|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:03:45   
Maraj
Ana bas su visoki rezultati. Ne pada ti vrednost nakon 2 sata.
Al sve se to regulise lekovima. I super je sto si konacno nasla nesto sto moze da koci zatrudnjivanje

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:05:41   
Ana RR
A kažite mi, ako neko zna, zašto se to dešava? U čemu je problem?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:07:33   
Maraj
IZVORNA PORUKA: Ana RR
U kom smislu da redukujem ishranu, šta treba da isključim?


Ana moja projateljica je pored lekova, mislim da je pila glukofaz, reedukovala ishranu u smislu , bez ugljenih hidrata. Tacnije nije jela pirinac, krompir, testenine, beli hleb. Kupila je mini pekaru pa je ona pekla neki integralni (mozda cak i beskvasni ) hleb. Voce na minimum svela. Znam da banane nije smela da lizne. Ni slatkise naravno.

< Poruku je uredio Maraj -- 12.5.2018 21:08:42 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:07:56   
vonavoj
Ne znam strucno da kazem,ali znam da je moja kuma imala problem i posle 3 meseca koriscenja lekova je zatrudnela...a nije mogla 5 godina..user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:08:02   
Ana RR
I još jedno pitanje - da li terapiju prepisuje ginekolog ili moram kod nekog drugog lekara?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:09:19   
Maslacak15
Ana treba da ogranicis secere i generalno kompleksne ugljene hidrate. Tj namirnice sa visokim Glikemijskim indeksom (GI). Znaci i skrob, belo brasno, sto manje to bolje. To ne znaci da treba da gladujes, meso, povrce, salate itd mozes normalno da jedes ali voce bi isto trebalo da ogranicis. Mozda mozes da se posavetujes sa nekim nutricionistom. Ili Evo ti jedna od tabela orijentaciono ali mia ih na netu zilion.

https://www.health.harvard.edu/diseases-and-conditions/glycemic-index-and-glycemic-load-for-100-foods

Sigurno ce ti biti malo neobicno ali vredi potruditi se i vazno je korigovti ishranu u kombinaciji sa lekovima. Da olaksas telu da kontrolise secer.

ima i ginekologa koji prepisuju ali zbog doze nebi bilo lose da konsultujes nekog endokrinologa. Ako je ikako moguce.

i kod moje kume je bilo kao kod kume od Von. Isto dugi niz godina nista i svi je tapsali i govorili da se strpi i kad je dobila terapiju zatrudnela je bez problema i iznela dve zdrave trudnoce. Insulinska rezistencija je prilicna smetnja plodnosti kod zena.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 12.5.2018 21:12:18 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:10:39   
vonavoj
Kuma je morala.ugljene hidrate, secere da izbaci..da cesce jede..
Kako ti to niko ranije nije uradio, trazio..to je banalan problem,tj resiv je..a pravi problem.kod zatrudnjivanja..
Mislim da endokrinolog i ginekolog mogu da pisu terapiju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:10:57   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Maraj


IZVORNA PORUKA: Ana RR
U kom smislu da redukujem ishranu, šta treba da isključim?


Ana moja projateljica je pored lekova, mislim da je pila glukofaz, reedukovala ishranu u smislu , bez ugljenih hidrata. Tacnije nije jela pirinac, krompir, beli hleb. Kupila je mini pekaru pa je ona pekla neki integralni (mozda cak i bezkvasni ) hleb. Voce na minimum svela. Znam da banane nije smela da lizne. Ni slatkise naravno.


Ja jedem tonus za doručak, uz ručak ne jedem hleb. Testo volim baš, baš ali nije problem, izbaciću ga. Bez slatkiša mogu, nikad ih nisam ni jela. Zapravo, u trudoći tek sam prvi put u životu pojela kolač. Što se mora nije teško, jbg.

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.5.2018 21:11:54 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:12:38   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Ana RR

A kažite mi, ako neko zna, zašto se to dešava? U čemu je problem?

stres? Pankreas ne radi kako treba. Ima gomila razloga. Mozda treba veca fizicka aktivnost. Ko zna.

Dobices metformin (srecno sa terapijom ja ga mrzim i volim u isto vreme, privikavanje je uzasno)

Ishrana kao za dijabeticare. Mada ja se ne pridrzavam. Meni terapija sve dovede u red user posted image a voce obozavam i jedem i banane svaki dan.
Isto sam nakon koriscenja lekova svega par meseci ostala trudna a necu da pocinjem kakve sam sve tegobe imala, ni menstruaciju nisam imala pola godine.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:13:26   
Ana RR
Hvala, devojke user posted image

Otići ću ja i kod moje doktorke (ginekolog) a i kod endokrinologa. Barem sam konačno našla deo problema.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:15:42   
Ana RR
Ljišo, na žalost stresa sam imala mnogo poslednjih godina a u sebi ga nosim, ne ispoljavam. A fizička aktivnost definitivno treba da se poveća, znaš i sama kako je kad radiš od kuće. To što prošetam ili provozam bajs def nije dovoljno.

Kako misliš srećno sa privikavanjem, kuku user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:17:21   
Maslacak15
jao umeju da budu aljkavi Von. Mojoj kumi su uvek radili samo jutarnji secer na taste. I posto je on bio neupadljiv nista dalje nije radjeno. A imala je uredne cikluse i ovulacije, naizgled sve cakum pakum a trudnoce ni od korova pet godina. I price strpi se, opustite se i tome slicno ( nervni slom dobijem od toga). I tek kad je endokrinolog narucio ogtt sa insulinemijama a insluin nebu pod oblacima ( tipa 200).....Sta reci.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:18:39   
Ana RR
Baš sam htela da pitam zar ne bi trebalo da imam neke simptome a zapravo je dovoljno to što ne dolazi do trudnoće..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:20:20   
vonavoj
Uzasni su..a pazi to je najjeftinije od dijagnostike da urade i terapija je dostupna..a oni uvek idu hsg, drndanje..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:21:14   
vonavoj
Nema simptoma..i debeli i mrsavi mogu da imaju rezistenciju..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:23:05   
Ana RR
Skoro je u emisiji RTS Ordinacija bila dr endokrinolog i tema je bila IR. I ona kaže da skoro svaka druga osoba posle npr 40. godine (nisam sigurna za broj) boluje od IR.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:39:11   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ljišo, na žalost stresa sam imala mnogo poslednjih godina a u sebi ga nosim, ne ispoljavam. A fizička aktivnost definitivno treba da se poveća, znaš i sama kako je kad radiš od kuće. To što prošetam ili provozam bajs def nije dovoljno.

Kako misliš srećno sa privikavanjem, kuku user posted image

user posted image Pa postoje ceste nuspojave. Mucnina dijareja ali ja ih imam u toj meri da se rastavljam sa zivotomuser posted image meni su prepisali prvo ujturu i uvece pa dve nedelje tako, pa se rastavljam sa zivotom pa onda trecu dozu u podne pa se jos dve nedelje rastavljam sa zivotom.

I to sam pila siofor kojeg "dobro podnosim" za razliku od glukofaza kojeg nisam nikako mogla da podnesem.

Ja sam imala bas grozne simptome, pocela brada da mi raste, opada kosa, koza mi bila suva, ugojila sam se, tesko jakoooo sam skidala gram po gram ili nisam uopste uspevala da smrsam i to na bolnickim dijetama, pa nisam imala menstruaciju na kraju i td. A inace nemam policisticne jajnike. Zanimljivo jer njih vezuju za IR al kod mene jok.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:45:04   
Ana RR
Au Ljišo user posted image nisam to znala. Blago meni...

Ja nemam ništa od toga, ciklusi redovni, sve uredno, normalno..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 21:49:28   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Au Ljišo user posted image nisam to znala. Blago meni...

Ja nemam ništa od toga, ciklusi redovni, sve uredno, normalno..

user posted image ne mora da znaci da ces ti lose podneti lekove. Mozda si ti srecnica user posted image Meni je svaki put kad pocnem terapiju uzasno. A proverava se insulin na terapiji pa se prekine sa terapijom mesec dana pa se opet proveri i onda u krug navikavanje na terapiju. Ja uskoro treba da idem da proverim insulin i vec se Bogu molim. Prosli put u trudnoci i tokom dojenja mi je sve bilo ok, nisam pila terapiju. Hormoni valjda bili super. Prijala mi trudnoca i dojenje. I cim sam prestala da dojim odmah mi je izostala menstruacija i odem da proverim insulin i hop nazad na terapiju. E sad posto je i u ovoj trudnoci sve bilo ok nadam se da ce i ovaj put tokom dojenja sve biti ok ako ne onda moram terapiju da pijem.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 22:11:47   
Ana RR
I svaki put se pije glukoza? Majko mila, ja to neću preživeti user posted image ono je smrt!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Insulinska rezistencija
12.5.2018 22:23:07   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: Ana RR

I svaki put se pije glukoza? Majko mila, ja to neću preživeti user posted image ono je smrt!

ne nisam svaki put. Cini mi se samo jednom ili dva puta. Uglavnom ti kazu ponesite dorucak lagan kiflu i jogurt. Ja isto mrzim glukozu da pijem user posted image prisedne mi muka. Inace to sto ti kazes da ne jedes kolace. Mene je drugarici PRVI put videla da jedem tortu NAKON sto su mi uveli terapiju user posted image i ja sam bila jedan od tih sto nikad ne jede slatko. I onda su mi dali terapiju i dosla sam do nje i rekla daj mi sve sto imas slatko da prozderem. Samo me je pogledala u cudu. user posted image

U prinicpu imam teoriju za koju ne znam da li je tacna ili ne ali sta se desilo. U mom organizmu je insulin vecito bio povisen odnosno trebalo mu podosta vremena da se vrati na normalu i onda su ga lekovi "oborili" a telo se naviklo na visok nivo insulina i telo mi je slalo signal "JEDI SLATKO". Majke mi user posted image Bukvalno je tako bilo. Tako da ne mora da znaci da ces lako sve da izbacis. Ja jedem voce najnormalnije. Davim se u lubenicama. Imam teoriju od takvog secera mi nece biti nista. Ja kad kazem ne jedem slatko mislim u smislu kolace torte keske i sl. Mada se ni tu nesto posebno ne pridrzavam evo nisam danima nista slatko pojela i sad sam prozdrnula neki keks.
Banane tamanim naravno i jagode i sve.

Po men je greh ne jesti voce user posted image iako znam da ne bih trebala ali sta ces kad volEm.

Inace po meni su dijabetes i IR jedne od najtezih pbolesti. Boris se sa organizmom. Znaci znamo da postoji ovisnost o seceru, tj slatkisima npr, telo ti bukvalno "vapi za pojedi slatko" a treba da se odupres.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 12.5.2018 22:26:24 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 1:41:50   
bebilule
Ana, koliko god da te je iznenadilo i sokiralo, bolje da si otkrila. Slicne vrijednosti sam imala i ja, oko 60 mi je bio insulin na prvom satu, kolilo se sjecam. Nisu to male vrijednosti, sasvim je dovoljno da stvara problem. Ja sam pila siofor tri mjeseca i zatrudnila. Uz redukovanje ishrane. Posavjetuj se jos sa nekim, ali mislim da su keto ili mozda i lchf ishrana savrsen izbor za ovo. Nije tesko, zahtijeva malo vise novca i truda oko pripreme hrane, ali kad udjes u semu, ide to. Ja sam na lchf-u skoro mjesec dana. Ukratko, kontrolisi hranu koja dize nivo secera u krvi,ne pretjeruj sa proteinima i ukljuci masti. Ja jedem sve spremljeno na masti ili maslacu, punomasne sireve, slaninu, meso, dosta povrca, osim krompira i pazim na kolicinu mrkve. Jedem i kostunjicavo voce, pripremam peciva, pa cak i slatkise od posebnih vrsta brasna, tipa bademovo, suncokretovo, kokosovo. Od secera koristim eritritol, jer mi je stevija uzasna. Za mene je trenutno ova ishrana pun pogodak, osjecam se sjajno. Kaze opet, posavjetuj se sa nekim, oprecna su misljenja o mastima, prije svega.
Nemoj da gladujes, jedi najmanje tri puta dnevno i jedi raznovrsno, izbora stvarno ima, samo je frka na pocetku, imala sam osjecaj da necu imati sta da jedem.user posted image
Ljiso, mozak ti salje signal da jedes jer misic ne moze uzeti secer iz krvi, pa unosenjem nove kolicine hrane opet skace insulin.

Eto Anci, srecno!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 7:07:12   
Misha i Ljisha
Meni je lchf smrtna dijeta hahah.. ja jako volim SVO voce i nikad ne bih mogla drzati lchf ili hrono sa restrikcijom tj bez voca. Mene uhvati kriza ako u casi za voce ostane jedna jabuka user posted image mislim to je dobar deo razloga zasto mi je tesko da smrsam. Ali ako treba da biram izmedju voca i super linije biram voce user posted image No to sam ja.mozda bih drugacije mislila da mi lekovi ne srede insulin ali kako sam uz terapiju super ne zelim da ga se odricem.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 7:17:32   
ANDJEELA
Ana i ja da podelim moje iskustvo oko insulinske rezistencije sa tobom..slicne su nam vrednosti ogtt testa,Cekali smo da dodje do trudnoce 5 godina.ali nikako,saveti dr naravno opustite se sve je u redu..Na odeljenju steriliteta salju na hsg,sve uredno.Naravno niko nije posumnjao na IR ja sam imala 48 kg,mrsava samo tako.Zahvaljujuci ringeraji ciji sam postala clan ja dobijam savete i po preporuci nase drage maslacak odlazim privatno kod reproduktivnog endokrinologa u Bg trazim pomoc za moj problem..odmah je napisala da uradim ogtt test.terapija glukofaz i nista slatko.Ja sam to bukvalno shvatila ni zalogaj slatkog nisam uzela i smrsala sam na 43 kg.Bilo je i mucnina..uhh kad se setim.na kontroli posle 3 meseca dr kaze da nam nije cilj to sto sam toliko smrsala..tj ja sam se topila od tog leka.ali posle kontrole videlo se da je progesteron mnogo bolji..jedino je taj nalaz trazila dr na kontroli.ostvarujem trudnocu posle 6 meseci upotrebe leka u svojoj 38 godini.pila sam lek do 12 nedelje trudnoce.Rodio se Mihajlo hvala dragom Bogu.Trebala sam na kontrole posle porodjaja,nisam ni otisla neznam ni sama zasto.Mislila sam da vise necemo imati dece i godine nase,ali ja u 41 godini ostajem trudna iznenada,mi iznenadjeni samo tako posle nase borbe..valjda je glukofaz sredio sve u prvoj trudnoci.Rodio se i Strahinja.Hvala ringeraji sto postoji,mi smo srecni roditelji dva nestaskauser posted image Srecno svima

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Insulinska rezistencija
13.5.2018 7:48:25   
Maraj
Andjela user posted image

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here