|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 13:52:53   
dunja RR
Znam Anči, zato i kažem, za razliku od tebe ja ne mogu da se kontrolišem kod slatkog, i baš mi teško pada da ga se odreknem, uspem na jedvite jade.
Evo sad imam problem i sa rozaceom na licu, čitam da je dosta tu i do ishrane (ljuto, slatko, vino, sve ono što volim i konzumiram inače user posted image ), tako da ću morati ozbiljno da se odreknem svega toga, i zbog VTO i zbog te rozacee.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.5.2018 13:53:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 14:06:50   
bebilule
Dunja, a da za početak praviš sebi deserte, pa da probaš tako? Ja sam sinoć napravila neke kokos kuglice, dio ću i zalediti. Bolje mi je da su mi pri ruci nego da posegnem za nečim što ne smijem. user posted image Jer, i meni su najveći problem bili slatkiši.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 14:21:44   
Ana RR
Suzi za rozaceu kupi Avene antirougeurs jour kremu, ja sam je koristila zbog toga, sećaš se. Ona ima i zaštitni faktor pa ti je super sada za leto. U Srbotrade je najpovoljnija pogotovo kada je promocija Avene kozmetike (mislim svakog utorka, tako nešto).

< Poruku je uredio Ana RR -- 14.5.2018 14:23:24 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 14:28:21   
dunja RR
Anči, ti si imala Rozaceu? Ne sećam se toga, ali pisaću ti na nekoj temi, videću kasnije da li ima neka adekvatna, obavezno ti pišem..

Lule, nije mi problem kada sam kući, kupila sam recimo jutros bademe i lešnike. pa sam pojela šaku kada mi se jelo slatko oko podneva. I malo sam jagoda uzela. Imma i trešnje ali ne smem, volem ih samo tako, ali više od 10 ne smem, one su pune šećera.
Problem mi je kada smo negde van kuće, a mi često putujemo. Sada smo bili u Bosni nekih 9 dana, slava, naspremali smo torti, kolača, nema čega nije bilo, ko je bio na bosanskoj slavi, zna o čemu pričamuser posted image , to se sprema kao da dolazi 300 ljudi.
A moj karakter user posted image Uozbiljim se uvek kada krene postupak, kao da napravim rez, i smršam za vreme postupka po 7-8kg. Uvek tako.Sada krećem sa postupkom za par dana, ali već sam se uozbiljila, juče stigli iz Bosne, i mogu da se kontrolišem.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.5.2018 14:33:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 14:58:57   
Ana RR
Evo tema Suzi, ja sam je otvorila onomad klik

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 17:37:56   
lesli
Ana, mislim da je to sa obrocima stvar navike.
Ako dobijes savet lekara za 3 obroka i 2 uzine, bice tesko u pocetku i moraces na silu da se teras da jedes, ali veruj mi posle neke 3nedelje organizam ti se navikne na tu satnicu.

Dunja, ne moras nicega da se odrices. Samo nadji alt_ernative.

Umesto mlecne, predjes na crnu cokoladu 80-85%.

Ja palacinke jedem, ali je moj fil uglavnom grcki jogurt i voce (jagode, maline, borovnice, pasirana jabuka i cimeeeet user posted image ).

Zatim desert od chia semenki, sa mlekom, kakaom, pola sto zelenije banane i jednom urmom - ima onaj cokoladni ukus, ali se zasladis necim zdravim. Malo cak podseca na puding.

Orasnice, takodje idealan desert za dijetu sa niskim GI. Orasi i belance su ok, a tih par kasika secera sto idu u celu smesu mozes da stavis bilo koju zamenu za beli secer.

< Poruku je uredio lesli -- 14.5.2018 17:40:05 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 17:39:27   
lokicagagica
Evo da podelim i ja sa vama moje iskustvo sa IR. Otkrili su mi IR skroz slucajno pre 2 godine, jer sam se konstantno zalila na strasne glavobolje. Nema sta mi nisu odradili od analiza i sve osim prolaktina i kortizola je bilo u redu. Zbog povisena ova dva hormona otisla sam endokrinologu i onda nakon ogtt-a dobijem dijagnozu blaze IR. Uz to mi je ginekolog potvrio i dijagnozu policisticnih jajnika, za sta kazu da je povezano sa IR. Odmah sam dobila Glukofaz i tabelu za drugaciji rezim ishrane. Glukofaz sam dobila kako mi je rekao endokrinolog, preventivno jer sam izjavila da bez slatkisa tesko da mogu. Posto tada nisam pokusavala da ostanem u drugom stanju, nisam se bas ni pridrzavala svega (cak se desavalo i da lekove ne pijem par dana), totalno nemarno od mene. Medjutim kada smo mm i ja resili da je vreme za bebu, pocela sam redovno da pijem lekove, s tim da sam Glukofaz zamenila za Gluformin jer sam od glukofaza imala uzasne mucnine sto sa gluforminom nije slucaj. Sto se tice ishrane, nisam postovala tabelu, ali sam smanjila unos secera i belog brasna (nisam ih izbacila iz ishrane iako su govorili da treba) i nakon 6 meseci urodilo je plodom. U trudnoci sam pila Gluformin do 12 nedelje. Nakon toga sam jednom mesecno radila ogtt i uvek su bili odlicni rezultati. E sad bi trebalo da idem na kontrolu, posto je proslo 4 meseca od porodjaja pa da vidim kakvo je stanje sada.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 21:18:01   
Ana RR
Lokice, nisam znala da glavobolje imaju veze sa IR user posted image ja baš patim od glavobolja, čoveče.

Lesli, nadam se da mi neće uvesti toliko obroka ali videćemo, naći ću rešenje i za to. Ješću količinski isto kao i sa dva obroka hihi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 22:07:03   
Misha i Ljisha
lokice i ja sam isla na kontrolu kad mi je D napunila 3 meseca. E sad bih nesto ranije jer kapiram da mi treba terapija. JA to tako osluskujem telo i sve radim kako mi organizam nalaze da radim. Za sad ne gresim. Odlicno se poznajem. hihi..Nego mi je frka d apijem terapiju komiram se nocu, bukvalno umrem i probudim se jako tesko ujutru. A mala beba...Nije mi bas do toga. I nije mi bas svejedno.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 23:02:01   
lokicagagica
Nisam znala ni ja, ali ocigledno da imaju veze. Cim sam pocela sa terapijom, veoma brzo su prestale. Medjutim ima vec neko vreme kako se ponovo javljaju zato i mislim da bi trebalo da ponovo odradim analize. Sto se obroka tice, i moj endokrinolog savetuje cesce a manje obroke, mada se ja toga nisam pridrzavala, posto sam citav zivot haos po pitanju ishrane. Inace na mene gluformin nije nikada delovao tako da se uspavam, komiram. Jedino primetno dejstvo bilo je laksativno. Da li uopste sme da se pije u toku dojenja? Iskreno ne bih prestajala sa dojenjem, a nesto mi ove glavobolje govore da ce mi opet dati terapiju.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Insulinska rezistencija
14.5.2018 23:25:26   
dunja RR
Sme, moja dr kojoj neizmerno verujem mi je prepisala siofor tokom dojenja.

Moj drugarici drugi endokrinolog nije dao tokom dojenja glukofaž, ali to je neka struja dr-a koja eto ne smatra metmorfin potpuno bezbednim, i kod nekih blažih IR ga ni ne prepisuju. Ja ipak verujem mojoj dr, i pila sam ga za vreme dojenja. Nisam pila siofor od početka dojenja, ne sećam se tačno kada sam krenula, ali sam ga dugo pila, a dojila 2,5 god.


IZVORNA PORUKA: lokicagagica

Da li uopste sme da se pije u toku dojenja? Iskreno ne bih prestajala sa dojenjem, a nesto mi ove glavobolje govore da ce mi opet dati terapiju.



< Poruku je uredio dunja RR -- 14.5.2018 23:27:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Insulinska rezistencija
15.5.2018 7:01:15   
ANDJEELA
ja sam takodje dobila savet od endokrinologa za 3 obroka i 2 uzine.cesci,a manji obroci.pre toga mi se desavalo da preskacem obroke,valjda mi padne secer,navalim na slatkise i bas mi pozli posle unosa slatkog.Dr sam objasnila da u tom momentu pojedem mnogo slatkisa. Mnogo bolje mi je bilo kada sam uvela cesce,a manje obroke.Godinu i po dana nisam nista od slatkisa pojela.. pre i u toku trudnoce,ali sam se ipak ugojila u trudnoci 23 kguser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Insulinska rezistencija
17.5.2018 11:18:19   
Ana RR
Devojke, postavila sam rezultate u temi Pitajte doktora i odgovorila je da je rezultat uredan user posted image slala sam ih i mojoj dr (ginekologu) i ona kaže da imam IR. Sad ne znam šta da mislim, moram i nekog trećeg da pitam user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Insulinska rezistencija
17.5.2018 12:27:07   
bebilule
E Ana, hit! user posted image
Otkud znam, pitaj još nekoga, ali meni je bio sličan nalaz. ne znam gdje mi je da ti skeniram, ali otprilike su kod mene ovako stvari stajale: na prvom satu preko 50 (nečega, a referentna je, čini mi se, do 11), a na drugom satu se vraća u normalu. Pa su mi prepisali Siofor i redukciju ishrane. I fakat, u toku trudnoće ležala sam jednom da mi rade trodnevni profil šećera jer je bio nizak. pretpostavljam da ga je moj insulin dosta obarao. A kod tebe se ne vraća ni na drugom satu. Aj ti kod endokrinologa. user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Insulinska rezistencija
17.5.2018 12:49:22   
Ana RR
Ova dr i jeste endokrinolog user posted image

Ne vredi, moram sad videti kod koga da zakažem, ako neko može da mi preporuči dobrog dr (privatno, državno, nebitno) bilo bi sjajno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Insulinska rezistencija
17.5.2018 13:56:48   
ivannna
jos davne 2012 sam dobila glukofaz da pijem ali mi niko nije rekao da treba da se koriguje ishrana,sreca nakon samo 7 dana mi je uspela inseminacija
pocela sam ponovo da ga pijem 2015,pre vto ali ni tada nisam znala da treba da pazim sta jedem,vto i 2 feta nisu uspeli,posle odlazim kod endokrinologa i ona mi ponovo uvodi glukofaz i evo vec 1 god i 8m ne jedem slatko,
promenila sam endokrinologa jer je postala preskupa i novi mi je trazio da ponovim ogtt jer ga nisam radila 1000 god i evo mojih rezultata ogtt testa

glukoza 0-5
60-9,2
120- 6,4
insulin 0-<2,00
60- 48,3
120-71,4

dr je rekao da nema potrebe da pijem glukofaz jer mi nesto i ne moze pomoci vec samo da pazim sta jedem-dijagnoza-hiperinsulinemija
nemam pcos,ali od kad sam radila vto meni su se ciklusi produzili,imam ovulacije ali dobijam na 35-43dana

sta vi mislite? imate li neki savet?
meni je prva dr rekla da imam 5 obroka,sto mi odgovara jer sam cesto gladna,valjda od tolikog insulina,ne jedem belo brasno,pirinac,krompir i testeninu,sama pravim proju od 4,5 vrste brasna ili jedem hrono hleb iz maxija,prva dr mi je rekla da ne jedem banane,lubenice,grozdje,smokve,dinje,sljive,urme

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Insulinska rezistencija
17.5.2018 13:57:00   
vonavoj
Anci.videla sam sinoc..bas sam htela da ti pisem..pazi, endokrinolog mozda ne zna da imas problem pri zatrudnjivanju..ko ce ga znati..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Insulinska rezistencija
17.5.2018 14:37:52   
Ana RR
Ivannna, ja zaista ne znam. Ja sam u ovoj priči tek par dana i još nisam sigurna da li je ili nije IR.

Vidim da je dosta devojakai malo taj način ishrane tj toliko obroka, izgleda da tako preporučuju svima.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Insulinska rezistencija
17.5.2018 15:35:38   
Misha i Ljisha
Ana nijedan dr nece reci nikad da pacikent jede samo 3 puta. I iskreno ima to logike. S obzirom da je IR metabolicki poremecaj i stvarno uglavnom osobe sa IR imaju problem sa viskom kg kao sto je kpd mene slucaj. I sad sta se desi. Velik razmak izmedju jela i hop salje se signal telu "sve kaloriji pretoci u zalihe sve kalorije pretoci u zalihe" AKA salo. Nikad deblja nisam bila a jela samo jednpm ili dva puta na dan i to se nisam prezderavala. Da ne kazem isto kg imam godinama a uspevala sam i da smrsam a imam vise obroka koji su recimo iste obimnoszi kao sto su bila ova 2 ranije. Tako da low carbo higj fat da se ne dize secer i to je to

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Insulinska rezistencija
17.5.2018 15:56:28   
Ana RR
Ljišo, pridržavaću se ja svega, nije problem, samo da rešim nedoumicu imam li ili nemam IR user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Insulinska rezistencija
17.5.2018 16:58:53   
bebilule
Ljiso, nije tema, ali cu ti jedno reci. Prije mjesec dana krenula sa low carb. Prvih 15 totalno rigorozno, ali sa tri obroka, sad malo blaze, u smislu da unesem nesto orasastih, ili napravim neko pecivo bez brasna. I za mjesec dana otislo ravno 10 kg.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Insulinska rezistencija
18.5.2018 14:08:48   
ivannna
a moze li neko meni da kaze na osnovu ovih rezultatta sto sam vam napisala da li je to IR?
Dr rekao hiperinsulinemija i da nema potrebe za glukofazom

ima li neko slicne rezultate kao ja? sta pijete?

ima li neko neki recept za zdrave slatkise? bez banana,urmi,smokvi,krompira i suvog voca-posto uglavnom na takve recepte nailazim i do sada nisam nasla ni 1 da mi skroz sastojci odgovaraju


(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Insulinska rezistencija
18.5.2018 14:31:21   
bebilule
Ivana, ukucaj lchf deserti, imas baš puno recepata. Ja te pravim.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Insulinska rezistencija
23.5.2018 8:43:51   
ivannna
hvala bebilule!

zna li neko dobrog nutricionistu da mi preporuci?

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Insulinska rezistencija
24.5.2018 23:05:43   
Ana RR
Poslala sam rezultate ogtt i trombofilija mojoj prijateljici doktorki iz Kanade, za ogtt je rekla da imam blagu insulinsku rezistenciju a za trombofilije je rekla da zbog pozitivnog Faktora V Leiden može postojati problem oko zatrudnjivanja. Evo kopiram je:

Po ovim rezultatima izgleda da imas blagu insulinsku rezistenciju jer imas povisen secer nakon 2 sata analize.
Pozitivan ti je i factor V Leiden koji jeste vezan sa povecanim rizikom za nastsnak tromboze- koja moze da bude problem tokom prvog trimestra.
Verovatno bi ti trebala stimulacija ovulacije da zatrudnis i aspirin i progesteron tokom prvog trimestra ako se desi trudnoca...


Što donekle potvrđuje moju teoriju oko aspirina jer ja sam zatrudnela onda kada sam uz klomifen pila i aspirin i pila sam ga sve do kraja prvog tromesečja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here