|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štitna žlezda
16.8.2012 22:14:37   
isidora88
ksenija u koji ti dom zdravlja ides?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Štitna žlezda
17.8.2012 13:44:06   
ksenija81
Isidora, idem u klinicki centar, tamo sam krenula kod dr Pejina.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Štitna žlezda
17.8.2012 13:46:15   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: Dve_srece_najvece_

Ja sam iz Subotice :) Ali dobra je ideja da zovem da zakazem endokrinologa, pre nego sto dobijem uput, jer moram da zakazem pregled i kod lekara opste prakse...ako do nove godine izvijam ovo svaka mi cast! user posted image

Samo treba imati dobar plan... Ja tako stalno nesto kalkulisem sa uputima i zakazivanjem i uvek dobro prodjem:)

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Štitna žlezda
20.8.2012 13:24:59   
miva
Danas izvadila krv. Prekosutra ce biti gotovi rezultati. Pa cemo da se konsultujemo.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Štitna žlezda
21.8.2012 10:42:26   
Modessty
ja sam išla u bolnicu na očno jer sam mislila da imam alergiju pa mi zato oči stalno natečene. I dr endokrinolog kad sam na kraju došla do nje, pitala me kako dr sa očnog nije palo na pamet da me pošalje na endokrinologiju?! A radila sam sve moguće briseve oka i sve je bilo ok.

Problem i jeste u tome što su simptomi takvi da možeš da kriviš sve drugo samo ne štitnu. A ona utiče i na srce i na kosti i na mišiće... na ceo organizam . Zato ima mnogo ljudi koji i neznaju da imaju problem sa štitnom.

Ako ne daju uput, ti uvek možeš i u državnoj laboratoriji i bolnici da platiš. Najbolje je ipak da se lekaru opšte prakse požališ na sve simptome i malo i preuveličaj ako treba. Reci i da ti ciklusi nisu redovni i da te guši, da imaš "knedlu" u grlu.


(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Štitna žlezda
21.8.2012 10:47:36   
Modessty
čitam ovo što se napisale kako se osećate i kao da čitam o sebi. I meni svaki stres i nervoza prolazi tako da počnem da se gušim i da preuveličavam taj svoj stres.

Način ishrane nisam nešto menjala. Nisam čak ni držala neku dijetu. Mrzi me da posebno spremam za sebe. Mada se trudim da lepo posolim hranu. Jod je ipak najbolji spas za nas sa problematičnom štitnom.
Nadam se da će me treninzi od septembra malo pokrenuti.
Primetila sam da mi i mnogo više snage treba za sve što radim, u odnosu na period pre trudnoće.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 16:56:36   
miva
Gotov mi je nalaz!
Situacija je sledeca:

                        rezultat-jedinice                            referentne vrednosti

TSH                      14,30 mLU\L                                    0,35 - 4.94
T4                             36 nmol\L                                       60-160
T3                            1,4 nmol\L                                       1,0-2.7
Anti-TPO                  1,3 IU\mL                                        < 5,6
Anti-TG                     72,6 IU\mL                                     < 4,1

Modesty daj komemtar.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 18:16:50   
isidora88
miva imas hipotireozu tj.usporen rad stitne zlezde,ovo oboljenje dovodi do povecanja kilaze,cini mi se da si negde rekla kako nisi smrsala posle trudnoce.
cini mi se i da imas hasimoto sindrom. ja imam i jedno i drugo,pijem svako jutro lek i sve ok sto se tice hormonauser posted image
ako te nesto zanima pitajuser posted image
nisam modestyuser posted image ali dosta toga znam jer i sama imam taj problem

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 20:41:17   
Anoniman
Ja sam danas išla da vadim krv, i malo sam se zbunila jer sam tek kad sam podigla rezultate videla da je dr tražila da uradim samo tsh i freeT4, koji su u referentnim vrednostima. Uput mi je dala dr opšte prakse, i sad se ja pitam da li da na svoju ruku odradim i T4 (ako sam dobro razumela to nije isto što i freeT4) i T3? Da li je moguće da su T4 i TSH uredu a T3 nije? Jer ja imam sve simptome usporenog rada štitne.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 21:35:59   
isidora88
nedjo koje su ti tacno vrednosti,bez obzira sto je u referentim vrednostima moze da ukazuje na hipo ili hiper.
freeT4 je pokazatelj isto kao i T4, ja bih ti pre savetovala da na svoju ruku odradis anti tg, anti tpo, tj. antitela jer oni mogu haos da prave u telu bez obzira sto su hormoni ok

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 21:38:29   
Anoniman
Piše ovako
hsTSH 2,87 (ref. vred. 0,4-4,0)
Slobodni T4 14,4 (ref. vred. 10,29-21,88)

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 21:59:42   
isidora88
tsh ti je malo visok,idealno je oko 1, a ft4 ti je nizak,zanormalno funkcionisanje organizma je najbolje da bude blizu gornje granice.
odradi antitela to ce biti pravi pokazatelj stanja zlezde i trazi ultrazvuk

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 22:03:01   
Anoniman
Hoću Isidora, hvala na savetu. Ja svakako to obavljam sve privatno, znači odem u medlab i kažem da mi urade te dve analize što si napisala? Pa kad zakažem kod endokrinologa tražim UZ, je l' tako?

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 22:07:50   
minavb
Popularna tema u poslednje vreme, na zalost.
Ja sam u martu vadila hormone i radila UZ vrata. UZ sve normalno, T3 1,88 (ref 1,3-3,1), T4 128,9 (ref 66-181) i TSH 1,86 (ref 0,27-4,64). Doktroka kaze da je sve ok a mene i dalje nesto muci.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 22:11:58   
isidora88
da nedjo, ako su ti antitela povisena a nadam se da nisu onda ce ti dr verovatno samo pratiti stanje da se ne bi pogorsalo,mada hormoni znaju da luduju i samo od stresa.
da li si proveravala prolaktin,on je isto usko povezan za stitnom?
inace drzavno ne verujem da ce hteti UZ da rade,probaj pa ako ne budu hteli onda uradi privatno,jer ovi drzavno samo gledaju kako da ustedeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 22:12:37   
Anoniman
Uf, kako je to odvratan osećaj, kad znaš, znaš da nešto nije ok, pa sve sam se nadala da je štitna samo da saznam više u čemu je problem, pa neka je i ovo, samo da znam šta je...ovako, ako nije, sve jovo nanovo, a kako su nam državni lekari poletni i spremni za saradnju (čast izuzecima), mislim da ću dobiti šut u guzicu kad joj kažem da meni i dalje nešto fali, bez obzira što možda nije štitnauser posted image Mina, ti i dalje ne znaš u čemu je problem?

Isi, nisam prolaktin proveravala, da li se on radi u neko određeno vreme (ima li veze sa ciklusom) ili mogu bilo kad da ga uradim? Otići ću u petak da odradim antitela i možda prolaktin, preko glave mi je svega, i estrogen ću da radim (samo ne znam kako se radi ta analiz, bože, kako sam nepismena za ove stvariuser posted image )

< Poruku je uredio Nedja RR -- 22.8.2012 22:15:16 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 22:19:13   
minavb
Ne znam, mada se nisam mnogo ni trudila da saznam. Kad mi je dr rekla da misli da je sve ok, nisam dalje ni trazila, a evo i dalje me nesto gusi, malaksala sam, boli me nesto u vratu, imam valunge ponekad...

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 22:22:05   
Anoniman
Ti si toliko toga preturila preko glave u poslednje dve godine, da me ne bi čudilo da te to, malo po malo, sustiže nagomilani stres koji nisi imala kad da ispoljiš i izbaciš jer si imala preče brigeuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 22:23:59   
isidora88
prolaktin se radi 2 sata posle budjenja,nista ne jedi pre vadjenja krvi,moze bilo koji dan ciklusa a estrogen ako me secanje dobro sluzi se radi 2-5 dana ciklusa,ja sam sve zivo proveravala pre trudnoceuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 22:30:42   
minavb
Bem li ga... pokusala sam u drzavnoj ustanovi i eto, nista. Privatno ne znam kod koga da idem, pa ako neko ima preporuku, rado cu poslusati. Inace sam imala neverovatnu srecu da u DZ naleti na doktora koji radi UZ stitne, i da me pregleda slucajno na brzinu, inace da mi je zakazao, ne bih dosla na red pre oktobra.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 22:35:12   
Anoniman
Hvala Isidora puno, pdradiću prvo antitela, pa ko ne pokažu neki problem, onda prolaktin i estrogen.
Mina, ja nemam pojma da te savetujem, nadam se da će ti neko preporučiti dobrog docu da te remontujeuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 22:44:05   
isidora88
nema na cemu,ja se ipak nadam da ti nije nista nego da te malo stres i tempo zivota muce a to ce se lako sreditiuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 22:53:45   
miva
Isi hvala na objasnjenju.
Cisto da znam sta me sada ceka kod endokrinologa. Mislis da cu dobiti terapiju?

A to sto sam trazila da mi Modesty prokomentarise to je zato sto smo caskale preko pp i ona me je posavetovala da izvadim hormone. Sto ne znaci da drugi ne treba da komentarisu user posted image
Slobodno ti komentarisi! Ja to i ocekujem!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 23:03:54   
isidora88
sigurno ces dobiti terapiju,pije se svako jutro do kraja zivota,nije lepa vest ali bitno da si nasla problem a lekovima se lako resava samo da nemas propratne efekte,ja sam jedna u milion koja ih ima tako da ste svi bezbedniuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Štitna žlezda
22.8.2012 23:25:28   
miva
Hvala ti na ohrabrenju. Nadam se da ce sada moja korigovana ishrana imati efekte, jer do sada je sve bilo "mrtva trka"! Koliko god da sam ja pazila sta jedem, koliko i kada - nista nije davalo rezultate!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here