|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
28.7.2009 17:20:44   
Verus
user posted image  naravno osim vas, mojih dragih Ringerajkiuser posted image
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Moram priznati da ja licno, ako me neko pita (sto mislim da je jako nekulturno-ja to nikome nisam radila niti cu), kazem "Ma, ima vremena, mozda jos jedno 2 godine".  U nadi da cu konacno zatrudneti u te 2 godine, pa da niko ne mora da zna za moje muke. 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
29.7.2009 10:43:37   
Zlatna ribica
Kad sam pocinjala da radim kao pripravnik, a imala sam tada 24 godine, moje starije koleginice su ludele sto sam zgodnija od njih i sto imam 48 kilograma, pa su kao jedini nacin da mi necim pariraju videle u tome da mi trljaju na nos kako su " u njihovo vreme devojke sa 23 godine vec smatrane matorim za radjanje", jedna od njih je " bila najstarija prvorotka u porodilistu, a imala je 25 godina" i tako dalje. Nisam se potresala na njihove price, nisam komentarisala.
Pocele su i komsije da me "peckaju" kad sam napunila 25 godina, kako mi je "zadnji voz" da, jadna, nadjem nekoga ( "daj sta das, samo da se udam, da ne ostanem sama " user posted image  ) i da postanem majka. Na to sam samo prevrtala ocima i govorila da ce sve to biti kad Bog kaze i da se sigurno necu udavati i radjati decu zbog komsiluka, i da cu radije ostati sama i bez dece ako ne upoznam pravu osobu.
Time sam im zacepila usta.
U 29. godini sam pocela da se zabavljam sa svojim sadasnjim muzem, odmah smo poceli da radimo na bebi, odmah smo poceli da zivimo zajedno - ali sve zato sto smo MI tako hteli - a zli jezici su govorili da mi necemo dugo trajati.
Prvo dete sam rodila u 31. godini, sad cu drugo u 32. godini. I znate sta sad kazu ?! " Pa sto ste pozurili, pa zar nije to prebrzo, pa bice ti bas tesko, jao, pa bolje da ste malo sacekali..."  Jos kad sam rekla da je i ovaj put decak, bilo je prevrtanja ocima i komentara " e, yebi ga... bice valjda treci put devojcica" . Stvarno svasta sebi dopustaju !

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
29.7.2009 13:41:03   
Rivana
Ma to su seljacka pitanja koja me nerviraju ja jedva i jednom se porodila koliko sam muka imala pa me pitju kad cu jos jedno, gluposti da su oni prosli kroz sta sam ja videla bih da li bi jos jedno

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
29.7.2009 17:35:04   
Dora
IZVORNA PORUKA: dadaa

a ponekada kada mi je vec dosta zapitkivanja ja kazem nemamo zato sto ne mozemo da imamo..pa onda njima bude jako neprijatno sto su pitali..


Ja volim ovakve odgovore, davala bih ih vrlo rado, pa ako im nije neprijatno da pitaju, nek ne bude da slušaju!user posted image

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
24.8.2009 15:39:05   
dacca
Meni je svekrva rekla jedan dan, sta je sta cekate, ja sam u tvoje godine imala troje!!!!! A jeste seljanka kada se udala sa 17 i sta je mogla drugo da radi no da prca user posted image .

< Poruku je uredio dacca -- 24.8.2009 15:40:09 >

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
24.8.2009 15:48:44   
Zoka81
IZVORNA PORUKA: dacca

Meni je svekrva rekla jedan dan, sta je sta cekate, ja sam u tvoje godine imala troje!!!!! A jeste seljanka kada se udala sa 17 i sta je mogla drugo da radi no da prca user posted image .

Ova ti je dobra.....Luda si ali si u pravu.
Pre i nisu nista zene drugo radile no se samo guzile......user posted image

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
24.8.2009 15:59:47   
marince1
IZVORNA PORUKA: dadaa

mihi svaka cast..user posted image user posted image user posted image user posted image mislim da treba nekada i reci tako pa neka njima onda bude mal neprijatno..ali meni je najgore bilo kada me je mala komsinica pitala da li je moja roda umrla kada nemam bebu..sta reci..strasno



to dete nije krivo,ono nije ni svesno sta je reklpo.To je culo od nekulturnih roditelja!!!!!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
24.8.2009 16:53:54   
dacca
A pa nije li? Ja sam zavrsila gimnaziju, posle fakultet, pa cekj 8 mjeseci posao, pa odradi pripravnicki, pa plozi drzavni, pa radi dje prije stignem (tri skole),itd. A u martu sam 26 napunila!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
5.9.2009 22:34:33   
monus
najgore od svega je to sto sam se ja udala kad se ozenio i moj brat od ujaka,prosle godine u maju, on vec ima bebicu od 4 meseca a ja jos uvek nista...user posted image ja ne brinem toliko jer bebu tek sad planiram mada imam nekih problema sa jajnicima ali se nadam najboljem... meni dosadjuje moja rodbina najvise i to me uzasno nervira pa ZABOGA LJUDI TEK MI JE 24!!!!!!!!

_____________________________

ringe ringe raja doso cika paja a aa a aaa svi se njisu i ubrzano disu a aaa a aa...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
5.9.2009 22:51:50   
SUPER MAMA
monus nemoj se zamarati s ljudima koji nemaju druga posla.Tako je i moja svekriva samo sto smo se uzeli i ona kada ce beba, pa kada ce beba.I ja u jedan trenutak, puko mi film i rekla sam joj pa ako ga toliko zelis mislim na bebu rodi a nas ostavi na miru, akda zelimo mi cemo da napravimo dete.I tako je bili kada smo pozeleli ali ne ono posto poto dobili smo bebu, a kada smo se opterecivali ja i mm nije htelo.
Jer te ljude samo nabijaju tenziju nama.pozdrav samo opusteno i sve ce doci u svoje vremeuser posted image

(odgovor članu monus)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
5.9.2009 23:34:52   
marince1
IZVORNA PORUKA: dacca

A pa nije li? Ja sam zavrsila gimnaziju, posle fakultet, pa cekj 8 mjeseci posao, pa odradi pripravnicki, pa plozi drzavni, pa radi dje prije stignem (tri skole),itd. A u martu sam 26 napunila!


26 godina?!?a, pa ti si baba-devojka user posted image user posted image user posted image
Salim se i ja sam dozivela jos pre par godina takve glupe komentare.Inace,smo isto godiste user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
6.9.2009 22:51:36   
Lilly*
Danas mi je bilo upućeno "kulturno" pitanje kada ćemo drugo dete tj. da li sam "trudna", pitala me "izvesna" "Jesi li se ti to malo ugojila, mislim u obrazima?", a ja niti se ugojila a niti trudna user posted image , rekoh, "Niti sam se ugojila, a ako aludiraš na "ono drugo", nema ništa od toga".. Uff user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.10.2009 22:02:47   
luna7
Mene također to non-stop pitaju, i već mi je muka stalno sa osmjehom odgovarati a još smo mi mladi ili ima vremena. Ja i muž smo 8 godina skupa. Na početku su rekli da smo se ženili jer sam ja trudna, onda su govorili "kad ćemo dijete", onda da ja nemogu, pa da muž nemože pa da smo neozbiljni i tvrdoglavi. Sada smo jalovi obadvoje user posted image .
Poželim im da lagano da izvinete odj... sa tim svojim prognozama jer niko od njih nezna da smo prvo radili stan i nismo praktički imali ni što za pojesti, samo mi je muž radio, pa sam ja polagala vozački, pa tražila posao, sada kada bi htjela dijete nemogu. Ja sam i moj muž samo htijeli stvoriti dom tome djetetu o kojemu smo razmišljali od prvog dana naše veze!! Tako da dijete želimo već 8 godina a radimo na njemu 2godine i 7 mjeseci i nije nam lako. I svaki puta poslje takvoga terora pitanja ja doma plačem a muž živčani i malo mu fali da ne plače kraj mene! niko nezna kako boli kada svaki mjesec čekaš a nema ništa i kada se ja i muž gledamo u oči sa saznanjem da još nismo roditelji!!
Koliko boli ići na predstave djece od naših prijatelja a poslje plakati u kupaoni i izači iz wc-a koda ništa nije, a ispod stola te muž stiska sa vlažnom rukom od znoja jer zna kako nam je i jer jedva čeka da agonija završi. Kako je mome mužu kada njegovi prijatelji uče svoje malce bacati lopticu, i kada čuje kao ih djeca zovu "tata" a on to još nije! Ma mislim hrpa stvari!!
I doista smatram da si takva pitanja dozvoljavaju samo ljudi koji nemaju što pametnije u životu za raditi nego voditi tuđe brige i naslađivati se time.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.10.2009 22:08:14   
mamce
Luna, sve je to isto i kod mene, potpuno isto i ja sam slaba na takve stvari samo zacmizdrim.
Nemoj da se nerviras, zasluzila si bepce i imacete ga sigurno kao i sve mi. Znam da najvise mrzis kao i ja kad ti kazu strpi se ali doci ce sve na svoje.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu luna7)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.10.2009 22:14:51   
vodolija 82
IZVORNA PORUKA: dacca

A jeste seljanka kada se udala sa 17 i sta je mogla drugo da radi no da prca user posted image .


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.10.2009 22:25:09   
melania
Luna zaista te razumem kao neko ko ima isti problem.Pokusaj da tu strepnju i zebnju pretvoris u nesto konsruktivno.Malo se vise sebi posveti,pokusaj da nadjes mir svojoj dusi jer sa tolikom stresom kojim silujes svoj organizam neces nista dobiti.Ja ne marim za price rekla kazala,sta je time mislila i slicno,time se bave po meni jako dokoni i glupi ljudi.Toliko je ovaj zivot lep i kratak.Za pocetak imas osobu koju volis,koja tebe voli a sve ostalo ce biti kako je zapisano.Ja sam se bacila na sport kad mi je bilo najgore i to mi je puno pomoglo,ti izaberi nesto sto ce ti odvlaciti misli,sve najlepse do user posted image

(odgovor članu luna7)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.10.2009 22:59:53   
Verus
joj luna rasplaka me...sva sam se najezila...znam kako je to tesko i tuzno, a ljudi su bezobzirni..jbt ja ne bih nikad nekog tako nesto pitala!  Pa samo pretpostavim da mozda ne mogu, pa gde nos da zabadam i ranu da cakcam!  A mozda tako razmisljam jer sam i ja bila u toj poziciji, ne znam.....Glavu gore i hrabro luna mora se desiti, samo verujte oboje, i nemoj sebi zadavati jos dodatni stres oko tih ljudi, tvom telu treba da je spokojno i mirno, a ne da zivce sebi kidas.  Drzim vam fige i molim seuser posted image

(odgovor članu luna7)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.10.2009 23:16:41   
Anoniman
Luna razumem te skroz....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.10.2009 23:19:32   
Anoniman
ah, da zaboravila sam reći .. - ko  im  je user posted image   mater svima! pun mi je kofer takvih, neka gledaju svoja posla a ne da staju ljudima na muku ! joj poluuuudim na takva pitanja i bezobzirnost! user posted image draga Luno GLAVU GORE U INAT SVIMA!

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
12.10.2009 0:51:07   
Modessty
Ja nisam krila kad sam imala spontani. Pričala sam svima koji pitaju. I ispostavilo se da su se mnogi otvorili prema meni i mm. Našli smo zajedničku muku i zajedničku temu. Smatram da mi je pomagalo to što sam pričala glasno o svom problemu. Naravno, sve to su znali naši prijatelji i oni do kojih nam je zaista bilo stalo.

A na pitanja kad će beba i kasnije razne savete od dušebrižnih komšija i rodjaka odgovarala sam hladno i surovo! I uživala dok ih gledam kako im je neprijatno!user posted image baš sam zločesta user posted image user posted image U početku mi je bilo neprijatno, a posle sam popizuser posted image i terala sve u pm.




_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
12.10.2009 21:34:48   
luna7
Cure moje user posted image user posted image user posted image user posted image
od srca vam hvala na razumijevanju i ohrabrenju.
Vjerujte mi da je ovo prvi put uopće da sam ovako nešto napisala i rekla. Kada sam već vidjela tu temu ovdje morala sam se i ja olakšati. Drago mi je da imam Vas ovdje user posted image user posted image .
Svima vam hvala i velika pusa od mene!! I još veći zagrljaj!!
Imati ćemo mi naše user posted image  i onda nas neće ništa zanimati od takvih stvari.
A do tada ćemo biti jake !!
Pusa od Vaše Luneuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
12.10.2009 21:50:13   
bebolino
Ma, sve ih teraj u pm. Ja sam sa mm tri godine i u početku su valjda ljudi pretpostavljali da nećemo, jer sam ja čekala posao pa onda počela da radim i sve ostalo a oni nakon nekog vremena počeli da zapitkuju ali svi uvek isto pitanje " Ima li šta novo" . Ma juser posted image  se za sve njih to je samo moja stvar a oni su samo nebitni i zlonamerni ljudi bez ikakvog osećaja.

(odgovor članu luna7)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
13.10.2009 7:33:32   
luna7
user posted image

(odgovor članu bebolino)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
13.10.2009 7:58:41   
Trcosava
ih bre luna...rasplaka i mene
mani zle jezike, bila sam u dugoj vezi, dužoj od tebe, i venčali se i pri kraju hteli bebu, no nije išlo...na početku su i moji i njegovi vršili pritisak, posle su odustali. Neko je uradio isto što i ja, rekla im da ako im toliko do bebe - nek sami sebi prave i rađaju, moje je kad ja odlučim. Ista situacija je bila kao i sa tobom,ja tada nisam radila, živeli smo u sobici sa njegovima, posle adaptirali deo kuće za nas, pa ja našla stalni posao i onda rešili da radimo na bebi. Dodatan pritisak sam imala jer sam pre toga imala kiretažu (pisala negde zašto) pa sam se užasno plašila da je do mene problem...Na žalost on i ja nismo opstali, rastali smo se a ja sam nastavila dalje. Kada sam počela sa sadašnjim da živim - oboje smo mislili da je do nas problem (i on je u nekoj ranijoj vezi pokušavao isto dugo pa nisu uspeli) da bi posle mesec i po dana ne paženja - otkrili da ćemo biti mama i taaajaaa

Ovo ti kažem i da ponovim iz teme ''čekamo dve crtice...'' - onaj gore ima plan kada, glavu gore, a tim što zapitkuju - samo oštro i skreši sve u lice. Najbitnije - nemoj se opterećivati (kao da ti do sada to nije niko rekao user posted image ) i doći će bebac ubrzo user posted image

(odgovor članu luna7)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
13.10.2009 9:20:17   
sladjaaaa
Mislim da veliko opterećenje stvaraju upravo ti ljudiuser posted image , kada mi doktor kaže opusti se i nemoj misliti na to, ja odgovaram, kako da se opustim kad me svi non stop pitaju ima li nešto novo (gledajući me u stomak), ili šta čekate (čekam vas da me pitate tako neko glupo pitanje) ili kad ćete vi.... i još milion glupavih pitanja i situacija kao da je svima samo bitno kad ću ja da zatrudnimuser posted image  i znam da mi iza leđa pričaju jao jadni oni nemaju deceuser posted image , baš mi je žao njih, mladi, rade oboje imaju kuću, auto, sve, a nemaju deceuser posted image I kao da razgovorima o nama beže od svojih problema. Takvih je svuda oko mene, i u familiji, i u komšiluku, i na poslu, čak i u apoteci gde kupujem testoveuser posted image . Jedna glupava koleginica (sa kojom nisam čak ni bliska, samo na zdravo)  me je videla kod doktora i napala me: Šta ćeš ti kod doktora, jel imaš nešto da nam kažeš, što kriješ (misleći da sam trudnauser posted image ), ja sam joj rekla samo da me batali i više i da me ostavi na miru, mislim da su svi oko nje ukapirali o čemu se radi samo ona nije i još jednom me je pitala na šta sam joj opet rekla da me ostavi na miru. Ako me još jednom bude pitala nešto pući ću i reći ću joj svašta... Pa ja nju nisam pitala zašto se razvela, kako joj je sad bez muža, kako živi sama sa dva deteta, jer me ne zanima, a i ona bi valjda trebala da vodi računa o svojim problemima pošto ih ima gomilu, a ne o mojimuser posted image . Ima još milion takvih primera koji me rasplaču kad dođem kući, samo nema nikog da ti pruži ruku kad se zaceniš od plakanja kad vidiš da si upravo dobila i da ti predstoji još 40 dana muke i agonije, i još 40, i još 40......i tako u nedogleduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here