|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko štedimo
10.2.2021 15:50:30   
vonavoj
Nema recepta,ima nas puno,hahah..mm pise svaki mesec,svaki racun,pa onda kaze,bukvalno 40.000 ode samo za klopu,a njsta specijalno skupo ne jedemo....sve moram da kupim,meso,jaja...i jos toliko ode za racune,kredit...


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: koliko štedimo
10.2.2021 16:08:49   
Ana RR
Jess, ma pare se izvuku za čas. Ja ne smem ni da pišem koliko trošimo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: koliko štedimo
10.2.2021 16:11:16   
vonavoj
Mada sam rekla mm da moramo na pocetky meseca da sklonimo neke pare,i da se ogranicimo .da bi uspeli da ustedimo,ali tesko je mnogo...imamo kredite,gde su tekuce potrebe..plus ako nesto iskrsne..


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: koliko štedimo
10.2.2021 16:17:19   
jess021
Von, znam. Sve isto tako. Racuni, krediti, hrana. Isto sve dve kupujemo, uvek neki rodjendan, evo ovaj mesec deci patike, plivanje... 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: koliko štedimo
10.2.2021 17:03:32   
nata11
Nista ne uspevam ustedeti i jako se nerviram zbog toga. Mnogo dajemo na hranu. Da ne lazem bas cesto narucujemo, kupujemo skuplje namirnice i tu moram nesto promeniti. Od narednih plata planiram uzeti zamrzivac i kuvati vikendom da imamo rucak za celu nedelju. To mi jedino pada na pamet kao nacin ustede. Imamo i 2 kredita, rate za mob, racuni...


Detetu moram uzeti neki fond za skolarinu tokom ove godine. To sam resila.

_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: koliko štedimo
10.2.2021 22:11:32   
Duškić
Strašno koliko novca ode na hranu, o troškovima dane govorim.
Kakva štednja..uh.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 7:46:03   
jess021
Ih... Nista mi biste pomogle 🙃😉



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 7:51:01   
Sanjica26 RR
Stvarno ne znam kako ustedeti. Moja plata ide za hranu i za ostale sitnice koje naidju: rođendani, decije potrepstine za skolu. Prosli i pretrosli mesec sam dosta sacuvala. Sklonila u stranu i skroz zaboravila na to. I sama sam sebe zadivila. Inace nije uvek tako. Inace, umem sa novcem. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 7:52:21   
jess021
Sanjice, kako si uspela da zaboravis? To me nauci😂



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 8:01:01   
Sanjica26 RR
Imam neku pregradicu u novcaniku, koja je zatvorena😁 Stvarno zaboravim na to. Ne znam. Mnogo nerviram mm sa time. Ne sa štednjom, nego sto nekad škrtarim. Nikad necu da se opustim. 
Ja sam uvek bila štedljiva. Meni tata da platu, kao svakom radniku, jer sam preko leta dosta radila i ja ih ne potrosim. Kad sam pocinjala da radim u skoli, moji mi nisu davali da nista dajem za kucu. Uzme tata moje pare i pretvori ih u evre i vrati mi. Nesto sitno ostavim sta mi vec treba. Brat i sestra su isti takvi. A mogli smo da trosimo, jer smo imali. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 8:11:56   
jess021
Sanjice, mislim da je bitno naci meru i da nam ne prodju sve pare samo kroz ruke, ali isto tako necu da stalno uskracujem sebe, mm, decu za nesto. Treba malo i uzivati. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 8:18:59   
Duškić
Kako ko moze sebi da priusti, ne kaze se koliko para toliko muzike, sto su starija deca sve vise treba.
Ko moze , super , malo po malo stednja se isplati.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 8:22:33   
Sanjica26 RR
Nema uskracivanja. Na hranu nikad ne stedim. Tako sam i vaspitana. Moji su uvek govorili da se na hrani ne stedi. Znas na sta skrtarim kad mm donese gluposti od hrane: tipa slatkise. To mu svakako ne treba. Samo mu padne na pamet: "Vidi sta sam ti doneo" 🤣 Kao da ja samo cekam slatkise. Onda ode sa decom u knjizaru i kupi T nesto sto vec ima. Nije upoznat sa time, a ona kaže da nema. Ona je kupoholicarka😄 Sad se malo primirila.
Slažem se sa time da treba naci meru. Zbog toga sam ja pocela da sklanjam, jer samo pare odlaze. Pravim i jelovnik, pa je mnogo lakse. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 8:24:45   
mama Jo
Jaoj i ja vrlo cesto o ovome mislim i nerviram se. Mada je izvor moje nervoze, kad su pare u pitanju, vise taj sto ja ne radim i nemam taj svoj dinar da tako kazem... A uvek sam nesto imala, ono za sebe, kad sam studirala imala sam stipendiju, i odmah sam se zaposlila posle diplomiranja. Nekako sam navikla da imam, i uvek sam rasporedjivala za sta mi treba, retko su me moji dopunjavali, samo za nesto bas, bas sto treba.

Mada, kad se dozovem pameti i sednem i realno razmislim, dobro mi i guramo... Sa jednom platom zivimo skroz ok, i idemo na more svake godine, evo sad cemo 3.put da idemo na Divcibare. Realno, nije za zanemariti.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 8:25:13   
jess021
Bravo, tako i ja razmišljam 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 8:26:11   
Duškić
Tako kad mm ide sa decom u maxi za hranu, vrate se sa glupostima od slanisa i slatkisa.
Pravim spisak , tako mi je lakse i ne kupujes onako tek, mada velike trgovine, marketi izvuku lom novca.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 8:31:41   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Jaoj i ja vrlo cesto o ovome mislim i nerviram se. Mada je izvor moje nervoze, kad su pare u pitanju, vise taj sto ja ne radim i nemam taj svoj dinar da tako kazem... A uvek sam nesto imala, ono za sebe, kad sam studirala imala sam stipendiju, i odmah sam se zaposlila posle diplomiranja. Nekako sam navikla da imam, i uvek sam rasporedjivala za sta mi treba, retko su me moji dopunjavali, samo za nesto bas, bas sto treba.

Mada, kad se dozovem pameti i sednem i realno razmislim, dobro mi i guramo... Sa jednom platom zivimo skroz ok, i idemo na more svake godine, evo sad cemo 3.put da idemo na Divcibare. Realno, nije za zanemariti.



Znas mama jo, mi sa dve plate ovo poslednje ne možemo. Mi sad imamo kredit i mnoge druge troskove. I pre nismo mogli, jer smo bili podstanari. Tako da je super kad imas svoj stan i ne pčacas kredit. To mnogo znaci. Meni je zao najvise zbog dece. Nadam se da ce biti bolja situacija. I zbog toga pokusavam da ostavim nesto sa strane. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 8:34:40   
mama Jo
Razumem te Sanjice skroz.
Mi nemamo kredit nijedan jos uvek, i nismo u kiriji. Sve sto imamo sad su cekovi za registraciju auta i tacno se oseti i tih par hiljada dinara kad dodje na naplatu... Jos plus sto moramo da renoviramo stan, a to ce morati da ide na kredit... Nadam se samo da cu, do tada, naci ja posao, pa da negde budemo na istom.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 8:34:52   
Sanjica26 RR
I npr Jess, kupi mm meni licno kisobran, koji je nenormalno skup. Ne smem ni da pisem cenu. Poludela sam. Zasta ce mi skup. E to mene nervira. Kaže gubis kisobrane. Sad sam siguran da neces. 🤣



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: koliko štedimo
11.2.2021 8:41:21   
jess021
I mi imamo kredit za stan i za auto, ali nekako uspevamo sa jednim platom, s tim da mm stvarni puno radi, radnim danima je koma. Npr juce je otisak u 7h ujutro i dosao sinoc u 18:30h, sve to ima svoje.

Sanjice, i za mene je to stvarno bacanje para. 
Ja evo pisem sve, skoro sve, gde sam sta potrošila. Kad sve saberem na kraju meseca, bice sigurno 10 hiljada kojih nema na spisku, sto znaci da je bar 50% otislo na gluposti. 
Npr sad u Indjiji im kupim kape za bazen koje su im male i trazile su u nekoj prodavnici neki set_ za princezu, puta 2 kostao je 1000din. I eto 2000 ni za sta. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: koliko štedimo
12.2.2021 14:45:15   
branki*
ja cu da odgovorim na jessin post.to je fina cifra ,jess,zaista.ja kad bih resila svaki mesec,mogu sa vrlo malo novca da funkcionisem,znam gde je sta jeftinije,pravim jeftine obroke,kuvam za dva dana,ne koristim taksi,ne kupujem gluposti iz avona i stalno garderobu i to bude ok.ali,uglavnom,ne radim tako,tj ja stedim,ali onda za taj visak kobajagi,kupim deci peti par cipela jer su na popustu ili sebi petu jaknu jer je na popustu i one stvarno jesu povoljne,ali nam ne trebaju.mm ume sa param i stedi.on sebi nista ne kupuje,bukvalno.zivimo od dve plate,imamo svoj stan,svakog meseca,mm ustedi oko 300 e.nekad i vise.nama je najveci izdatak nas sin i njegov i nas boravak u beogradu i casovi kad idemo.kad ne idemo,zaista jako lepo zivimo.zivimo mi i tad ok,ali sam ja naucena nekako da npr palim masine nocu,da ne rasipam ,da npr ok ako danas jedemo u gradu u kaficu,onda nam to nije svakodnevno,nego cu posle da kuvam.ja ne idem kod frizera cesto,i kad odem ,to je smesna cifra,ne idem na supe treninge,nokte mi radi drugarica da funkcionisem,zarad nekogdzabe,jer nece da mi naplati,jer sam joj nesto cinila i tako...u sustini,kad bih zais.ta stavljala na papir sve i resila da hocu da belezim,mogla bih sa malo novca viseg cilja

< Poruku je uredio branki* -- 12.2.2021 14:47:22 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: koliko štedimo
12.2.2021 17:03:23   
jess021
Branki, hvala ti.


Ali eto na sve sto sto si nabrojala ja isto to radim sto se tice kuvanja. Ne idemo u restorane, vise ni ne narucujemo hranu. Vezbam kod kuce, ne idem ni na manikir, ni na pedikir, kod frizera jednom u 6 meseci, idem jednom u 2 meseca na depilaciju, to je 800din. Kuvam svaki dan. Ne jedemo kavijar, ali uvek ima supa, corba, meso uglavnom, riba jednom nedeljno, deca uvek imaju voce. Sminku ne kupujem nista, ni ne sminkam se. Stvarno mislim da ne bacam pare, ali eto imam utisak da sve ili bar 80% ode na hranu. Deciju garderobu uglavnom nasledjuji, kupujem obucu njima iako i to dosta dobijaju. Ne znam, nisam pametna

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: koliko štedimo
12.2.2021 17:40:00   
Sanjica26 RR
Jess, nemoj da se sekiras oko toga. 😘



< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 12.2.2021 18:12:44 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: koliko štedimo
12.2.2021 17:50:04   
branki*
da,jess,ali opet ,vi zivite od jedne plate,tako?a,opet odete na more,obucete se,deca idu na treninge...oept kazem,mi imamo dve plate i nemamo nikakve kredite.tako da,kod tebe je to skroz ok,ne sekiraj se.a,jeste sve skupo.danas u radnji za gluposti mi otislo 1500 din.moji mama i tata zive od jedne penzije koja nije 40000, i nikada nemaju dugovanja,moja mama je mnogo ekonomiicna.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: koliko štedimo
12.2.2021 21:03:48   
bubulence


IZVORNA PORUKA: jess021

Au... Koliko se nije pisalo u ovoj temi. Izgleda da niko ne stedi😬


Posto smo zaključili da ja def ne znam sa parama, mm je odlucio da mi mesecno daje odredjeni iznos (nije mali), recimo prosecna plata za nabavku i sve troskove sem kredita i racuna.
Ne pitajte me kakav mi je saldo danas, a tek je 9.Ja stvarno ne znam gde nam odu tolike pare. Idem u nabavke u Lidl, Maxi, pijaca, kvantas....Ne jedem po restoranima, ne narucujemo hranu, retko kad da kupimo nesto konkretno i opet okreni obrni odose pare. Imam utisak najviše na hranu. Eto sjnoc u Univeru 2 jogurta 1.5l, 2 pavlake, 2 cokoladice 470din!!!
Imate li neke cake za stednju? 
Pomagajte😁


Nas dve smo jednom pricale na ovu temu. Od tada su nam prihodi porasli a stednja je sve manja 😁. Ustedim nekad nesto malo ali sledeci mesec i to ode. Mi ne znamo da se kontrolisemo, volimo i restoran (ali odemo mozda 2x mesecno), nedeljom volimo da odemo na dorucak ali to nije neki trosak (bude najvise 2000din), preko nedelje jako retko odemo na pice. Ali se bas bas mnogo druzimo, i kad god neko dolazi to nas kosta bar 3000din (pice, neko pecivo, nesto za naseckati  pa tako od prilike 3x nedeljno). Ne znam kada sam otišla u radnju a da je racun manji od 2000din. I jos u vece nabavke odemo u NS ili SO. Kredit cemo imati od sledeceg meseca zbog kuce. Imali smo i do prosle godine ali smo ga isplatili i ne vidim nikakvu razliku sa i bez kredita. Kako god okrenes na kraju meseca je saldo 0.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here