|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci trudnoće III deo
17.8.2017 19:47:45   
besnaglista
user posted image user posted image user posted image cestitke!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Znaci trudnoće III deo
18.8.2017 9:05:27   
vocicana
Nisam ja trudna, nego su i moji znaci trudnoce bili takvi kao kod Sunsetuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu besnaglista)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Znaci trudnoće III deo
19.8.2017 13:26:54   
besnaglista
haha, njoj sam i cestitalauser posted image
nego da vas pitam usput, bradavice su mi jako osetljive na dodir i bolne. grudi ne. inace mi to nije simptom ni ovulacije ni pms-a. moze li to biti neki raniji znak trudnoce?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Znaci trudnoće III deo
19.8.2017 13:52:07   
krin 40
Voći slute nešto😁 Moze biti a i ne mora.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu besnaglista)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Znaci trudnoće III deo
19.8.2017 14:16:24   
mikica88
Besnaglisto, kako ti je dobar avatar.
Sto vise trudnica, to lepse . Mozda je to znak.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Znaci trudnoće III deo
19.8.2017 14:54:06   
vocicana
Besna glisto, naravno da moze biti znak trudnoce, uh sto bi lepo bilo, da nam se osvezi user posted image tema, da vas bude sto vise.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Znaci trudnoće III deo
19.8.2017 15:40:10   
besnaglista
Hvala vam, uf i ja bih bas volela

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Znaci trudnoće III deo
19.8.2017 15:44:05   
vocicana
Hajde navijam da budeuser posted image !

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu besnaglista)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Znaci trudnoće III deo
20.8.2017 8:13:55   
branki*
navijam i jauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.8.2017 23:21:25   
AnaMarija87
Devojke, ako neka moze da mi pomogne...bila bih zahvalna. Nova sam na forumu i totalno neupucena u simptome :). Do sad nikad nisam radila na bebici, tek smo ovaj mesec poceli. Trudnoca mi nije pala na pamet, jer je m otisao na put u ponedeljak, a moja ovulacija je valjda bila u cetvrtak.
A sve mi je pocelo pre tih 8 dana, bol u jajnicima, vodena i neka cudna sluz i temperatura koja je samo odjednom skocila na 37,4 a nisam prehladjena. Bila sam ubedjena da imam upalu jajnika, ali mi ginekolog kaze sutradan da nije. Pregleda me, uradi ulrazvuk i kaze da je bila ovulacija taj dan.Inace ja nikad tacno ne znam kad mi je o. Kaze mi tad da temperatura zna da skoci od nje.VIdela neku slobodnu tecnost ( ja prvi put to tad cula, kao pala sa Marsa :) ). I dalje sam insistirala da je upala jajnika , pa mi je zena posle par dana uradila sve brise i sve ok. Od te navodne ovulacije su krenule moje muke. Bol u jajnicima se malo smirio, sad me vise nekako probadaju, kao zigaju..desni vise, a ovulacija bila na levom. Temperatura od tad od 37 do 37, 4. Ujutru odmah 37, preko dana najvise 37,4 i uvece kasno padne na 36,9.ispod ne. Udari me toplota u glavu, kao da gorim.Imam osecaj da je 40...izmerim a ona 37,3. Radila sam KKS, urin, urinokulturu, ultrazvuk donjeg abdomena...sve ok. Poslali me kuci i rekli da se nalivam cajevima. Ja sama ceprkam po netu i trazim razloge temperature, slucajno nabasam negde da ta temperatura moze biti znak rane trudnoce. Inace mi je dr rekla da posle 7 dana od ovulacije izvadim progesteron, da vidimo kakva je bila ovulacija. Rezultat mi je 70, a dozvoljeno od 5,9 do 86. Valjda je to ok, ako neka zna? Idem kod dr u ponedeljak. Inace nikakve simptome nemam, sem umora i lupa mi srce jako brzo.. mada je to mozda i panika. Ne bole me grudi, nije mi muka, ne piskim cesto :) ... nista. Jedino sto ja 10-12 dana pred menstruaciju znam da cu dobiti, krenu grcevi blagi... sad nista, a ako je ginekolog u pravu i bila o...ja trebam dobiti za 5 dana.
Izvinjavam se na ovako dugom postu. Plasim se ove temperature, ali sam slucajno negde procitala da ona moze biti rabi znak...mada mi to bas cudno. Pomagajte :)

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.8.2017 8:46:19   
Maslacak15
Ana Marija izvini ali ja iz tvog posta uopste ne razumem sta ces kod lekara? To uopste nije nikakva temperatura, 37,3 oralno, temperatura je tek od 38 nego normalna posledica da si ovulilirala. Tako je svakog meseca samo nikad nisi merila, veruj mi. I nije tako rano pokazatelj nicega pa ni trudnoce. Ako bude za pet dana jos uvek tolika to je vec onda druga stvar. Ovulirala jesi, vrednost progesterona je odlicna ali moras da se strpis.
Ni neznam zasto si radila briseve i kojesta, ali ok uverila si se valjda sad da nemas infekciju.
Znas kad zene rade vestacku oplodnju i vrate im embrion, kazu im da urade betu za 14 dana i da onda tek posle dve nedelje dodju na pregled. Razlog je sto doktor pre nema sta pametno da kaze niti moze da daje bilo kakve prognoze.
Moj ti je savet da sacekas jos 5 dana i na dan izostanka ocekivane mestrucije, ako se doticna ne pojavi uradis test. I da dve nedelje posle toga odes kod ginekologa. Jasno mi je da si uzbudjena posto zelis da zatrudnis, mozda ti i uspe iz prve, desava se i ja ti to svakako zelim, ali nije resenje da zlostavljas lekare bez ikakve potrebeuser posted image

(odgovor članu AnaMarija87)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.8.2017 10:36:12   
AnaMarija87
Maslacak15 nisi me
razumela user posted image . Nisam ja isla kod dr zbog trudnoce, mislila sam da sam bolesna i da imam upalu jajnika jer bole... a nikad me ne bole. Temperaturu nikad nemam i nikad ne merim. Sad jesam, jer je osecam.37,4 lomi me, gore obrazi a telo mi se jezi i trese... ne osecam se dobro.
Ja cak i sad ne mislim na trudnocu, nego da je neki virus iili upala ... sinoc kad sam napisala post, krene stomak odjednom da me boli kao da sam dobila i braon iscedak. Dobijam na 31 dan, a sad 24...neki disbalans hormona verovatno.
Postavila sam pitanje ovde, jer sam cackajuci po netu i trazeci uzrok temperature zbog koje se ne osecam dobro , naisla da moze biti i to razlog.
Hvala na odgovoru user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.8.2017 10:57:27   
Maslacak15
hm to je bas cudno.... Oces da kazes da si dobila a progesteron je bio prekjuce 70 nmol/ml?? I kako sad 24 ako treba da dobijes za 5 dana a dobijas na 31. Onda bi trebalo da je 26. dan...Ili sam ja pobrljavila sa matematikom. Ako su brisevi cisti nece moci nista da ti kazu. Ja to i dalje mislim. Meni sve zvuci kao bolovi vezani za ovulaciju i regularni simptomi vezani za ciklus, tj lutealnu fazu. I to se menja jako. Ja imam bar 10 varijanti. Mislim nije da te ubedjujem, ako se ne osecas dobro juri lekare ali na osnovu svega sto ja znam o ginekolozima i ginekologiji ne zvuci kao da imas klinicki relevante tegobe.

(odgovor članu AnaMarija87)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.8.2017 11:11:29   
AnaMarija87
Dobra si si matematikom :), ja sam se preracunala jer sam zbunjena. Tacnije danas je 25 dan ciklusa, a ja uglavnom dobijam na 31, nekad 30, nekad 33...ali nikad u zivotu pre 30 dana ciklusa.
Pa da, peogesteron prekljuce bio 70. Jedino ako nije dobra vrednost jer sam vadila oko 15h, rekli mi da nije vazan deo dana... ne znam ni sama.
Nisam jos dobila, nego sinoc na vesu sam imala cudan iscedak. Izvinjavam se sto govorim ovako, ali onako svetlo braonkasto..samo malo. Sad nema nista, al me boli stomak kao da cu svakog momenta dobiti. Mozda mi je ova temperaturica znak neceg drugog, ali ja je i sad imam 37, 3 a gori mi lice. Ne mogu ti opisati.
Verovatno cu dobiti za dan dva, bas me zanima da li ce temperatura sa tim nestati.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.8.2017 11:15:44   
Maslacak15
vrednost je super, tesko da moze biti bolje u tome i jeste problem. A dobijanje menstruacije je posledica pada progesterona. I tesko mi je da poverujem da je za 48 sati pao tako da bi danas dobila. To nema nikakvog smisla.... Nebih da ti punim glavu, ali ako je samo braon iscedak ili male mrlje onda moze da bude i trudnoca tj, takozvano inplantacioni spotting. Desava se kod nekih zena.

poslusaj me i iskuliraj do srede. ako ne dobijes uradi test. Temperatura je sasvim normalna posledica visokog progesterona u lutealnoj fazi. Temperatura je samo iznad 38. 37,3 oralno, nije temperaturauser posted image .

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 26.8.2017 11:17:58 >

(odgovor članu AnaMarija87)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.8.2017 11:35:38   
AnaMarija87
Maslacak15 hvala ti na strpljenju :). Najvise se bojim nekih bolesti i upala, a trudnoca ce doci, ne ocekujem je posle prvog puta nikako :). Probacu danas da malo iskuliram kuci, ovih dana sam trcala na sve strane, temperaturica 37, 4 a ja se tresem , preznojavam, ljudi me pitaju da li sam ok...
Jedino sto sam negde procitala da posle 7 dana ako nema oplodnje, zuto telo propada i moze se pojaviti ovakav iscedak ( svetlo braon) .Sinoc pisem ovde i nista, posle pola sata primetim iscedak taj i tog momenta me boli stomak kao da ce krenuti, evo i sad.
Necu da razbijam glavu, iskuliracu kao sto si rekla, nadam se da cu se za par dana osecati bolje.
Hvala user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.8.2017 11:47:56   
Maslacak15
ocekivala ne ocekivala, mozda si trudna. To je realna mogucnost na osnovu svega sto si ispricala. To sto te boli stomak isto moze biti pokazatelj "kao da ces da dobijes"trudnoce. Ali da ne tupim, sacekaj i javi se u sredu sa testom. A lekare nemoj da ganjas, zao mi ih je. I oni su ljudi, a ne carobnjaci pa da gledaju u pasuljuser posted image

(odgovor članu AnaMarija87)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Znaci trudnoće III deo
27.8.2017 11:31:50   
vocicana
Navijamo AnaMarija svakako, Maslacak ti je sve bas lepo objasnila. Sacekaj koji dan pa da vidimo sta se desava.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Znaci trudnoće III deo
27.8.2017 18:40:17   
AnaMarija87
Hvala :), mada nije kod mene trudnoca. Ipak ce pre biti neka upala, danas mi je temperaturica prvi put 37, 5.. a jutarnja 37. Cim ona raste oko 18h to je neki drugi problem. A ne bih je ni merila da me ne "lomi",osecam se malaksalo i da gorim.U sredu progesteron 70 , a juce i danas svetlo braonkast iscedak koji je znak pada progesterona ili neke upalice.Nisam pametna vise...
U sredu bih trebala dobiti i jedva cekam, samo da vidim da li ce mi pasti ova temperaturica i da li cu se osecati bolje...
Stomak me jako boli kao i svaki put pre ciklusa...E jadne mi zene :)
Javljam svakako za par dana user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Znaci trudnoće III deo
27.8.2017 20:58:15   
Maslacak15
pokusacu jos jednom i dizem ruke....user posted image

https://en.wikipedia.org/wiki/Basal_body_temperature#/media/File:Body_Temp_Variation.png

svacija bazalna temperatura svaki dan raste od ujutro do popodneva i dostize najvisu vrednost oko 18 h. Kao sto se lepo vidi na ovom grafiku nije nista neobicno imati 37,5 u popodnevnim casovima ako se meri oralno. Narocito ne u lutealnoj fazi, kada je progesteron visok.

Temperatura vezana za infekcije ili bilo kakvu drugu bolest mora biti iznad 38 C da bi se smatrala temperaturom....Temperatura ce sigurno i garantovano pasti kad stigne ciklus. Ako on stigne.

Puno pozdrava i ne komentarisem vise do zavrsetka ciklusa....

(odgovor članu AnaMarija87)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Znaci trudnoće III deo
29.8.2017 22:57:46   
besnaglista
AnaMarija, ja sam prosle nedelje imala izmedju 36,9 i 37,5 temperaturu. Trajala je sedam dana sigurno. I ja sam isto bila tako kao ti, nekoliko dana pred menstruaciju, i takodje prvi meseci kako radimo na bebi. Mene je usput i zeludac dva tri dana boleo, ali iako je prestao, i dalje sam imala temperaturu, otisla sam kod lekara i on mi je rekao da treba vremena telu da temperaturu vrati u normalu. I zaista je posle nekog vremena. Cak me je i pitao da li sam trudna. U svakom slucaju javi

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Znaci trudnoće III deo
29.8.2017 23:57:47   
AnaMarija87
Hvala, Maslacak15 user posted image
Besnaglista, a da li se tebi i ranije pojavljivala ta temperaturica pred ciklus? Meni ne...a posto su mi dobri brisevi, ginekolog jos jednom trazio nalaz urina i pise mnogo bakterija, posle urinokulture cemo videti koje. Ona ipak misli da je temperaturica zbog toga, mada ne iskljucuje ni da "ode" sa m, a misli da nisam trudna :).Videcemo...da ne davim sad user posted image
Javicu :)

(odgovor članu besnaglista)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Znaci trudnoće III deo
31.8.2017 14:42:16   
besnaglista
Nije mi se ranije pojavljiva temperatura tako, ili je ja bar nisam merila pa nisam primetila. Ma nemoj se opterecivati previse, nije to nista strasno

(odgovor članu AnaMarija87)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Znaci trudnoće III deo
10.9.2017 17:21:49   
Malecka987
Pozdrav svima,da li je neka devojka ostala trudna posle menstruacije?meni je par puta bila ovulacija pred menstruaciju.Par dana od poslednje menstruacije primetila sam blago krvarenje,jedva vidljivo,rozikasto,pa se pitam da nije implatacijsko krvarenje?nije mi se ranije to desavalo.

(odgovor članu besnaglista)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.9.2017 22:41:31   
totika
Pozdrav svima! I mene takodje zanima da li je neka od vas ostala trudna po zavrsetku menstruacije?Samo nekoliko dana posle nezasticenog odnosa pocela sam cesce u vc da idem, a taj odnos se desio 27.08, pre nekoliko dana grudi su mi se uvecale,ne bole ali su vece kao i bradavice.. ja i dalje idem non stop da piskima niti me boli niti pecka, jednostavno samo mi se piskiuser posted image trebam da dobijem 20.09, a test sam radila 10 dana od tog nezasticenog odnosa i bio je negativan.. da li se nekoj desilo nesto slicno, hvala

(odgovor članu Malecka987)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here