|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
29.3.2010 10:50:13   
lothroniell
Porođaj ne sme biti naplaćen

U Srbiji su nedavno zabeleženi slučajevi da je trudnicama naplaćen porođaj u predviđenom terminu, zato što nisu imale uput za ustanovu u kojoj je porođaj obavljen. Radio S u Republičkom zavodu za zdravstveno osiguranje saznaje da ova usluga porodiljama ne sme biti naplaćena, čak iako je obavljen u zdravstvenoj ustanovi van područja matične filijale, za koju porodilje nisu imale overen uput. U Zavodu su nam objasnili da se svaki porođaj smatra hitnim slučajem.

U Srbiji je u poslednje vreme zabeleženo par slučajeva da je trudnicama naplaćen porođaj zato što nisu imale uput za ustanovu u kojoj je porođaj obavljen.

Takođe, kako su porođaji obavljeni van područja matične filijale, otvoreno je pitanje da li pod ovakvim okolnostima porodilje same snose troškove porođaja.

U vezi sa tim je i termin porođaja, pa je u pitanje dovedeno i to da li se troškovi snose i ako je porođaj, van matične ustanove, obavljen u predviđenom terminu.

Kako je do sada bilo poznato, zdravstvena usluga bez overenog uputa, van filijale koja je izdala zdravstvenu knjižicu, može se pružiti samo ako je u pitanju hitan slučaj.

Međutim, kako procedura na ovaj način nije ispoštovana, odgovor smo potražili u Republičkom zavodu za zdravstveno osiguranje.

Koordinator centra za informisanje R Z Z O-a Nataša Filpović je za Radio S objasnila

- Porođaj pa i onaj u terminu se smatra hitnim slučajem. Ova usluga porodiljama ne sme biti naplaćena, čak iako je obavljen u zdravstvenoj ustanovi van područja matične filijale za koju porodilje nisu imale overen uput.

O ovome su obaveštene i sve zdravstvene ustanove, kako se ne bi dešavalo da porodilije same finansiraju porođaj.

-R Z Z O je filijalama dao instrukcije kojima se ovo pitanje reguliše, napominje Filipović.
IZVOR


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
19.4.2010 20:36:26   
Dora
user posted image Ovo sam sad videla na sajtu Republičkog zavoda  i mnogo mi znači jer planiram da se porodim u drugom gradu. 

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
20.4.2010 9:35:08   
mejvis
I jauser posted image !

E sada Dora, problem je ako treba da završiš neka odobrenja pre porodjaja, npr epidural jer ti onda za to treba uput a to ne može da se vodi kao hitan prijem!
Ja sam to rešila vezom...user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
20.4.2010 9:38:49   
Snelle
mejvis, gde ti planiraš da se porodiš?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
20.4.2010 10:22:30   
mejvis
U Frontu!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
20.4.2010 13:55:21   
Dora
Nista,samo carski rez. Maciji kasalj, zar ne? A cula sam da je porodiliste u Pancevu super, u anketi osoblje i usluga na samom vrhu.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
26.8.2010 8:42:59   
soca
uzas user posted image kad treba da razmisljas gde ce te strefiti porodjaj:) dal se neko porodio u senti?ja se vodim na suboticu ali imam svog doktora vec 8 godina u senti pomocu kojeg sam ostala trudna i planiram tamo da se porodim.malo sam nervozna jer citam da je 50000 porodjaj,zvala sam telefonom bolnicu i kazu 10000 prirodno a 25000 carski jel moguce?

_____________________________

danco sonja

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
26.8.2010 9:37:27   
mejvis
Dogovori se sa tvojim doktorom da ti napravi "hitan prijem" i onda ne plaćaš ništa. Svaki porodjaj je hitan slučaj i niko ne može da ti naplati. Našla si se u senti i moraš se tu poroditi. user posted image

(odgovor članu soca)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
26.8.2010 9:40:18   
mejvis
IZVORNA PORUKA: Dora

Nista,samo carski rez. Maciji kasalj, zar ne? A cula sam da je porodiliste u Pancevu super, u anketi osoblje i usluga na samom vrhu.


Nemam komentar! Skoro svaki epidural se završi carskim jer ne znaju da ga daju. Iskasape skoro svaku ženu. Užas. O načelniku neću ni da komentarišem...
Samo što je "dobar" sa onom blogerkom "krugolinom" poznatijom kao majka hrabrost koja u stvari promoviše to porodilište. Ne bih nikome preporučila da se poradja u Pančevu ali svako ima pravo na mišljenje!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
26.8.2010 10:38:00   
soca
hvala :)treba li onda da se pise fondu?treba da se raspitam jer mi je lekar malo zaboravan pa da ga podstetimuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

danco sonja

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
26.8.2010 13:04:52   
red sonia
IZVORNA PORUKA: soca

uzas user posted image kad treba da razmisljas gde ce te strefiti porodjaj:) dal se neko porodio u senti?ja se vodim na suboticu ali imam svog doktora vec 8 godina u senti pomocu kojeg sam ostala trudna i planiram tamo da se porodim.malo sam nervozna jer citam da je 50000 porodjaj,zvala sam telefonom bolnicu i kazu 10000 prirodno a 25000 carski jel moguce?


ja sam trebala u Senti ali sam bila tamo 1 dan i hitno me prebacili u NS...ko ti je dr/ meni je Zivkovic...i zasto bi se poradjala u Senti kad predpostavljam da je u Subotici mnogo bolje i cistije?????

i jesu te cene jer su istaknute u porodilistu...ja buljila u taj papir dok sam lezala na CTG/u

< Poruku je uredio red sonia -- 26.8.2010 13:06:34 >

(odgovor članu soca)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
26.8.2010 13:39:44   
soca
i meni je zivkovic :) volim ga on mi je 8 godina lekar i on mi je raddio operacije,2 laporoskopije i produvavanje.i zahvaljujuci njemu sam ostala trudna.meni se u subotici ne svidja doktorica kod koje sam krenula je jako drska i bezobrazna,pa smo odlucili da idemo kod zivkovica ipak.sigurnija sam.ti nisi zadovoljna sa bolnicom?znaci cene su takve,ja sam se uplasila da je vise.porodila si se?user posted image

_____________________________

danco sonja

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
26.8.2010 14:49:50   
red sonia
jesam,porodila sam se ali u ns jer sam bila kritican slucaj,zivkovic je najbolji doktor na svetu,a sto se tice sente,bila sam samo 1 dan pa ne bih da ocenjujem strucnost osoblja,ali im higijena bas nije na nivou

< Poruku je uredio red sonia -- 26.8.2010 14:50:59 >

(odgovor članu soca)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
26.8.2010 15:28:02   
soca
cestitam!bitno da je sad sve ok.da zivkovic je naj naj,higijena verovatno nije sto kazes na nivou ali bitno da su zubaznije nego ovde u su,cula sam da puno njih idu u sentu iz su da se porode.bolje je.a odakle si ti?i sta ste dobili curicu ili decaka?user posted image

_____________________________

danco sonja

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
26.8.2010 17:17:18   
red sonia
devojcicu imam,sofija se zove,a ja sam iz jednog sela iz cokanske opstine pa je bilo ili senta ili kikinda,ali sam se na kraju odlucila za zivkovica jer ga svi hvale i sentu,samo sto je ispao ns na kraju...ali zivkovicu svaka cast,sredio mi bolovanje,sve papire i ostalo sto cak nije ni do njega...i stvarno jesu ljubazni u porodilistu pa valjda to nadoknadi higijenu

(odgovor članu soca)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
26.8.2010 20:50:10   
soca
ja sam inace iz martonosa,ali sam ovde dosta dugo u subotici.cestitam na curiciuser posted image malo mi je sad lakse i jedva cekam da se porodimuser posted image user posted image

_____________________________

danco sonja

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
27.8.2010 10:45:23   
Jele
IZVORNA PORUKA: red sonia

i stvarno jesu ljubazni u porodilistu pa valjda to nadoknadi higijenu


E jadne mi kad se radujemo da su bar ljubazni, kad već ne može oba user posted image Biraš: higijena ili ljubazbost i nemo' da se buniš mlogo da ne ostaneš bez oba user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
27.8.2010 12:51:01   
red sonia
izgleda ne mogu obe stvari zajedno...ili jare ili pare

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
30.8.2010 13:57:46   
Jele

IZVORNA PORUKA: Dora

user posted image Ovo sam sad videla na sajtu Republičkog zavoda  i mnogo mi znači jer planiram da se porodim u drugom gradu. 


Doro, jesi li na kraju to sprovela u delo, mislim kako to ide, jel' se plaća? Možda nisam u toku, ali ne videh da si to spominjala... Ja pitam zbog epidurala, u Bg-u ne moram da razmišljam da li ću ga dobiti...., p čisto da znam jel' se nešto promenilo...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
12.1.2011 12:21:25   
Malecka074
Kakvo je sada stanje sa Pančevom, tj. u Pančevačkom porodilištu? Ja sam čula mnogo pohvala, pa ako neko ima iskustva...neka pise...user posted image

_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
12.1.2011 12:33:45   
vonavoj
sredili su super Pancevacko porodiliste,ali su dr ostali istiuser posted image user posted image ..i babice!
renovirano je,ima i apartman!!

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
12.1.2011 13:03:18   
SareniVrabac
nama su juce u skolici za trudnice rekli da mozemo da se porodimo, tj uopste idemo kod bilo kog lekara samo u onom gradu odakle nam je osiguranje... tako da ako se naprimer zateknem u Beogradu a krene mi porodjaj, oni ce me poroditi, ali posto mi je zdravstvena iz NS moracu taj porodjaj da platim

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
12.1.2011 13:14:34   
Malecka074
Aha. Ma, na kraju krajeva...ako moram da platim...neka platim...ali, necu da se osecam kao neka krpetina i da mi pokvare dan koji treba da ti bude najlepsi u zivotu.
Nisam razmazena niti bilo sta, samo zelim malo ljubaznosti i razumevanja i sve ono sto bi trebalo da se podrazumeva, tj. sve ono sto u Srbiji ni ne postoji, nazalost. :(
No, zaista sam cula da je Pančevačko porodiliste napredovalo u tom smislu. Pored toga sto je renovirano, moze otac da prisustvuje porodjaju, mozes epidural da uzmes, da su mnogo ljubazniji i prijatniji radnici...ne ophode se prema tebi kao da si zivotinja...
Tako da...ako dragi Bog da da sve bude ok...ja bih volela tamo da se porodim. Ima jos vremena, ali ako Bog da...kad se priblizi, otici cu u obilazak i videti kako sta...
Nadam se da nece biti problema da se tamo porodim. Jer u Betaniji uopste ne bih volela. Sve moje drugarice imaju prilicno grozna iskustva, a pri tom nisu razmazene, bile su svesne da idu u bolnicu, a ne u hotel, kao sto neke hoce da "prebace" zenama koje se zale na bolnicu.


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
12.1.2011 13:18:49   
JMPM
Definitivno mozes da se porodis u drugom gradu ALI placas sve.Ja sam imala  beogradsko osiguranje preko firme,ali se preko muza osiguravam u NS.Dok sam imala osiguranje moje firme,placala sam i svaki UZ u trudnoci...
A sto se tice toga kako je gde,ja ne znam ni jedno porodiliste da nema i dobrih i losih prica...

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Da li moram da se porodim u gradu u kom m...
12.1.2011 13:26:41   
Malecka074
Hvala ti. user posted image Ma, da...svugde ima i dobrih i losih iskustava, jasno...I nismo svi isti, niti svi imamo istu srecu, sto se kaze...Bice kako mora, samo...za Betaniju nekako najvise losih iskustava sam cula, pa sam se sva istripovala, a i bezveze mi je sto suprug ne moze da prisustvuje niti posle da vidi kako treba bebu...pa u kom veku zivimo?!

< Poruku je uredio Malecka074 -- 12.1.2011 13:27:05 >


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here