|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen II deo
21.4.2015 15:53:48   
Jerina
Zdravo devojke, nova sam ovde, i treba mi mala pomoc! Ovog meseca sam bila na klomifenu 3-8 dana po dve tablete, i rezultat, tri lepa folikula. Danas mi je 6ti dan od ovulacije, a od sinoc imam vodeni iscedak iz bradavica, vrlo malo i samo kad ih stisnem. Prolaktin mi je dobar inace. Da li iscedak ima veze sa klomifenom?! Da li se jos nekoj ovo javilo???

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Klomifen II deo
22.4.2015 11:58:47   
Tiana Ns
Evo mene opet, danas sam isla na UZ, 17dc, folikul na levom jajniku 23mm, endometrijum 11mm. Dr mi je dao Pregnyl, i naravno ciljani odnosi narednih par dana. user posted image Pokusacu da se suzdrzim od testova naredne 3 nedelje, pa sta mi Bog da.. Ima li neko neki savet sta se jede ili pije u ovim danima? Poljubac za sve user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Klomifen II deo
22.4.2015 14:48:11   
jess021
Tiana super ti je uz, pa sad u akciju.
Nema posebnih saveta, sem da probas da se opustis i budes pozitivna. Hrana i pice normalno, naravno bez alkohola i cigaretauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Tiana Ns)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Klomifen II deo
22.4.2015 15:37:54   
Maraj
Tiana user posted image samo sto manje razmišljanja. Ponasaj se najnormalnije

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Klomifen II deo
7.5.2015 9:12:54   
Lejjan
Jel ima i jedna trudnica zahvaljujući klomifenu?


Jel dadne injekciju kad odeš 14-15 dc?

MEni je danas prvi dan klomifena i rekla mi je da dođem 15 dc , na UZV..

Ja sam imala po jedan folikul u oba jajnika levi jajnik - 11,1 mm - desni jajnik - 8,4 mm - MAJUŠNI SU :( Šta je tu je, saćemo vidjet :D

Kaže opusti se : Ovo mi je najgore iščekivanje i mesec u proteklih godinu i 10 meseci :D



PS: Stim da mi je ciklus na 30 dana , ja joj kažem da mi O nije siguno 14-15 dc , jednostavno se dovoljno poznajem..Kladim se da sa 100% sigurna da je 17-18 , najčešće je oset_im 18 dc. ali sam rpimetila da jedan mesec bude drugi izostane. Ali ona(gin) svoje pa svoje..Pa videćemo :)


Hoće li klomifen delovati jer imam neku odvratnu infekciju??? -_- koju evo čak i u menst. lečim travocortom :/
Više mi i dosadilo ..sve ovo :D

< Poruku je uredio Lejjan -- 7.5.2015 9:16:26 >


_____________________________

| | , crtice kao i ljubav..Dolaze kad se najmanje nadaš <3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Klomifen II deo
7.5.2015 12:08:07   
Maraj
Lejjan kakvu infekciju? Urinarnu?
Pa tebi ce folikuli radti brze sa klomifenom tako da ce ti i O vrlo verovatno biti ranije. Ja kad sam pila klomifen isla sam mozda od 10.dana na uz. To 15.je mozda i kasno....ako si locela od 3.dc da pijes

(odgovor članu Lejjan)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Klomifen II deo
7.5.2015 14:16:47   
jess021
Lejan, slazem se sa Maraj, a ako imas neku vaginalnu infekciju mozda si prvo trebala to da sredis, pa da ides na stimulaciju.
Jel to postupak inseminacije?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Klomifen II deo
9.5.2015 0:26:14   
Lejjan
Nije , nije :) Samo prva tura klomifena.."kao stimulatora jajnika" . Rešila sam infeksn , ono standard (svrbez) , pa desila se infekcija na dan mens. i treci dan pocela bit klomiene koristila travocort . danas mi 4 dc i nema svrbeza, rešio ga travocort- inače uvjek koristim travocort il canesten za te infekcije..

tako mi je doc rekla, da dodjem 15 dc , ništa drugo. :/ .. i tak..

Uradicu sad kako mi je rekla gin, pa cu vidjet.. :) sve je u Bozijoj moci

_____________________________

| | , crtice kao i ljubav..Dolaze kad se najmanje nadaš <3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Klomifen II deo
1.6.2015 11:11:14   
dejana007
Dobar dan,evo mene opet ovde nakon 4 godine. Planiram drugu trudnocu, nakon 4 godine iako ne koristim zastitu nema druge trudnoce. E sad kad sam bila kod ginekologa on je rekoa citiram " Ako je prva terapija uspela, ponovi istu i trebalo bi da da rezultate" . Secam se da sam pila klomifen ali ne znam koliko, ni od kog dana - danas mi je 3 dan ciklusa. ja ga nekako cenuim da treba da prvo uradim hormonski status pa da krenem "u akciju" user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Lejjan)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Klomifen II deo
1.6.2015 11:20:49   
Maraj
Dejan naravno. 2 ili 3 dc uradis hormonski status i ako je sve ok sledeći ciklus pod nadzorom dr kreces sa klomifenom isto tako od 3.dc mislim da se 5 dana pije. Prate se folikuli uz. Tamo pred O stop injekcija i to je to. user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Klomifen II deo
1.6.2015 11:24:34   
jess021
Deaja, proveri prvo hormone.
Sa Klomifenom se krece od 2-5 dana ciklusa i pije se 5 dana. Da li si prvi put primala stop injekciju?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Klomifen II deo
17.6.2015 23:31:42   
Saka91
Zdravo svima..

Već neko vreme vas pratim pa je dosao red i da vam se pridružim.

Imam PCOS, hipotireozu i insulinsku rezistenciju. Imala sam uvek neredovne cikluse ali mi je Glucophage mnogo pomogao pa sada imam ok menstruacije. Uopste ne izgledam kao neko sa tim problemima. Nemam višak kilograma (i tu mi je metformin pomogao, skinula sam 10kg koji mi se nisu vratili ni posle 2 godine od pocetka terapije), malo više dlačica imam ali takva sam od rođenja dlakava :D, bubuljice samo po nekad i to po 2-3 kada treba da dobijem.. Prosečan ciklus mi je nekih 33 dana, a dešavalo se da dobijam više puta za redom na 28. Dakle već 2 godine sam super po tom pitanju.

Pratila sam 3 meseca preko LH trakica, od čega se ispostavilo da sam samo jednom imala ovulaciju ali nije došlo do trudnoće.

Bebicu pravimo već skoro godinu dana, a sada smo rešili da se baš ozbiljno pozabavimo time. Moja doktorka mi je rekla da od ovog ciklusa krenem sa klimofenom od 5-9 dana samo po jednu tabletu dnevno. Več dva dana ga pijem. Međutim zaboravila sam kada mi je rekla da idem na prvu folikulonometriju? Moram ići privatno, pa čisto da znam kada da se javim...


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Klomifen II deo
18.6.2015 6:34:53   
Maraj
Saka nazivi slobodno dr i pitaj. To obicno bude oko 10.dc . Al ti nazovi da vidis sta ce ti reci. Jesi li proveravala hormone?

(odgovor članu Saka91)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Klomifen II deo
18.6.2015 14:35:35   
Saka91
Sutra idem da radim papu i ostalo, pa cu pitati svakako. Hvala.

Hormone sada nisam radila, nije mi rekla da radim ali u svakoj slucaju kada god sam radila nisam imala ovulaciju,

Posto sam isla uporedo kod dve doktorke jedna mi je rekla da joj odnos LH kroz FSH ne ukazuje na klasican PCO. FSH mi je bio 2.8 a LH 4.9-6.1.. OGTT kaze da sam netolerantna na insulin, dok je glukoza ok. Druga doktorka mi je rekla da je klasican PCO ali da mi hormoni nisu mnoogo van granice.

Danas mi je 4.dan ciklusa verovatno je kasno da radim sada hormone, nije mi ni palo na pamet.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Klomifen II deo
18.6.2015 16:58:17   
Saka91
Ja nisam normalna :) Nije mi 4.dan ciklusa, nego 4.dan terapije :D

(odgovor članu Saka91)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Klomifen II deo
17.7.2015 10:30:39   
Nadja.84
Da li je nekom od Klomifena pojacano opadala kosa? Citam i vidim da se to ne navodi u nuspojavama, ali sam ja primetila da mi je u perodu kada ga pijem kosa dosta losija... user posted image

(odgovor članu Saka91)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Klomifen II deo
13.8.2016 21:21:13   
malimisa
Zdravo drage moje.. Ja sam dosta dugo iscitavala forume u vezi sa zatrudnjivanjem, pa da podelim svoje iskustvo, mozda nekome bude od koristi. :) Naime, radili smo na bebi nekih godinu dana, nije islo. Odem kod lekara, odmah mi ustanovi anovulatorne cikluse i stavi me na klomifen. Pocnem sa dozom od 100mg (50mg ujutru i 50mg navece), pratili folikule, sve bilo super, kad je folikul bio odgovarajuce velicine, primila stopericu, ali tog meseca nista. To je bio decembar 2015. Posto mi muz radi u inostranstvu, ja sam dosla kod njega sa dve kutije klomifena i lekar mi rekao da pijem po 50mg od petog do desetog dana, nije velika doza, a ovamo nema ko da mi prati folikule. Par meseci sam tako pila i nista.. Na kraju mi ostane jos 7 tableta u kutiji i ja u maju krenem peti dan ciklusa jednu tabletu, sesti dan dve tablete, sedmi opet jednu, pa osmi dve i deveti dan jednu. Evo sad ulazim u 13.nedelju trudnoce. :) moram da kazem da sam poslednja dva meseca i dosta meditirala, afirmirala, jer sam se bas bila opteretila, pa mi je sve to pomoglo, te sam uz Boziju pomoc sada u drugom stanju. Eto, zelim vam srecu i plusice svima. :)

(odgovor članu Jerina)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Klomifen II deo
16.4.2017 22:46:49   
Anastasijica
Pozdrav Drage moje nova sam ovde... Posle dugog i jako teskog vremena i truda muz i ja smo pokusavali imati novog clana tj pokusavali smo godinu dana. Ja sam pre imala Eserihiju ali i to s stabilizovalo sve i sad je ok. Uzela sam Klomifen Citrat u apoteci citajuci po celu noc na netu i forumima koliko zena kaze da je pomoglo. Uzela sam ga na svoju ruku, znam da je rizicno ali po meni Rizik Stvara Kapital user posted image Danas sam ispila zadnju tabletu od 50mg to je pocetna doza i pila sam 5 dana.. Nadam se da ce mi pomoci jer u tolikoj zelji i tolikom instinktu da postanem majke mislim nekako osecam da je vreme za to. Drzite mi palceve i ako Bog divan da da i kod mene kmekneuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jerina)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Klomifen II deo
16.4.2017 22:57:10   
Ana RR
Anastasijica, dobro nam došla.

Kao neko ko je pio klomifen nekoliko puta i ko je na bebu čekao preko 3 godine, moram ti reći da je jako opasno uzimati ga na svoju ruku. To je jak hormon koji može da dovede do hiperstimulacije i da ti napravi totalni haos ako doktor ne prati stanje. Molim te, nemoj to raditi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anastasijica)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Klomifen II deo
17.4.2017 20:36:41   
Anastasijica
Ana RR
Hvala ti puno na informaciji ali nisam znala da je to bas tako opasno, bila sam skoro kod lekara ali j on skroz bzvz ja mu kazem moj problem i bila mi je malo prpa jer sam odmah pomislila kako sam neplodna itd ali mi on nista nije pomogao kao polako ako ne sad onda za 5 do 10 godina, ja znam da to ne moze kad ja hocu ali bar da mi je dao malo nade nego jok mrtav hladan, pa sta ce ti to itd... I onda sam poludela i kupila klomifen i pila 5 dana pa kako bude. Sad znam da ne smem vise da pomislim na svoju ruku da uzimam. Hvala puno na savetu :) user posted image user posted image user posted image dobicu bebu valjda nekaduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jerina)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Klomifen II deo
17.4.2017 22:38:17   
Ana RR
Polako, prvo uradite neke osnovne analize. Prvo, suprug neka uradi spermogram, da isključite to ili ako postoji problem kod njega da znate šta da rešavate. Drugo, ti nađi dobrog ginekologa koji će da ti kaže šta treba da uradiš (hormone, briseve itd). Ja sam išla kod privatne doktorke koja mi se maksimalno posvetila i to mi je mnogo značilo.

Ja držim fige da sve bude ok user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anastasijica)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Klomifen II deo
18.4.2017 12:00:49   
Maslacak15
Anastasijice, slazem se sa Anom. Nikako ne treba uzimati Klomifen na svoju ruku. To jeste sjajan lek, koji je na trzsitu vec 50 i kusur godina i pomogao je brojnim zenama da zatrudne ali je vazan preduslov da mora da se daje za tacno odredjene indikacije. Pre svega kod anovulatornih zena i kod policisticnog sindroma jajnika. Koliko vidim, ako sam dobro shvatila ti od analiza za sada nisi uradila bas nista. Ako tvoj doktor to odbija da ucini posle godinu dana bezuspesnog pokusavanja da zatrudnis, vreme je da promenis doktora. I to sto pre. Tek kad ustanovis osnovne parametre kod tebe i kod tvog muza mozes da znas ima li ili nema smisla uzimati klomifen. I to se onda radi uz nadzor lekara. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Klomifen II deo
19.4.2017 10:28:55   
Anastasijica
Maslacak 15
Od analiza dosta toga sam uradila ali kazem ti da mi je doktor uzas.. Ja odem sa problemom kod njega on je covek ne zainteresovan totalno... A ja imam problem sa tim sto retko kada imam ovulaciju... doktor kaze sve je to ok i idi kuci degenerik cist...user posted image I zato sam ja klomifen uzela sama pa kako bude.. Ove nedelje idem kod doktorke neke druge privatno pa nek mi je Bog u pomoci...
Ne vredi znam da nisam smela klomifen na svoju ruku ali sad je gotovouser posted image ... Hvala puno na savetima i podrsci mnogo mi znaciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Klomifen II deo
28.4.2017 13:10:26   
Ana RR
Anastasijice, da li ima nešto novo?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anastasijica)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Klomifen II deo
3.7.2017 23:02:40   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: nestrpljiva..

Drage dame,nova sam na ovom forumu,i vidim da su teme na klomifen jako zastarile pa bih da ponovo pokrenem tu temu,zanimaju me iskustva sa ovim lijekom posto sam ja popila prvu turu,u srijedu idem dr pa cemo vidjet sta smo uradili.imam 21 godinu,od avgusta 2016 pokusavamo da dobijemo bebicu ali nam ne ide,prije toga 2,5 godine pila sam diane35 user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here