|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dobili smo naocare
27.11.2014 14:38:48   
Mariya
Mame, da li mozete da mi preporucite dobrog decjeg oftamologa/ordinaciju u Novom Sadu? Ili ako znate,da li dr. Bolinovska radi negde privatno? Ne mogu da dobijem termin kod nje vec treci mesec u KCVuser posted image user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dobili smo naocare
22.2.2015 17:09:38   
mila83
Moj sin je dobio naocare sa godinu dana i osam meseci.Rodjen je sa ostecenjem ocnog dna u desnom oku, pocelo je kao strabizam, pa smo tako primetili da nesto nije u redu. A i bio je miran prvih par meseci,verovatno nije video najbolje.Procenjuje se da vidi oko 10 procenata na to oko....Zamislite kako mi je bilo kada sam to cula.To nije genetski, vec sam navodno imala neki virus u trudnoci koji mu je tu stetu napravio... Odmah je prihvatio naocare, nosi ih ustvari zbog levog oka, da bi popravio malu dioptriju koja se razvila jer je to oko optereceno. I ja nosim naocare, od srednje skole i valjda mu dajem primer tako.Samo jedan ram je polomio u pocetku, kada je prakticno jos bio beba,zaigrao se.Sada ne moze bez njih.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dobili smo naocare
26.11.2015 15:58:37   
Didy
Drrugarrke, meni treba pomoć. Sofija je bila na redovnom sistematskom pregledu koji, između ostalog, podrazumevao i pregled kod očnog lekara. Vodio ju je mm, pošto sam ja tad imala časove. Doktorka je konstatovala da ne vidi dobro na desno oko, vidi samo prvi red. user posted image Treba sutra da odemo po recept za neke kapi, pa da joj stavljamo tri dana i onda da dr meri dioptriju. Kaže da nismo mi to mogli ni primetiti jer ona dobro vidi na levo, pa kompenzuje. Kako kod nas u porodici niko ne nosi naočare, uopšte mi nije palo na pamet da je vodim ranije kod očnog na pregled, a ni pedijatar mi nije nijednom sugerisao tako nešto i sad sam pomalo besna na sebe, a najviše se osećam nemoćno. user posted image I totalno sam neupućena, pojma nemam kako se leči, da li se leči, da li bi bilo vajde da smo ranije otišli? Da li da je vodim i privatno po mišljenje još nekog oftamologa? user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dobili smo naocare
26.11.2015 16:27:36   
cockic
Bio ocni i kod cere u vrticu kontrola za 6 meseci.i ja sam se bas zabrinula.kod nas niko nenosi naocare.a do sad ga je isto imala u vrticu.svakako cu uzeti uput i voditi je ja kod ocnog u toku sledece nedelje.
med sestra u vrticu mi rece kao valjda nesto na daljinu nije rekla koja slika je bila.tipa kucica,lopta...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dobili smo naocare
26.11.2015 18:25:27   
serpica

IZVORNA PORUKA: Didy

Drrugarrke, meni treba pomoć. Sofija je bila na redovnom sistematskom pregledu koji, između ostalog, podrazumevao i pregled kod očnog lekara. Vodio ju je mm, pošto sam ja tad imala časove. Doktorka je konstatovala da ne vidi dobro na desno oko, vidi samo prvi red. user posted image Treba sutra da odemo po recept za neke kapi, pa da joj stavljamo tri dana i onda da dr meri dioptriju. Kaže da nismo mi to mogli ni primetiti jer ona dobro vidi na levo, pa kompenzuje. Kako kod nas u porodici niko ne nosi naočare, uopšte mi nije palo na pamet da je vodim ranije kod očnog na pregled, a ni pedijatar mi nije nijednom sugerisao tako nešto i sad sam pomalo besna na sebe, a najviše se osećam nemoćno. user posted image I totalno sam neupućena, pojma nemam kako se leči, da li se leči, da li bi bilo vajde da smo ranije otišli? Da li da je vodim i privatno po mišljenje još nekog oftamologa? user posted image




Didy ako je i tako kako kazu ona je mala i to se da ispraviti,neka me neko isparavi ali ako je u pitanju minus on ne bi trebalo da raste ako se na vreme uoci. Citala sam negde da postoji tzv "korekcija vida" kod dece..ja bih otisla od jos jednog oftamologa,mozda cak i privatno da se malo bolje angazuju oko toga,ali verujem da ce to da se koriguje i da ce sve da bude ok..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dobili smo naocare
26.11.2015 21:51:50   
branki*
Didy,mozes otici na jos jedan pregled kod dr,ali ako kazxu da joj trebaju naocari,neka ih nosi.ako je u plusu,moze se ispraviti kako raste.ali,ako ne nosi naocari,a treba da nosi,kao sto sam ja kad sam bila devojcica,dioptrija raste,pa sam kao dete imala plus 0,5,a na fakultetu sam nosila - 3.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dobili smo naocare
26.11.2015 21:55:05   
veselicaa
Skoro sam citala neki tekst o decjem vidu i ako se ne varam skoro sve se ispravlja do pete,ako ne i do sedme godine.Ne verujem da ste nesto zakasnili,vidim po tikeru da ima 4 godine,vecina roditelja otkrije da nesto nije u redu sa vidom tek kada deca krenu u skolu.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dobili smo naocare
26.11.2015 22:23:04   
choopa choops
Kod nas isto taj sistematski između 3 i 4 godine obuhvata pregled kod oftamologa. Tako da ste na pravo vrijeme otišli. I da si je ranije vodila možda se ne bi primijetilo. Elem, ako želiš da si mirna pođi na još jedan pregled kod nekoga drugoga. Ali, ako su oni rekli da stavlja kapi, pa će onda da joj mjere dioptriju to znači da će sa aparatom da joj provjere vid. Ako se ne varam vi ste odradili onaj test sa slovima/predmetima?! Sad govorim iz iskustva prijateljica oko mene, ne moje lično pa i nisam sigurna da li sam u pravu, ALI, ako i na aparatu bude imala dioptriju, onda je to to. Bolje je liječiti dok ste na vrijeme, jer ako ne nose naočare onda stanje može da se pogorša. Takođe u današnje vrijeme to i nije bauk, postoje operacije za skidanje dioptrije (moja sestra je operisala, nosila naočare od 5-og osnovne, a sad vidi sasvim normalno).

Nadam se da će sve biti OK user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dobili smo naocare
26.11.2015 23:37:01   
Didy
Hvala na savetima. Znači mislite da može naočarima da se koriguje. Uopšte nisam u ovoj materiji i ništa ne znam, pa sam malo kao pogubljena, uopšte ne znam u kom pravcu da razmišljam. Al čuću još detalja uskoro od doktorke. Prosto sam morala da čujem da li je iko imao slično iskustvo ili je čuo da je neko u njegovom okruženju imao slično iskustvo. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dobili smo naocare
27.11.2015 19:43:09   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Skoro sam citala neki tekst o decjem vidu i ako se ne varam skoro sve se ispravlja do pete,ako ne i do sedme godine.Ne verujem da ste nesto zakasnili,vidim po tikeru da ima 4 godine,vecina roditelja otkrije da nesto nije u redu sa vidom tek kada deca krenu u skolu.


To je tacno sto si Veselice napisala.Nisi nista zakasnila Didi,niti treba sebe da krivis,ne bi ti mogla nista primetiti,sto bi vodila dete ranije kod ocnog kada nisi nista primetila,a ni vaspitaci...Ne mozes nista unapred znati dok ne vide na aparatu za merenje dioptrije sta se desava,kao i detaljnijim pregledom oka. Ja bih mozda ipak otisla kod ocnog,privatno ili nekog po preporuci...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dobili smo naocare
30.11.2015 23:38:36   
Didy
Počeli smo jutros da stavljamo kapi za širenje zenica. Nisam znala da neće baš najbolje videti i da ne može da ide u vrtić , to mi je sad dodatno sve iskomplikovalo, i ovako se jedva uklapamo mm i ja s njenim vrtićem, Stefanovom školom i babom koja mora da uskače. user posted image Doktorka reče da jedno 10 dana ne ide u vrtić. Da nije to malo predugo? Da li neko ima iskustva? Treba tri dana da stavljamo kapi tri puta na dana. Doktroka reče da će biti nervozna i razdražljiva, ali ona se odlično drži, zabavlja se sama, ne vidim nikakve promene na njoj, osim što je mi samonicijativno malo više pazimo, iako ona to ne traži.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dobili smo naocare
1.12.2015 11:16:18   
Brand new mama
Cao! Deset dana da ne ide u vrtic? Interesantno. Ja ne znam kakve kapi ovdje stavljaju,ali moji svaki put dobiju dva kapanja u roku dvadeset minuta,pa onda cekamo jos 40 min i tad ga dok pogleda. I sve OK.A onda me moj dragi bio nagovorio da provjerimo I. dioptriju i u Srbiji-klinac se kidao jer inace ne voli kapi(mada mi se cini da smo mu tad napravili dodatni strah) i kukao je da ga pece. Tri puta dnevno tri dana- da bi dobili skoro identicnu dioptriju.
mi smo isli kod privatnika u Srb, ali mi stvarno nije jasno sto ne koriste ove kapi.
Didi,dobro je sto je jesen pa nije svjetlo,ja se sjecam da je meni uzasno smetalo sunce.
I nemoj se gristi,baci pogled na pocetak teme, i ja sam bila pogubljena za deset.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dobili smo naocare
1.12.2015 11:29:45   
mila83
Te kapi koje vi stavljate Didi su verovatno jake,pa ih postupno zato stavljate 3 dana po malo,da bi se oko naviklo,jer ce joj se i vid malo mutiti i smetati svetlo,sto je normalno.Ja sa takvim kapima nemam iskustva,mi smo D vodili i privatno i drzavno , i uvek bi bilo kao sto je i BNM napisala, bude 2 kapanja u razmaku 10.15 minuta i 3.kapanje pa cekamo oko pola sata, i onda pregled. Iako se ona ponasa normalno,obratite paznju,pogotovo posle samog kapanja, da malo miruje,da se ne bi slucajno udarila,mozda nece videti bas najbolje,pa nece biti ni spretna.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dobili smo naocare
1.12.2015 11:35:16   
Didy
Jao, ne znam, i meni je nešto mnogo sve to, sva sam pogubljena. Al sad kad smo krenuli, izdržaćemo do četvrtka. Ona se ne žali, raspoložena je... Hvala na savetima i iskustvima. Malo sam se opustila. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dobili smo naocare
1.12.2015 12:45:19   
mila83
Koje kapi stavljate, Atropin?
Kad premotam film,mi smo jednom kapali kod kuce tri dana Didi,sad me muz podsetio,sami kapali D kapi,jer je bio beba,godinu i devet meseci,pa da ne bi cekali puno u Domu zdravlja,dr nam prepisao te kapi ali u nekom rastvoru,naravno,koji odgovara za decu.mi smo jedva nabavili te kapi, i to jutro kapali kako nam je receno,da bi na pregled vec dosao sa rasirenim zenicama.to je bilo pre 3,5 godine a od tada nam se puno toga izdesavalo pa se nisam odmah setila....
Ne sekiraj se nista.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dobili smo naocare
1.12.2015 13:43:13   
Didy
Jeste, altropim - sulfat 0,5. Verovatno je neki razblaženi rastvor kapi prilagođen za decu pa se zato stavlja 3 pta dnevno tri dana. Tako sam nešto ja pomislila.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dobili smo naocare
23.4.2021 22:01:23   
Vaboy
Postovani kako ste sad sa vidim, jel se stabilizovala dioptrija, svako iskustvo je dobrodoslo... 


(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 12:00:55   
Ivanka 75
Mi se malo majemo po oxnom lekaru poslednjih 2 nedelje. Zali se od jesenas da ne vidi tablu pa na sistematsom dobismo uput, bila na pregledu i ima zakazano sirenje zenica u utorak.
Bice plakanjaaaaaa 😂😂😂Ima silne testove i takmicenja sledece nedelje pa brine kako ce da ide u skolu. 
Pitanjce: koliko vremenski traje sirenje zenica? Idemo u pola 8 ujutru.

Trazih temu Ocni lekar ali sve nesto posebne za ovoo i ono pa sam se ovde ubacila.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 25.2.2022 12:02:08 >

(odgovor članu Vaboy)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 12:10:59   
vonavoj
1h ukupno,prvo nakapaju,pa se sedi 10min,pa opet,pa 10min i zadnji put 30min..tako nekako..ne predugo.



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 12:22:00   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: vonavoj

1h ukupno,prvo nakapaju,pa se sedi 10min,pa opet,pa 10min i zadnji put 30min..tako nekako..ne predugo.






Pitam zato sto kad je mm pitao koliko traje sirenje zenica oni mu rekli 6 sati. Iva se prepala sta ce toliko dugo da joj rade. 
Hvala Von ❤️

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 16:37:56   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Mi se malo majemo po oxnom lekaru poslednjih 2 nedelje. Zali se od jesenas da ne vidi tablu pa na sistematsom dobismo uput, bila na pregledu i ima zakazano sirenje zenica u utorak.
Bice plakanjaaaaaa 😂😂😂Ima silne testove i takmicenja sledece nedelje pa brine kako ce da ide u skolu. 
Pitanjce: koliko vremenski traje sirenje zenica? Idemo u pola 8 ujutru.

Trazih temu Ocni lekar ali sve nesto posebne za ovoo i ono pa sam se ovde ubacila.



Ivanka, zakazite joj u petak sirenje zenica. Lakse joj jer joj je cela nedelja sa tim kontrolnama. Losije se vidi, a ne treba joj to tada. Mi smo T uvek u petak zakazivali i to nam je oftamolog preporucivala. Ne treba da napreže oci kad bude sirila zenice. Ne traje to šest sati. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 16:43:53   
Mirko Svirko
Ja sam sirila zenice mozda pre 6mes.. i tada mi je ukapao par kapi i izasla sam napolje mozda pola sata i vec mi je sve bilo mutno i pozvao na pregled i to je to.

A pre mesec dana je cerka mm iz prvog braka bila kod nas sa tim kapima za sirenje zenica posto joj mama nije bila u gradu i dr mi je objasnila ovako...Sipale smo u 17h pa u 17 i 15h pa u 17 i 30h a u 18 i 30 je bio pregled. Znaci kuci smo sipale pa sele u kola i otisle na pregled.E sad mozda se razlikuje za decu i odrasle.A mozda i od grada i doktora.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 17:32:22   
vonavoj
Samo taj dan nece videti dobro,nije cele nedelje..smetace joj svetlost i sunce.ali nista strasno.Deci treba vise vremema da se rasire zenice,slusala sam dr.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 17:43:40   
Sanjica26 RR
Pa da samo taj dan. Ali ce taj dan da joj bude mutno i icice u školu. Zato i kažem da treba da ostave za petak. U subotu ne ide u školu. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 18:42:16   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Mi se malo majemo po oxnom lekaru poslednjih 2 nedelje. Zali se od jesenas da ne vidi tablu pa na sistematsom dobismo uput, bila na pregledu i ima zakazano sirenje zenica u utorak.
Bice plakanjaaaaaa 😂😂😂Ima silne testove i takmicenja sledece nedelje pa brine kako ce da ide u skolu. 
Pitanjce: koliko vremenski traje sirenje zenica? Idemo u pola 8 ujutru.

Trazih temu Ocni lekar ali sve nesto posebne za ovoo i ono pa sam se ovde ubacila.



Ivanka, sve ukupno traje sat vremena, možda malo više. Mi smo zakazivali širenje zenica za popodne, da bi mogla da se odmori za ujutru. Nije sutradan imala problem u školi da prati nastavu.

Ja bih je taj dan ostavila kod kuće

< Poruku je uredio milicicak -- 25.2.2022 18:44:01 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here