|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
4.8.2009 9:36:50   
Anoniman
Majka: stabiliziraju raspoloženje, pomažu kod zaboravljivosti
Beba: razvoj vida i živčanog sustava
Esencijalne masne kiseline, posebice omega-3 i omega-6 , nužne su za stvaranje zdravih moždanih stanica i pravilan rad mozga, te za stvaranje mrežnice oka.
Najbolji izvor Omega 3 Masnih kiselina je riblje ulje. U trudnoći obično je prisutan deficit unosa ovih masnih kiselina, jer trudnice obično ne konzumiraju plavu ribu u trudnoći koje su bogati izvor omega-3 masnih kiselina, zbog straha od unosa toksina i žive u organizam putem ribe. . Bogati izvori omega-3 masnih kiselina su tuna i morski pas, ali njihova konzumacija se ne smatra sigurnom u trudnoći. Znanstvene studije su dokazale da dodavanje omega-3 masnih kiselina u prehranu tijekom trudnoće, poboljšavaju vidne i kognitivne funkcije kod djeteta, a učinak je vidljiv do 4. godine života.
Omega-3 masne kiseline imaju pozitivan učinak i na samu trudnoću. Jedna od najopasnijih komplikacija u trudnoći je preeklampsija, također poznata kao toksemija, koja se javlja kod 5-10% svih trudnoća. Preeklampsija je vodeći uzrok majčinog mortaliteta, prijevremenog poroda, zaostajanja u fetalnom razvoju, te perinatalnog mortaliteta. Poznato je da žene sa nižom količinom ovih masnih kiselina imaju veći rizik za prijevremeni porod, a dodatkom ovih masnih kiselina svakodnevnoj prehrani mogu se smanjiti ove katastrofične komplikacije trudnoće. Žene sa smanjenim zalihama omega-3 masnih kiselina imaju povečani rizik od razvoja pre-eklampsije. Omega-3 masne kiseline smanjuju rizik za postpartalnu depresiju, kao što je odavno poznat njihov dobar učinak u prevenciji srčanih bolesti
Tijekom dojenja se također preporuča uzimanje nadomjestaka ovih masnih kiselina kako bi ove esencijalne nutrijente konzumirali i dojenčad putem majčinog mlijeka.
Izvor: rr.hr
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
4.8.2009 11:31:28   
guppy RR
Nešto o tome smo pisali i ovde:
Riblje ulje / omega 3 <-- KLIK

ali je bilo nevezano za trudnoću.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
4.8.2009 12:01:17   
Debeljuca
meni je doktor dao pre trudnoce da pijem omega 3 za trudnice...
i sad ga pijem idalje u 20 nedelji beba se super razvija i raste...

a ostale vitamine i lekove sam pila i u ranijim trudnocama.. pa je dolazilo do spontanih...


tako da je meni izgleda omega 3 malkice pomogao... da bebac u stomaku lepo napreduje..

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
12.4.2010 0:42:30   
cipiripi
Ja umesto mamavita pijem Centravit...
On se sastoji iz 2 tablete, u jednoj su vitamini, a u drugoj omega 3... user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
28.9.2012 21:50:06   
sirko
meni su obavezno uveli omegu..uz gvozdje koje sam kratko pila, omega 3 je bila sve od vitamina

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
28.12.2012 11:30:52   
Meisje
Ja sam pronasla ribu koja mi se mnogo svidja- Bakalar, a bogataje vitaminom A,D i omaga 3 kiselinama,samo jos da vidim kako je najbolje pripremiti je a da zadrzi sve hranljive sastojke..
Bakalar

< Poruku je uredio Meisje -- 28.12.2012 11:32:47 >

(odgovor članu sirko)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
28.12.2012 21:49:03   
Bebilina
Ja sam u obe trudnoce povrh ribe koju obozavam uzimala i Omegu. U prvoj FLP-ov Arctic Sea sa Omega 3 i 9, u drugoj DHA iz algi. U toku dojenja takodje- prvi put produzila Arctic Sea, ovog puta uzimam kompleks 3,6 i 9.
A ribu sam jela 2-3 puta nedeljno, svezu najvise, tunjevinu i sardine iz konzerve povremeno.

Meisje mozes bakalar spremiti u rerni, u foliji sa stapicima od sargarepe, paprike, mladog luka i djumbira. Preukusno je user posted image Ili da je kuvas na pari ako imas steamer ili bambus posudu, ili da je kuvas u mleku ili ribljoj kocki za supu. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
29.12.2012 15:51:15   
Meisje
E hvala puno,probacu u rerni,upravo sam kupila svezuser posted image
I ja obozavam ribu,samo ovde sve neke cudne vrste i ne znam koja je koja..user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
30.12.2012 4:05:30   
panonkinja
ja pijem prenatal, folnak plus omega kapsule, mislim da ne moze stetiti user posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
22.11.2014 20:42:44   
soni
Prestala sam folnu kiselinu i sad samo omegu pijem...Inace sam je pila i pre trudnoce ...Dobra stvar ili to ili riblje ulje

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu panonkinja)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
20.4.2015 0:58:11   
Nallee
Posto ne mogu dugo da sedim za kompom ne mogu da vas sve ispratim da li mozete da mi kazete da li su omega 3 -12 dobre u kašpsulama da se pije da li to moze bebama da naskodi ili da poboljssa . Hvala na odgovoru

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
20.4.2015 15:33:31   
superm
Ja pijem Pregnacare sa dodatkom omega. Ne moze da skodi, koliko ja znam. U svakom slucaju, konsultuj se sa ginekologom.user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Nallee)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
13.3.2016 8:48:51   
IvanaSK RR
Da li je neka trudnica skoro uzimala riblje ulje? Ja razmišljam da uzmem, slabo jedem ribu. Mada, slabo jedem bilo kakvo meso.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
13.3.2016 8:54:49   
Sanjalicaaa
Ivana, mislis u kapsulama ili u nekom drugom obliku?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
13.3.2016 9:02:16   
Sanjalicaaa
greska. mislila sam da odgovaram u temi Razgovori.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 13.3.2016 9:03:21 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
13.3.2016 10:33:24   
Mala Elena
Ivana imas kapsule sto je superm napisala. Oko 1700 su , za 30 dana.

< Poruku je uredio Mala Elena -- 13.3.2016 10:34:10 >

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
13.3.2016 10:53:50   
Sanjalicaaa
Ja sam u trudnoci kupovala neke nemacke omega 3 kapsule za 1500din 100 kapsula. Traju 3 meseca.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
13.3.2016 11:45:58   
IvanaSK RR
Bas su razlicite cene. Sledece nedelje cu do apoteke, pa cu tamo videti sta ce reci.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
25.10.2016 11:24:22   
Lola44
Ja se trudim da jedem plavu ribu, koja sadrzi omega 3 bar 2 puta nedeljno, mada znam da je problem sto riba sadrzi i teske metale, tipa olovo, pa mozda nije lose da predjem na suplemnte.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
5.10.2017 14:31:16   
Mala Elena
Slazem se sa prethodnim postom za plave ribe, cak kad sam pitala za omega kapsule , rekli su mi da ih uzimam samo u sklopu onih ispitanih trudnickih suplemenata.
Tako da ih tako pijem, ribu skoro da ne jedem...

(odgovor članu Lola44)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
2.12.2017 0:53:23   
Srecko47E
Bas zanimljiv tekst.
Ja sam uzimala tablete sa uljem cini mi se ajkule.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
2.12.2017 10:12:06   
medamisko

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Ja sam u trudnoci kupovala neke nemacke omega 3 kapsule za 1500din 100 kapsula. Traju 3 meseca.



I ja isto. Muka mi je kad pomislim na njih.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
2.12.2017 11:17:44   
Srecko47E
Te su bas povoljne.
Ako se secate imena napisite,da ih uzmem.

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Omega-3 i Omega-6 u trudnoći
28.4.2018 1:51:35   
jagodp
Ma ima i hrvatske neke da se nadju, 30 kom oko 500 din su

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here