|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 9:55:27   
viking
Ne plašim se da je strašno, samo se raspitujem da li je tačna ta informacija. Inače sam uradila sve analize osim HSG-a (imala sam zakazano ali iz objektivnih razloga nisam stigla da odem, smrtni slučaj u familiji) pa se sad mislim da ako je to tako možda i ne moram. Hvala na informacijama, divne ste :)

Edit: @verolino, meni je doktorka rekla da taj ultrazvučni nije mnogo pouzdan, tj. da ovaj drugi boli ali je "prava stvar". Samo kažem :)

< Poruku je uredio viking RR -- 14.3.2013 9:59:07 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 10:53:33   
Verolina
Ne znam, meni su svi rekli drukcije. Ja jedino sto nisam dobila snimak. Sve ostalo se videlo jednako.A i nasa Maslacak je za UZ HSG.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 10:55:49   
viking
Dođavola! user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 11:05:07   
liliana

IZVORNA PORUKA: viking RR

Ne plašim se da je strašno, samo se raspitujem da li je tačna ta informacija. Inače sam uradila sve analize osim HSG-a (imala sam zakazano ali iz objektivnih razloga nisam stigla da odem, smrtni slučaj u familiji) pa se sad mislim da ako je to tako možda i ne moram. Hvala na informacijama, divne ste :)

Edit: @verolino, meni je doktorka rekla da taj ultrazvučni nije mnogo pouzdan, tj. da ovaj drugi boli ali je "prava stvar". Samo kažem :)

Isto je i meni rekla moja doktorka.user posted image
Boli, ako se radi bez anestezije i ako jajovodi nisu prohodni , tj. u najboljem stanju.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 13:16:38   
maksmin
IZVORNA PORUKA: Maraj

U Visegradskoj rade bez anestezije a u Frontu sa.


hvala maraj!

< Poruku je uredio maksmin -- 14.3.2013 13:18:21 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 18:38:14   
margom
I ja sam se razmisljala da idem na UZ HSG, razgovarala sam sa mnogim nasim "strucnjacima" na polju lecenja steriliteta koji tvrde da je klasican HSG, iako neprijatniji, dosta pouzdaniji od ultrazvucnog. Raspitala sam se cak i kod lekara koji rade u inostranstvu (dovoljno je reci da se i u USA na vecini klinika i dalje radi klasican HSG, iako postoji i UZ opcija, o tome mozete citati na njihovim forumima o sterilitetu). Tako se i ja posle razmisljanja odlucih za stariju metodu, ali poslusacu vas devojke i ici sa tom plitkom anestezijom u sledecem ciklusu.....

(odgovor članu maksmin)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 23:24:04   
viking
Bez veze je samo što neće da nam daju anesteziju ako tražimo....

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 23:37:08   
mala_82
Bila sam pre cetiri godine na hsg u drzavnoj bolnici znaci stari metod sa anestezijom nije nista strasno a nije nista ni bolelo, ja sam samo kasnije imala reakciju na anesteziju ali brzo prodje.
Srecno

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 23:50:50   
Maslacak15

I doktori su ljudi, i kao i svi ljudi cesto skepticni prema novinama. HSG sa radioloskom detekcijom je u upotrebi vec decenijama a Hycosy ( ultrazvucna metoda) je patentirana pre desetak godina. Inace nema nikakve razlike. Zlatni standard je laparoskopija a ne HSG. Pre nego sto sam se odlucila da idem na ultrazvuk pogledala sam skoro sve relevantne studije koje su poredile metode i nije tacno da je HSG bolji i precizniji od HyCoSy metode.

(odgovor članu mala_82)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
14.3.2013 23:54:21   
viking
Oooo, Maslačak, pa tebe smo čekale! user posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.3.2013 0:01:15   
Maslacak15
hahah vikinguser posted image user posted image

Da budemo do kraja iskreni kad su u pitanju metode testiranja prohodnosti jajovoda sve su one slicne i na zalost delimicno limitirane. Naime, cak i laparoskopija radi na principu ubrizgavanja boje i gledanja sta prolazi na drugu stranu. U prevodu, unutrasnjost jajovoda ne moze da se vidi metodama moderne medicine a samim tim ni da se proceni ima li ili nema oziljaka, sitnih zapreka a sve to teoretski moze da utice na put spermatozida i eventualno posle oplodnje embriona. Test samo kaze da li je u principu prohodno ili nije.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.3.2013 0:02:59   
viking
Hvala, stvarno je drugačije kad nam neko tako lepo objasni. user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
15.3.2013 0:05:55   
Verolina
Maslackonjauser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.3.2013 14:35:43   
Ninnochka
Evo i mene.
Juce sam odradila snimanje jajovoda ultrazvucnom metodom (HyCoSy), prohodni su i sve je proslo ok. Dobila sam injekciju Bensendina da se opuste misici materice i dva Diklofenak cepica, da stavim u... pozadinu i to mi je najteze od svega palo :) Rekose da je to protiv bolova i da se na taj nacin najbolje apsorbuje i najbrze deluje na matericu. Preziveh user posted image
Samo snimanje trajalo je jako kratko, nekih 3-5 minuta i nije bolelo.
Sad malo,malcice krvarim, doktor kaze da je to ok i da ce za dan-dva da prestane. Je l' imala neka od vas to blago krvarenje posle snimanja jajovoda?

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.3.2013 14:49:30   
janabons

IZVORNA PORUKA: liliana

Viking, HSG se radi da bi se utvrdila prohodnost jajovoda. U principu, nema veze sa spermogramom, jer se radi u pravo zbog toga da bi se utvrdilo stanje tvojih kanala. Meni su radili bez anestezije. U Frontu se, zasigurno radi sa anestezijom i istog dana ideš kući-prime te u tzv. "dnevnu bolnicu".

Samo da te ispravimuser posted image Ne primaju te u dnevnu bolnicu, vec na oseljenje steriliteta,ali mozes na svoj zahtev i uz potpis da izadjes istog dana.Ja i moje cimerke smo ostale 24h i sutradan ujutru izasle, jer nam dr nije dao. To je bilo u junu prosle godine,jedino ako se nesto promenilo

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.3.2013 14:52:13   
janabons
Ninocka, znam da je posle hsg normalno da krvaris par dana, ja sam 1 dan krvarila, pretpostavljam da je tako i za tu metodu koju si ti radila, pogptovo sto ti je dr to rekao.I sigurno te je malo posle toga boleo stomak. Nekog boli manje nekog vise.

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.3.2013 15:41:49   
Ninnochka
Hvala Jana na odgovoru, malo me bolucka stomak, ali nista bitno, a verujem da ce sve biti ok za par dana.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.3.2013 17:21:36   
mine
Viking...aj javi jel obavezan hsg...mislim da si imala pregled?user posted image
Zanima meeeeeeee jako
IZVORNA PORUKA: viking RR

Znam da je obavezan u Višegradskoj, tj. u svim državnim ustanovama, ali mi ne idemo preko Fonda. Moji rezultati su u redu ali je spermogram loš, a čula sam da se u tim slučajevima ne radi HSG.
Hvala vam na odgovorima i vremenu, puno, puno, puno!


(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.3.2013 17:48:17   
viking
Evo me, bila sam jutros i jeste obavezan. Idem u petak da uzemem uput za Front (zbog anestezije :).
A imam još jedno ingeniozno pitanje - zašto se HSG radi od 7 do 10 dana ciklusa? Da li su tada najbolji rezultati ili zbog moguće trudnoće? Milslim da sam davno čula da je zbog trudnoće, da te ne čačkaju ako si trudna. Pošto ja definitivno trudna nisam, razmišljam da li bih mogla da ga odradim ranije?

< Poruku je uredio viking RR -- 19.3.2013 17:56:41 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.3.2013 19:53:33   
Štetica
Viking radi se tada upravo zbog moguce O i eventualne oplodnje. Meni je dr radio HSG 8dc i posto su bili otpuseni dao mi 3meseca fore za prirodne radove jer nije postojao drugi problem.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
19.3.2013 23:04:10   
nata11
Da, da bi bili sigurni da nije doslo do user posted image .

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
20.3.2013 0:48:27   
janabons
Viking, ne verujem da mozes da odradis ranije hsg, svima zakazuju iskljucivo izmedju 7 i 10-og dana ciklusa i naglase ti da su u tom ciklusu zabrenjeni odnosiuser posted image
Stetice, meni su isto bili savrseno prohodni i spermogram super, ali nam nisu dali fore za prirodne radove, odmah nas bacili na iuiuser posted image , a sa mnom dve cimerke sto su bile imale su losije rezultate, obema je po jedan jajovod bio zapusen i pun priraslica, pri tom je jedna od njih pokusavala vec 6 godina. Rezultat je bio sledeci-cimerka1-zatrudnela prirodno prvi ciklus posle iuiuser posted image (ta sto je pokusavala 6 godina i nesto su je zezali hormoni), cimerka 2-uradila 2 iui, digla ruke,krenula sa pripremama za vto i prirodno ostala trudnauser posted image i ja-uspela trca iuiuser posted image - nismo ni stigli da radimo samo prirodno,jer smo odmah nastavili posle hsg sa iui
Eto, ja da vam napisem, da vas ohrabrimuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
20.3.2013 7:30:23   
Maraj
janabonsuser posted image mene si bar ohrabrila
Meni je na hsg-u receno da su mi zapuseni jajovodi. U novembru radila laparo, sredili ih i dali nam 6 meseci da zabebimo. Jos uvek nista user posted image rekli su mi da ako se ne desi nista za to vreme najverovatnije cu ponoviti hsg pa na vto. Kakva je to druga metoda ultrazvucna rekoste? nisam cula. Gde se to radi?

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
20.3.2013 11:36:42   
Ninnochka
Maraj, to je metoda slicna kao hsg, samo sto se ubacuje fizioloski rastvor, malo po malo i ultrazvucno se prati njegov prolazak kroz jajovode. Ne boli uopste, osim malcice pri plasiranju tog katetera ili sta vec kroz grlic, ali to prodje za 10-tak sekundi i lici na menstrualni bol, znaci nista posebno. Ja sam radila privatno u Smederevu i kostalo je 7.000 din.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
20.3.2013 20:31:13   
Maraj
Hvala draga. Da l ima to u Beogradu? Jer neko radio tu metodu u Beogradu?

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here