|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
5.12.2015 8:33:56   
Mara05
Ja čekam svoj hsg u utorak. Ne plašim se, samo jedva čekam da vidim da li je sve ok. Rekli su mi da mi treba cervikalni i vaginalni bris, ali sam na netu saznala da ne sme biti stariji više od mesec dana, a meni je radjen 2.11. a hsg je 8.12. Tako da sam juče jurcala da uradim ponovo da bi rezultati bili u ponedeljak, valjda će biti dobri. Da li odmah taj dan znaš rezultate?

(odgovor članu ognjena28)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
5.12.2015 8:43:29   
nata11
Negde istog dana dok lezis nakon postupka zavrse izvestaj a negde ides kasnije da ga preuzmes.
Srecno user posted image

_____________________________





(odgovor članu Mara05)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.12.2015 18:06:42   
Mara05
Danas sam radila hsg. Bez anestezije i nije bilo mnogo bolno, izdržljivo je, kao kad dobijem, samo malo jače. Napisali su u otpusnoj listi da tube otežano propuštaju kontrast. Ukoliko u narednih 3-6 meseci ne dodje do trudnoće predložena je laparoskopija. Da pijem neki Cinapril, za šta je on? Šta mislite, kakve su mi šanse? :(

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.12.2015 18:41:29   
nata11
Istu dijagnozu sam ja dobila. E sada kakve su sanse, pa ja bih rekla 50:50. Ne brini sto se tice leka i meni su davali neki antibiotik nemogu da se setim koji.

_____________________________





(odgovor članu Mara05)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.12.2015 19:21:20   
Mara05
Kad si ti radila hsg? Rekli su mi da se odmah bacimo na posao, taj antibiotik ne smeta?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.12.2015 19:59:39   
nata11
Pre 2 god. Neznam ja sam pauzirala taj mesec zbog zracenja priliko snimanja.

_____________________________





(odgovor članu Mara05)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.12.2015 20:09:05   
Mara05
I dve godine posle toga nisi zatrudnela? I oni su mi rekli da mogu odmah i moj ginekolog.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.12.2015 20:16:42   
nata11
Kao sto vidis jos uvek sam ovde user posted image
Onda se bacaj na poso ne opterecuj se toliko. Neces biti ni prva koja je pila antibiotike kada je zatrudnila, ni prva nakon hsg-a. Samo napred. Srecno !

_____________________________





(odgovor članu Mara05)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.12.2015 20:32:17   
Mara05
Pa reko' možda si zatrudnela pa sad hoćeš opet :D. Rešila sam da tri meseca ne razmišljam, ne opterećujem se i ne radim nikakve analize pa ću posle ići dalje.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.12.2015 20:44:45   
nata11
Zelim ti da se brzo preselis u trudnicke teme user posted image

_____________________________





(odgovor članu Mara05)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.12.2015 21:07:47   
Mara05
Hvala. Takodje, isto želim tebi, od sveg srcauser posted image user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
10.12.2015 20:09:51   
ognjena28
Maro, i meni su pre dve nedelje nakon hsg-a prepisali antibiotik eritromicin i savetovali da odmah nastavimo sa "radom". Znači nema čekanja niti pauziranja. Bez obzira što su mi oba jajovoda prohodna, ja i suprug pripremamo dokumentaciju potrebnu za inseminaciju o trošku države.

(odgovor članu Mara05)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.12.2015 15:10:30   
inAngel
Pozdrav devojke, zelim da pitam one devojke koje su prosle hsg (radila sam pre neki dan) da li je vama inseminacija zakazana odmah za sledeci mesec ili kako? Ne znam da li da se nadam tome da ce mi raditi sl. mesec jer ne bih vise da cekam. Kod moje doktorke idem tek u sredu da joj nosim nalaze hsg-a pa reko' da cujem cemu mogu da se nadam. Inace, nalazi su uredni, jajovodi prohodni user posted image

(odgovor članu ognjena28)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
28.12.2015 18:56:27   
ognjena28
Možda ću te razočarati, ali mislim da ne rade inseminaciju odmah. Ja nisam iz Bg-a, ali nedeljama pokušavam da zakažem pregled u Frontu u Savetovalištu za sterilitet.Od tada je prošlo mesec dana. A s obzirom da su mi rezultati hsg-a odlični, čula sam da u savetovalištu najpre daju neku stimulaciju lekovima ako su svi rezultati uredni. Takođe sam čula da se nakon par meseci posle hsg-a radi stimulacija. Možda sve ide mnogo brže ako radiš sve kod privatnika, ali ukoliko sve to pokušavaš o trošku države, onda sve ide znatno sporije. Shvatila sam nakon svega "koliko para, toliko muzike". Ali sve je u Božijim rukama, tako da možemo da se nadamo da će inseminacije i van privatnih ordinacija biti uspešne. Ako ne, onda me čeka borba sa pripremom dokumentacije i komisijama za vto.Sve u svemu, inseminacija sledi nakon par meseci posle hsg-a.

(odgovor članu inAngel)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.12.2015 0:21:45   
inAngel
Pa mojoj snaji su bili uredni rezultati i odmah su joj zakazali inseminaciju, pa drugarici isto odlicni rezultati ali je ona cekala 3 meseca jer su joj rekli da pokusa prirodno... zao pitam od cega to zavisi. user posted image A zasto ne mozes mesec dana da zakazes u savetovalistu? Ja sve resila brzo...

(odgovor članu ognjena28)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.12.2015 18:32:48   
ognjena28
Najpre sam pokušala da zakažem kod doktorke koju su mi preporučili. Sestra je rekla da je kod nje ogromna gužva, i da pozovem određenog dana kako bi mi rekla kada ima slobodnih termina, a to bi po njenoj proceni bilo krajem januara. Ja sam tog "određenog" dana zvala da zakažem, ali su oni podigli slušalicu pa se niko nije javio, a na centrali su mi objasnili da je to zbog velike gužve. Onda sam otvorila sajt Fronta, i pokušala mejlom da kontaktiram nekog od lekara, i uspela sam, ali lekarka koja mi je odgovrila kaže da spajaju praznike i rade od 11. januara. A iz priča drugih žena koje su išle u Front sam čula da ne žure sa inseminacijom, da nekada prvo daju stimulaciju lekovima, pa čekaju određeno vreme za inseminaciju. U svakom slučaju, mi zavisimo od njih i treba biti jako strpljiv. Ja sam recimo hsg obavila 30.11., a sada čekam 11.1. za prve konsultacije. U principu sam presrećna što se nešto "dešava", pa makar to bilo jako sporo, jer drugog izbora nemam.

(odgovor članu inAngel)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.12.2015 20:38:57   
inAngel
Auuuu pa koja je to dr? Znam da Vasiljevic ima toliku guzvu... ja sam odradila 25.12. hsg i sutra idem kod moje dr. molim Boga da nije guzva zbog ovih praznika, ali si upravu kad kazes da se bar nesto desava. Ja cu svakako da je iscimam sutra za inseminaciju jer necu da cekam. Javljam sutra sta sam uradila :)

(odgovor članu ognjena28)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.12.2015 11:03:30   
inAngel
Malopre dodjoh iz Fronta, moja doktorka je rekla od sledeceg meseca 11dc da idem na folikulometriju kako bi uradili inseminaciju :) znaci nema cekanja

(odgovor članu inAngel)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
1.2.2016 13:29:03   
leptirica76
Zdravo,treba mi jedan savet ko zna,naime dobila sam ciklus KAO i pozovem doktora i zakaze mi u sredu HSG...medjutim,meni prestalo sutradan nema nista.Da li da idem na HSG ili da to kazem doktoru,jer 1 dan nekoliko kapi i nije ciklus.Hvalauser posted image

(odgovor članu Mara05)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
1.2.2016 13:40:49   
nata11

IZVORNA PORUKA: leptirica76

Zdravo,treba mi jedan savet ko zna,naime dobila sam ciklus KAO i pozovem doktora i zakaze mi u sredu HSG...medjutim,meni prestalo sutradan nema nista.Da li da idem na HSG ili da to kazem doktoru,jer 1 dan nekoliko kapi i nije ciklus.Hvalauser posted image


Ja ne bih. Ti si ciklus dobila i bitan je dan ciklusa a to sto je on trajao 2 dana to je druga stvar.

_____________________________





(odgovor članu leptirica76)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
1.2.2016 13:46:18   
leptirica76
Rekla sam doktoru,videcemo sta ce mi reci ovo mi je bolna tacka ovaj HSG plasim se i odlazem ga vec dugo molim boga da se cudo desi i ostanem trudna ali policisticni jajnici mi nedaju .

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
1.2.2016 16:38:30   
inAngel
Nema cega da se plasis jer nije nista strasno ja sam najsveziji primer, radila sam ga 25.12. a bila sam u panici za dzabe. Jedna devojka je bila samnom tada i ona je imala nesto malo braonkasto i radili su joj hsg, meni je to bilo cudno ali se konsultovala tamo sa lekarima na dan intervencije. Tako da vidi i ti sta ce ti reci, zasto je to tako i da li moze da se radi. Srecno :)

(odgovor članu leptirica76)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
1.2.2016 17:13:19   
leptirica76
user posted image Mnogo ti hvala za podrsku,znaci mi.Odavno ja ovo odlazem zbog straha.

(odgovor članu inAngel)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
1.2.2016 17:36:11   
inAngel
Pa nisi trebala zaista, mozda bi sve do sada vec bilo gotovo... sigurno da bi imala i neku inseminaciju ili trudnocu ko zna. Meni se desilo da sam zakazala i dobijem tri dana pre a sl. mesec se razbolim i nisu mogli da mi rade. Propala dva meseca bzvz. Srecno i javljaj! :)

(odgovor članu leptirica76)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
3.2.2016 16:26:55   
leptirica76
Pozelite mi srecu i drzite palceve,ako prezivim javicu se user posted image idem ujutru u pola deset.Ljubim vas sve

(odgovor članu inAngel)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Ime za devojcicu?
Kiki ST



Nina (40%)

Vanja (19%)

Sara (40%)


Ukupan broj glasova: 171

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here