|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 10:43:45   
branki*
kiskum,dobrodosla na forumuser posted image ,ali da te vidimo sto pre u lepsim temama!
gde ces raditi hsg?
iscitaj temu,pisano je dosta o tome..neko je radio sa anestezijom,neko bez,nekog je bolelo,nekog ne..
ja sam radila bez anestezije(nije ni bilo te opcije u ponudi),jedan jajovod zapusen,drugi onako,bolelo je mnogo,ne bih da te lazem,ali taman kad pomislis da vise ne mozes da izdrzis,bude gotovo.sreca,pa ne traje dugo,kratko je.mislim,prezivi se...
takvo je bilo moje iskustvo.
zelim ti srecuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 10:58:05   
Kiškum
Hvala puno, Branki! Ići ću gde me pošalju, ja sam onako malo zbunjiva, nisam ga ni pitala gde će me slati, prvo su mi brisevi bili u glavi, moram opet da ih radim sve. Ili mogu da tražim uput? Sad ću da iščitam temu da vidim kakva su iskustva, ja bih ipak anesteziju, mogu dosta da izdržim ali nemam nerava. Radili su mi u Frontu skidanje papiloma naživo pa ne bih da se izlažem šokovima opet!
Baš zbog tog papiloma se i plašim da su mi zaštopani jajovodi, čula sam da od njih može da dođe do zapaljenja sluzokože jajovoda, pa onda haos. user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 11:00:54   
branki*
brisevi ti vaze nekih mesec dana,cini mi se.ja sam sa uputom radila sve,nisam nista placala.u svakom slucaju,uradi ga obavezno,znaces kakvo je stanje,da ne gubis vremeuser posted image
i nema na cemuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 11:06:32   
Jole84
Kiškum dobrodošla i da zabebiš što pre user posted image
I ja sam kao i Branki radila bez anestezije, i bolelo je prilično, neću da te lažem, a meni su bili baš zapušeni sa puno priraslica. Ipak, traje kratko! Posle imaš značajnu analizu i znaš na čemu si. Srećno user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 11:10:36   
Kiškum
Hvala user posted image
Samo jedno pitanje, ako su zapušeni da li je VTO jedina opcija?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 11:11:41   
branki*
onda ides na laparoskopiju,probaju oni tamo da ih srede.ako ne urade nista,onda vto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 11:14:48   
Kiškum
Je l' se laparoskopija radi negde s uputom ili samo privatno? Izvinjavam se što sam dosadna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 11:19:59   
branki*
nisi dosadna,taman posla.imas temu i o tome ovde na forumu,ako dodje do toga..
radi se i sa uputom i privatno,kako ko hoce.ja sam radila sa uputom,u visegradskoj,nisam nista platila.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 11:31:33   
Kiškum
Evo čitam i diže mi se kosa na glavi kakvih sve iskustava ima user posted image
Samo mi od čitanja dođe da sve batalim, a kad vidim kroz šta sve žene pprolaze i kako se trude i ne odustaju...
Divna ste podrška, devojke.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 11:51:39   
Tanjica81
Kiskum dobro dosla...Doduse, mogla si i u lepse teme... :)

Moje iskustvo od pre 5 godina...Jedan jajnik mi je bio zapusen, ali je kontrast to sredio.Bez anestezije.Bolelo je ali trajalo je 5 minuta.Bila sam u "soku" dva dana, tj osecala sam se jako bezveze.
To je bilo 3.marta.Posle toga sam dobila 28.3. sa tolikim grcevima da iz kreveta nisam mogla da ustanem...Nikad pre ni posle nemam bolnu menstruaciju...
Ali sledecu vec nisam dobila user posted image i u januaru eto moje devojcice...user posted image

Nije za ovu temu, ali 2011. sam imala abortus tj porodjaj u 17.nedelji jer mi je bebica UF (i sad se tresem dok pisem)....Zatim smo morali da sacekamo prvu user posted image (nikad se nisam toliko radovala mojoj vestici) pa nakon tri ciklusa da probamo sa bebom...i ugledala sam svoje user posted image u novembru...

Sad zelimo trece...user posted image


Srecno.Glavu gore...Sve se izdrzi zauser posted image

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 11:53:17   
Tanjica81
Zaboravila sam da dodam da poznajem zenu koje je 2x imala HSG.A i zenu koja je zatrudnela samo sa jednim jajnikom...

(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 12:11:50   
Kiškum
Hvala vam :) To mnogo znači.
Vidim da treba izveštaj i šta sam jela i pomislila pre pet godina. Zanima me ovaj pregled interniste, je li to u domu zdravlja? I na šta se odnosi ovaj ovaj ultrazvučni izveštaj?

(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 12:28:58   
anita
Kiškum dobro došla. Ja sam HSG radila prošle godine u novembru i radila sam privatno pod anestezijom.
Pregled kod interniste sam radila u Domu zdravlja. A ovaj uz ne znam na šta se odnosi, ja to nisam radila.
Znam da su mi bili potrebni svi brisevi koji naravno moraju da budu ok i važe mesec dana.


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 12:41:42   
Kiškum
Hvala, draga. Evo spiska, traži se od ptice mleko. Ja se nadam da mi za krvnu grupu važi knjižica Instituta za transfuziju krvi pošto sam ja dobrovoljni davalac, valjda je to zvaničan dokument:

1. Uput za bolničko lečenje,
2. Cervikalni bris negativan na hlamidiju, mikoplazmu,ureaplazmu (ne sme biti stariji od 3 meseca),
3. Kolposkopski nalaz sa brisom RA ( ne sme biti stariji od 6 meseci),
4. Sterilan nalaz Cervikalnog brisa ( ne sme biti stariji od 30 dana),
5. Kompletna krvna slika, biohemijski rezultati sa rezultatima vremena krvarenja i vremena koagulacije (ne sme biti starije od 15 dana),
6. Krvna grupa sa rezus faktorom,
7. Nalaz urina hemijski i bakteriološki ispravan (ne sme biti stariji od 30 dana),
8. Ultrazvučni izveštaj (ne sme biti stariji od 3 meseca),
9. Internistički izveštaj (u smislu davanja saglasnosti za opštu intravensku anesteziju, ne stariji od 10 dana),
10. Spermogram i spermokultura partnera.

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.9.2014 13:00:11   
anita
Moguce je da meni nisu trazili sve to jer sam ja isla privatno. Bili su mi potrebni samo brisevi i taj izvestaj od interniste.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.9.2014 19:49:40   
Kiškum
Drage moje, ništa od mog HSG-a...
Nađena ureaplazma u brisu, a lepo ja kažem još pre šest meseci ginekologu da uradim miko, ureu i hlamidiju, a on kaže, ma ne sad... user posted image
Sad sam se još overdozirala Guglom sa najcrnjim prognozama... Uf.

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.9.2014 19:57:29   
17 joka
Kiškum, ja sam imala jednom ureaplazmu i sredili smo je za 2 nedelje sa antibioticima i ja koristila vaginalete posle ispijene terapije posle 10 dana ponovili bris i sve sterilno

tako pusti crni internet necitaj svasta brzo ces to srediti nebriniuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.9.2014 20:07:30   
Kiškum
Hvala, Joko. Divan ti je avatar user posted image
Ma baš sam se smorila ko tenk u muzeju. Ubedila sam sama sebe da su mi zapušeni jajovodi i sad čitam da to ureaplazma često izaziva. Treba mi ugasiti ADSL.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.9.2014 20:20:32   
17 joka
vidi ima i ovde tema Ureaplazma, i moras svatiti da sebe nikad neuporedjujes sa drugima svi smo mi drugaciji

brzo ces srediti bestije , odraditi HSG i onda jedna beka

kad se sve to desi secaces se ovoga kroz smeh

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.9.2014 20:42:54   
anita

IZVORNA PORUKA: Kiškum

Drage moje, ništa od mog HSG-a...
Nađena ureaplazma u brisu, a lepo ja kažem još pre šest meseci ginekologu da uradim miko, ureu i hlamidiju, a on kaže, ma ne sad... user posted image
Sad sam se još overdozirala Guglom sa najcrnjim prognozama... Uf.


Kiskum
Ja sam nesto pre ulaska u program za vto imala ureaplazmu. Resili smo je relativno brzo nekim antibioticima. Ispostuj terapiju do kraja, ponovi briseve i videces da ces je se resiti.


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.9.2014 20:55:30   
branki*
kiskum,jA sam takodje imala ureoplazmu.sad da li je ona dovela kod mene do zapusenja jajovoda,ne znam,moguce...
u svakom slucaju,ne bedaci se.znas u cemu je problem i sta ti je ciniti.odmah po antibiogramu kombinaciju antibiotika,zatim hsg i videces.nista nije izgubljeno.eto,ja cekam drugo dete,a imala sam problem sa zapusenim jajovodima.
evo je i tema ureoplazma,mikoplazma

< Poruku je uredio branki RR -- 27.9.2014 21:03:24 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.9.2014 21:20:08   
Kiškum
Stvarno ste zlatne.
Branki, tvoja je priča stvarno za ohrabrenje... Ja sam tako malo dramaturg, skoro sam sama na svetu, jako se plašim da nećemo imati dece.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.9.2014 21:33:09   
17 joka
Kiškum, imaces u to nesumnjaj, u nasoj borbi je potrebno puno snage strpljenja i vere i uspeh je zagarantovanuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.9.2014 21:34:02   
branki*
ma,i meni je svasta prolazilo kroz glavu,svi moguci scenariji..nije jednostavno to..ali,kad imas cilj,onda i stremis ka njemu.sad korak po korak i do ciljauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.9.2014 21:38:11   
Jole84
Kiškum mnogo nas je prošlo kroz taj strah da nikad neće imati dece...ali evo nunamo ih hvala Bogu, neke na teži neke na lakši način, al istina da je svakom svoja muka najteža. Pridruži se devojkama na temi "čekamo dve crtice" da nađeš malo ohrabrenja dok čekaš, a veruj kad se nađe problem to je pola puta do cilja. Istrebićeš to antibioticima i biće sve ok. user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here