|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.9.2014 21:45:49   
Kiškum
Hvala, učlanila sam se zbog teme o HSG-u, nisam ni znala da postoji ta tema. Da ne idem više u off i ne kvarim temu, eto me natrag kad bude red na HSG... A taman sam se natempirala.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
2.10.2014 15:38:47   
Kiškum
Evo da ostale devojke znaju, da se ne provedu kao ja: ako ćete u Front da radite HSG, ne mogu rezultati PAPA iz privatnog laba, mora iz doma zdravlja!
Kakva nebuloza, odlepila sam.

EDIT: Kiškum me je zamolila da ispravim post. Naime, info da rezulatati moraju da budu iz državne laboratorije su netačni jer joj je set_ra kasnije rekla da ne moraju.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 18.12.2014 12:33:15 >

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
5.10.2014 9:33:44   
nata11
Bas bezveze user posted image

_____________________________





(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.11.2014 9:10:43   
Kiškum
Evo, i to je gotovo. Rezultat relativno zadovoljavajući. Što se mojih iskustava tiče, savet je da izbegavate Višegradsku ako možete kad tražite uput. Mislim, nije da je bio neki horor, da vas ne plašim ako morate tamo, nego je Front ipak čini mi se daleko uljudniji i humaniji.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.11.2014 9:32:53   
Tanjica81
Kiskum draga...sad lepo da se opustis...pa u akciju... :) (ako budes imala volje, posto ja nisam imala volje ni za sta posle hsg-a...no, ne znam kako je tamo, ja nisam dobila nikakvu anesteziju, i bila sam bljak - tako da sam taj mesec jos dobila user posted image , ali sledecu vec nisam user posted image ...)

user posted image

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.11.2014 13:19:18   
Kiškum
Joj, draga moja, iz tvojih usta u božje uši jer sam se u jednom momentu baš zapitala dokle ću ja ovo više ovako. U Višegradskoj su nenormalno neljubazne sestre, ja to nikad nisam videla u životu da se bilo ko tako ponaša.
Ali eto, gotovo je, i to se pregrmelo. user posted image

(odgovor članu Tanjica81)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.12.2014 10:36:00   
jeca666
Pozdrav svima. Ja sam u prici pripreme za HSG i ne plasim se toliko same intervencije koliko me nervira prikupljanje analiza. Da li neko moze da mi kaze da li za HSG u Frontu moraju sve analize biti odm drzavnog lekara? Mene je "ubedio" moj ginekolog da moraju.user posted image

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.12.2014 21:45:59   
Kiškum
I meni su rekli u domu zdravlja da moraju, a onda me nije mrzelo da odem u Front i da pitam može li iz privatnog laba i privatno urađen PAPA, a sestra mi kaže da sve može! To je informacija od pre dva meseca (iako sam ja na kraju završila u Višegradskoj, što je druga priča)
Za svaki slučaj najbolje proveri telefonom, na informacijama, ja sam ih zvala i zapitkivala neke stvari user posted image

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
18.12.2014 12:07:58   
jeca666
A kakvo je tvoje iskustvo u Visegradskoj? Jel mnogo bolelo? Sta treba od dokumentacije za visegradsku?

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.12.2014 11:09:50   
Kiškum
U Višegradskoj ne gnjave, cervikalni, vaginalni, krvna slika i sedimentacija i što se njih tiče, zdrava si ko dren user posted image
Ali su sestre katastrofa, mislim, takve ljude ja u životu videla nisam. Na mene se izdrala jedna paćenica jer sam zamolila za parčence vate kad sam ustajala sa stola jer mi je kontrast lio na sve strane. Sad da opet moram na HSG uvek bih birala Front, ma koliko analiza da traže.
Lekari su, s druge strane, sasvim ok.
U Višegradskoj nema nikakve anestezije, ništa, ne dobiješ čak ni brufen, opušteno možeš nešto da pojedeš, tako su meni rekli, jer nikad ne znaš kad ćeš doći na red.
Što se bola tiče, neprijatno je kad ti stavljaju to čudo za puštanje kontrasta, mene sama intervencija skoro da nikako nije bolela, osetila sam jedino neki pritisak u donjem delu stomaka kao kad tek dobijem.
Nema potrebe da se plašiš, zaista.

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
22.2.2015 23:15:34   
Goca31
vidim da je ova tema slabo aktivna,ali mene zanima da li je neko radio prohodnost jajovoda ultrazvukom ? i kakvo je iskustvo i gde ima da se radi to i koja je cena>?
a moze i za obican HSg neko iskustvo

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
23.2.2015 8:03:28   
Maraj
Goco ja prvi put cujem da se prohodnost jajovoda radi ultrazvukom. Oni su toliko tanki da ne verujem da se vide celom duzinom a pogotovo njihova unutrasnjost. Ja dam radila u Frontu u anesteziji. To ni nije neka prava anestezija. Vise neka anelgezija koja te uspava na 5-10 min. Za to vreme oni ti vaginalno sipaju kontrast i slikaju rentgen zracima prohodnost te tecnosti kroz jajovode.

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
23.2.2015 9:46:36   
gaga.20
Goco31, ja sam radila ultrazvukom i sasvim je normalno, sve se lepo vidi na monitoru odn.ekranu, nije tacno da nije efikasno kao sto sam procitala u par navrata. Stomak bolucka pomalo ali sigurno ne kao kad se radi zracenjem. Radi se bez anestezije naravno i ide se kuci cim se zavrsi. Drage devojke i zene, 21.vek je, nema potrebe da budete sumnjicave prema novim metodama koje nam olaksavaju zivot. Naravno, jedini problem je finansijske prirode, ali nije tako strasno sto se ovog tice. Ne znam da li smem da pisem ovde o tome, pa ako nekog zanima, posaljite mi poruku.

POZDRAV

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
23.2.2015 10:14:28   
Maraj
Aha znaci to stvarno postoji. Izvinjavam se, ja prvi put cujem za to. Nikad mi niko to spominjao nije doduse ja sam hsg radila pre 2-3 god.

(odgovor članu gaga.20)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
23.2.2015 10:27:45   
gaga.20
Maraj, pa zasto se izvinjavas?! (da ti ne persiram) Ja samo da vas uputim da to postoji i da je stvarno ok! Nisam ni ja znala, a onda mi je doktorka pomenula i trazila sam na netu i nasla. Nije mi bas bilo do zracenja, imam problem i sa jajnicima i samo mi fali zracenje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
23.2.2015 18:22:50   
nata11
I za mene eovo novost svarno. Ako mozemo da izbegnemo zracenje super jeuser posted image

_____________________________





(odgovor članu gaga.20)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
23.2.2015 20:34:07   
gaga.20
Mozemo da izbegnemo! Princip je isti, samo je ovo mnogo lakse! Dobije se i snimak. Jedino se cene razlikuju od klinike do klinike, cak drasticno! I mogu reci da neki bas preteruju!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
23.2.2015 20:40:04   
Maslacak15
Ja sam radila prohodnost jajovoda u Beogradu ultrazvucnom metodom u jednoj specijalistickoj privatnoj ordinaciji. Metoda se inace zove Hycosy i potpuno je ekvivalentna HSGu. Ubrizgava se tecnost koja fakticki sadrzi mikromehurice i tako biva detektovana ultrazvukom. Gledate lepo na ekranu kako prolazi u trbusnu duplju. Pregled traje sve skupa 10 ak minuta. Mene je bolelo samo na trenutke kao menstrualni bol. Nista posebno. Koga zanima moze i meni da se javi za vise detalja.

(odgovor članu gaga.20)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
10.3.2015 17:38:07   
jeca666
Devojke sutra radim HSG u Frontu. Iscitala sam celu temu i mnogo mi je pomoglo. Nadam se da ce sve proci kako treba pa vam javljam sutra, prekosutra kako je bilo.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
10.3.2015 17:41:07   
Maraj
Jecouser posted image nista strasno, samo opusteno! Javljaj rezultate.

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
11.3.2015 9:32:57   
gale77
Samo napred Jeco, i snimak obavezno nosi na tumacenje kod par doktora.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
11.3.2015 13:54:15   
jeca666
Evo javljam se sa dobrim vestim...sve proslo odlivno, probudila sam se pre 10 min, cak mi se i ne spava posle anestezije. Bila sam najhrabrija pa sam se prijavila da mi prvoj rade sto mi je mnogo olaksalo :-). STO JE NAJBITNIJE OBE TUBE SU PROHODNE .user posted image . Sad idemo dalje.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
11.3.2015 13:56:06   
Maraj
Divno jecouser posted image

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
11.3.2015 18:44:43   
Lejjan
Šta ti rade HSG??

Zar se uspavljuje??..Doduše ja kad sam bila kod doc. rekla mi je da je sve uredu.. -.-
Još privatno..A u bolnicu ne pada mi napamet..Prvo se naručim za 10 dana me prime, zatim naručena čekam 3 sata smrznem se nema grijanja..

Sad više ne znam kome da verujem.. Svi samo govore uredu i relax :O

_____________________________

| | , crtice kao i ljubav..Dolaze kad se najmanje nadaš <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
11.3.2015 23:29:43   
jeca666
Lejjan ja ne znam na koju bolnicu ti mislis ali u frontu nisu losi uslovi. Grejanja ima, cisto je, jako je ljubazno osoblje, a ja sam se najavila kad sam dobila i zavrsila sve. Naravno imala sam spremljene papire. Iskreno, toliko sam se naslusala negativnih iskustava o HSG-u bez anestezije da mi nije padalo na pamet da radim. Ovako te uspavaju na 10 minuta,nista ne vidis sta rade, nista ne boli i isti dan ides kuci ako se osecas dobro kao ja. Malo me je bolelo kad sam dosla kuci, verovatno od truckanja u kolima, ali sam popila brufen, zaspala i probudila se kao nova. Da treba ponovo da radim, radila bi u frontu sa anestezijom, pogotovo sto je privatno 35000 sa anestezijom, a u frontu besplatno sa uputom. Imam mnogo pametniji nacin da potrosim te pare, a i kada se udje u pricu lecenja steriliteta svaki dinar ti znaci.

(odgovor članu Lejjan)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here