|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.3.2014 18:13:15   
krsticdr
Ma i ja nešto razmišljam da je izgleda naj lakše da te pošalju na vto...što bi se petljao...evo smirujem se polako..skupljam snagu i živce pa ću da nastavim borbu.Znam ja odavno da je problem naći dobrog doktora.Ja za sve ove godine nisam naišla ni na jednog koji se pošteno bavio mojim problemom...pozdrav i želim ti divne trenutke uz tvoju bebicu user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.3.2014 18:18:09   
Jole84
Hvala ti,da ti se vrati vrlo brzo user posted image
Ne znam odakle si,imaš ovde na forumu temu o preporukama lekara i iskustvima sa njima,pa pročitaj možda ti bude značilo.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu krsticdr)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.3.2014 18:20:08   
krsticdr
Ja sam iz BG-a...čitam danima...naći ću več nekog dobrog valjdauser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.3.2014 18:27:35   
nata11
Krstic naci ces resenje, i ja neznam zasto odmah Prag user posted image Poslacu ti na pp informacijue o laparo.

_____________________________





(odgovor članu krsticdr)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.3.2014 18:30:11   
krsticdr
Pa rekla bih da je malo preterano ali znaš koliko se mučim sa strerilitetom...godine su u pitanju i to dvocifren broj...i uvek sam mislila da neću morati na VTO...bukvalno ni razmatrao nije neko lečenje ili laparo...to nije ni spomenuo..samo Prag..hvala....čekam...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
10.3.2014 10:01:56   
Minja23
joleee ,krsticdr hvala vam puno i krstic dr user posted image za tebe kad si to zavrsila,a sto se tice praga,raspitaj se ti jos malo user posted image
kod mene se pojavio problemcic...
danas sam trebala da radim taj hsg medjutim ,odlozeno je za sutra...

e ovako,briseve sam radila pocetkom februara i svi su sterilni,radila krvnu sliku sve je u ref.vrednostima i uradim urin ono imam MASU bakterija...
e sad koliko je to bitno za HSG ,jer vidim da bi mi dr radio i sa tim,jer su leukociti ok.
da li postoji rizik bilo kakve vrste ako se HSG radi u tom slucaju?
uh bas sam u nedoumici,a nemam vremena da sacekam urino kulturu jer mi je danas 8dc,dr posle ne radi ,a urinokultura mi stize u sredu ...
toliko cekam na taj hs i uvek se izjalovi nesto user posted image

< Poruku je uredio Minja23 -- 10.3.2014 10:03:12 >

(odgovor članu krsticdr)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
10.3.2014 14:18:36   
iva80
Za HSG a i za ostale 'zahvate' sve mora da ti bude uredno...posebno da budes cista od bakterija jer HSG je ubrizgavanje kontrasta koji moze da ugura bakterije gde im nije mesto pa da se napravi jos vece cudo....ovo su reci moje DR, jer sam i ja prosle god radila HSG...e sada jedno pitanje za tebe Minja, jesi li se ujutru pre nego si mokrila u sterilnu posudicu oprala?? JAko bitna stavka kod davanja mokrace.

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2014 20:03:18   
Minja23
iva80,da oprala sam se ujutru naravno,ali sam ponovila u ponedeljak mokracu i bilo je ok.sto se tice leukocita,bakterija malo...uradim urino kulturu koja je stigla tek danas,a ja juce radila HSG...veselo,u urinu eserihija koli...jel treba da brinem,jer su mi juce radili hsg?user posted image

e sad za jucerasnji HSG,ja sam radila u opstoj anesteziji i nisam nista osetila...po otpusnu listu idem u petak ,a koliko sam razumela jedna strana je zacepljena skroz i moracu na laparoskopiju user posted image uh...mozda vec sledeceg meseca...

jel imao neko iskustva da u 2 meseca bude 2 puta u totalnoj anestezijiuser posted image ?

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2014 19:26:52   
Minja23
devojke :),jel moze neko da mi protumaci moju otpusnu listu user posted image

HSG nalaz:
grlic: cervikalni kanal prohodan,nareckanih ivica cervikalne sluznice
Uterus: kavum uterusa trouglastog oblika,homogeno ispunjen kontrastom,ravnih zidova endometrijuma
tube: oba jajovoda nprohodna,slepo se zavrsavaju...

ok,ovo zadnje kapiram,ali sta znaci da se slepo zavrsavaju?user posted image

hvala vam puno unapred,bas sam nestrpljiva da mi neko odgovori user posted image user posted image

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.3.2014 8:32:19   
nata11
Minja ja nisam bas neki strucnjak za ovu temu ali kontam da znaci da kroz njih nemoze da prodje do kraja, da ostane kontrast u njima. I sama vidis da su neprohodni user posted image Verovatno su ti predlozili neku intervenciju ili vto?

_____________________________





(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.3.2014 8:53:31   
Minja23
da,predlozili su mi laparoskopiju,krajem meseca idem na konsultacije,pa cemo videti sta dalje...user posted image

zanimalo me je sta znaci da se slepo zavrsavaju?ima li nade da se to sredi laparoskopijom?

hvala u svakom slucaju...user posted image

< Poruku je uredio Minja23 -- 15.3.2014 8:54:46 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
2.4.2014 11:50:00   
filomena
Ja sam HSG radila proslog meseca u Cacku, i htela bih da podelim svoje iskustvo sa onima koji se plase ovog pregleda. Meni su radili bez anestezije i nije bilo nista strasno. Postavljanje tih instrumenata traje desetak minuta, i to ne boli samo je malo neprijatan osecaj, kao recimo pregled kod ginekologa, osim sto ovde njih cetvoro nesto dole petljaju user posted image Posle toga, oni svi izlaze i ostaje samo doktor koji radi intervenciju. On tri puta pusta kontrast, a oni napolju to slikaju. Najbolniji deo je kad pusta taj kontrast, narocito ako je jajovod zapusen (meni jedan), ali to traje ukupno oko 30 sekundi, pa se moze izdrzati. Mene je posle jos oko dva sata bolelo kao kod nestp bolnije menstruacije, i to samo kad sam ustajala, dok sam lezala nista. Popila sam samo jednu tabletu koju inace pijem kod menstrualnih bolova.
Tako da, ako to vec morate da uradite, ne odlazite vec to zavrsite sto pre!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
2.4.2014 14:36:12   
branki*
minja23,videces na laparoskopiji kakvo je tacno stanje.oni ce pokusati da srede,tj produvaju jajovode i da ih ucine prohodnim,ali mozda i nece uspeti,zavisi.u svakom slucaju,uradi laparoskopiju obavezno,pa ces znati sta ti je dalje ciniti.puno srece da bude sve okuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu filomena)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
3.4.2014 20:54:44   
*biberce*
da li moze neka da mi kaze sta je jela tj sta nije dok se spremala za HSG pod anestezijom?Ja sam na Gluforminu,pa zato pitam,a i imam veliku tremu kako ce sve to ispasti...user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
3.4.2014 21:11:26   
nata11
Biberce nemogu tacno da se setim ima odredjena satnica koliko nesmes da jedes a koliko da pijes. Reci ce ti dr najverovatnije. Ako se dobro secam nesmes da pijes nista 4-5 sati pre hsg-a

_____________________________





(odgovor članu *biberce*)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
5.4.2014 19:39:31   
spartanac
Drage moje dame,
ja sam juce zavrsila sa HSg-om u NF i nista nije strasno.Radi se sa anestezijom nista ne boli ,malo stomak posle toga i istog dana ili sutra ujutru se izlazi.Svi su divni ,ciste sobe.Ponesite svoje licne svtvari, spavacicu papuce obavezno.
Pozdrav svima

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
5.4.2014 22:39:24   
*biberce*

IZVORNA PORUKA: spartanac

Drage moje dame,
ja sam juce zavrsila sa HSg-om u NF i nista nije strasno.Radi se sa anestezijom nista ne boli ,malo stomak posle toga i istog dana ili sutra ujutru se izlazi.Svi su divni ,ciste sobe.Ponesite svoje licne svtvari, spavacicu papuce obavezno.
Pozdrav svima


Molim te da mi obkasnis kako si se pripremila za operaciju,sto se tice hrane,praznjenja creva itd.Malo mi je frka zbog toga a nisam iz Bg pa moram da krenem mnogo pre 7.30 kad imam zakazano.Ne znam dal cu da izdrzim da ne jedem nista i kako cu psihicki nemam pojma,molim te pojasni mi user posted image

(odgovor članu spartanac)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
6.4.2014 12:25:46   
spartanac
Draga,

nema cega da se plašiš.Prethodni dan ujutru pojedi lagani doručak , onda za ručak samo supicu ,ja sam negde oko 3 ručala sačekala pola sata i onda popila 3 tablete odjednom panlaksa.Cekas nekoh par sati i ispraznis se, nakon toga stavis miokroklizmu i sacekas pola sata i opet se praznis.To je to ,posle 22 h niste ne jedi i nemoj nista da pijes.Izdrzi se , ne brini.Ujutru se javis sestri za sterilitet i ona će ti reći sve sto treba.Intervencija se radi oko 10 , 11h.
Poljubac

(odgovor članu *biberce*)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
6.4.2014 12:37:29   
spartanac
Evo da vam ispricam i sve kako to teče kada se dodje u bolnicu , jer ce nekoj od vas pomoci.Znaci kad se javite sestri za sterilitet , sacekate nekih sat ispred i proziva vas doktor , amlo poricate sa njim i potpisujete da ste saglasne sa operacijom.Na tom papiru svasta pise ne citajte nego samo potpisite.Zatim odlazite u amb.7 i tamo vas cekau sestre uzimaju podatke i tu se presvlacite u svoji spavacicu.Bilo bi dobro da imate pratnju da ne bi ostavljale stvari na revers u bolnici , posto TORBE NE DOZVOLJAVAJU da se unose nego samo plastične kese.Ponesite svoje licne stvari, cetkicu za zube , pastu, sapun peskir uloske , svoju spavacicu i obavezno papuce.Dolazi sestra vodi vas na odeljenje i cekate da vas pozovu oko 10 ,11 h.Kada vas pozovu odlazite sa sestrom u deo gde se radi hsg i tamo opet potpisujete da ste saglasne sa anestezijom, nakon toga sve devojke cekaju ispred i ulazi jedna po jedna.kad udjes skines sve sa sebe dole , ostaje se u gornjem delu pizame ili ako je spavacica samo se povuce.Stave ti bronili malo procaskas sa anesteziologom i onda spavanjac.Probudis se kad te u kolicima voze u krevet.Nista se ne secas i nista ne bolči.Malo stomak posle, odlezis sat vremena odspavas i to je to.Ako te bolucka stomak sestra ti da brifen...

(odgovor članu spartanac)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
6.4.2014 17:37:11   
mala roda
Zdravo,
Nova sam ovde.
Da li neko moze da mi kaze da li pre HSG-a, moraju biti i sterilni brisevi i na Kandidu, pa dokle god se nje ne otarasim ne mogu da radim HSG???

(odgovor članu spartanac)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
6.4.2014 18:46:43   
*biberce*
E pa ja se toga i plasim: kako cu da izdrzim samo sa supom od 15h do kraja dana???user posted image A tek kad stignem u Bg pa to silno cerkanje aaaa pascu u nesvest od gladi hahaha Samo jos da pitam,koliko traje sama procedura,tj na koliko devojke izlaze?Jel bude mucnina posle te anestezije i gde mi budu stvari dok ja lezim? Ja sam pobednik sa pitanjima jel da user posted image user posted image

(odgovor članu mala roda)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
6.4.2014 19:30:13   
Štetica
Mala roda svi brisevi moraju biti sterilni za HSG.
Biberce neznam zasto nesmes nista sem supe predhodnog danq,to je plitka anestezija koja traje 15-20min.8h pre anestezije nesmes da jedes a 6h ni da pijes nista,to ti je odprilike od ponoci. Sama procedura hsg-a traje 3-5minuta,ako su jajovodi otpuseni,a ako se otpusavaju onda oko 10minuta. Sto se mucnine tice to je individualno,nekome bude muka nekome ne,ja nisam imala nikakvih problema. Moj ti je savet uzdrzi se od pijenja vode 2 sata od anestezije da ti nebi bilo muka posle.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu *biberce*)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
6.4.2014 20:02:40   
*biberce*
Pa ne znam,tamo pise da se za rucak uzme supa i posle nista.Ok bi bilo da ja lezim i spavam ali mislim ovako ne znam kako cu.Pitam se da li bi bilo strasno da npr oko 18h uzmem neku salaticu cisto nesto da ubacim u zeludac,kako bi odreagovala creva sa tabletama za prociscavanje koje treba da uzmem posle tog rucka?Vodu necu da pijem sigurno od ustajanja mada ne znam kako cu i to jer sam se navikla(konacno) da pijem vodu,ali do intervencije imam nekih par sati,pa pretpostavljam da si u pravu kad kazes da ne uzimam bas pred intervenciju.Ja sam ionako panicar(sto se,jel`te,vidi :)) i samo mozgam sta i kako user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
6.4.2014 21:07:06   
nata11
Biberce ti jedino da zamenis dan i noc pre hsg-a pa da imas vremena da jedes i da prodje koliko vec treba. Ja isto nisam jela 7-8h a bez tecnosti mislim 4-5h ali nisam sigurna.

_____________________________





(odgovor članu *biberce*)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
6.4.2014 22:22:02   
*biberce*
nata11 user posted image odlicna ideja

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here