|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
11.3.2015 23:40:16   
Lejjan
Ja sam iz Bosne, draga :)

A razumjem ja to sve,mislim šta rade konkretno kad su zapušeni jajovodi??sve vaginalno jel da? Totalni sam stranac po tom pitanju ..U nas je zena jedna ovdje radila nema 18 godina djece..Ali njoj je problem ima manjak tih folikula a muž joj ima slabe spermije,kako kolicino tako kvalitet..Doduse nisam je ni pitala kako joj je proslo to produvavanje.. :/ :D

_____________________________

| | , crtice kao i ljubav..Dolaze kad se najmanje nadaš <3

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2015 10:26:09   
gale77
Super Jeco!

(odgovor članu Lejjan)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2015 10:28:03   
gale77
Da sve rade vaginalno. Ako su zapuseni laparaskopski mogu da se sreda, doktor na osnovu snimka savetuje za dalje.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2015 10:55:15   
jeca666
Nisam znala da si iz Bosne ;-). Sve ti je objasnila gale77. Mene samo interesuje sta sad dalje sa nama kojima je sa jajovodima sve u redu a ako ne ostajem trudna i dalje?

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2015 11:31:10   
jeca666
I jos jedno bitnoo pitanje!! Nakon odradjeog HSG-a dosao je u sobu dr.Jovanovic da nam kaze rezultate. Meni i jos jednoj zenici je su bila oba prohodna i uzeo nam je brojeve telefona i rekao da ce nas zvati za 6 meseci da vidi da li smo ostale trudne!!!! Sto to? Jel to praksa ili nas vrbuje za privatno? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2015 12:10:52   
gale77
znaci da problem nije sa jajovodima.

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2015 15:19:16   
jeca666
To sam i ja ukapirala, ali me iznenadila doktorova izjaca da ce nas pozvati za 6 meseci :-)

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
12.3.2015 22:09:46   
gale77
Nakon tog perioda savetuju uglavnom inseminaciju.

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
5.4.2015 0:58:06   
Maramegi
Dame, ja sam ovde nova user posted image Htela sam da podelim sa vama moje iskustvo sa HSG-a.. Radila sam ga pre 3 dana u Narodnom Frontu.. Olaksavajuca okolnost je ta sto se tamo radi sa anestezijom. Gotovo je za desetak minuta, ako ne i manje. Taj isti dan sam izasla, mada su neke zenice pustali sutradan ujutru. Desni jajovod mi je prohodan, na levom imam neku, kako oni kazu priraslicu ( ma sta to znacilo ). Znaci, nije prohodan. Bas sam se zabrinula! user posted image Doktor koji mi je radio HSG preporucio mi je laparoskopiju. Odmah sam je zakazala u N. Frontu, ali tek za 27.07.2015 ( cula sam da se samo 2 dnevno rade ) . Rekli su u medjuvremenu ako zatrudnim, naravno ne radim je. Iskreno se nadam da cu i ja ugledati te dve user posted image ... user posted image Spermogram nam nije bas nesto za pohvalu, ali suprug pije lekove za koje smo od dosta strucnih lica imali sve preporuke i iskreno se nadam sa ce se popraviti! Toliko od mene za sada.. Pozdrav!

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
5.4.2015 9:44:19   
Maraj
Maramegi zelim ti da ugledas user posted image pre laparo.

(odgovor članu Maramegi)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.6.2015 15:27:25   
truca
pozdrav devojke,

da li je neko od vas radio prohodnost jajovoda metodom koja se zove: sonohisterografija?

(Kada je reč o sonohisterografiji, proceduru izvode dva lekara, od kojih jedan aplikuje kontrast, a drugi prati ultrazvukom njegovo rasprostiranje. Tako se dobijaju ključni podaci o šupljini materice, a kolor-Dopplerom se prati kretanje kontrasta kroz tube. Po završetku ispitivanja, dobijaju se pouzdani podaci, potkrepljeni medicinskom dokumentacijom o stanju cerviksa (grlića materice), šupljine materice i jajovoda.)

nasla sam na internetu da je ova metoda bolja od HSG-a ali nisam nasla da li to rade negde kod nas i gde?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.6.2015 15:31:46   
Maraj
Truco ja gledala ordinacija Ultra meduca u Vojvode Dibrnjca radi to snimanje prohodnosti jajovoda putem ultrazvuka. Ja sam bila tamo na expertnom uz u trudnoci pa ne znam koja je cena. Pogledaj na netu il pozovi i pitaj nemas sta da izgbis i bas javi, bas me zanima koja je cena

< Poruku je uredio Maraj -- 28.6.2015 15:32:32 >

(odgovor članu truca)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.6.2015 15:34:39   
truca
hvala maraj, sad cu da pogledam na internetu, ako nesto saznam javicu ti. mada mene zanima da li to radi neka klinika u novom sadu, posto smo mi tamo

< Poruku je uredio truca -- 28.6.2015 15:35:17 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.6.2015 15:40:57   
Maraj
Aha e pa nisam znala da si u NS.... ja sam radila hsg u Frontu u bg-u. I tek sam posle cula za ovu metodu i to ovde na forumu. Definitivno je pouzdanija metoda i nema zracenja jajnika. Ja sam radila "obican" hsg taj u Frontu. Nisu mi sipali dovoljno tog kontrasta tj sipali su malo i na snimku je ispalo da su mi jajovodi neprohodni-a nisu bili jer su me zbog tog pogrešnog nalaza poslali na laparoskopiju.....user posted image

(odgovor članu truca)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.6.2015 8:43:06   
truca
e boze svasta user posted image user posted image bitno je da si sad user posted image user posted image a ti doktori stvarno nekad umeju da razocaraju. danas cu da nazovem ovu kliniku sto si rekla , cisto da pitam da li rade i koja je cena.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.6.2015 9:31:35   
jess021
Truco jesi ti radila histero i laparo?
Ne znam koji je vas problem, ali po meni je bolje uraditi laparoskopiju nego prohodnost jajovoda.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu truca)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
6.7.2015 9:07:39   
nata11
Osim ako nisi kukavica pa se na pomen lap isprepadas kao ja user posted image Mislim da ne bih to nikada radila user posted image

_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
6.7.2015 9:20:14   
Maraj
Joj nato i ja sam kukavica sto se tice tih seckanja....al sta da adis, sve za nase user posted image
inace nije strasno kao sto mi to zamisljamo. Jeste da se radi u opstoj anesteziji. Jeste da je priprema kao za klasičnu operaciju al sve se prezivi.... ja sam imala dve laparoskopije

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
6.7.2015 9:56:14   
truca
cena sonohisterografije u genesisu u novom sadu je 11000 dinara, ako nekog zanima. pitala sam tamo da li rade i rekli su da rade, pa nisam zvala nikoga u bg

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.7.2015 21:15:50   
sunce86
U beogradu je cena izmedju 22000 i 24000, kako u kojoj klinici. Ako mislimo na istu metodu, ultrazvucna provera prohodnosti jajovoda.
Ako je u ns duplo jeftinije, zakazacu kod njih. Ovde je preskupo. Ne znam kakva je procedura zakazivanja u narodnom frontu za hsg? Treba mi uput i neki brisevi?

(odgovor članu truca)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
9.7.2015 10:30:27   
truca
ne znam za narodni front, ali mislim da ti trebaju brisevi, oni standardni (ureaplazma, mikoplazma, hlamidija i ne znam mozda jos neki).
a jeste ta metoda koju si napisala, nazovi genesis pa pitaj, mislim da je to solidna cena, nije preskupo

(odgovor članu sunce86)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.7.2015 15:11:06   
sunce86
Evo da kazem i ja svoje iskustvo... Danas sam radila u genesisu u ns ultrzvucnu proveru jajovoda. Traje oko 5 min, nista ne boli i zaista je jednostavna metoda. Posle toga se ide kuci, i normalno se nastavlja sa aktivnostima. Meni su oba jajovoda prohodna user posted image

(odgovor članu truca)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.7.2015 12:08:00   
truca
sunce koliko si platila? jesu ubacivali i neku tecnost? ko ti je radio ? mozes molim te malo da opises kako rade?

< Poruku je uredio truca -- 15.7.2015 12:09:26 >

(odgovor članu sunce86)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.7.2015 12:19:22   
Maraj
E i mene to zanima. Sta dalje? I sta ako je nekom zapusen jajovod sta onda nakon ultrazvucnog ispitivanja?

(odgovor članu truca)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.7.2015 12:37:40   
truca
ako je zapusen skroz maraj, onda mislim da mora laparoskopija, na zalost, da jedino tako valjda mogu da ga otpuse, a i to je koliko sam ja shvatila kratkotrajno, da vazi naredna 3 ciklusa, do 6 meseci. meni su rekli da je u genezisu 11000, ali bas me zanima da li je toliko i sunce platila? a zanima me i procedura user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here