, čula sam jasno kuckanje po drvenom krevetu na kom sam spavala. Sestra mi je rekla da se i njima često dešava da čuju razne zvuke. Osveštali su kuću i posle toga su zvuci prestali.
Nina, kaže se da duša umrlog prvih 40 dana od smrti posećuje mesta koja su joj draga, i ljude koje je volela, tako da verujem da je tvoja baka tebe stvarno posećivala.
PE, ježim se od toga da čujem kako mi neko pevuši u kući, a u stvari nema nikoga. Ne znam kakvog si stava po tom pitanju, ali ja bih na tvom mestu pozvala sveštenika da osvešta kuću.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Verujete li u duhove?
23.7.2012 19:28:52   
LillyT
Događa mi se da čujem neko mrmljanje, šaptanje i slično, a znam da nema nikoga, ali ja sve to prepisujem zakonima fizike (o prenošenju zvuka, materije i energije) i svih tih stvari o kojima pojma nemam (nažalost), pa se jednostavno ne udubljujem u to.
Često kada vozim noću, čini mi se da vidim nekoga pored puta, ali opet, noć i mesec stvaraju čudne slike.
Jednu noć sam imala stravičan osećaj da neko stoji pored mene i diše mi za vrat, tačno sam osetila dah. Ali, došla sam iz štete oko pola 4, smrzla se, pa sam verovatno imala i T, pa ko zna šta je bilo u mom mozgu tada.
I na kraju, jedna divna forumašica je napisala sledeće: Mozak je najfascinantnija stvar na ovom svetu. Sve ostalo je magla.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Verujete li u duhove?
23.7.2012 19:45:08   
MicinaMama
Verujem i ja da postoje umisljene stvari,mozak jeste cudo...ali kad-kad i ima nesto vise.Ne oko mene,ali verujem da postoji nesto.

Do duse ja naj vise verujem u Boga i svece...A to za te druge stvari ono..necu reci da ne postoji jer to i ne valja tvrditi da ti se nebi dokazivalouser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Verujete li u duhove?
23.7.2012 21:18:19   
Anoniman
Ja sve racionalizujem. Ako neku pojavu ne umem da objasnim, ne znači da racionalno objašnjenje ne postoji, samo da JA ne umem da ga uvidim.
Stoga, ne verujem u duhove, ne verujem u zagrobne živote, boga, đavola, anđele, magiju i svece.
Ali, verujem u energiju, i verujem u neistraženost i veličanstvenost ljudskog mozga, a spoj ta dva može da dovede do raznih, naizgled neverovatnih pojava. I na kraju, jednom sam čula da one babe vračare kažu da i ne možeš da budeš uvračan ako ne veruješ u vračke, pa tako misim da onaj ko duboko ne veruje u duhove i ne može da ima bliski susret sa njima. Zato se meni takve stvari nikada nisu dešavale...možda i jesu, ali im nikada nisam pridala takvo značenje.

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Verujete li u duhove?
23.7.2012 21:41:02   
Anoniman
Neđo, a šta podrazumevaš pod energijom? Odakle potiče, koji je njen izvor? Da li se materijalizuje ili ostavlja neki trag? Zanima me jedino zato što ja pojmim energiju kao nematerijalnu i dakako svako je doživljava na određeni način, ali zar to nije prvi korak ka nekoj spoznaji "neopipljivog"?

Ja sa 12 godina nisam imala pojma ni o čemu vezano za "paranormalno" kako bi se ovo nazvalo.... A opet sam znala da se nešto čudno (drugačije i neobjašnjivo) dogodilo... Tek sam kao odrasla čula da su deca čak mnogo otvorenija za ovakva iskustva, ne zato što im je mašta razvijena-jer budimo realni, ko deci priča o ratovima, stradanjima, smrti i duhovima (u mom slučaju snovi su počeli kad mi je bilo 5!), već zato što nisu informisani i usmereni naučnim dokazima i demantima...

Jer ja verujem da je upravo ta zaostala energija mene okruživala nakon bakine smrti-neko će reći duh, neko poricanje, neko već ko zna šta treće... Ali ja inače nisam sklona nadrealnom i kad mi se ovo dogodilo nisam mogla ni opisati ali sam znala da mi je bolje da ćutim, jer će me naravno nazvati ludom! I kako sam i napisala kad sam čula onaj oproštajni šapat-sve je prestalo. Nisam se ja tad pomirila sa njenom smrću, jer evo i nakon 5.5 godina nekad se probudim i pomislim da bih je trebala nazvati, a onda se setim...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Verujete li u duhove?
23.7.2012 21:49:36   
Anoniman
Ja više energiju smatram nečim što je deo nas, ljudi, i svega živog na svetu, i što u kombinaciji sa različitom percepcijom kod ljudi može da izazove i drukčiju sliku sveta. Energija je, po mom shvatanju, ono živo u nama, kombinacija svih funkcija organizma, ono što svakog čini drukčijim, i ono što svako drukčije vidi i obrađuje. Ne smtram je materijom, ali je ne smatram ni nematerijalnom, ona je neki figurativni deo nas, kao kad za nekog kažeš da ima dušu, ili pundravce u guzici.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Verujete li u duhove?
23.7.2012 22:42:03   
PoisonEve
Snelle, zanimljivo je da svestenik svake godine dolazi u ovu kucu ali nikada nije bio gore (kod nas).
I mama mi je rekla to isto, da treba osvestati kucu.
Diskusija Nedja - Nina (Skali - Molder)user posted image
Ja bi iskreno najvise volela da sam ja sve ovo umislila i da su prosle godine radili trudnicki hormoni a ove zivci. Uopste ne bi volela opet da cujem to pevusenjeuser posted image

Edit: Sinoc, mini buba pocela da place u neko doba dok smo mm i ja gledali tv. Ja kazem mm : "Izgleda da je baka (posto smo se dogovorili da nas njegova prababa posecuje) probudila". I Mini prestane da place a mm kaze: " A deka je uspavao"user posted image

< Poruku je uredio PoisonEve -- 23.7.2012 22:45:07 >


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 10:31:15   
maslackic
citala sam temu pre neko vece i najezila sam se od postova vasih. i moram reci da ne verujem , ali moja pokojna mama je verovala...

i kada je bila bolesna mesec dana pre smrti je stalno pruzala ruku negde pored mene , i uvek je klada je pitam kome pruza ruku, govorila je da pruza ruku mom tati (koji je poginuo 8-9 meseci pre tih desavanja) , ja sam to njeno ponasanje prepisala bolesti i tuzi ali ona je bila ubedjena da je tata sa nama bio jos neko vreme...

jedino cega mogu sada da se setm je da kada sam bila mala i bila bolesna i pod temperaturom uvek sam imala nocne more i uvek sm sanjala mamu i tatu ,tj kako njima nije dobro...(tatu kako mu ide krv iz usiju, a mamu kako je u ratu pucaju u kicmu) kasnije mama je operisala kicmu , a tata kada je poginuo samo sam uspela da vidim da mu ide krv iz uha...

ja kao dete od 7-8 godina koje u bunilu sanja tako nesto strasno i 10godina kasnije se slicno i desava...za mene slucajnost...

i pocetkom 2011 sanjam mamu kako mi kaze da cu roditi devojcicu (mozda sam negde na rr i pisala o tom snu) tada smo uveliko pokusavali da napravimo bebu, i evo pocetkom 2012 sam rodila devojcicu user posted image moram naci post na rr da proverim datum user posted image

sve u svemu ne verujem , racionalizujem , ili ne obracam paznju ... ali mi je interesantno da procitam


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 14:43:28   
minna
Ne verujem. Nista mi se tako nije dogodilo... ustvari sto kaze Nedja mozda i jeste ali ja na to uopste ne obracam paznju i ne vidim ih tako, (npr.juce su mi bile upaljene obe ringle, a ja sam bila ubedjena da sam upalila samo jednu, i zasto bih upalila dve. Ali znam da je nije upalio nikakav duh i da mogu ja da budem ko zna koliko sigurna da nisam ja upalila, verovatno sam sva sludjena upalila obe, nema drugog objasnjenjauser posted image , mozda je ovo glup primer...

< Poruku je uredio minna -- 24.7.2012 14:44:57 >

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 16:39:42   
red3lilu
Verujem da mnogo stvari nije objašnjeno jer nema veliki značaj za opstanak čovečanstva u globalu. Takođe, znam da ukoliko se meni nije desilo nekome sigurno jeste, bili svesni toga ili ne. Daaavno sam pročitala Misterije I i II od Kolin Vilson i od tada verujem...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 22:29:47   
minavb
Ne zaboravite da puno deve ima deciju migrenu za koju su karakteristicne audio-vizuelne halucinacije. Te decije vizije objasnjavam time.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 22:34:10   
Lu
Buhaha neću ni da čitam šta ste pisale, začudila sam sekad sam vidjela temuuser posted image
Ja ću prije da povjerujem u djeda mrazauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 22:35:52   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Buhaha neću ni da čitam šta ste pisale, začudila sam sekad sam vidjela temuuser posted image
Ja ću prije da povjerujem u djeda mrazauser posted image


Onda ti se možda dopadne link kpji sam postavila. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 22:42:24   
Lu
Ne ne, sad i da kažeš da je nešto smiješnouser posted image
Ja mislim da ako sebe ubijediš u to tako će ti i biti, živjet ćeš sa strahom od njih jer naše misli su naš život.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 22:49:23   
Anoniman
Ne link nema veze sa duhovima već sa tim kako funkcioniše ljudski mozak i kako se lako preko podsvesnog implementiraju razne ideje koje mi kasnije možemo da tumačimo na razne načine pa i kao paranormalne doživljaje. Diskaverijev dokumentarac o pravom mentalisti koji već 20 godina proučava ljudske reakcije, mikroreakcije, svesno i podsvesno.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 22:53:50   
Lu
Sory Gae, sad sam tek pročitala temuuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 23:35:34   
snješka
Jednostavno je jače od mene, ali ja moram da kažem da ne postoji podsvjesno, postoji samo svjesno, predsvjesno i nesvjesno. user posted image Ne zamjerite, ali sam morala. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 23:47:37   
red3lilu

IZVORNA PORUKA: snješka

ne postoji podsvjesno, postoji samo svjesno, predsvjesno i nesvjesno user posted image


A šta je razlika između predsvesnog i nesvesnog?

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 23:54:05   
snješka
U nesvjesnom se nalaze svi oni sadržaji koji su negativni i koje smo potisnuli, ali koji stvaraju napetost želeći da se vrate u svjesno.
U predsvejsnom su sadržaji koji se voljom mogu vratiti u svjesno, znači nisu još uvijek potisnuti u nesvjesno, i ne moraju biti.

< Poruku je uredio snješka -- 24.7.2012 23:59:13 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Verujete li u duhove?
24.7.2012 23:57:42   
snješka
Nešto mi se dešava sa konekcijom, jedva nalazi stranice. Ponovio mi se post pa da ispravim. :))

< Poruku je uredio snješka -- 24.7.2012 23:58:38 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Verujete li u duhove?
25.7.2012 0:03:12   
red3lilu
Pa zar onda podsvesno i predsvesno nisu sinonimi? A zašto je nesvesno isključivo negativno potisnut sadržaj?

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Verujete li u duhove?
25.7.2012 0:04:28   
Anoniman
snjeska, jesi li ti mozda psiholog?user posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Verujete li u duhove?
25.7.2012 0:15:53   
snješka
IZVORNA PORUKA: red3lilu

Pa zar onda podsvesno i predsvesno nisu sinonimi? A zašto je nesvesno isključivo negativno potisnut sadržaj?


Pokvarićemo temu. Nisu sinonimi. Podsvjesno ne postoji. Sva tri su u dinamičkoj ravnoteži i povezani su. Predsvjesno se nalazi upravo ispred svjesnog i sadržaji koji su u njemu lako mogu da pređu u svjesno,ali i nesvjesno. Nisu isključivo, ali su uglavnom negativni, sva mržnja prema mlađoj braći ili sestrama, incetsuozne želje (Edip), traume iz djetinjstva,....
Evo ja sam npr. potisnula cijeli svoj život prije smrti majke, ne sjećam se skoro ničega, a imala sam 8 godina kad je umrla, osim par nekih događaja koji su mi jako bitni.
Unina mama, jesam.

< Poruku je uredio snješka -- 25.7.2012 0:20:09 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Verujete li u duhove?
25.7.2012 0:24:32   
Anoniman
snjeska, ja sam student psihologije, pa sam predpostavila da si psiholog...user posted image
razumemo se...user posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here