|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
17.4.2019 15:32:39   
dunja RR
Navijamo drugarice voćkice :)

Da bude lepih embriona i da za 2 meseca se radujemo ovde user posted image

Pozdrav od naše ekipe (2-oje dece iz klinike Ivanović)

IZVORNA PORUKA: Vishnja

Kao sto sam i ocekivala, u utorak je bila aspiracija, sve je proteklo vrlo kratko, padanje u anesteziju je kao kad hvata san posle 3 jaka alkoholna koktela 😌Sada cekam par dana da jave da li se nesto oplodilo. Dr Goca je rekla da ce se u mom slucaju transfer raditi za dva meseca, jer su jajnici nabujali od stimulisane ovulacije i potrebno je vreme da se smiri. Dala mi je Orgametril 14 dana i Cefalexin jednu kutiju. Savetovale su me sestre da pijem litru surutke na dan od 7-10 dana i dosta vode. Takodje, naredjena mi je hiperproteinska ishrana. Na  prvi dan menstruacije da ih zovnem da bi mi dali instrukcije za dalje.Nadam se da ce biti embrioncica, da ne bi bilo sve uzalud. 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Vishnja)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: Klinika Ivanović
17.4.2019 22:33:31   
lesli
I mi navijamo!(Kod nas za sada jedno + rezervna postava u zamrzivacu 😊😅)

Ps. Procedura za FET ce biti da im se javis prvog dana ciklusa, dobijes mikroginon. I onda im se javljas kada krene sledeci ciklus. Tada dobijes terapiju za pripremu za transfer. Tako je bilo kod nas. I mnoge jos devojke ovde su prosle slicnu semu. Ta dva meseca nikad da prodju. Tj. mesec i po od aspiracije do pocetka tog ciklusa kad ispijes mikroginon, ali prezivi se... 🙂 Eto sad znas i sta te okvirno ceka 🤗

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1302
   RE: Klinika Ivanović
25.4.2019 16:57:29   
Marija_Lusi
Devojke dobila sam pozivod fonda 6 maja imam konsultacije prve kod Goce. Recite mi samo jel ona odma pocinje sa pregledima i terapijom ili se samo upozna sa vasim slucajem pa vas stavi na cekanje? 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: Klinika Ivanović
25.4.2019 19:48:08   
Maraj
Odmah pregled. Ali mora da ti bude 1.ili 2.dan ciklusa. Tada ti radi ultrazvuk. Ponesi i prethodnu dokumentaciju ako imas..mozda neku laboratoriju...
Nema čekanja. Ne ulazi naravno u postupak isti ciklus, ako joj treba npr laboratorija/hormoni itd....sto ona proceni da treba.
Al obavezno je ultrazvuk 1.ili 2.dan ciklusa tako da ne znam.kako si zakazala za 6.maj. obicno zene kad dobiju zovu da zakazu za taj dan ili sutradan

< Poruku je uredio Maraj -- 25.4.2019 19:50:11 >

(odgovor članu Marija_Lusi)
Direktna veza do poruke: 1304
   RE: Klinika Ivanović
25.4.2019 19:53:54   
Marija_Lusi
Nisam ja ni zakazala fond mi je javio da su mi oni zakazali konsultacije za 6 maj a ja trebam da dobijem 10 maja. Bitno mi je samo da nema cekanja da odma pocnem sa pregledima. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: Klinika Ivanović
25.4.2019 20:22:23   
Maraj
Da da
Nema cekanja. Sto bi bilo

(odgovor članu Marija_Lusi)
Direktna veza do poruke: 1306
   RE: Klinika Ivanović
25.5.2019 13:21:56   
Vishnja
Cao devojke! Kao sto sam pisala u prethodnim porukama, pretila mi je hiperstimulacija jajnika i onda sam bila na pauzi mesec ipo. Ispila sam kutiju mikroginona 21 dan, medjutim tokom celih 21 dana imala sam braonkasti iscedak, svaki dan! Citala sam da je to normalna reakcija organizma dok se navikava na pilulu, sestre su rekle da je isto to normalno. Juche mi je bio prvi dan bez pilule, i ocekivala sam da danas nece biti braonkastog, medjutim i danas je ista stvar. Sestre su mi rekle kad ispijem kutiju, posle par dana prvo braonkasto je menstruacija, a ja sad ne znam kako da odredim kad je prvi dan menstruacije, ako se meni nastavi braon sekret, jer  drugi dan ciklusa moram poci pregled kod Goce da odredi da li je sve ok za transfer.
Da li se nekome slicno dogadjalo? 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: Klinika Ivanović
25.5.2019 13:35:59   
lesli


IZVORNA PORUKA: Vishnja

Cao devojke! Kao sto sam pisala u prethodnim porukama, pretila mi je hiperstimulacija jajnika i onda sam bila na pauzi mesec ipo. Ispila sam kutiju mikroginona 21 dan, medjutim tokom celih 21 dana imala sam braonkasti iscedak, svaki dan! Citala sam da je to normalna reakcija organizma dok se navikava na pilulu, sestre su rekle da je isto to normalno. Juche mi je bio prvi dan bez pilule, i ocekivala sam da danas nece biti braonkastog, medjutim i danas je ista stvar. Sestre su mi rekle kad ispijem kutiju, posle par dana prvo braonkasto je menstruacija, a ja sad ne znam kako da odredim kad je prvi dan menstruacije, ako se meni nastavi braon sekret, jer  drugi dan ciklusa moram poci pregled kod Goce da odredi da li je sve ok za transfer.
Da li se nekome slicno dogadjalo? 




Vishnja, meni je sa mikroginonom bilo slicno, ali nisam bas krvarila svih 21 dan vec sam krenula pred kraj kutije. 6-7 dana recimo pred kraj. Tada sam zvala kliniku, da pitam da li se to racuna, rekli mi da ispijem i da ce krvarenje verovatno zaustaviti i kada ponovo krene da se javim. Nije se zaustavilo, zvala ih ponovo da pitam sta se racuna kao prvi dan menstruacije i rekose da racunam prvi dan bez pilule. Ja nisam isla na pregled, vec sam samo otisla po semu terapije i terapiju drugog dana i uvece krenula sa bockanjem diferelinom. E sad moguce jer je bila nedelja i jos u periodu praznika... Isla sam kasnije na uz 13/14. dc da vidi kada cemo transfer...

(odgovor članu Vishnja)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: Klinika Ivanović
25.5.2019 13:36:57   
lesli
Tu ti je moj savet kad god ne znas sta da uradis da ih pozoves i pitas. Ako ne znaju sestre, pitace Gocu pa ce ri naknadno javiti.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1309
   RE: Klinika Ivanović
26.5.2019 17:23:05   
Vishnja
Hvala Lesli na odgovoru.Zvala sam ih isti dan i rekli su mi kada se javlja krvarenje u toku mikroginona, onda se prvi dan menstruacije racuna prvi dan bez pulule, kao sto si i napisala. Bila sam na pregledu danas, treci dan ciklusa, dala mi je diferelin 7 dana i estrofem 3x1, i 13og dana ciklusa sam opet na pregledu da utvrdi stanje materice. Reci mi, posle koliko si radila transfer, od 13og dana ciklusa?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: Klinika Ivanović
26.5.2019 17:35:24   
lesli
Da, to je ta terapija.Mene je pregledala, verovatno je to bio 13. dc, ustanovila da je endometrijum spreman i zakazala transfer. Nas embrion je bio 5 dana star (blastocista), pa je transfer bio za 5 dana od tog pregleda.
Sa srecom! 

(odgovor članu Vishnja)
Direktna veza do poruke: 1311
   RE: Klinika Ivanović
26.5.2019 18:57:49   
dunja RR
Les, na koliko se obnavlja zamrzavanje embriona, i koja je cena znaš li?
U moralnoj, i svakakvoj drugoj sam dilemi, šta činiti ..


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: Klinika Ivanović
26.5.2019 22:36:07   
lesli
Dunja, ne znam nista. Htedoh tebe da pitam da li znas da li posle tih 5 godina moze da se doplati jos koja godina 😅Elem mi planiramo u neko skorije vreme da probamo hoce li ici prirodno ako ne transfer opet. I ako uspe i ako ne bude paklena trudnoca kao sa njom, mozda bih razmisljala i o trecem, a za to mi treba da preostale embrione cuvaju jos koju preko tih 5 (1.5 vec prosla). 
Previse “sta bi bilo kad bi bilo” u nasim planovima, znam :D

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: Klinika Ivanović
26.5.2019 22:39:13   
lesli


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Les, na koliko se obnavlja zamrzavanje embriona, i koja je cena znaš li?
U moralnoj, i svakakvoj drugoj sam dilemi, šta činiti ..




Razumem dilemu. Poslozite “za” i “protiv” pa da vidite. Mada kapiram da ce vam inicijalnih 5 godina biti dovoljno da odlucite sta cete ;) 
Cisto da proverim, ona cena zamrzavanja koju smo platili je zamrzavanje + cuvanje na 5 godina?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1314
   RE: Klinika Ivanović
26.5.2019 23:10:26   
dunja RR
Eto ja sam zaboravila da je ovo prvo cuvanje na 5 godina, a sigurno mi piše negde nego zaboravih da pogledam. Kontam da je to ono sto smo platili, i zamrzavanje i cuvanje. 

 U stvari sam mislila da je prvo cuvanje na kraci period, jer je drugarica na drugoj klinici radila vto, i cini mi se da je posle godinu ili dve produzavala. Sin iz te vto je skoro napunip 3 godine, a ona je pre neke 2 godine produzavala prvi put, to sam sigurna. Za sledecu produzavanje su jpj rekli da se ide na komisiju, pa komisija (ko god i sta god to bilo) faje dozvolu o daljem cuvanju. Ali druga klinika je u pitanju. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: Klinika Ivanović
26.5.2019 23:52:23   
lesli
Sad si me bacila u dilemu... je l’ jeste prvo cuvanje na 5g ili nisi sigurna? Da idem da kopam papire ili da spavam mirno? 😅

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: Klinika Ivanović
28.5.2019 9:38:39   
Maraj
Ja sqm ubedjena da je cuvanje na 3 god. Bar je bilo 2014.god
Mozda je sada na 5 goduser posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2019 16:55:29   
haozho
Sad je 5 godina. Pre par meseci smo uradili zamrzavanje,

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: Klinika Ivanović
8.6.2019 17:04:40   
haozho


IZVORNA PORUKA: Marija_Lusi

Cao devojke zanima me ako je neka od vas isla preko fonda kod Ivanovica koliko dugo se ceka na poziv klinike?

Hvala



Ja sam čekala od Novembra do Februara. Najbolje pozovi kliniku i pitaj ih kolike su guzve. U NF su mi rekli u Novembru da je gužva i da bih tek stigla na red u Decembru iduce godine, zato najbolje pozovi kliniku ili otidji lično da se raspitaš jer oni imaju spisak žena koje su preko fonda kod njih.

(odgovor članu Marija_Lusi)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: Klinika Ivanović
16.6.2019 10:14:39   
mkgirl
Da li neko zna da li mogu za drugi pokusaj Vto sa smrznutim embrionima iz Visegradske da predjem I radim u Klinici Ivanovic? Da li postoji o trosku fonda transport smrznutog embriona iz jedne u drugu kliniku? 


(odgovor članu haozho)
Direktna veza do poruke: 1320
   RE: Klinika Ivanović
16.6.2019 10:18:16   
Maraj
Mislim da ne.
Kakav transport....daleko smo mi od transporta materijala...

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: Klinika Ivanović
16.6.2019 12:24:55   
mkgirl
Pa nesto mi se ucini kad smo potpisivali za zamrzavanje da nam je embriolog rekla nesto kao ovo je da li hocete da se zamrzne, da se cuva kod nas ili da premestite da se cuva negde drugde.. Ako sam je dobro razumela 😕


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: Klinika Ivanović
17.6.2019 15:06:00   
Teatea
Ćao svima,  pošto sam nova,  htela sam da ptam žene koje su prošle proces kod Dr. Ivanović sledeće... 

U klinici su mi rekli da se 1. dan ciklusa zakazuje prvi pregled za 3.dan ciklusa.. Interesuje me šta onda biva,  i kad mogu računati da se radi vantelesna?  Jasno mi je da je individualno i da verovatno zavisi i od tog kratkog/dugog postupka,  mada mi nije jasno ni šta je dugi a šta kratki postupak? Bila bih vam zahvalna ako bi napisali kad vam je rađen postupak (kog dana ciklusa)  i da li istog ciklusa ili sledećeg? Pokušavam nekako uklopiti odmor i letovanje u sve to ali ne znam kad mogu računati na vantelesnu u slučaju da sa prvim ciklusom sad krenem u postupak... Puno hvala svima koji se jave! 

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: Klinika Ivanović
18.6.2019 22:18:07   
lesli
Sve zavisi od tog prvog pregleda i dokumentacije koju imas od ranije, vasih problema.Ja sam imala brdo analiza, nisu me slali na nista dodatno. Imam pcos i prvi put sam na kliniku otisla u julu, stimulacija ili ti postupak radjen u novembru, a transfer u januaru

(odgovor članu Teatea)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: Klinika Ivanović
1.7.2019 23:50:26   
haozho
Teatea,
Sve zavisi od situacije. Ja sam imala pripremljene sve analize moguće i partner takodje i aspiracija mi je radjena odma u istom ciklusu posto sam išla po ‘kratkoj shemi’.Medjutim posle mi nije odma radjen transfer nego tek nakon par meseci zbog endometrijuma koji nije bio spreman, sto se retko dešava bas. Tako da nema pravila minimum je mesec dana, najčešće par meseci a može i da bude duže 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here