|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
26.8.2011 11:36:59   
jance

IZVORNA PORUKA: Didy

Rezultati urinokulture - Nalaz je bakteriološki ispravan.user posted image Ništa mi nije jasno. Moraću da vidim sa svojim ginekologom...



to nam je babica u skolici rekla da se desava... bitno je da nalaz jeste sterilan, i da ne moras sad pred kraj jos i da se patis sa lecenjem user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
26.8.2011 11:44:16   
Didy
Pa i ja sam tako nešto mislila. Nekako mi je urinokultura detaljniji i samim tim validniji nalaz od nalaza urina. Svakako ću i dalje da pijem prolom vodu i onaj čaj Josifa Pančića.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
26.8.2011 22:19:24   
Didy
Kaže moj ginekolog da su bakterije prešle iz sekreta u urin. Dao mi je ginodaktanol vaginalete, kaže da ni ne moraju, ali da ih uzmem ako hoću i da će do porođaja sve biti sterilno.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
8.9.2011 23:19:02   
ikacc
Da li se sme piti  u 34.nedelji onaj caj josifa pancica kod bakterija u mokraci za decu i trudnice? To su mi prepisali na pocetku ,a sada ih opet ima , pa da ga iskoristim ako moze??? user posted image

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
8.9.2011 23:36:05   
vonavoj
mozes,mozes...naravno! tokom cele trudnoce!user posted image

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.9.2011 18:08:34   
ikacc
A moze li mi neko reci nesto o tim bakterijama, ja ih imam bas dosta i na svakom nalazu , ali nemam nikakve bolove , niti peckanja, niti svrab? O cemu se radi? user posted image Beba je super , cak je i naprednija dva dana... user posted image ... Neznam sta da radim ,pila sam caj Josifa Pancica, pila sam odmenjsku vodu , i opet isto ... ali u sustini , slabije unosim tecnost u zadnje vreme????

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.9.2011 18:28:28   
Snelle
Ikacc, urinarne infekcije i bakterije su u trudnoći normalna stvar, ako smem tako da kažem. Ako ti ne osećaš nikakve posledice, osećaš se dobro, onda nema potrebe da se oko toga brineš. Možeš da nastaviš da piješ Pančićev čaj. Jako je dobra i Prolom voda kod takvih problema, ali nisam sigurna da li trudnice mogu da je piju. Meni je Prolom voda uvek pomagala...sad motam film...sećam se da sam je pila u prvom tromesečju po savetu lekara opšte prakse. Ti se ipak posavetuj sa ginekologom ako se odlučiš za tu vodu.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
9.9.2011 18:33:39   
ikacc
Hvala Snelle, znam da je normalna pojava , ali neznam da li je bas normalno da ih ima na svakom nalazu... user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
16.9.2011 18:33:45   
zeci
da li se nekom desilo da nalaz urina bude u redu, tj.da ne pokaze bakterije, a da na urinokulturi od istog uzorka bude rezultat eserihija coli. jel to znaci, da svaki put kad radimo analizu urina za svaki slucaj trazimo i urinokulturuuser posted image

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
16.9.2011 20:06:51   
vukosava

IZVORNA PORUKA: zeci

da li se nekom desilo da nalaz urina bude u redu, tj.da ne pokaze bakterije, a da na urinokulturi od istog uzorka bude rezultat eserihija coli. jel to znaci, da svaki put kad radimo analizu urina za svaki slucaj trazimo i urinokulturuuser posted image


Pre uzimanja uzorka moras da budes jako jako cista (E Coli raste u nasoj crevnoj flori) i da se obrises nekom maramicom za dezinfekciju. Urinokultura je preciznija jer test za urin moze samo da kaze imas bakterije malo ili nemas.

Ponovi nalaz pa ces znati sto posto.

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
17.9.2011 11:54:21   
zeci
dr mi je od pocetka rekao da uzimam urin tako sto, se prvo dobro operem, i dok sam jos u kadi prstima razmaknem usmine i uzmem srednji mlaz mokrace, znaci ne prvi, nego srednji. to je verovatno iz tog razloga sto si ti pomenula, da bakterija nije dospela sa nekog drugog mesta.
sad kad sam iscitala iskustva drugih po raznim forumima, vidim da to i nije tako retko da se na urinu uopste i ne pokazu bakterije, pogotovu po labaratorijama po domovima zdravlja

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
3.10.2011 18:45:44   
marijajo
Ja ne mogu da verujem user posted image
Poceli smo da radimo na bebi i postoji mogucnost da sam trudna,a danas sam 100 puta isla u WC i malo me pecka kada pi..kim user posted image user posted image user posted image
Izgleda da imam neku infekciju.Ne bih da pijem antibiotike,a ne znam sta da radim??
Da li do sutra da pijem caj od brusnice i Caj Josif Pancic???

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
4.10.2011 18:26:05   
zeci
marijajo, pij caj ne moye ti skoditi, mozda nije nista, a najbolje da odmah kontrolises urin, jer i ako ima nesto bolje da znas sto pre
zelim vam puno srece

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
5.10.2011 12:54:15   
zeci
jel moze neka da mi objasni kako kuva pancicev caj za bakterije, svaki put kada se pije u toku dana, ili se ujutru spremi veca kolicina pa s vremena na vreme pijucka

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
5.10.2011 13:05:37   
jance
ja sam ujutru skuvala celu litru, dok nije bilo previse toplo u stanu, ili uvece za sutrasnji dan, pa sam precedila u bokal sve i samo se nalivala...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
5.10.2011 13:18:49   
zeci
jance, hvala na odg.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
5.10.2011 13:24:02   
Didy
Ja sam svaki put (3-4 puta u toku dana) kuvala svež (2 dl).

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
5.10.2011 13:26:17   
Anoniman
I ja mislim da je bolje (zdravije) manje količine a češće. Recimo kamilica nije dobra već nakon 2-3 sata nakon kuvanja, menja boju, gubi svojstva i postaje štetna user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
5.10.2011 13:43:40   
zeci
user posted image eee, a ja se taman obradovala da se odjednom resim tog kuvanja

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
5.10.2011 15:27:48   
marijajo
Isla sam kod dr.Nema bakterije u urinu,u pitanju je jaka upala.Ima dosta leukocita,eritrocita i proteina.Dali su mi palitrex 2x2 od 500mg.Kazu da ne moze da skodi u prvim danima trudnoce,ako sam trudna.vec mi je bolje posle 2 doze i punooooo cajeva.
Ja skuvam ujutru ceo litar i pijem ceo dan user posted image

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
5.10.2011 19:21:09   
zeci
marijajo, proce brzo ta upala, nemoj da brines, cim ti je dr propisala verovatno nista ne moze biti bebi, ako je tamo user posted image , a nadam se da jeste, pa ima gomila zena koje piju svasta u pocetku trudnoce kad ni neznaju da su trudne... bitno je da na vvreme reagujes....

jel znate posle koliko dana od prestanka terapije antibioticima protiv bakterija se radi provera urina, tj. urinokulture

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
6.10.2011 15:18:35   
marijajo
Radi se 2-3 dana posle terapije.Tako sam radila prosli put kada sam pila antibiotike,rekla mi je dr.

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
6.10.2011 15:20:16   
Sanjica26 RR
marijajo, ti si trudnauser posted image ?

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
6.10.2011 15:33:19   
marijajo
Postoji mogucnost user posted image Radi se,radi se user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Urinarne infekcije u trudnoći
25.12.2011 21:29:37   
bebica...
imam jedno pitanje ako mi moze neko pomoci,na pocetku trudnoce dobila sam gljivice i dobila sam da koristim gino-daktanol,proslo me je od toga sad sam u 34 nedelji trudnoce osjecam opet svrab pa mislim da su opet gljivice dali zna iko dali smijem koristiti sad 34 nedelji gino-daktanol.hvala..

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here