|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 19:20:34   
Ivanka 75
Sigurno nece u skolu taj dan, to je vec reseno.Iskreno, jedva cekam da to obavimo da vidimo na cemu smo. Sad mi rece da nije prepisala na matematici nesto sa table, nije uopste videla 😟A  i sedi u zadnjoj klupi. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 20:05:55   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR
Ivanka, zakazite joj u petak sirenje zenica. Lakse joj jer joj je cela nedelja sa tim kontrolnama. Losije se vidi, a ne treba joj to tada. Mi smo T uvek u petak zakazivali i to nam je oftamolog preporucivala. Ne treba da napreže oci kad bude sirila zenice. Ne traje to šest sati. 
ovo je zakazano jos prosli petak. Mm je vodio.
Srecom, rano ujutru je pa cemo i brzo zavrsiti. Samo se nadam da nam nece raci da dodjemo i u sredu, mozda i zavrsimo sve u utorak. Nadam se. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 20:18:55   
Sanjica26 RR
Ivanka, odlicno. I T je tako u četvrtom lose videla. I ona i pored naocara, sedi blizu. Ne ide vise u poslednju klupu. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 20:21:25   
dunja RR
Mi kada smo vodili M na širenje zenica kada je imala godinu dana (zbog belega koji joj je izašao na koži, u sklopu analiza je širenje zenica zbog pregleda očnog dna), isto je trajalo kratko, sveukupno meni se čini i manje od sat. Posle je išla na pregled kod neurologa.

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.2.2022 21:07:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 21:44:46   
Ivanka 75
Hvala svima na info 🥰❤️


Danas sam se bas uznemirila sto nisam ranije vodila dete kod ocnog. Rastuzila, pa besna na sebe, pa nisam dobra majka, pa kako sam mogla da propustim 😟
A mozda bi i odreagovala ranije da nije bilo korone 🤬 Da je isla na sistematski u trecem... 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Dobili smo naocare
25.2.2022 23:20:56   
flamingos
Ivanka,ne nerviraj se.Dobiće naočare i rešena stvar.Na redovne kontrole idite,slušajte šta kažu i to je to.Deca koja nose naočare sede u prvoj klupi,tako je oduvek bilo.I moje dete sedi u prvoj klupi.❤


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Dobili smo naocare
26.2.2022 0:09:21   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: flamingos

Ivanka,ne nerviraj se.Dobiće naočare i rešena stvar.Na redovne kontrole idite,slušajte šta kažu i to je to.Deca koja nose naočare sede u prvoj klupi,tako je oduvek bilo.I moje dete sedi u prvoj klupi.❤





Nema sanse da sedi u prvoj klupi, najvisa u razredu. I ona i jos dvoje sa kojima se druzi, njih troje najvisi, e i to dvoje nose naocare i svi sede u zadnjim  klupama. 
Videcemo 😊

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Dobili smo naocare
26.2.2022 0:20:30   
flamingos
Znaš kolika je i moja Anđela,pa sedi u prvoj klupi.Inače bi naprezala oči da vidi.Ovako joj je super.Videćete kad dobijete naočare.Opušteno.❤


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Dobili smo naocare
27.2.2022 9:36:35   
Didy
Ivanka, biće to sve dobro. Sofija nosi naočare već 7. godinu. Ne sedi nikad u prvoj klupi jer je visoka, ali kad dobije naočare, videće dobro.Ona od letos nosi i sočiva i to nam je spas samo takav. Stavi ih ujutro čim ustane i skine uveče pre spavanja, milina. Nema zaboravljena naočara na treningu, polomljenih na krevetu, stalnog opominjanja da stavi naočare i ne pipa stakla rukama, stalnog brisanja stakla... 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 12:26:16   
Ivanka 75
Idosmo... Prvo da popljujem Dr koja mi nista nije rekla, samo je pogledala na onom aparatu za odredjivanje dioptrije pa posle stavila naocare i menjala stakla.

U jednom trenutku se Iva ucutala i ne govori one brojeve, ja kazem Ivka, kazi nesto a dr mene Pa gospodjo! 😟 Znaci oset_ila sam se ko govno. 
Ni na kraju mi nista nije objasnila, ni kako vidi, ni koja bi bila dioptrija, ni dal je kratkovida il dalekovida, to sam ja pitala pa rece da je kratkovida. Na izvestaju pise miopija i astigmatizam, i umesto da mi ona protumaci sve ja guglam. 
Medicinska etika NULA. Za 7 dana se vracamo na kontrolu i potvrdjivanje dioptrije. 
Obicno imam reci hvale za medicinske radnike ali ovo danas je bilo potpuno razocarenje. 


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 12:58:29   
vonavoj
Nisu joj sirili zenice? Svasta..to je kod dece obavezno.

Prvo preko kompa,pa sirenje zenica,pa komp opet i tek onda stavljaju stakla.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 12:58:29   
jess021
Ivanka, da li ste širili zenice?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 13:37:12   
Ivanka 75
Von, Jess, sirili. Od pola 8 smo poceli, 1x u pola 8, 2x u 7 i 45, 3x u 8. I do pola 10 cekali zmurecki.

Izgurasmo nekako. Bas bila guzva. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 13:42:40   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nisu joj sirili zenice? Svasta..to je kod dece obavezno.

Prvo preko kompa,pa sirenje zenica,pa komp opet i tek onda stavljaju stakla.



Komp bio 11.2. Pa danas zenice, pa komp, pa skalamerija sa staklima. 
Ma mene iznerviralo sto me nije uputila u to sta se desava. Nit sam lekar nit opticar. I sestre su bile neljubazne prema pacijentima da sam razmisljala da odem do onog poverenika da se zalim. Tako se sestra drala na dedu od 92 godine 😭😭😭🤬🤬🤬 Pa i ona ce biti stara jednog dana. A on se klati jadan, jedva stoji. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 13:52:46   
mati
Ivanka, nisam ispratila gde si je vodila? Meni je stariji M od svog besa i iščekivanja napravio takav skandal, umalo da mu prepisu naočare, a mesec dana pre toga prošao sistematski. I više se nisam nervirala. Jedan naš dr radi i privatno, meni ga je kolega preporučio, bolje je odvedi da ti sve lepo objasne i ti objasni situaciju sa dr. To nisu naivne stvari, a dr na to gledaju rutinski. Eto bas tom kolegi, ćerki promašili dioptriju. I nosilo dete tako jadno dok nije počela da plače koliko je glava boli.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 14:27:35   
jess021
Ivanka, pa šta na kraju piše na nalazu? Ima li oznaka za dioptriju?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 15:48:54   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: jess021

Ivanka, pa šta na kraju piše na nalazu? Ima li oznaka za dioptriju?



E pa vidis, tu medicinska etika okinula, nemam pojma 😂🤬 Ko Neandertalac mogu da gledam u ove papire i ne ukapiram nista. Jer je izostalo objasnjenje lekara. 
Sad cu da slikam. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 15:53:07   
Ivanka 75


user posted image user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 16:10:03   
vonavoj
Ne vidi na daleko,kao i moja devojcica.. minus ne moze da se ispravi,i ja nosim minus.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 16:46:24   
milicicak
Ivanka, nije ovo uopšte strašno. Ima mali minus i male cilindre. Sad samo da izaberete lepe naočare :) žao mi je što ste imali takav tretman od strane lekara
Ja sam mini bubi od izbora rama napravila događaj, obe smo uživale i sad rado nosi naočare. Ali ona ima dioptriju samo na jednom oku i to -2,5

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 17:05:55   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ne vidi na daleko,kao i moja devojcica.. minus ne moze da se ispravi,i ja nosim minus.





Mi smo svi u minusu🤣

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 17:35:04   
vonavoj
Joj,mili,i mojoj se povecala dioptrija,vise se i ne secam koliko.minus 1.5...bas mi je zao,ceo.zivot ce nositi..ja sam bar od srednje skole pocela..

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 18:00:35   
Ivanka 75
Von, Mili, planirale smo da za vikend obidjemo optike i isproba sve sto zeli. Sa pustrnom kosom, sa vezanom 😂 Mora uz svaki autfit da paše 😂


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 19:16:48   
flamingos


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ne vidi na daleko,kao i moja devojcica.. minus ne moze da se ispravi,i ja nosim minus.


Isto i moje dete.Tako evo još malo  pa punih 5 godina kako nosi naočare.Ja nosim za blizinu,samo kad čitam,kuckam na telefonu...Ivanka,neka odabere-moraju uz sve sa se slažu.❤


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 20:00:15   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Joj,mili,i mojoj se povecala dioptrija,vise se i ne secam koliko.minus 1.5...bas mi je zao,ceo.zivot ce nositi..ja sam bar od srednje skole pocela..



I mojoj se povecala. Sta da radimo. Na neke stvari ne možemo da uticemo. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here