|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 13:21:23   
Anoniman
Da li ostavljate mašine da rade dok ste napolju? (mislim na mašinu za veš, mašinu za sudove, ili pak ringlu da blago brboće ručak dok trknete do radnje)
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 13:25:02   
bonita
ja ne,jer imam fobiju da se nesto ne dogodi sa strujom.jednom je mojo majci crkao regulator temperature na sporetu,torta izgorela i kuca bi pupu,da slucajno nisam naisla,a majka pila kafu u komsiluku.
i pre nego sto izadjem iz stana 3 puta se vracam da proverim jel je sve istekano....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 14:09:37   
pahulja76
samo sam 2x ostavila ves masinu dok sam otisla do prodavnice... i mozda jednom  bojler kad smo mm i ja uvece isli negde da se zagreje voda dok se vratimo... inace, uopste  ne volim da ista ostavljam ukljuceno jer se nikad ne zna sta moze da se desi.. al' eto par puta napravih gresku user posted image

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 14:17:09   
Anoniman
Bojler ne gasim nikada, sem ako idem na put pa me neće biti duže od dva dana.
Šporet ne ostavljam nikada.
Mašinu za sudove palim uveče kada krenemo da spavamo, zbog jeftinije struje.
Mašinu za veš palim kada stignem, i znam da može da nastane poplava i svašta nešto, ali kontam, ne znam šta bih ni da se desi poplava a da sam ja kod kuće u datom momentu pa ne menja na stvari.

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 14:21:18   
bonita
ves masina mi stoji u ves kujni i uz nju ne mogu da sedim,ali ona ima onaj aquastop,u slucaju kvara,bojler i nemam.
a znam da ga moja mama u srbiji nikada ne iskljucuje,a os sporeta imam strasnu fobiju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 14:22:53   
bonita
picnica.ciao.com/de/2239
45192.jpg  greska


< Poruku je uredio bonita -- 17.8.2009 14:23:11 >

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 14:25:23   
Nensi*
Sporet nikada ne ostavljam ukljucen,pa ni kad idem do prodavnice na 5 minuta.Ves masinu ponekad ostavim,ali i to je retko,a bojler ni ja nemam,imamo toplu vodu. Moja mama stalno ostavlja upaljen bojler,osim napavno kad nisu kuci po par dana.

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 14:31:39   
oliveradj
Dešava se da ponekad ostavim veš mašinu, nekada je i noću uključim dok dremam pa sutra ujutru raširim veš. Šporet ostavljala sam kad odem do radnje na kratko ali dugo nisam još dosad.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 14:33:12   
božana
Sve sam mašine ostavljala da rade dok ja recimo trknem u prodavnicu, sve dok me muž nije isprepadao da nešto može da se desi baš tad dok ja trknem do prodavnice, pa sad sve isključim.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 14:34:33   
Anoniman
sem bojlera ništa ne ostavljam upaljeno


(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 14:42:30   
prase
Ponekad ostavim na šporetu nešto da se krčka, na primer kupus, sarmu i te stvari koje se krčkaju satima. Mali bojler, ispod sudopere, non-stop je uključen. Veliki bojler uključujem samo noću. Mašinu za pranje sudova nemam ovde, dok sam je imala, radila je noću. Mašina za pranje veša isto. Ako zaboravim da uključim bojler za preko noći, ili mašinu za sudove, onda ih uključim preko dana i nemam običaj da ih isključujem kada izlazim... ALI mm mi to ne odobrava, ako je sa mnom kada izlazimo on isključuje sve živo. Najviše se raspravljamo oko bojlera. Pričali su mi da se dešavalo da bojler "eksplodira" u smislu da termostat otkaže pa voda počne da ključa i onda se stvara ogroman pritisak u njemu... što se završavalo (kako kažu, ja nikada nisam videla niti čitala u novinama, to su priče moje mame i tetke valjda iz njihovog detinjstva ili mladosti) letenjem bojlera kroz zid. E sad, ja pitam mm - da li bi voleo da bojler leti kroz zid dok smo tu ili dok nismo tu. Kaže on, ako smo tu, ja ću čuti da se nešto dešava pa ću to sprečiti. Oko toga se, jednostavno, nikada nećemo složiti. Ja sam se odlučila na kompromis - poštujem njegovu želju da se to tako ne radi i vodim računa da uključim bojler svake noći pre spavanja. Uzgred budi rečeno, ne verujem da se i danas prave bojleri koji mogu da "eksplodiraju"...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 14:46:10   
Anoniman
Hm... istu polemiku ja vodim sa mojom mamom, o bojleru koji će da explodira i tvrdim da je bolje da explodira kada nisam tu (to je priča o nekom drugom bojleru, ne mom kućnom). A kako će TM da čuje da se nešto dešava ako spava? user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 18:14:22   
gagana83
Sporet nikad ne ostavljam ukljucen,a masinu za ves i sudove redovno. Bojler nikada ne iskljucujem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 18:34:24   
prolece
svi noviji bojleri imaju dva termostata, ako prvi/radni "zalepi"(tad može doći do pregrevanja) izbaciće drugi/sigurnosni termostat, a ako pak i on otkaže, "iskočiće" osigurač. kod nas je uvek uključen. pre nekoliko dana je nestalo struje, bojler je bio uključen, struja stigla posle par minuta, i bojler više nije radio. iskočio je sigurnosni term. zbog visokog napona. tako da su šanse da vam bojler eksplodira  veoma male. a vi odlučite


(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 18:43:41   
gagana83
Mi imamo neke osigurace koji cim malo nesto nije u redu oni iskacu,zahvaljujuci njima smo proslog meseca uhvatili na delu nezvanog gosta-lopova koji je upao u kancelariju(ona nam se inace nalazi u sklopu kuce) i pokusao da ukrade kompjuter,stampac i fax,medjutim kad je isekao kablove osiguraci su izbacili,mm izasao da vidi sta je bilo i uhvatio ga na delu. Hehe bas nije imao srece.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 18:46:20   
prolece
to znači da imate dobre osiguračeuser posted image user posted image user posted image a lopov ima sreće što ga nije zvekulo 220V

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 18:48:23   
gagana83
Ni lopovi nisu sto su nekad biliuser posted image user posted image user posted image
Kad zafali droga ne razmisljaju ni o cemu.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 19:13:04   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Hm... istu polemiku ja vodim sa mojom mamom, o bojleru koji će da explodira i tvrdim da je bolje da explodira kada nisam tu (to je priča o nekom drugom bojleru, ne mom kućnom). A kako će TM da čuje da se nešto dešava ako spava? user posted image



Našim prijateljima je eksplodirao bojler, razneo je pola plafona, nezamisliv haos. Sreća pa nikoga nije bilo u kući u tom trenutku.

Trudim se da ništa ne ostavljam uključeno ako izlazim iz kuće, pogotovo posle onog kursluša pre 3 meseca za vreme oluje.
Ali naravno desi se da bojler ostane upaljen.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 20:39:04   
Anoniman
U mojoj kuci se NIKAD nije iskljuchivao bojler...niti ja imam nameru da ga iskljuchujem u svojoj kuci.... Nije mi jasno...ako vam preko dana ne radi bojler...shta ako morate da se istushirate u 14h? U vreme kada bojler ne radi...a davno ste ga iskljuchili...kupatjete se hladnom vodom???user posted image
Shporet na struju ponekad ostane ukljuchen...poshto mi je prodavnica 5 kuca dalje...(ako treba da trknem do iste), vesh mashina moze da radi samo danju...jer je ona od pre 20 godina...pa je programiranje ruchno...a mashinu za sudje nemam....
Televizor se gasi...(uvek kada ga niko ne gleda), rachunari kako kad.... ako skidam neshto...onda ne gasim...muzichka linija skoro uvek radi... mislim da je to...to...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 21:26:27   
dunja RR
bojler drzi toplu vodu ceo dan , ne hladi se bas tako brzo, ja mogu da iskljucim u 7 kada prestaje jeftina struja i ostace topla do uvece bez problema...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 21:39:30   
Anoniman
Kod mene se ohladi...user posted image A topla voda je meni hladna...meni treba vrela voda..i malo hladne...a ne da se tushiram mlakom vodom... Po mom misljenju...iskljuchivanje bojlera je chista glupost...user posted image   + se troshi vishe struje...

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
17.8.2009 21:54:10   
dunja RR
i ja volim vrelu vodu i ostane vrela( uvek ga iskljucim u 7), pri tom mi je bojler star preko 20 godina ali sam pre cetiri godine menjala kazan....inace se napuni za pola sata...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
18.8.2009 2:40:55   
sneza24
Bojler nikad ne gasimo(sem kad grmi).
Masina za ves radi iako nismo tu.Nova je masina pa ako nesto nije u redu ona jednostavno sama stane i nece da radi.
Sporet mi ostane ukljucen ako idem do prodavnice jer je ona preko puta.
Drugo nista ne ostavljam ukljuceno ako nismo kuci.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
23.10.2016 22:21:32   
branki*
ja uglavnom ukljucujem nocu,ali npr masinu za ves i sudo masinu mi se desilo da ukljucim i da izadjem iz stana ako treba,nije me strah,ali rucak,tj ringlu nikad ne ostavljam ukljucenu,cak ni da smanjim,obavezno iskljucim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mašine rade dok ste napolju?
23.10.2016 22:24:01   
Anck Su Nmaun
Branki ja imam fobiju od toga, a znam da neke zene tako kuvaju rucak. Smanje i ostave da se krcka...ja bih se pojela.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here