|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mastitis
8.10.2012 1:07:15   
Zemunka85
Dadada.
Dojila sam i ja.

Mada, nije ovo mastitis. Definitivno.
Malo sam se raspitala i citala - soor definitivno.
Pogotovo sto ga mala ima i u ustima.
Meni su areole pune bolnih plikica.
Nista, krecemo u bitku sa tim ...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Mastitis
12.10.2012 22:52:05   
Zemunka85
Jedno pitanjce,

kao sto rekoh izgleda sam imala soor, vise lici na to, nego mastitis.
E sad, posle tusiranja vrucom vodom, bradavica neko vreme ostane bela. Da li to znaci, ili da tako, na toplom, jos vise razvijam bakterije?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Mastitis
29.1.2013 18:03:19   
Ajla82
Zdravo svima, nazalost prvi post mi je na ovoj temi user posted image

Mojoj bebi vec 6. mjesec. Na pocetku sam imala mastitis i nadala se da sam to prevazisla al evo ga opet.
Iscitala sam nekoliko postova ali nista ne nadoh o zelenkastom iscjetku, mene podsjeca na gnoj a moja mama kaze da je to zgusnuto mlijeko, to je taj cep. . ja ne bih ljekaru jer vec znam cijeli postupak al ovo mi je nesto novo. je li neko imao slicno iskustvo? sta da radim? pomoooooc

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Mastitis
29.1.2013 20:43:13   
Torbica
Ja nisam imala nijednom mastitis, ali strucno mogu da kazem da sve sto je zelenkasto - sumnjivo je i upucuje na bakterijsku infekciju. Nije mi poznato da cep od mleka moze biti zelenuser posted image ...
Nadam se da ce ti se javiti neko sa takvim iskustvom.
Svakako ti u domacoj radinosti kupus ne gine.. pogotovo ako pored tog iscetka imas bol, crvenilo, tvrdocu... A ako krene temperatura, mozda i antibiotici. Ipak je najpametnije da odes kkod dr, iako celu proceduru vec znas..ja bih otisla. Srecno

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ajla82)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Mastitis
30.1.2013 7:42:24   
Ajla82
Torbice, hvala puno,puno. user posted image
Mama to mene tjesi, valjda maaalo panicim jer prosli put se svga naslusala o mogicim komplikacijama. Idem ginekologu mada je jutros malo bolje,crveni al manje boliuser posted image


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Mastitis
30.1.2013 9:40:31   
Torbica
Ajla user posted image
Drago mi je, prava odluka sto ces kod dr. I zbog sebe i zbog bebe. Srecno, pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ajla82)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Mastitis
1.4.2013 21:22:32   
New Mom
Ja sam evo sad posle drugog deteta zaradila mastitis 10 dana pošto je prestao da sisa (sisao je skoro godinu dana).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Mastitis
1.4.2013 21:26:07   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja sam evo sad posle drugog deteta zaradila mastitis 10 dana pošto je prestao da sisa (sisao je skoro godinu dana).


Verovatno si naglo prestala sa dojenjem.Kada se prestaje sa dojenjem prestaje se lagano da bi se mleko postepeno sve vise smanjivalo. Ili si mogla da se izmlazas da malo popuste dojke dok god ne prestane mleko.


_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Mastitis
1.4.2013 21:28:34   
New Mom
Nisam naglo. On od 9.meseca sisa 1X dnevno. On je sam odlučio da neće više (par dana je bilo nekad hoće, nekad ne). I jesam se po malo izmlazala po prestanku, jako jako malo je ičega imalo.
Smanjila sam tečnost i slatko, sve što može da podstakne mleko.
I opet se eto upalile.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Mastitis
1.4.2013 21:31:21   
Sanja90
verovatno neki kanalic zadao glavobolje,bice bolje,procice i touser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Mastitis
10.11.2013 13:53:58   
simonida
Moracu na zalost da ozivim temu i cujem vasa iskustva. Dva meseca posle drugog porodjaja sam zaradila uzasan mastitis koji jos traje.Stvorio se preko noci, za par sati, a ono sto me brine je sto jos uvek traje. Dobijala sam prvo penicilin, pa penicilin i gentamicin 2x dnevno (jos uvek ih primam) ali ploce se i dalje stvaraju. Masiram grudi, stavljam kupus i sve sto sam cula, ali par sati bude ok i opet u krug. Danas mi je dr rekla da bi mi ona promenila terapiju u longacef a ako ni on ne pomogne da cu morati u bolnicu.
Jel imao neko iskustvo sa ovako dugotrajnim vracanjem temperature??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Mastitis
10.11.2013 16:22:32   
Modessty
ja sam sa prvim detetom čitavih 40 dana imala temperaturu, i to maltene svaki drugi dan. I stalno su mi grudi bile u pločicama. izmuzavala sam se i beba je sisala ali ništa nije po,magalo. Rešenje je na kraju bilo da smanjim unos tečnosti i jake hrane, da se izmuzavam pr i posle svakog podoja, da stalno masiram grud, da stavljam tople obloge i da nosim brus 24h dnevno. Dr iz porodilišta mi je savetovala t da nosim brus jer na taj način se grudi kao manje pune. I to je sve trajalo ravno 40 dana i odjednom se stabilisalo.
Noć je najopasnija jer te stigne umor i obično se tad preskoči izmuzavanje što napravi haos.
Ako ne možeš sama da se izmuzavaš zovi nekog da ti pomogne. Veruj mi da ti je to jedini spas

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu simonida)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Mastitis
10.11.2013 16:53:59   
vikiveki
Simonida , sisa li sad tvoja beba? Jesi li pokušala sa pumpicom da se izmlazaš?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Mastitis
12.11.2013 20:20:39   
simonida
Izmlazam se na 2-3 sata i posle toga osetim olaksanje, ali to traje jako kratko. Beba mi ne doji jer sam bila pod visokom temperaturom i gomilom antibiotika pa mi je dr rekla da joj na kasicicu dajem adaptirano mleko. Od jutros primam longacef i ovo mi je prvi dan da mi se TT nije pojavila. Izgleda da je on jaci od svega ovog sto sam do sad primala.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Mastitis
12.11.2013 20:23:40   
vikiveki
Jesi li pokušala sa pumpicom da se izmuzeš?

(odgovor članu simonida)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Mastitis
12.11.2013 20:27:48   
simonida
Pumpicom da ali rucnom, suprug je zaduzen za taj deo posla :)

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Mastitis
11.12.2013 19:21:48   
Sanjica26 RR
Isla sam danas kod ginekologa. Zakljucila je da sam dobila mastitis.user posted image Dobila sam antibiotik. Bila je patronazna razbila mi je cvorove i pokazala kako da se rucno izmlazam. Radim to, ali mnogo mi nadolazi mleko.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu simonida)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Mastitis
11.12.2013 19:27:21   
New Mom
Samo masiraj blago. Daj bebi da sisa kad god hoce, ona ce ti brze razbiti te cvorove. To je najbolji lek!
Ja bih stala iznad umivaonika i tu se masirala pa curelo tu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Mastitis
11.12.2013 19:34:39   
Sanjica26 RR
Dajem joj i rucno se izmlazavam. Evo sad je sisala i zaspala posto nije dugo spavala. Taman se izmlazam nadodje novo. Puno mleka ima. Ona ne moze sve to da izvuce, a mleko nadolazi.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Mastitis
12.3.2014 10:03:44   
Karin
Meni je pre nekoliko dana po pitanju mastitisa pomogla jedna gospodja, medicinska sestra, nista drugo mi nije pomoglo, samo masaza, odnosno razbijanj ploca.
Pozdrav svima.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 220
   Mastitis
31.8.2014 9:59:56   
MaliSava
Drage mame, ovo je moje iskustvo sa cvoricima u dojci.
Juce sam primetila da mi se pojavio jedan cvor, odnosno veca tvrda povrsina na levoj dojci. Cvor je bio tvrd i bolan na dodir, velicine skoro polovine dojke. Nije bilo crvenila na kozi i nisam imala temperaturu. Iz nje se cedilo znatno manje mleka nego inace. Na bradavici se pojavio belicasti zulj. Posto mi beba lepo sisa, a i posto izmlazam dojke skoro posle svakog podoja, nije mi bilo jasno kako se mogao pojaviti. Naravno, veoma sam se uplasila pomislivsi na pocetak mastitisa, odlazak kod ginekologa, antibiotici i ostala cimanja... Znate na sta mislim. Citavsi savete po forumima, stavljala sam bebu na dojku cesce u nadi da ce "izvuci'' cvor, grejala dojku termoforom i mirovala. Nekog velikog pomaka nije bilo, sem sto sam osecala odredjenu dozu olaksanja od toplote termofora. Slava Bogu, na jednom od hrvatskih foruma (Roda), procitala sam savet jedne majke kojoj su tegobe nestale kad je probusila plik na bradavici (ona ga zove blister). Prebrisah bradavicu 70% alkoholom, probusih plik sa iglom za inekcije (naravno sterilna, kupila u apoteci) i potece u mlazu prvo neka belicasta voda, a nedugo potom i mleko. Malo sam se izmlazala i potom podojila bebu. Cvor je nestao, dojka se opustila i problem je bio resen. Dakle, koliko mi iskustvo govori, taj plikcic je zapusio odvod jednog od glavnijih kanala i mleko se pocelo nagomilavati bez mogucnosti da bude iscedjeno tokom podoja. Da kojim slucajem nisam probila plik, cvor bi i dalje rastao i na temelju, relativno benginog, zastoja mleka razvila bi se upala, tj. pravi mastitis kod kojeg osim lokalnog bola i osecaja tvrdoce imate i crvenilo okolne koze i povisenu temperaturu. Sigurno da takvo stanje zahteva i otpusavanje kanalica i antibiotski tretman, odnosno pravu lekarsku pomoc.
Pozdrav svima!

(odgovor članu Karin)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Mastitis
31.8.2014 11:45:30   
World
To se i meni desilo, bez cvorica, ali sam imala blister. I kad sam ga probusila i iscijedila prestalo je za dva-tri dana.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu MaliSava)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Mastitis
26.9.2014 1:18:24   
mati
Odakle mi sad mastitis kad i ne sisa danju niti nadolazi mleko.user posted image
Nema cvorica samo me uzasno boli i tresem se od T.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Mastitis
26.9.2014 10:37:40   
Modessty
mati moja kuma je završila u bolnici kad je prekidala dojenje, tako da je moguće da imaš takve probleme. Smao se pazi, izmlazaj koliko da razbiješ te čvoriće. Nisam u toku, da li prestaješ da dojiš? Ako si prekinula dojenje onda obavezno uzmi neki antibiotik. Npr dovicin ili nešto slično.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Mastitis
26.9.2014 11:14:07   
New Mom

IZVORNA PORUKA: mati

Odakle mi sad mastitis kad i ne sisa danju niti nadolazi mleko.user posted image
Nema cvorica samo me uzasno boli i tresem se od T.

Jesi li mozda dobila ili treba da dobijes menstruaciju? Tada zbog hormona zna da pukne.
Izmlazanje uz lagano masiranje bolnih mesta. Topli oblozi. Mada najefikasnije i najbolje je da mu das da sisa.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here