|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
6.9.2008 9:20:04   
guppy RR
Ma Tasho, tu se radi o desetak litara vode, koje popiješ za par minuta. Ili recimo maratonci imaju rizik od smrti zbog eškog fizičkog napora, a uz to popiju mnogo vode. Više o intoksikaciji vodom možeš pročitati i ovde: http://en.wikipedia.org/wiki/Water_intoxication

A ovu temu najbolje da vratimo nazad na kontracepciju :)))))

Da li koja koristi isključivo analizu plodnih/neplodnih dana kao vid kontracepcije?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kontracepcija
6.9.2008 18:31:10   
una77
Ma kad ce vise pilula za muskarce dokle cemo se mi zene maltretirati user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kontracepcija
7.9.2008 1:04:21   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu una77)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kontracepcija
7.9.2008 10:37:44   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kontracepcija
28.9.2008 13:23:42   
guppy RR
Ajde sad budi pametan...
Tašo, te tvoje Yasmin tablete i ja pijem, ovde se zovu Yarina !!!!!!!!!!!!

I upravo svuda u vestima piše, kako je još devojaka umrlo od embolije.

Svašta...
Ja ću nastaviti sa njima, pa se u prvoj manjoj panici u vezi zdravlja javiti svom lekaru.

http://24ur.com/specialno/vizita/yarina-se-vec-smrti.html
http://24ur.com/novice/slovenija/slovenske-uporabnice-tabletk-yarina-opozarjajo.html
http://24ur.com/specialno/vizita/yasmin-diagnosticirali-so-mi-trombozo.html

user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kontracepcija
30.9.2008 9:59:59   
Anoniman
http://www.blic.rs/svet.php?id=58010

I ja sam odlučila da nastavim da ih pijem, iako se moj muž mnogo protivi tome. Kada god nađe članak na ovu temu on mi ga pošalje. Ali šta ću, nisam u mogućnosti trenutno da reskiram da ostanem u drugom stanju, a i imam policistične jajnike koji su u odličnom stanju od kada pijem BAŠ OVE antibebi pilule.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kontracepcija
27.10.2008 11:28:23   
Anoniman
http://zdravlje.krstarica.com/l/seks/ginekoloske-tajne-1/

Kontraceptivne pilule umesto oralno koristiti vaginalno??????? Ja za to sada čujem prvi put.

guppy, piše ovde nešto vezano za migrenu...da znaš šta ti je činiti sledeći put kada te zaboli glava... muža za ruku i ... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kontracepcija
27.10.2008 11:40:10   
guppy RR
Tašo, čula sam već za to i poslužujem se često tog "izgovora". Kod nas nije "neću, boli me glava", nego .. "opet me boli glava user posted image "

Stvarno radi :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kontracepcija
27.10.2008 11:46:00   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 11:02:40   
Lu
Jel mislite da je spirala aboritivno sredstvo i da uzrokuje vanmateričnu trudoćuuser posted image
Ja sam sa svojim umetkom jako zadovoljna ali često čujem ovakve komentareuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 11:35:23   
Anoniman
Ne mislim da je abortativno sredstvo, a što se tiče vanmaterične... to je opasna stvar, ne bi je lakri "nudili" ženama kao rešenje da je povezana sa vanmateričnom... valjda... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 11:47:22   
Jeca*
LAKRI su verovatno LEKARI user posted image user posted image

sorry Tašo na lektorisanju i na šali user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 11:49:54   
Lu
Neki govore da je aboritivno zato što kao dođe do oplodnje u jajovodu ali pošto je maternica začepljena plod se abortira,onda ja abortiram svaki mjesecuser posted image
Ovo je tema za moždikanjeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 11:58:04   
guppy RR
praaaaaaseee, trebaš nam!! user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 12:01:12   
Jeca*
Ja mislim da je jajovod samo put do materice gde se vrsi oplodnja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 12:04:32   
Jeca*
ups....user posted image


Izgled i građa
Jajovodi su mišićno sluzokožni organi. Cjevastog su oblika, blago nakrivljeni. Njihova dužina iznosi između 8 i 14 cm. Povezani su sa gornjim dijelom materice, tačnije sa rogom materice, i smješteni su na oba njena kraja. Drugi kraj jajovoda je slobodan u maloj karlici ili pelvisu. Služe kao tuneli kojima se do materice dopremaju jajne ćelije iz jajnika. Njima se takođe kreću i spermatozoidi, jer se oplodnja jajne ćelije dešava u njima.
Oplodnja
Ovulacijom iz de Grafovog folikula, zrela jajna ćelija dospijeva u lumen jajovoda, gdje biva opkoljena spermatozoidima koji nastoje prodrijeti u nju. Po probijanju spoljašnje opne jajne ćelije i ulaska spermatozoida u nju, dolazi do zgušnjavanja opne koja na taj način sprečava ostale spermatozoide da prodru u nju. Pri prodoru u jajnu ćeliju dolazi do mješanja sadržaja spermatozoida sa jedrom jajne ćelije.
Oplođena jajna ćelija pod djelovanjem peristaltičkih pokreta jajovoda i vodene struje koja nastaje kretanjem treplji epitela u tubama dospijeva u šupljinu materice i tada dolazi do nidacije, odnosno inplantacije oplođenog jajašceta

< Poruku je uredio Jeca02 -- 1.2.2009 12:05:16 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 12:08:54   
Jeca*
Spirala je mala naprava izgrađena od plastike, a kao aktivne sastojke ima bakar ili progesteron. U obliku je slova "T" i na donjem kraju ima končiće, koji omogućavaju njeno lako vađenje. Smatra se da funkcioniše tako što sprečava oplodnju jajne ćelije sprečavanjem sperme da uđe u cerviks. Spirala takođe pravi zidove materice manje receptivnim za implantaciju jajne ćelije. Progesteronska spirala deluje hormonski, sprečavajući ovulaciju.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 12:09:49   
Lu
A ako spirala zatvori jajovode kako će doći do oplodnje,tako sam i ja mislila i o kavkom začeću govore ja nemam pojma zato pitam možda znate nešto više o tomeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 12:09:51   
Jeca*
I lu, pogledaj OVO

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 12:13:44   
Lu
E  sad me ovo dokrajči,meni je rekla doktorica da ako se i desi trudnoća spirala se izvadi i plod se može normalno razvijati...nedajbože da zatrudnim,to je 1% mogučnost ali ipakuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 12:20:20   
Jeca*
1% JE IPAK STVARNO MALO!!!
A i pitanje koliko se ovo sve može uzeti tako zdravo za gotovo! Jedina činjenica je da ne postoji stopostotno pouzdana kontracepcija. Sem nemanja sexa....ali da ne preterujemo baš user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 12:58:14   
prase
Ja sam negde čula da spirala ovako funkcioniše: u principu sprečava da dođe do oplodnje, a ako do oplodnje dođe, onda sprečava da se embrion zakači za matericu što u neku ruku i jeste abortus, valjda. E sad, moguće je da sam ja to pogrešno zapamtila ili pogrešno čula kada sam slušala user posted image Pod pretpostavkom da ovo ipak ima blage veze sa tim kako spirala funkcioniše, uklapa se teorija da trudnoća može da opstane ako se spirala na vreme izvadi. Uh, kako ono beše... embrion/plod/kako li se već zove u tom stadijumu se zakači za matericu u 7. nedelji trudnoće? Hajde, neka bude da sam blizu (ne bi se zvalo moždikanje da nema širokih margina toleranciije), dakle ima vremena da se ustanovi trudnoća i da se spreči taj "automatski abortus" ako se želi. Eto, znači, možda^3 i objašnjenje je zaista jednostavno user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kontracepcija
1.2.2009 17:02:50   
Anoniman
Evo još nešto o kontracepciji:

Implant sprečava neželjenu trudnoću
Adiana“, minijaturni implant veličine zrna pirinča, kratkim operativnim zahvatom postavlja se unutar jajovoda pacijentkinje. On blokira ulaz u jajovod i na taj način pruža skoro 100 odsto sigurnu zaštitu. Nova procedura ne podrazumeva totalnu anesteziju niti ostanak u bolnici, a već je odobren za upotrebu u Velikoj Britaniji.

Operativni zahvat traje svega petnaest minuta, uz primenu lokalne anestezije, a odvija se na sledeći način. Prvo se kroz grlić materice provuče histeroskop, odnosno teleskopska kamera. Potom se kroz kateter postavljen na početak jajovoda provuče sonda koja emituje radiotalase. Njihovim delovanjem odstranjuje se sloj ćelija dužine jednog centimetra u unutrašnjost jajovoda, a na tom mestu se postavlja implant, napravljen od mekog silikonskog materijala. Posle izvesnog vremena novo tkivo poraste oko implanta i na taj način ga štiti od mehaničkih uticaja.
Ista procedura se ponavlja i na drugom jajovodu. Nakon tri meseca, radi se ispitivanje u kome se u jajovode ubrizgava boja kako bi se proverila uspešnost operacionog zahvata. Nakon potvrde rezultata ispitivanja, žena se može osloniti na implant kao vid trajne kontracepcije.
Dosadašnje operacije sterilizacije podrazumevale su podvezivanje ili odstranjivanje jajnika, uz totalnu anesteziju i višednevni oporavak u bolnici. Međutim, nova procedura ne zahteva totalnu anesteziju niti ostanak u bolnici, a žene podvrgnute ugradnji implanta mogu da nastave sa svakodnevnim aktivnostima već narednog dana, tvrde proizvođači implanta, američka kompanija „Holodžik“.
Implant je već odobren za upotrebu u Velikoj Britaniji, a rezultati ispitivanja koje je sproveo Vanderbilt univerzitetski medicinski centar iz SAD-a, pokazuju da je godinu dana nakon implantacije uspešnost ovog novog vida kontracepcije 98,9 odsto.
Izvor: Blic.rs

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kontracepcija
17.6.2009 12:00:24   
Rivana
Preporucili su mi pilulu Yaz (tako nekakouser posted image ) da li je neko koristio i kakva su iskustva, ja nikad nisam ni cula za te pilule user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kontracepcija
17.6.2009 12:31:49   
Anoniman
Yaz, nisam čula. Ja sam pila Yasmin.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here