|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
24.6.2010 13:46:20   
Rivana
Moj Luka ima afte, jako place izgleda da ga bas boli. Danas smo ponovo isli kod doktora privatno, u dz su rekli upala grla a kod privatnog afte.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
24.6.2010 15:36:18   
Mishica 77
Bzv... pa to nije ni slično... k'o babe i žabe. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
28.7.2010 8:10:08   
Jeca*
Svako malo mi se pojavljuju afte u ustima i to baš bolne....valjda mi je pao imunitet + svi svakodnevni stresovi + premor...
elem, udjem juče u apoteku da kupim Hexoral, to sam nekada davno koristila za ispiranje usta i apotekarica mi kaže da je odličan Ozosept KLIK
čovečeeeeeee....ja sam mislila da mi prži sve u ustima, suze su mi krenule koliko je to oštro, ljuto...ali evo ispirala sam sinoć i jutros i već sam mnogo bolje user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
7.9.2010 14:32:40   
pepino
Afte imam cesto,to sam vec pisala....
Ali prije par mijeseci,pa sad opet mi se pojavi takodje na unutrasnjosti obraza,gdje i afte,neki mjehurici,bukvalno kao da se ispod koze napuni vazduh,providni su...user posted image
Zna li ko sta to moze biti?user posted image
Par dana to imam i onda pukne....user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
7.9.2010 16:36:11   
ksenija81
Jao Pepino i meni se isto desava sa tim kao cisticama. ne znam zasto, uglavnom posle jela se naprave, menjaju mesto i kad stisnem ona pukne i to je to. Ima providan sadrzaj.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
8.9.2010 9:17:08   
pepino
Meni nema veze sa jelom,nisam primjetila,ali takodje su takve i isto mi je ova juce pukla,nekada kad pukne opet se ista i napuni pa tako par dana,proce...
Mislim da je to ili nedostatak nekog vitamina ili nam predje od nekud,kada se dodirnemo prljavim rukama ili pijemo iz neceg poslije nekog drugog....user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
8.9.2010 9:34:21   
Jeca*
ja to baš često imam u poslednje vreme....user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
8.9.2010 9:36:14   
minavb
Ojacajte imunitet, mozda vam se povuku.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
8.9.2010 9:39:07   
pepino
Ja afte imam godinama,ne svaki mijesec naravno,ali bar nekoliko puta godisnje,i m mama,tata,sestra,a sad vidim i mm,djever...
Ali ovi mjehurici se tek od ove godine poceli pojavljivati...
Mina sta znam,uglavnom su mi nalazi uvijek ok,ne hranim se nesto pretjerano zdravo,ali unosim dosta voca,povrca i ne bas,mislim da mi imunitet i nije nesto slab bas,sta znam...user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
8.9.2010 9:40:17   
Jeca*
ja sam nedavno bas zbog tih afti radila krvnu sliku i odlicna mi je....ne znam

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
8.9.2010 9:42:38   
Ana RR
Moguće da je to isto vrsta virusa kao što je i herpes user posted image  

Ne znam, nisam nikad to imala, ni groznicu, hvala bogu nemam problema sa tim..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
8.9.2010 9:45:06   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja to baš često imam u poslednje vreme....user posted image


takođe, kao i groznicu.....evo sada je imam -ogromnu, bljak.....

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
8.9.2010 9:52:54   
pepino
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Moguće da je to isto vrsta virusa kao što je i herpes user posted image  

Ne znam, nisam nikad to imala, ni groznicu, hvala bogu nemam problema sa tim..

I o tome sam razmisljala,moguce je sve!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
29.9.2010 22:16:22   
tatjan@
Moj Aleksej ima afte (18 mu je meseci sada) i ne znam vise sta da radim s njim, jadnicak place ceo dan. Prosle nedelje je imao grozan kasalj, inhalirali smo se jer je imao slajma i u plucima, to je hvala Bogu proslo ali mu se sada nakrpila sekundarna, bakterijska infekcija, upaljeno grlo, 5 dana temperatura i sad na kraju afte.. Sve mu usne otecene, ima ih 8-9 komada ispod gornje usne 3-4 manje i jednu ogromnu ispod donje i jos plus strasnu zvalu na jednoj strani usta. Ima nekoliko afti i na jeziku, ne moze ni da jede ni da pije a dehidriran je jos od temperature, poludecu user posted image user posted image user posted image
Doktorica rekla da mu dajem Tantum Verde sprej i daktanol gel..
Jos mu i krvna slika pokazuje anemiju, celog leta je slabo jeo zbog izbijanja zubica, mozda je bas tu problem.. Imate neki savet?user posted image

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
21.10.2010 22:11:22   
minavb
Primetila sam Vanji aftu na desnima.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
25.6.2011 22:38:49   
choopa choops
M se danas pojavilo u uglovima usana, sa unutrasnje strane nesto bijelo,tj bijele tackice. Po opisu bih rekla da su to afte. Citala sam da je to cesto genetski, a MM i svi njegovi su ih imali kao mali. S druge strane ja imam herpes, a vidim da je i to povezano. L nikad nije imala, pa mi je ovo novitet user posted image Mada nije ni cudo, jer on sve zivo trpa u ustu, a od novih zuba ni traga...Elem, kupila sam u apoteci Gentiana violet, namazala sam mu nocas, pa cu vidjeti da li pomaze. Ono sto sam htjela da pitam je--->Kako skinuti to cudo sa ruku? Skroz su mi ljubicaste kao da sam upravo imala cas likovnog u osnovnoj skoli user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
26.6.2011 2:39:55   
Verus
choopa: oprace se gentijana posle nekoliko dana....meni je H bolesna od utorka.  Prvo su rekli neki virus, pa joj se pojavilo belo na usni (kao afta), pa mm video i u drugom delu usta.  Temp iznad 38C pa do 40C od tada, danima.  N jede NISTAuser posted image   I drugarica koja je zubar mi kaze da nisu afte nego je izgleda primarna infekcija herpes virusa.  Ja sam to imala sa 16 godina prvi put i JAKO JAKO je strasno.  I desni su joj otecene bas kao meni.  Budi se nocu od bolova svakih sat vremena vec dve noci, a ja joj dajem max lekove za bolove sto smem...Srce me boli, hoce da pukne kad je gledam kako place i muci se kako place i pokazuje na stolicu da sedne i jede jer je gladna, pa kad stavi nesto u usta pocne da place i ispljune...

Sutra radim, ali dezurna klinika za decu radi od 11 do 17h pa cu zvati da je odvedemo, mozda da joj daju aciklovir da to sto pre prodje.  Toliko je smrsala da joj je pelena velikauser posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
27.6.2011 3:08:14   
Verus
Bili smo kod dezurnog dr. i kaze da je tesko odluciti da li je herpes ili koksaki virus...posto joj grlo nije vise crveno, ali ima te plikove/ranice u ustima i na usni, kaze da je herpes simplex...dali su joj neku "magicnu pastu" mesavinu nekoliko lekova da joj dajemo 4x na dan po pola kafene kasicice, i to malo ublazi bol da moze da jede.  Tako da je konacno kad smo dosli pojela 3 keksa natopljena u mleku, a za veceru pola posude makarona sa sirom! Presrecna sam bila skoro sam zaplakala....

Malo me doduse brine ako je koksaki i ako ga ja dobijem, a trudna sam....videcu sutra sa mojom dr. imam kontrolu.  I tako, i dalje ima temp bar 38C ali je puno bolje....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
27.6.2011 3:21:30   
indy_25
O dusa draga bice bolje sigurno brzo od lijekova bas mi je zao user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
27.6.2011 3:43:52   
Verus
user posted image  

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
1.8.2011 20:13:10   
Anoniman
Nina ima  aftU. Sad sam guglala slike i nađem, isto takvo je kod nje u ustima.

Pobogu, pa zar tako malena da dobije afte? Od čega male bebe dobijaju afte, na šta da obratim pažnju?

Sutra ujutru mi stiže gencijana...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
1.8.2011 20:40:44   
Jeca*
slobodno joj daj po pola kašičice daktanol gela...pogledaj vec u uputstvu kad, sta, kako...nama je to pedijatar prepisivao, Luki je uvek delovalo...čak i meni..odličan je!!!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
1.8.2011 20:49:52   
minavb
Afte su ceste kod beba, narocito kad pocnu zibici i trpanje svega i svacega u usta. Nama je pomogla soda bikarbona, ali i daktanol je super. Gencijana je odvratna i ja bih to izbegla na tvom mestu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
1.8.2011 20:50:21   
Anoniman
Da taj gel macka po ustima, kao ono sa soorom? Je l'' tako, Jeco?

Pročitah negde na netu savet da joj dam malo analgetika pred spavanje... Da li da to uradim? Istina je da malo nemirnije spava, a ja nisam znala zašto...Mislim - kontala sam da su zubi...


< Poruku je uredio BubaMira -- 1.8.2011 20:51:08 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
28.8.2011 17:53:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Svako malo mi se pojavljuju afte u ustima i to baš bolne....valjda mi je pao imunitet + svi svakodnevni stresovi + premor...
elem, udjem juče u apoteku da kupim Hexoral, to sam nekada davno koristila za ispiranje usta i apotekarica mi kaže da je odličan Ozosept KLIK
čovečeeeeeee....ja sam mislila da mi prži sve u ustima, suze su mi krenule koliko je to oštro, ljuto...ali evo ispirala sam sinoć i jutros i već sam mnogo bolje user posted image


Jao ja sam mislila da se ovo samo dešava.

Prestalo je na neko vreme, i baš pomislih kako sam happy što ih više nema i suitradan od tada mi se pojavila jedna bolna. Trajala mi više od 10 dana i sada je imam još malo i juče izašle 2 nove. Poludeću koliko bole. Ujutru ću da kupim taj Ozosept ako nađem, da spakujem za put.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here