|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
13.5.2012 19:22:30   
dunja RR

Tretman za lečenje afti, pomaže njihovo nestajanje za 5 dana. Bez lečenja traju i do 2 nedelje, a ako traju duže od 2 nedelje treba se obratiti stomatologu:

1

Napraviti rastvor sode bikarbone sa vodom (otprilike pola kafene kašikice sa 1-1,5 dcl). Na ovaj način se neutališe kisela sredina u ustima i onemogaćava dalji razvoj bakterija. Ovim rastvorom dobro isprati usta.

2

Napraviti rastvor povidon joda sa vodom u razmeri 50:50. Po potrebi ovaj rastor se more razblaživati da učešće vode bude veće, ali u početku ići sa jednakom srazmerom. Štapićima za uši umočiti u malo tog rastvora i naneti na obolela mesta (afte) zbog dezinfekcije. U početku od tog rastvora obolela mesta jako peckaju, u daljim tretmanima nestaje taj osećaj.

3

Bioadhezivni gel propolisa naneti u maloj količini na štapić za uši i i naneti na afte. Nakon toga poželjno je da se ne pije i ne jede da bi afekat delovanja bio što duži.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
13.5.2012 19:28:52   
minavb
Mene pece ceo jezik. cini mi se da su mi eksplodirale sve gustativne papile. To mi se desava od kad jedem jagode. Nema veze sa aftama, ali eto, ne znam sta cu od peckanja. Dodje mi da nabijem jezik u zamrzivac.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
13.5.2012 21:49:30   
Jole84
Mene hoće da napadnu te afte kad mi padne imunitet.Pomaže samo propolis..peče baaaaš user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
5.6.2012 14:07:19   
minavb

IZVORNA PORUKA: minavb

Mene pece ceo jezik. cini mi se da su mi eksplodirale sve gustativne papile. To mi se desava od kad jedem jagode. Nema veze sa aftama, ali eto, ne znam sta cu od peckanja. Dodje mi da nabijem jezik u zamrzivac.

I evo me opet. Dakle od kako mi je prvi put jezik otekao i počeo da peče, problem ne prestaje. Imam crvene tačkice, peče me kad jedem određene stvari i usta su mi suva. Stomatolog nije ništa primetio a ja zaboravila da ga pitam. U petak idem u dom zdravlja zbog ovoga, ali imam osećaj da će me poslati kod stomatologa.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
5.6.2012 16:55:03   
mihi
Mina Candida uzmi Nistatin gel ili nešto za Candidu!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
5.6.2012 16:58:18   
mihi
E a Miloš ima aftozni stomatitis, dakle nije ni stomačni virus, dijagnoza dr u DZ Ristič, ni streptokok dg dr tj našeg pedijatra. Pošto se žalio na bol u grlu ja uzmem lampicu i pogledam afte svuda i na nepčanom luku, odvede ga u dz i doktorka kaže jao u pravu ste ali to nije bilo kad je onj bio kod mene, a dala mu da pije Pancefuser posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
7.11.2012 9:45:20   
Jole84
Jaoj meni opet izašle neke afte u ustima,imam osećaj i u grlu da su mi,jedva gutam user posted image
Pokušala sam sa propolisom,sodom bikarbonom i hidrogenom...ali ne prolaze,najpre sam imala jednu a sad ih vidim nekoliko!

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
10.2.2013 22:37:08   
DUNDIKA
jedna prijateljica je koristila protiv afti bionet balzam i kaze da je jako jako dobar.njoj i klincima je pomogao.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
23.5.2013 14:41:15   
Moiraina
Moje dete ima afte user posted image
Noćas nismo skoro uopšte spavali, budio se na 15 min. i vrištao, užasno ga boli.
Dr je rekla može paracetamol (zbog bolova) max. 2 puta dnevno, Tantum verde sprej isto 2x dnevno i Gengigel da stavljam po potrebi. Sve ovo mu jako malo pomaže, ništa nije jeo danas, popio je samo par gutljaja vode user posted image
Probaću ovo sa sodom bikarbonom, ne znam šta bih još mogla (uskoro puni 3 godine)?

(odgovor članu DUNDIKA)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
24.5.2013 13:21:53   
nela79
Mojoj djeci je pomagao Daktanol gel , ako soda i ostali buckurisi nebi pomogli. :)

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
24.5.2013 14:18:58   
Moiraina
Hvala, možda isprobam i to, mada mi izgleda da je danas bolje. Noćas se budio samo 3 puta user posted image , ali bar je jutros pio vodu i nešto malo jeo...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
24.5.2013 14:28:11   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Moiraina

Dr je rekla može paracetamol (zbog bolova) max. 2 puta dnevno, Tantum verde sprej isto 2x dnevno i Gengigel da stavljam po potrebi. Sve ovo mu jako malo pomaže, ništa nije jeo danas, popio je samo par gutljaja vode user posted image
Probaću ovo sa sodom bikarbonom, ne znam šta bih još mogla (uskoro puni 3 godine)?

Kaća je prošlog avgusta imala afre svuda po usnoj duplji, bilo je to 4 dana pakla, vrištala je noću (sisa palac inače pa joj je to stvaralo probleme), gutljaj vode nije mogla.
Imali smo ovu terapiju.
Na žalost, tu ne možeš puno pomoći. user posted image Aftama treba do 21 dan da prođu, ali samo prvih dana je toliko bolno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
24.5.2013 14:48:15   
Moiraina
Njemu su ruke non-stop u ustima (rastu mu petice pa ih stalno čačka), sto posto je od toga. Ma samo da prestane da ga toliko boli, uzme da pije vodu i posle jednog gutljaja počne da plače, pa smo se danas nekako dovijali sa špricem. Čak je malo i jeo posle paracetamola, juče ni to nije mogao. Užas, baš mi ga je žao. user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 17:19:31   
Ana RR
Malopre primetim Marku u ustima beli plik, pretpostavljam da je afta. Ne dozvoljava mi da zagledam ali koliko sam videla to ej to (ne znam šta drugo može da bude), ali ne bih rekla da ga boli. Prehlađen je, da li je to uzrok nastanka? Pad imuniteta? Ne znam na koji način bilo šta da mu stavim na to, on je nemoguć po pitanju tih stvari. Treba mi 10 minuta da mu prsnem fiziomer ili operil.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 17:31:36   
Janncica
Anci,meni je J imala puna usta afti,sa neke 2 godine.Bila bolesna i pao imunitet i one se pojavile. Znam da smo dobili tantum verde sprej da prskamo pre jela(da to malo utrne) jer je nju to bolelo,I onaj gencijana violet da mazem sa stapicem za usi... Kad se samo set_im... user posted image

< Poruku je uredio Janncica -- 30.9.2013 17:32:27 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 17:41:59   
cockic
e meni lena je sinoc povracala danas kod dr.virus.a ja zaboravim da joj kazem da ona od jutros se samo plazi i cacka jezik.inace ruke su joj mesec dana u ustima,jer joj rastu petice.petar je imao zimus,prskala sam tantum verde,daktanol.ona ima na vrh jezika.i danas nece da jede,em od virusa em od toga u ustima.tantum vise nemam,ali daktanol imam.pa cu joj to staviti veceras kad opere zube.a tantum kupujem sutra.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 17:50:46   
nela79
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Malopre primetim Marku u ustima beli plik, pretpostavljam da je afta. Ne dozvoljava mi da zagledam ali koliko sam videla to ej to (ne znam šta drugo može da bude), ali ne bih rekla da ga boli. Prehlađen je, da li je to uzrok nastanka? Pad imuniteta? Ne znam na koji način bilo šta da mu stavim na to, on je nemoguć po pitanju tih stvari. Treba mi 10 minuta da mu prsnem fiziomer ili operil.



Afte sam rjesavala Daktanolom. Nije ruznog ukusa. Moji su to nekako prihvatali

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 17:55:29   
cockic
mozda je ostalo tantuma za dva prskanja.mada on se neotvara mislim da je rok onaj sto pise na pakovanju.na ovom pise 2016god.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 18:20:25   
Ana RR
Imam tantum verde, pokušaću nekako da mu prsnem. Nela, koji daktanol? Ja imam neku kremu, ali nju mažemo na prstiće, je l ima još neka?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 18:23:51   
cockic
taj daktanol gel za usta se maze.a sta mislis jer tantum ima rok kad se pocne koristiti ili samo onaj na pakovanju?jer bi mogla da joj prsnem i ja,pa cu sutra uzeti drugi.jer mi je bas ostalo za par prskanja.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 18:25:29   
cockic
a imam i propolis kapi za decu.ali kako da joj dam da malo popije.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 18:26:37   
cockic
razmutim sa vodom valjda.one se obicno uzimaju sa secerom.ako se dobro secam.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 18:31:15   
nela79
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Imam tantum verde, pokušaću nekako da mu prsnem. Nela, koji daktanol? Ja imam neku kremu, ali nju mažemo na prstiće, je l ima još neka?


Trebalo bi da je Daktanol gel, onako bjelicast gel. Ne znam  da li ima jos neki. Pa procitaj uputstvo, vidi sta pise

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 18:37:47   
Sanjica26 RR
Cockic mozes slobodno tantum. Nama je dr to preporucila i kad smo imali problem.sa zubicima.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
30.9.2013 18:49:24   
cockic
a daktanol ima i za spolju upotrebu,tako da bolje procitas sta pise na pakovanju.nije isti ona sto se stavlja spolja i onaj u usta. ja se izvinjavam napisa vise postopva ovde.

hvala sanjice stavicu joj i tantum.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here