|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ešerihija koli
24.2.2009 11:27:14   
guppy RR

bravo Jacaca... tu si u pravu
Evo vidi temu Tanga gaće <-- KLIK, već smo malo psovale po njima user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ešerihija koli
24.2.2009 11:27:55   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Jacaca

Moja se doktorka recimo najezi kada vidi tanga gacice, ona kaze da se tako moze preneti eserihija coli, kaze ne samo ona nego da anus ima neku kiselinu(stvarno ne znam sta ali da to ne bi trebalo trljati preko vagine(tangicama) kao sto se posle kupanja u kadi treba istusirati iz istih razloga, nisam lekar ali moja dr. tako kaze.



Da, da, ovo sam i ja čula mnogo puta!!!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ešerihija koli
24.2.2009 11:28:15   
lucia
hvala jacka,razmislicu  tangama,cesto ih nosim..

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ešerihija koli
24.2.2009 14:40:26   
mihi
Odgovor za Jacaccu Lek se zove MONURAL 3g ZAMBON pije se jednokratno rastvori u čaši vode kao oranžada je ukusa NE PIJEŠ I NE JEDEŠ VIŠE NIŠTA DO UJUTRU TAKOĐE NE PIŠKIŠ DO UJUTRU. Želim ti uspeh

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ešerihija koli
27.2.2009 15:06:16   
Anoniman
Evo nakon 10 dana Ciprocinala 2x1, prešla sam na Panklav 625, koji pijem 3x1, narednih 10 dana.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ešerihija koli
28.2.2009 21:52:12   
lucia
au tasho,toga bas ima da se pije...posle toga ides na kontrolu? mislis li da eserihija moze biti uzrok da ne moze da se zabebi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ešerihija koli
28.2.2009 22:01:58   
mihi
Svima koji imaju problem sa E.  coli toplo preporučujem da probaju sa MONURALOM, sa malo antibiotika postiže super efekat.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ešerihija koli
28.2.2009 23:27:56   
lucia
hvala na inf mihi

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ešerihija koli
2.3.2009 23:52:07   
lucia
tasho,jel panklav takodje antibiotik? ja cu piti taj ciprocinal zbog helikobakterije u zelucu pa taman da je iskoristim i za esrihiju,jednim udarcem dve muve, i to cu zavrsiti do ovulacije,samo me zanima da li taj panklav sto pijes posle moze da se pije u slucaju da postoji rana trudnoca.pitacu naravno i doktorku ali cisto ako znas..

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ešerihija koli
3.3.2009 8:53:38   
Anoniman
Sorry lucia, tek sam sada videla pitanje.
Panklav jeste antibiotik. I njega ću da pijem 10 dana, a nakon toga će mi dati još neki antibiotik, na osnovu antibiograma (jel se tako zove ono što dobiješ u laboratoriji spisak lekova koji leče određenu bakteriju?). E-coli moraš lečiti sa minimum 3 antibiotika, jer mnogo brzo stvara imunitet na 1 antibiotik. Čak se uglavnom kao prva tura umesto Ciprocinala daju injekcije (mislim Garamicin). Jel veruješ da sam sinoć razmišljala o tobi? I kao... baš ću da vidim dal si nešto pisala... Zašto ne napraviš pauzu sa bebom ovaj mesec i ne izlečiš lepo e-coli? user posted image
I da, nemoj se maltretirati Uvinim čajem, kupi čaj od brusnice - prelep je.

(odgovor članu lucia)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ešerihija koli
3.3.2009 9:28:14   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: lucia

tasho,jel panklav takodje antibiotik? ja cu piti taj ciprocinal zbog helikobakterije u zelucu pa taman da je iskoristim i za esrihiju,jednim udarcem dve muve, i to cu zavrsiti do ovulacije,samo me zanima da li taj panklav sto pijes posle moze da se pije u slucaju da postoji rana trudnoca.pitacu naravno i doktorku ali cisto ako znas..


ja sam, sticajem okolnosti, pila Panklav na samom početku moje trudnoće (nisam znala da sam trudna a prvi test je pokazao da nisam, bilo je očigledno rano za test). Nisam imala izbora, bila sam jako bolesna. Panklav, koliko ja znam, nije dobar u trudnoći, ali eto mojoj trudnoći, hvala Bogu nije škodio. Mislim da je to bilo zato što je bila baš baš rana (4 dana kasnije je 2. testi pokazo trudnoću)
Ipak, nikad ga ne bih svesno pila, ako znam da sam trudna!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ešerihija koli
3.3.2009 22:33:35   
lucia
hvala vam obema na informacijama, ne znam ni sama sta da radim doktorka mi nije tu i tek u utorak idem kod nje...a vreme mi prolazi,do tad pijem tablete brusnice i taj caj..jedva cekam da zavrsim s tim cudom! bas me zanima hoces li je izleciti tasho,javljaj obavezno,ljub

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ešerihija koli
3.3.2009 22:49:50   
Anoniman
Naravno da ću javiti. user posted image Ja bih na tvom mestu napravila pauzu i izlečila ešerihiju prvo, no, ipak je najbolje da pitaš dr. 

(odgovor članu lucia)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ešerihija koli
4.3.2009 13:49:51   
Anoniman
Dakle, saznala sam i šta ću piti za koji dan kada završim sa Panklavom...

Znači, kada sve to završim, ovo je moja komletna terapija:

10 dana Ciprocinal
10 dana Panklav
7 dana Baktrim

- jedno vreme Uvin čaj, sada čaj od Brusnice, sve jedno koji od dva ćete da pijete.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 4.3.2009 13:50:25 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ešerihija koli
5.3.2009 21:30:08   
lucia
hvala tashana, najverovatnije cu pauzirati da se izlecim tih mesec dana,ali videcu sta ce mi dr preporuciti  utorak na kontroli pa cu bas uporediti s tvojom terapijomuser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ešerihija koli
10.3.2009 20:19:48   
Ana RR
Sta ce jos da me snadje? Rezultati urinokulture - eserihija koli 10 000 CFU/ml!

Kazu u labu da eserihija bukvalno jede plod! Da li je moguce da je tako mali broj uzrok spontanog user posted image  user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ešerihija koli
10.3.2009 20:23:57   
mihi
Ana ne brini do 200.000 cfu/ml kod odraslih i trudnica se ne leči. Osim toga E. coli ne prolazi kroz posteljicu beba je ugrožena samo kod vaginalnog porođaja. Pitaj dr ona će ti reći ja sam imala u ranoj trudnoći. Drugo tako mali broj može biti nepravilno uzet uzorak za urinokulturu tj kontaminacija spolja. Ne briniuser posted image .

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ešerihija koli
10.3.2009 20:25:40   
lucia
anci,evo ja upravo dosla od doktorke urologa, samo pilulama brusnice uspela sam da "ubijem" eserihiju, neverovatno,bas sam srecna! nije dr htela da mi da antibiotike jer nisam znala da li sam trudna ili ne i zbog toga sam pila dva puta dnevno pilule brusnice od 500 natural wealth, i puuuuno tecnosti. znam kako se osecas i ja sam pomislila kad sam saznala,da li je moguce sad i to!ali evo,uspesno resih

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ešerihija koli
10.3.2009 20:29:36   
mihi
Ako je osetljiva na penicilin može bezbedno u prvom trimestru to će videti već sa dr na osnovu antibiograma. Ali do 200.000 neće je lečiti sigurno....

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ešerihija koli
10.3.2009 20:30:41   
lucia
tasho,zamisli,ne moram ni da pijem antibiotikeuser posted image  uspela sam samo brusnicom!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ešerihija koli
10.3.2009 21:10:16   
Ana RR
Ja u svakom slucaju pijem antibiotik, prepisala mi dr zbog spontanog. A kupicu i te pilule. Mada se mi bas razbijamo sa cajem od brusnice, to je jedino od cajeva sto pijem. Svasta.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ešerihija koli
10.3.2009 21:15:52   
lucia
ova moja doktorka je odlicna,veruj mi, i kaze da je caj dobar ali ne onaj mesani s drugim biljkama vec sam ali da nije dovoljno jak sam. u pilulama je koncenrisovana brusnica i traje duze u organizmu,svakako je uzmi,nikako ne moze da skodi,danas mi je rekla dr da i dalje mogu da je pijem koliko hocu. zamisli koliko je dobra kad sam bez antibiotika uspela. a ti kad vec pijes i antibiotike izlecices se svakako,no nije ti zgoreg da uzmes i te pilule usput..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ešerihija koli
10.3.2009 21:17:13   
lucia
prva recenica je skroz zbrljana,htela sam da kazem kako caj i ako je sav od brusnice nije dovoljan ako se samo on pije ...

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ešerihija koli
10.3.2009 21:17:58   
Ana RR
Ne brini, draga, razumela sam user posted image  Cmoka

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ešerihija koli
11.3.2009 8:24:43   
Anoniman
Joj, moram da odreagujem, do sada sam kao ignorisala... ešerihija nije opasna samo dosadna. Ne jede spermatozoidima glavu i ne jede plod. Tako meni lekar reče. Ne mogu da vam opišem izraz lica lekara kada sam iz radoznalosti pitala ovo za spermiće, a onda sam usput pitala i za trudnoću.

Bravo za tebe lucia! Ja evo pijem 3-ći dan Baktrim, još 3 dana i gotovo. user posted image  Onda 10 dana pauza pa nosim urin na analizu, zaista se nadam da će nestati.

Kako se uzima uzorak urina kada se nosi na analizu ću da napišem u posebnoj temi da bi bilo uočljivije, pa ću postaviti ovde link.

Ana, u temi o RH negativnim majkama ću da ti odgovorim detaljnije, mislim da je do spontanog pre došlo zbog toga nego zbog ešerihije.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here