|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
20.10.2016 21:15:44   
lesica
Pitanje naše korisnice:

"Interesuje me iskustvo vas drage zene. Prosli mjesec sam radila hsg-propuhavanje i sada mi kasni menstruacija 5dana. Uradila sam danas test ali je negativan? Zanima me da li je neka od vas imala slicno iskustvo? Inace menstruacija redovna. Ne znam da li moze da kasni radi intervencije? Hvala unaprijed"


Hajde drage, da pomognemo ženici, pišite.

Ja nemam iskustva te nemam šta pametno reći, sem user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jekicaa)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
21.10.2016 13:10:15   
jekiki
HSG sam radila pre jedno 6 god. , prvi ciklus posle toga je kasnio 6-7 dana, da bih se vec u sledecem mesecu sve vratilo u normalu, redovni ciklusi u dan
Moje iskustvo, a sada da li je od pomoci ne znam, srecno u svakom slucaju user posted image

_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
21.10.2016 18:47:58   
branki*
Ako je do toga,a moze biti,vratice se u normalu,sigurno,ne brini zbog toga.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.10.2016 16:28:00   
Klua
Drage moje potrebna mi je vasa pomoc i misljenje.pre 15 dana sam radila HSG gde je nalaz sl.cervikalni kanal dug oko 3cm,nazubljenih ivica endocervikalne sluznice.Uterus destroproniran (drsni uterus) homogeno ispynjen vakumom ne propusta kontrast desna tuba. Levi uerus se ne prikazuje ( vidjen uz pregledom).10 dana kasnije od uradjenog hsg prokrvarim i odem ponovo na pregled.od sredine vagine postoji septum koji uzduzno deli vaginuod sredine ka proksimalnom kraju i u svakoj vagini po cerviks i cervikalni kanal. Menstruira iz oba uterusa. Potrebno je eventualno ponoviti hsg levog uterusa. Da napomeumem da je na ranijem uz pregledu videla da je levi kanal ispunjen nekom tecnoscu. Preporucuje mi vt.inace imam 43 .god i amh nalaz mi je los.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.10.2016 17:41:45   
branki*
po meni je potrebno da se odredi laparoskopija i neophodna je.desni jajovod je zapusen,moguce da postoji hidrosalpinks,to treba da se odstrani i taj septum u materici takodje mora da se odstrani.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klua)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.10.2016 15:23:00   
Klua
Mislite li da bi sve to trebalo da se odradi pre bilo kakvog pokusaja vto,jer tako mi je rekao i moj izabrani ginekolog. Medjutim doktorka u bolnici mi je rekla da to sto je levi kanal ispunjen tecnoscu ne prestavlja nikakvu poteskocu za vto . Ja nisam sugurna u to sobizorom da imam bolove i osecaj zatezanja sa leve steane ,ponekada se taj bol prenosi i na desnu i bude intezivniji. Pre 2god sam bila u bolnici zbog upale levog jajnika i ciste na tom jajniku ( vodene) koja je sanirana antibioticima
11 dana sam bila u bolnici .

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.10.2016 15:43:04   
branki*
najbolje je sve to odraditi pre vto,da bi bile vece sanse za oplodnju,zato sto septum u materici moze da smeta i da dovede do spontanog,ako je hidrosalpinks u pitanju,to je ver ta tecnost o kojoj dr prica,to mora da se odstrani,jer kad se ubaci jajna celija oplodjena,onda ta tecnost spira tu jajnu celiju i onemogucava njenu implantaciju.meni su nakon hsg koji je pokazao septum i zapusenost jajovoda i hidrosalpinks,mada dr nije bas bio siguran,poslao me je u visegradsku i odradili su mi tamo laparoskopiju sa histeroskopijom.uklonili septum,uklonili hidrosalpinks,jedan jajovod odstranili,drugi ostavili.nakon toga sam krenula na vto i bila je uspesna.sa uputom mozes da odradis laparoskopiju sa histeroskopijom besplatno.ja bih tako obavezno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klua)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.10.2016 19:56:15   
Klua
Hvala Vam mnogo ,bas ste mi pomogli svojim iskustvom.Recite mi gde ste radili vto..?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.10.2016 20:17:43   
branki*
Nema na cemuuser posted image puno srece zelim!
Ja sam radila u nisu ,radio je dr dejan mitic.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klua)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.10.2016 20:34:31   
Klua
Hvala najlepse user posted image ,mnogo znaci kada se cuje jos necije iskusktvo i misljenje . Pomogli ste mi da resim nedoumicu sta i kako dalje.Svako dobro Vam zelim.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.11.2016 11:34:36   
FaithAndHope
Drage dame.....
Do sad sam vas prartila, citala, navijala za vas...sad resih da se pridruzim.
Za sad nemam puno toga da pisem. Ukratko mi se ne cuvamo dve godine...promenila sam par doktora i svaki je nesto drugo rekao. Da dodam jos da sam prosla i vanmatericnu i pauzu posle toga. Elem...nista od nalaza nisam radila osim hormona koji su ok. Osim sto je Antimil.na donjoj granici. Svi su nesto nagadjali, pretpostavljali, pregledali UZ i slali kuci u fazonu nista urgentno. Konacno dodjoh do dr.koju sam zelela u privatnoj klinici (i konacno se finansijski sredih za sve sto nas ceka) i bez puno premisljanja odmah je rekla da uradimo HSG i spermogram i tada cemo znati gde smo. A to je sutra user posted image I tako nadam se da nece previse boleti. Odoh sada da klopam neku kasu i pustim muziku i skacem protiv stresa user posted image
Ljubim vas sve i javljam se cim me puste

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.11.2016 16:37:32   
branki*
Puno srece,nadam se da ce biti prohodni!mene je bolelo,ali traje kratko.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu FaithAndHope)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
1.12.2016 21:01:59   
FaithAndHope
E pa preziveh. Sta sve zene moraju proci. HSG radjen danas. Da je bolelo jeste...Jako. Stavljanje tog katetera nisam osetila. Dr.mi je rekao da legnem u stavu rasirenih sto vise i savijenih nogu u kolenu u vis i da ih tako u vazduhu drzim i pridrzavam rukama kao da ih vucem ka sebi. Da u tom polozaju najmanje boli. Bol zavisi naravno od prohodnosti kao sto je neko vec pisao. Meni je levi jajovod totalno neprohdan bio i sada mu je nekako morfologija tesna. Zato je tako mnogo bolelo. Kao tri puta jaci menstrualni. Desni je prohodan a ironija sto je na toj strani i bila vanmatericna. Kad je to proslo jedno 5 min je bilo sve ok.a onda su krenuli takvi bolovi da sam se htela onesvestiti. Popila sam brufen i sad posle neka cetiri sata samo malo osetim pritisak. Bilo je oskudnog krvarenja prvih pola sata.
Sprermogram je takodje danas radjen pokretljivost je malo slabija ali zadovoljavajuca. Preporucene su tabletice za to ali ne i neophodne. E sad...dr.kaze da zbog mog stanja ne mozemo raditi inseminaciju jer postoji pretnja za vanmatericnu ponovo. Daje nam sansu posle produvavanja jedno 6 meseci da se desi priridno ako ne da razmislimo o vantelesnoj.
Eto...ne znam. Nisam pametna....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
2.12.2016 2:49:10   
branki*
Faith,jesu li ti spominjali da odradis laparoskopiju?ja bih razmisljala u pravcu vto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu FaithAndHope)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
2.12.2016 23:32:08   
FaithAndHope
Nisu spominjali nikakve vise ni intervencije ni lekove. Inseminacija ne dolazi u obzir zbog ponovne mogucnosti vanmatericne. Rekla je da posle ovoga probamo nekih 6 meseci prirodno, pa ako ne dodje do zaceca da razmislimo o VTO. A ja sve nesto bezim od te idejeuser posted image Sve se nadam da ce ovo pomoci. A mozda porazgovaramo sa jos nekim doktorom. Ovo je prva konkretna dijagnoza koju smo dobili od nekog. Pa sam sve nesto skepticna jer je ta klinika specijalizovana bas za VTO pa sam sve nesto skepticna da mozda ne idu na tu vodu. Da mozda ipak postoji neki drugaciji put...bas sam sad u dilemi. A ovu kliniku smo odabrali samo iz razloga sto smo hteli bas tu dr.jer smo culi da je najbolja a to je bio jedini nacin da dodjemo do nje. Drzavno je nemoguce ako nemas vezu.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
3.12.2016 7:43:25   
branki*
znas kako,mm i ja smo isto pokusavali,kod njega je bilo sve u granicama normale,kod mene slicno kao kod tebe,jedan jajovod neprohodan maltene skroz,drugi kao onako,to je pokazao hsg snimak,kaze meni dr isto sto i tebi,da su sad sanse malo vece jer su kao sad produvani jajovodi,da pokusavamo,ali me posalje u beograd ,jer se znamo ,da mi oni odrade laparoskopiju.kako je dr u beogradu uzeo onaj moj snimak,rekao je,bez laparoskopije ovo je za vto,necu prirodi zatrudneti nikad sa takvim jajovodima.meni sok,placem..odradih laparo i histeroskopiju ,odradih vto,imam jednu bebu,sad vec decaka putem vto i drugu bebu prirodno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu FaithAndHope)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
8.3.2017 10:56:59   
Skakljiva
Drage hrabre žene i ženice, evo moje iskustvo sa HSG. Ništa posebno, bolno ali jači su mi nekad menstrualni bolovi tokom ciklusa, ovi su bili ok, i stvarno sama procedura traje ni minut. Ja taman stisla zube, očekujem da pojačava bol, kad kažu gotovo.. Znači bez anestezije, i danas će me pustiti kući.. I za par dana sa coekom u akciju :) žene, ne bojte se ovoga, može se jer kratko traje.. Moji su fino prohodni pa me možda zato manje i boljelo ali svakako mora malo boljeti. Al sve za onaj krajnji cilj user posted image user posted image
Srećan svima dan žena user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
26.3.2017 17:26:02   
Skakljiva
Vidim da je uglavnom prijavljivano da ciklus poslije HSG kasni. Da ja prijavim da je meni poranio puna 3 dana.. Eto i to se dešava..

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
29.3.2017 22:55:36   
leptir 40
Evo da i ja dam svoj doprinos.
Odmah sledeći ciklus poslije propuhivanja jajovoda ostala sam trudna u junu uradila naredni ciklus došao u julu normalno , a 13.08. pozitivan test.
Ja sam na lijevom jajovodu imala priraslice koje su otklonjenje prilikom propuhivanja . Malo je više boljelo jer je bio začepljen pa je kontrast sporije prolazio.
Ništa strašno što se ne može izdržati.Sve za user posted image
Onaj kod koga su prohodni ništa ne boli tako kažu ali ni ovo nije strašno user posted image

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
30.3.2017 9:05:02   
Skakljiva
Leptir, čestitam na trudnoći poslije HSG-a user posted image .. Moji su bili prohodni, a i skontala sam sa su mi dali lokalni anestetik dole pa me čak ni onu instrumenti nisu žuljali, tako da sam dobro prošla što se tiče same procedure. Valjda što se radi bez anestezije, pa su našli način da umanje bolove što je više moguće. Naravno, prije toga su mi dali inekcije diklofenaka i dijazapema..

(odgovor članu leptir 40)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
2.5.2017 16:03:34   
nounoursic
Cao svima !

evo ja bih isto trebalo na HSG, dr mi je prepisala Dovicin i vaginalete 5 dana pre pocetak ciklusa u kom se radi HSG . Meni su ciklusi uvek 28/29 dana sto znaci da 23. dana ciklusa moram da pocnem sa terapijom pa kad dobijem nakon 8 dana idem na HSG. Inace ne zivim u Srbiji ali HSG cu raditi u BG, ovde u Madjarskoj sam imala dosta loseg iskustva sa lekarima...
Ono sto me buni, kako pijem antibiotike posle ovulacije koja prethodi ciklusu u kom cu raditi HSG da li to moze stetiti eventualnoj trudnoci? Cudno da doktorka nije nista rekla a inace znam da antibiotici nisu dobri u trudnoci, mada bi to bilo u ranoj trudnoci, prakticno 4. nedelja kad plod tek se ugnjezdi i pocne da se razvija...

Da li je neko pio antibitike pred ciklus u kom se radi HSG i kakva su vam tu iskustva?

Hvala i pozzz

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
5.5.2017 14:28:34   
baby_girl
Hajde da i ja podelim svoje dosadasnje iskustvo. Mi radimo na bebi vec godinu-ipo i kako se nista ne desava krenuli smo sa analizama. Hormoni su OK, danas sam radila HSG privatno. I ja sam pila dovicin i stavljala vaginalete pre ciklusa. Rezultat mi je dobar, jajovodi su prohodni. Bolelo je, nije da nije, ali nista strasno-kao bas jaka menstrualna bol. Par sati nakon ne osecam nikakve tegobe, videcemo za dalje :)

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
20.6.2017 12:07:44   
FaithAndHope
Zdravo devojke drage...
Evo mene posle 6 meseci i mozda malo vise 😐
Elem, kao sto sam pisala vec radjen mi je HSG. Rezultati nisu bili sjajni, malo smo pogresne doktore izabrali koji nam nisu dali nikakvu mogucnost osim VTO. Hvala Bogu ne budemo lenji pa malo se raspitamo....hvala Branki RR na sugestiji. Nasli smo sjajnog doktora koji nam je odmah rekao da bi trebalo laparoskopija da se radi i da ipak ima nade za spontanom trudnocom. Spermogram je takodje sada sjajan. Prosli nalazi su totalno pogresno uradjeni zahvaljujuci neprofesionalnosti doktora. Da ne duzim, intervenciju ce mi raditi sl meseca tj.u julu. Jos imam internistu da odradim i idem da zakazem termin. Frka malo jeste, vec sam prosla kroz slicno kada sam imala vanmatericnu....ali zarad cilja izdrzacu sve.
E sad imam jedno pitanje ako neko zna....Doktor je u medjuvremenu dok sam ja prikupljala sve potrebno otisao na godisnji. Vraca se krajem meseca, ali meni istice te dve nedelje koliko smeju rezultati da budu stari, ali samo za rezultate briseva. Da li mislite da ce za par dana praviti problem? Prosto je nemoguce sve sakupiti u dve nedelje. Sve se ceka po par dana..jos uklapam sa poslom sa ciklusom..a nisam bas u mogucnosti da privatno radim sve. I onako sam neke stvari morala tako, da bih ubrzala.
Eto nadam se da ce ovo iskustvo uroditi plodom.user posted image
Ljubim vas sve

(odgovor članu baby_girl)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
2.7.2017 19:15:40   
branki*
faithandhope,pisi kako je bilo,sta si uradila,dokle si stigla?puno srece ti zelimuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu FaithAndHope)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
24.3.2018 20:28:18   
vocicana
Poruka za Maybe Baby, evo teme o HSG-u, procitaj iskustva, msm da nije strasno, vidi gde se nalazis i pisi i druzi se sa nama.
U svakom slucaju srecno

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here