|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
9.9.2012 11:50:33   
jovicaa
ne brini tija, sve se moze kad se hoce. moja mama ima tri sestre, i svaka od njih je imala priliku da studira, jedino moja mama nije zelela, a sve tetke su zavrsile studije. a samo je deda radio, baba nekih par godina u pocetku.
s tim sto je treca po redu studirala u najvecoj krizi devedeset_ih i zavrsila je. studirala je u beogradu, a mi smo iz vrsca, tako da znaci da su joj placali sve u fulu, nije studirala u svom gradu. jedino sto je izmedju njih malo veca razlika, pa nisu studirale sve u isto vreme, samo druga i treca su isto vreme.

< Poruku je uredio jovicaa -- 9.9.2012 11:56:33 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
9.9.2012 22:25:45   
magde
mene zanima kako se snalazis sa 3 dece i plus jos jedno i to sve male su nemoze bas neko od dece da ti bas pomogne u neki poso kucni mislim...kad TIJA procitas ovo molim za odgovor..zato sto i mi planiramo jos dece pa malo sam u misle kada to da bude koja razlika i sve tako...znaci zelim ali neznam kada...a i ove dve jos zavise od mene..hvala bogu da vidim da se Nikolina pocela snalaziti se u svemu ali da opet mora da je mama pored nje za sve..dakle Tija napisi kad stignes....

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.9.2012 14:33:48   
Anoniman
Ne znam kako neki roditelji smeju da rode i jedno dete , a da pri tom nemaju stabilan posao?! Bolje je dobiti dete u 40toj i imati samo jedno, ali imati i manje stresa ili makar ne razmisljati sta cemo prodati da kupimo cipele :(
Kad imate dvoje dece, a nemate pomoc sa strane onda situacija u kojoj se jedno dete razboli pa morate da vodite i drugo, zdravo, kod lekara madju bolesnu decu, nije ni malo bajna, a toliko je cesta. Jeste, sve se to prezivi, ali pitanje je da li je svako svestan u sta ulazi.
Dakle, mi se ne odlucujemo ni na drugo ni na jedno vise dete. U ovoj zemlji, pod ovakvim uslovima, ne.

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 253
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.9.2012 15:15:54   
Brand new mama
Svako planira za sebe,i definitivno svi pravimo i ucimo na nasim greskama.Sta ce tacno biti za dvadeset godina,niko stvarno ne zna.A da neko ceka 40 da bi bio na odredjenoj poziciji(a znam neke koji sa 30 jos cekaju i faks da zavrse) i da onda dodatno strepi da li moze ili ne moze da ima klince,morace potencijalno da kesira oko 7000 za vto...
Licno meni je glupo plöp-plöp radjati klince i cekati da se "nahrane" sami,ali ne mozemo ni planirati sve u njihovom zivotu.Uvijek ce izletjeti nesto da nam pokvari planove.(Ja sam prvo dobila sa skoro 29)
PS.Sto se tice faksa.skupljajte parice i saljite klince na neki jezik.Kad skupite 10000 eura to ce vam biti dokaz da vase klince moze da studira u Nemackoj,placace po semestru oko 400 eura za osiguranje,ako iznajmi stan sa jos nekim-kostace ga mozda i manje nego u Bg,zavrsice ranije i bice mu ta diploma prolaz svugdje

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.9.2012 20:34:48   
Anoniman
To da je bolje rađati sa četrdeset i to samo jedno dete je meni sebično. Taj neko misli samo na sebe. I kada to dete treba da osnuje svoju porodicu, neće moći jer će uvek imati za vratom svoje stare i bolesne roditelje koji nemaju nikog osim njega jednog...
Ja sam prvo rodila sa 28, i smatrala sam da mi je to prilično kasno pa sam požurila da rodim drugo sa 31 i treće sa 33. Sada punim 35 i imam vremena da se posvetim svojoj deci i građenju karijere, jer sam mlada i ambiciozna.
A to da treba prvo kupiti stan, uštedeti za školovanje i sl. je meni preambiciozno. sve se to može uz decu, a što je više dece i život je lepši. Pre neki dan su mi klinci bili razdvojeni na jedan dan, kad su se srele toliko su se obradovali jedno drugom da su se izgrlili i izljubili. Meni je srce na mestu, i ogromno je user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 255
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.9.2012 20:47:10   
bubulence
ihihhihihih a posebno su mi simpaticne one zenice koje upisu fax sa 19 god, zavrse ga sa 30-32 god i onda ce kao prvo da grade karijeru user posted image , pa da su sposobne za bilo sta ne bi studirale 12 i vise godina i bas me zanima kakvu karijeru one mogu da imajuuser posted image ... a takvih je sve vise...
ja sam uvek govorila da svom detetu hocu da budem mama, a ne baba, i da hocu da se poigram sa njom-njim i kada bude imao-imala i 10 god a ne da ne mogu da se ispravim ili da uzmem stap da bi se oslonila... da na ulici ne kazu 'bas vam je lepo unuce' pa da mi dete crveni i ima traume (koje su sigurno daleko vece od onog strasnog stavljanja na nosu, sta cu, ja sam nemajka...)...
i sigurno treba imati najmanje dvoje dece i i toliko cu sigurno (Boze zdravlja) imati, jer dvoje sposobnih i zdravih ljudi moze da obezbedi detetu sasvim pristojan zivot (bez aviona, kamiona itd) a za trece vec trebaju neki bolji uslovi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.9.2012 20:48:34   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Zille


Ja sam prvo rodila sa 28, i smatrala sam da mi je to prilično kasno pa sam požurila da rodim drugo sa 31 i treće sa 33. Sada punim 35 i imam vremena da se posvetim svojoj deci i građenju karijere, jer sam mlada i ambiciozna.



user posted image user posted image user posted image
bravo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.9.2012 22:38:22   
Yula
Bravo Zille a i bubulence user posted image

Ma, ne treba planirati drugo dete sve dok ne skupis pare da sva oprema, a pogotovu nosa bude Chicco, kod nas u Srbiji je Chicco crveno slovo. user posted image

P.S. Moram jos nesto da dodam. Niko ne razmislja kakvo ce nase zdravlje biti u 40-im i kasnije i koliko cemo dugo ziveti. Treba ta nasa deca da se traumiraju gledajuci nas, ne daj Boze bolesne ili da, opet kazem, ne daj Boze ostanu mali bez roditelja? Ja sam se udala sa 29 i kada smo hteli bebu, a hteli smo odmah, a ono nece, pa nece. Rodila sam sa 32 i dobro se nosim sa svim obavezama oko bebe, ali svakako glasam za to da se deca radjaju ako je moguce malo ranije. A uz decu covek dobije mnogo vise elana i da radi, stvara, a i cuva. Ma nista ti ne bude tesko kada imas za koga.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.9.2012 22:42:47   
Anoniman
Ova tema je definitvno stvar vaspitanja. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.9.2012 22:49:27   
New Mom

IZVORNA PORUKA: bubulence

ihihhihihih a posebno su mi simpaticne one zenice koje upisu fax sa 19 god, zavrse ga sa 30-32 god i onda ce kao prvo da grade karijeru user posted image , pa da su sposobne za bilo sta ne bi studirale 12 i vise godina i bas me zanima kakvu karijeru one mogu da imajuuser posted image ... a takvih je sve vise...

Ovo je skroz off, ali moram da prokomentarišem - kako znaš da je nesposobnost uzrok toga?

Inače, Zille, slažem se sa tvojim postom (i pratim te user posted image - 29.g, 31.g, i nadam se 33. :) ).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.9.2012 22:56:49   
pepeljuga
NM, ti si bas neumorna, svaka cast user posted image

Meni je jedina kocnica posao i finansijska situacija manje-vise ali ko zna, maybe this time next year... user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.9.2012 23:11:40   
jovicaa
A uz decu covek dobije mnogo vise elana i da radi, stvara, a i cuva. Ma nista ti ne bude tesko kada imas za koga.

ovo je ziva istina!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.9.2012 23:21:43   
minavb

IZVORNA PORUKA: Tash

Ova tema je definitvno stvar vaspitanja. user posted image

Definitivno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
12.9.2012 8:41:57   
Yula
Ne bih se slozila. Moja majka mi i dan danas govori da mi je jedno dete sasvim dovoljno, sokira se kada joj kazem da zelim najmanje troje. Ona ima troje i sve nas voli, ali kaze ne zeli da se mucimo kao sto je ona.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
12.9.2012 9:00:41   
bojanica7
NM, divne su ti zelje user posted image

bubulence, i ja sam upisala faks sa 19, imam 30 i ostao mi je jos jedan da diplomiram i mislim da uopste nisam nesposobna. radim od 21. user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
12.9.2012 9:00:43   
bratzz

IZVORNA PORUKA: Yula

Ne bih se slozila. Moja majka mi i dan danas govori da mi je jedno dete sasvim dovoljno, sokira se kada joj kazem da zelim najmanje troje. Ona ima troje i sve nas voli, ali kaze ne zeli da se mucimo kao sto je ona.

I moja mama ima troje a meni kaze da je i jedno dovoljno, a ja zelim troje takodje

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
12.9.2012 9:09:12   
anajid
Moja mama isto ima nas tri,ali ona samo naivja za decuuser posted image .Ja kad sam rekla da cu dvoje i da cu samojos ovo roditi ona se zaprepastila.Ipak blizanci nas iznenadili.
Moja sestra rodjena ima jednog sina i nece vise dece,a mama ne moze nikako da se pomiri sa timuser posted image

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
12.9.2012 16:42:09   
bubulence

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: bubulence

ihihhihihih a posebno su mi simpaticne one zenice koje upisu fax sa 19 god, zavrse ga sa 30-32 god i onda ce kao prvo da grade karijeru user posted image , pa da su sposobne za bilo sta ne bi studirale 12 i vise godina i bas me zanima kakvu karijeru one mogu da imajuuser posted image ... a takvih je sve vise...

Ovo je skroz off, ali moram da prokomentarišem - kako znaš da je nesposobnost uzrok toga?




a zbog cega se ti pronalazis u ovom? jesam li ja igde rekla da je nesposobnost jedini razlog za studiranje od 12 godina. ovde se prica o zenama kojima je karijera izgovor za ne radjanje dece a karijeru najcesce sticu u hotelskim sobama. sasvim je druga stvar ukoliko u medjuvremenu odlucis da radis, da se posvetis porodici ili pravoj karijeri (ukoliko moze da te ispunjava vise od dece)

IZVORNA PORUKA: bojanica7


bubulence, i ja sam upisala faks sa 19, imam 30 i ostao mi je jos jedan da diplomiram i mislim da uopste nisam nesposobna. radim od 21. user posted image


vec sam gore objasnila sta sam mislila

kako samo imate naviku da se prepoznate u svemu losem nije mi jasno... kako se niste prepoznale kada sam pisala kako je lepo biti mlada mama... stvarno su zene cudo


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
12.9.2012 16:51:20   
bojanica7
bubulence, nisam te bas skontala. niti sam se pronasla u tom losem, vec htela te razuverim jer sam mislila da mislis da su zene koje studiraju 12 godina nesposobneuser posted image htela ti dokazem da nije takouser posted image . a inace volim sto sam mlada mamauser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
12.9.2012 18:16:09   
minavb

IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: bubulence

ihihhihihih a posebno su mi simpaticne one zenice koje upisu fax sa 19 god, zavrse ga sa 30-32 god i onda ce kao prvo da grade karijeru user posted image , pa da su sposobne za bilo sta ne bi studirale 12 i vise godina i bas me zanima kakvu karijeru one mogu da imajuuser posted image ... a takvih je sve vise...

Ovo je skroz off, ali moram da prokomentarišem - kako znaš da je nesposobnost uzrok toga?




a zbog cega se ti pronalazis u ovom? jesam li ja igde rekla da je nesposobnost jedini razlog za studiranje od 12 godina. ovde se prica o zenama kojima je karijera izgovor za ne radjanje dece a karijeru najcesce sticu u hotelskim sobama. sasvim je druga stvar ukoliko u medjuvremenu odlucis da radis, da se posvetis porodici ili pravoj karijeri

Bubulence te zene o kojima pricas sigurno ne razmisljaju ni o prvom detetu i ne svracaju na RR da precesljaju razloge da eventualno prosirenje porodice.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.3.2013 13:22:47   
isidora88
mi smo skoro odlucili da cemo na leto poceti da pravimo drugo, pa nek ide zivot user posted image
ja sam ospednuta bebama user posted image a i mateja stalno prica kako hoce batu i sekuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
11.3.2013 13:27:06   
Sanja90
Mi smo se odmah posle porodjaja odlucili za drugo,jer mi je trudnoca bila uredna, porodjaj prirodan bez epidurala,divno i bezbolno iskustvo,tako da kad mi je starija napunila 6-7meseci vec sam bila u drugom stanju sa mladjom,tako da je izmedju njih dve razlika godina i 3 meseca user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
21.1.2014 12:38:54   
Leptiric123
Ja ne znam da li ću ikada skupiti hrabrosti za drugu trudnoću...tj sada mi izgleda kao da neću.
Želim drugo dete, ali ponovo sve da prozivljavam...ne znam...

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
21.1.2014 12:46:28   
pocahontas
mm i ja smo izasli, pili vince, malo se opustili kad smo dosli kuci i sad ce nasa gospodjica dobiti batuuser posted image

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
21.1.2014 12:54:42   
ivaMark
Hihihi Poc, znaci-dogovorili ste se user posted image Nisam znala da je bata u pitanju, super user posted image
Mi smo imali u planu drugo ubrzo ali evo i kod se deslilo brze nego sto je planirano, samo bez vina user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Neka ovo leto bude najsrećnije do sada!
Deca zaslužuju da imaju zamršenu kosu, stopala od peska, kolena zelena od trave, prljave ručice od igre. Ove stvari pune...
Karavan „Na putu kroz roditeljstvo“ dolazi...
Sledeća stanica karavana je upravo Novi Sad, gde će 25. maja u 11 časova u Kulturnoj stanici Eđšeg građani moći da sa st...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here